SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez tomek33 06 lip 2010, 13:29
Jesli masz DEPRESJĘ, to nie ma innego sposobu jak takie, czy inne leki przeciwdepresyjne. Zjeżdżasz szybko po równi pochyłej na samo dno piekiełka... natomiast jesli masz "CHANDRĘ", to idz sobie pobiegaj i Ci przejdzie, a nie zawracja głowy na forum...
Pozdr
Offline
Posty
64
Dołączył(a)
10 mar 2010, 09:51

Re: Asentra (Asertin)

przez zrozpaczona20 06 lip 2010, 13:39
Wiesz co już Wam nie będę zawracac głowy moimi problemami... Pa wszystkim.
zrozpaczona20
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez Shadowmere 06 lip 2010, 13:44
:papa: :papa:
Zdrówka życzę.
Shadowmere
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez Vimes 07 lip 2010, 10:55
Witam wszystkich. Na forum trafiłem przez przypadek, szukając opinii właśnie na temat Asentry. Lek biorę od dzisiaj i mam nadzieję, że okaże się skuteczny na moje zaburzenia depresyjne i lękowe.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
120
Dołączył(a)
06 lip 2010, 23:38

Re: Asentra (Asertin)

przez Lili-ana 07 lip 2010, 11:37
Witaj
Lek jest dobry ale musisz uważać na początku pierwszych tygodni, bo bywa nieprzyjemnie(skutki uboczne). Masz jakieś uspokajacze przepisane w razie czego?
Lili-ana
Offline

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez Vimes 07 lip 2010, 12:39
Trochę się przeraziłem jak przeczytałem na ulotce punkt "Możliwe działania niepożądane", ale może nie będzie tak źle. Żadnych uspokajaczy lekarz mi nie przepisał. Czasem piję melisę, ale nie powiem, żeby mi jakoś specjalnie pomagała.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
120
Dołączył(a)
06 lip 2010, 23:38

Re: Asentra (Asertin)

przez paradoksy 07 lip 2010, 19:39
Vimes, dobra rada na przyszłość: jak masz nowy lek, to weź od razu ulotkę wywal do kosza, bez czytania ;)
paradoksy
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez bezradna? 08 lip 2010, 12:36
Hej ;)
już kiedyś pisałam moją historię:
nerwica-l-kowa-nerwica-natr-ctw-pomo-cie-t17226.html
potem było o wiele lepiej.
Zdawałam w maju maturę i wszystko było dużo łatwiejsze niż mi się wydawało :)
Teraz lekarka powiedziała, że czas odstawić asentrę....
strasznie się boję...
tym bardziej po sytuacji o jakiej pisałam- jak poprzednio odstawiałam lek.
Od kilku dni na prawdę czuję się gorzej
budzę się w nocy z lękiem, wali mi serce, czasem czuję się "jakby mnie tu nie było", mam napady lęku.
Już na prawdę nie wiem co robić :(
poddać się i zacząć znowu zwiększać dawkę, czy walczyć....
okropnie boję się sytuacji sprzed tych paru lat....
chyba za bardzo się od asentry uzależniłam..
może rzeczywiście będę musiała ją brać do końca życia... :(
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
29 sie 2009, 23:54

Re: Asentra (Asertin)

przez zdesper 08 lip 2010, 13:01
Widzisz ja mam bardzo podobny problem do Twojego(mianowicie tez choruje na ostra postac NN) i wiem z wlasnego doswiadczenia ,że żaden lek nie jest w stanie wyleczyc tej choroby a na dodatek jestem swiadom że jak juz trafie w swoj lek to będe go bral do konca życia...Psychoterapia jest pomocna ale w tych lzejszych przypadkach a w ciezszych pozostaje albo zaakceptowac te przypadlosc i zyc zyciem takiej jakosci na jaka pozwala NN albo brac leki i probowac zmieniac siebie:).
zdesper
Offline

Re: Setaloft (Sertralinum)

Avatar użytkownika
przez mm_ 09 lip 2010, 09:35
Moje wrażenia z pierwszego tygodnia leczenia Setaloftem:
Setaloft 50 mg biorę siódmy dzień, przez pierwsze 4 dni 1/4 tabletki, teraz przez kolejne 4 dni biorę po pół tabletki. Już po tych minimalnych dawkach wystąpiło u mnie napięcie mięśni, także na twarzy, podkrążone oczy, napięcie nerwowe, problemy z myśleniem, zapominanie o zabraniu np. kluczy i wracanie się do domu, nadpobudliwość (wszystko chciałam robić szybko i kilka rzeczy na raz), niemożność skupienia się na niczym (też na rozmowie z kimś), suchość w ustach, ból w klatce piersiowej, lekkie osłabienie, zmęczenie, od pierwszych dnia kiedy brałam tylko 1/4 tabletki zwiększyły mi się ataki (lekka panika)....ale nie były nie do opanowania... byłam trochę pobudzona to za chwilę senna.
Ale widzę, że w 7-mym dniu przyzwyczajania organizmu do leku jest trochę lepiej, choć nadal występuje napięcie mięśni nawet po przebudzeniu, nadpobudliwość, napięcie emocjonalne, chęć robienia kilku rzeczy na raz (te objawy już nieco mniejsze niż na samym początku) i problemy z myśleniem, zapominaniem.. a wczoraj poczułam hmm...dużą radość tak z niczego...
Avatar użytkownika
mm_
Offline
Posty
116
Dołączył(a)
07 cze 2010, 14:56

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez REN 10 lip 2010, 21:02
Vimes napisał(a):Witam wszystkich. Na forum trafiłem przez przypadek, szukając opinii właśnie na temat Asentry. Lek biorę od dzisiaj i mam nadzieję, że okaże się skuteczny na moje zaburzenia depresyjne i lękowe.


trzeba się przemęczyć te dwa-trzy początkowe tygodnie a potem będzie już tylko lepiej :D

pozdro
Avatar użytkownika
REN
Offline
Posty
16
Dołączył(a)
06 maja 2010, 17:07

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez Vimes 13 lip 2010, 19:53
Dzięki wszystkim za rady. Dzisiaj mija tydzień odkąd biorę Asentrę. Skutki uboczne póki co nie są zbyt uciążliwe. Myślałem, że będzie gorzej. ;) Przez pierwsze dni towarzyszył mi dziwny niepokój, stres i brak apetytu, ale już jest lepiej.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
120
Dołączył(a)
06 lip 2010, 23:38

Re: Asentra (Asertin)

przez paradoksy 13 lip 2010, 20:42
brak apetytu i niepokój przejdą ;) gdzieś tak po ok. 3ch tygodniach.
paradoksy
Offline

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez Vimes 13 lip 2010, 23:36
Jakoś wytrzymam te 2 tygodnie. ;) Może do tego czasu lek już zacznie działać...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
120
Dołączył(a)
06 lip 2010, 23:38

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Przeskocz do