SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez korsarz222 26 maja 2010, 11:19
Czy picie kawy oraz spożywanie posiłków ma jakiś wpływ na działanie asentry?
Może powinno się całkowicie odstawić kawe? Zażywać na czczo czy po posiłku, a moze nie ma to znaczenia?

przez xerox 26 maja 2010, 11:51
Nie ma znaczenia czy pijesz kawę (pod warunkiem że masz dobre ciśnienie).

Z tego co wyczytałem to sertralina wchłania się bardzo szybko i po 3 godzinach jest już w pełnym stężeniu w osoczu krwi i nie ma znaczenia czy bierzemy na czczo czy po posiłku. Większość tabletek powinno zażywać się jednak po posiłku (po co sobie niszczyć żołądek?).

P.S. Łączył ktoś Asentrę z preparatem o nazwie Bodymax?

przez Shadowmere 26 maja 2010, 12:04
Bodymax to witaminy z żeńszeniem :smile: Łącz śmiało na zdrówko.
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez REN 26 maja 2010, 14:06
paradoksy napisał(a):REN, mi moja psychiatra w przypadku działania nasennego poleciła brać wtedy wieczorem, a nie rano. Zapytaj swojego psychiatrę o to :)

ja biore Asentre jak wstaje czyli kolo godziny 13 i w dalszej czesci dnia nie jestem senny
problem jest wlasnie przed 13 bo bardzo ciezko jest mi sie zwlec z wyrka no i mam rano bardzo intensywne sny
ale jak juz wstane to momentalnie jestem obudzony i gotowy do dzialania
pytalem lekarza o to i powiedzial ze to powinno ustapic za jakis czas
REN

przez xerox 26 maja 2010, 14:20
Ja też mam problemy ze wstawaniem bo zawsze rano napada mnie lęk i wymioty psychogenne - ale po wzięciu tabletki stopniowo przechodzi.

przez bardzo_smutna 26 maja 2010, 22:54
Ja po zwiekszeniu dawki asertinu ze 100 do 150 mg potrzebuje straszliwie duzo snu, tzn w ciagu dnia nie jestem senna ale moglabym spac kilkanascie godzin na dobe. Generalnie jestem strasznie zdezorientowana, zawsze po zwiekszeniu dawki mialam fatalny nastroj i silne mysli samobojcze, ale to przechodzilo po jakichs 4 tygodniach, wiec myslalam ze tym razem tez tak bedzie. Teraz biore wieksza dawke juz od 7 tygodni i zero poprawy, jedyne na co mam ochote to wyskoczyc z okna. Do tej pory asertin niwelowal u mnie lek przed ludzmi, a teraz to wszystko wrocilo. Musze isc do psychiatry, chyba czeka mnie zmiana leku. I zero motywacji do terapii, ktora polega na popadaniu w coraz wiekszy kryzys i straszliwej meczarni przez 2 czy 3 lata...

przez aree1987 26 maja 2010, 23:13
bardzo_smutna napisał(a):Ja po zwiekszeniu dawki asertinu ze 100 do 150 mg potrzebuje straszliwie duzo snu, tzn w ciagu dnia nie jestem senna ale moglabym spac kilkanascie godzin na dobe. Generalnie jestem strasznie zdezorientowana, zawsze po zwiekszeniu dawki mialam fatalny nastroj i silne mysli samobojcze, ale to przechodzilo po jakichs 4 tygodniach, wiec myslalam ze tym razem tez tak bedzie. Teraz biore wieksza dawke juz od 7 tygodni i zero poprawy, jedyne na co mam ochote to wyskoczyc z okna. Do tej pory asertin niwelowal u mnie lek przed ludzmi, a teraz to wszystko wrocilo. Musze isc do psychiatry, chyba czeka mnie zmiana leku. I zero motywacji do terapii, ktora polega na popadaniu w coraz wiekszy kryzys i straszliwej meczarni przez 2 czy 3 lata...

Miałem identycznie na 150mg ciągłe spanie, dezorientacja, a jak się denerwowałem miałem zawroty głowy, lęk wrócił i skończyło się zmianą leku.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez bardzo_smutna 27 maja 2010, 00:23
A na jaki lek zmieniles? I przez ile czasu miales takie objawy? Ja na 150 mg czuje sie naprawde fatalnie, nawrot depresji, a po 7 tygodniach od zwiekszenia dawki skutki uboczne powinny mi minac, do tej pory przynajmniej tak bylo.

przez aree1987 27 maja 2010, 12:48
bardzo_smutna napisał(a):A na jaki lek zmieniles? I przez ile czasu miales takie objawy? Ja na 150 mg czuje sie naprawde fatalnie, nawrot depresji, a po 7 tygodniach od zwiekszenia dawki skutki uboczne powinny mi minac, do tej pory przynajmniej tak bylo.

Brałem ogólnie od czerwca do listopada, a mc przed miałem zwiększoną dawkę na 150mg. Lekarz mi zmienił lek wtedy na wenlafaksyne.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Agalaskowiak 27 maja 2010, 21:49
Kupię pilnie lek Asentra. Proszę o kontakt: ******@wp.pl
Ostatnio edytowano 01 cze 2010, 19:18 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Na forum nie handlujemy lekami. Dla przypomnienia, że istnieje regulamin- ostrzeżenie numer 1.

przez never1337 27 maja 2010, 22:31
biore to juz 11 dzien, przez 6 dni 25mg, a teraz od 5dni juz 50mg... nie czuje jakis efektow poki co, ale biore dalej twardo... licze,ze w koncu cos sie zmieni, lęki odczuwam poki co po staremu. z efektow ubocznych ktore byly dosc mocne na poczatku jak suchosc w ustach i jadlowstret, powoli ustepuja i sa do zniesienia. no i podniesienie z lozka po tym graniczny z cudem nawet po 10h snu... :D

przez Zenonek 28 maja 2010, 08:58
Raczej nie licz na poprawe przed 3 tygodniem. Ja dopiero po 6-7 tygach czuje sie jako tako.

przez never1337 28 maja 2010, 16:11
no zamierzam brac i poczekac... poki co mam w ten weekend cholerny stres ;/ 2 wazne sprawy musze zalatwic, i jestem tak zestresowany,ze ledwo sobie radze...

przez xerox 30 maja 2010, 19:55
Już drugi tydzień minął i muszę przyznać że wróciła chęć do życia. W celu pozbycia się rannych lęków i niemożności opuszczenia łóżka biorę Asentrę o 5 rano (ustawiam budzik wcześniej). I jest git :)

Sortuj wg