SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez Shadowmere 13 maja 2010, 18:25
Zenonek, to Ci minie o czym piszesz...gdzies po pol roku brania seroxatu,moglam nie wziac pigulki przez 2-3 dni(jak kasy nie mialam) i bylo ok.Bylam u lekarza,wiesz co sie okazalo.?mam wrzody....także to jeszcze jeden minus dlugotrwalego brania leków..oczywiscie nie każdy ma sklonności do wrzodow i nie u każdego wystąpią-ale u mnie są :x
Shadowmere

przez aree1987 13 maja 2010, 18:40
Shadowmere, ja jeśli mam wrzody a czasem mam takie wrażenie to tylko i wyłącznie przez tą nerwicę.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez paradoksy 13 maja 2010, 18:42
chyba sertralina zaczyna coraz słabiej na mnie działać, mimo, że działa dobrze. organizm się przyzwyczaił.. we wtorek mam wizytę u psychiatry, porozmawiam z nią. :roll:
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 13 maja 2010, 18:59
aree1987, wiesz co u mnie choroba wrzodowa sie zaczela jak mialam ze 13 lat-zapalenie dwunastnicy,etc.Potem zaleczyliśmy ją.Także ja wiem,że jestem podatna...natomiast na pewno nie mam jej od nerwicy z jednego powodu-ja nie mam nerwicy;).Wiesz,takie dlugotrwale branie lekow też nie jest superłagodne dla organizmu tak mysle.
Shadowmere

przez Zenonek 13 maja 2010, 19:07
Shadowmere

Tylko mialas robione USG czy jakies inne badanie ? Bo latwo o pomylke jezeli chodzi o wrzody. Moj tata leczyl sie 5 lat (!!) na wrzody, a mial kamienie - dowiedzial sie o tym dopiero jak sam sobie wymyslil, ze pojdzie na USG, bo ten jego lekarz to jakis matol.

Moj raport 6,5 tygodnia 50 MG Sertraliny na depresje reaktywna plus lekka nerwica.

Samopoczucie dobre, energia dobra, pozytywne myslenie zalaczone, ale jestem jakis podenerwowany hmmmm czyzby przez to ominiecie jednej dawki ?

Zapodalbym sobie 50 mg pernazyny, ale mi sie skonczyla fff

przez Shadowmere 13 maja 2010, 19:18
Zenonek, gastroskopie mialam.
Shadowmere

przez Pstryk 13 maja 2010, 21:44
dwa tygodnie za mną i wszystko leci na łeb na szyję... jednak czuję drobną różnicę - kiedyś, parę lat temu miałam stany depresyjne - czuję, że obecna depresja jest hmmm brak mi słów 'nie prawdziwa', 'sztuczna', jakaś wymuszona... wiem, że obecna moja sytuacja życiowa może potęgować złe samopoczucie (praca, wyjazd chłopaka itp problemy przyziemne...) ale nadal czuję, że jestem zablokowana jakby w jakiejś skorupie - ta depresja, myśli samobójcze są takie desperackie, jakby totalnie nieświadome... jeśli ktoś w ogóle zrozumie o co mi chodzi... cholerna depersonka - brak słów... mam wrażenie w każdym razie, że to ten lek tak mnie izoluje od siebie samej i napędza to złe samopoczucie. Myślę o odstawieniu tego - w razie stanów psychotycznych, cloranxen jest doraźnie więc... czy ten lek odstawić z dnia na dzień czy lepiej stopniowo?
Pstryk

przez Lili-ana 13 maja 2010, 23:38
Ludzie, jak was czytam to mnie trzęsie normalnie. Wy eksperymentujecie z lekami tydzień, dwa, kilka tygodni i już mówicie o działaniu?? W takim czasie to można mieć skutki uboczne co najwyżej, pełne działanie leku pojawia się po conajmniej 2 miesiącach, u mnie jak brałam sertralinę tak właśnie było, a naprawdę dobrze poczułam się po 3 miesiącach...

I tego leku nie odstawia się z dnia na dzień, tylko stopniowo :!:
Lili-ana

przez REN 15 maja 2010, 16:52
hej

ja jestem na szesnastym dniu w tej chwili
mniej wiecej po 7 dniach ustapily efekty uboczne ktore mialem
przez ostatni tydzien czuje sie nieobecny w zyciu, nie zwracam uwagi co ludzie do mnie mowia, ogladam telewizje i nie wiem o czym jest program bo glos do mnie nie dociera
czasami zdarzaja mi sie jakies pozytywne zrywy ale sa krotkie i koncza sie dolkiem
czuje sie tez senny przez wiekszosc dnia
REN

przez Lili-ana 16 maja 2010, 00:05
REN napisał(a):hej

ja jestem na szesnastym dniu w tej chwili
mniej wiecej po 7 dniach ustapily efekty uboczne ktore mialem
przez ostatni tydzien czuje sie nieobecny w zyciu, nie zwracam uwagi co ludzie do mnie mowia, ogladam telewizje i nie wiem o czym jest program bo glos do mnie nie dociera
czasami zdarzaja mi sie jakies pozytywne zrywy ale sa krotkie i koncza sie dolkiem
czuje sie tez senny przez wiekszosc dnia

To normalne raczej, powinno niebawem minąć. Ja pozytywne efekty sertraliny zaczęłam odczuwać po 2 miesiącach. Warto przeczekać ten czas.
Lili-ana

przez Pstryk 16 maja 2010, 07:52
Staram się skoncentrować na pracy i okazuje się, że nawet pracę coraz trudniej mi wykonywać. Zacinam się (ostatnio na 2godziny) - to takie stany podobne jak REN opisuje... mam trudność z wyjściem z samochodu... jak ma w ogóle coś zrobić - napięcie, niechęć, odraza aż niedobrze czasami się robi... siadam wstaje siadam wstaje zrobię dwa kroki wracam... wiem, że krótko biorę ten lek aby mówić o działaniu pozytywnym ale czy musi działać aż tak negatywnie na początku - czy powinien :?: nie mogę sobie pozwolić na nie pracowanie a w tym stanie jest coraz trudniej.
Pstryk

przez REN 17 maja 2010, 00:56
Dziś mnie dopadło kręcenie się w kółko :P Kursuje z pokoju do pokoju, z fotela na łużko ...

A jak jest u Was z asentra i alkoholem? Wypiłem sobie wczoraj kilka piw a dziś mi się ręce trzęsą.
REN

przez Zenonek 17 maja 2010, 16:41
INFO O SERTRALINIE

Sertraliną jest silnym i specyficznym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (5-HT) w komórkach nerwowych w badaniach in vitro, nasila działanie 5-HT u zwierząt. Ma jedynie bardzo słaby wpływ na wychwyt zwrotny noradrenaliny i dopaminy. W dawkach leczniczych, sertraliną blokuje wychwyt serotoniny w płytkach krwi ludzi. W badaniach na zwierzętach nie wykazano, aby lek miał działanie stymulujące, sedatywne, cholinolityczne lub kardiotoksyczne. W kontrolowanych badaniach u zdrowych ochotników, sertraliną nie powodowała sedacji i nie wpływała na sprawność psychomotoryczną. Jako selektywny inhibitor wychwytu 5-HT, sertraliną nie wywiera wpływu na przekaźnictwo katecholaminergiczne. Sertraliną nie wykazuje powinowactwa do receptorów muskarynowych (cholinergicznych), serotoninowych, dopaminergicznych, adrenergicznych, histaminergicznych, GABA lub receptorów benzodiazepinowych. Długotrwałe podawanie sertraliny zwierzętom prowadzi do zmniejszenia liczby i wrażliwości receptorów noradrenergicznych w mózgu. Podobny efekt obserwowano podczas podawania innych leków przeciwdepresyjnych i stosowanych w leczeniu ZO-K.
W badaniach klinicznych sertraliną nie powoduje zwiększenia masy ciała u pacjentów z depresją lub ZO-K; jednakże u niektórych pacjentów, w czasie leczenia sertraliną może wystąpić zmniejszenie masy ciała. Badania prowadzone u ludzi i na zwierzętach nie wskazują, aby zachodziło niebezpieczeństwo nadużywania sertraliny. Wyniki kontrolowanego badania, z wykorzystaniem metody podwójnie ślepej próby oraz grupy kontrolnej otrzymującej placebo, podczas którego badano potencjał uzależniający sertraliny, alprazolamu i d-amfetaminy, nie wskazują, aby sertraliną powodowała występowanie subiektywnych doznań wskazujących na potencjalne działanie uzależniające. Natomiast pacjenci otrzymujący alprazolam i d-amfetaminę uzyskiwali wyraźnie wyższe wyniki w ocenie takich parametrów, jak zadowolenie z przyjmowania leku, euforia lub potencjał uzależniający, niż osoby otrzymujące placebo. W odróżnieniu od d-amfetaminy sertraliną nie wywoływała stymulacji ani lęku, a w odróżnieniu od alprazolamu sedacji ani upośledzenia sprawności psychomotorycznej. Podawanie sertraliny nie powodowało pozytywnego wzmocnienia u małp Rhesus przyzwyczajonych do samodzielnego pobierania kokainy. Sertraliną nie stanowiła także konkurencji dla d-amfetaminy lub pentobarbitalu u małp Rhesus.

przez Gabcia81 17 maja 2010, 23:34
REN napisał(a):Dziś mnie dopadło kręcenie się w kółko :P Kursuje z pokoju do pokoju, z fotela na łużko ...

A jak jest u Was z asentra i alkoholem? Wypiłem sobie wczoraj kilka piw a dziś mi się ręce trzęsą.

ja od czasu do czasu wypije jakiegos drinka na imprezie i nic mi sie nie dzieje..inna sprawa że stałam sie bardziej ekonomiczna w piciu alko...nieduzo mi trzeba żeby się ululać ;)
zaburzenia lękowo- depresyjne z somatyzacją- drugie podejście.... :/

Sortuj wg