SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez Shadowmere 11 maja 2010, 14:13
rober6666, Mam złą wiadomość Skarbie ,to nie dla Ciebie.Ty nie lubisz serotoniny.
Magdaa, Myszko,na fobie spoleczna znkaomita jest paroksetyna.usunela u mnie wszystkie lęki,przez poltora roku mialam spokoj.A nagle przestala działać. :cry: .Skutkow ubocznych po niej mialam zero.Tylko przytylam(ale to też dlatego,że z nerwow przestalam rzygac),no i cycki mi w koncu urosly :105: Zenonek, selektywny najbardziej(czyli wybiorczy),ale czy najsilniejszy?

[Dodane po edycji:]

Zenonek, zreszta citalopram marnie dzialal na mnie..
Shadowmere

przez rober6666 11 maja 2010, 14:15
[quote="Shadowmere"]rober6666, Mam złą wiadomość Skarbie ,to nie dla Ciebie.Ty nie lubisz serotoniny.

...niestety....a jakże bym chciał wziąć z nia udany ślub na lata....
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Shadowmere 11 maja 2010, 14:17
rober6666, z drugiej strony jedyny lek na ktorym wytrzymales dlużej niż tydzien to asentra,a ona nawet dla mnie(choc zadna inna sssri nie robila mi krzywdy) byla poprostu ścierwowata i straszna.A ten escitalopram ma podobno malutko skutkow ubocznych,tyle co nic.
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 11 maja 2010, 15:06
Shadowmere napisał(a): Magdaa, Myszko,na fobie spoleczna znkaomita jest paroksetyna.usunela u mnie wszystkie lęki,przez poltora roku mialam spokoj.A nagle przestala działać. :cry: .Skutkow ubocznych po niej mialam zero.Tylko przytylam(ale to też dlatego,że z nerwow przestalam rzygac),no i cycki mi w koncu urosly :105: Zenonek, selektywny najbardziej(czyli wybiorczy),ale czy najsilniejszy?

Mówisz? Hmmm :105: Mam nadzieję, że jutro się wybiorę do psycha i coś mu podpowiem... On mi dał Asertin i faktycznie super na mnie działał (tzn na fobię i na nerwicę, pracowałam, uczyłam się, maturę zdałam itd) ale czułam się jak robot i głupoty robiłam, do tego derealizacja...
A po tej Paroksetynie nie czułaś się jak robot, zombie? Miałaś derealizację? Bo ja nie mam od dwóch lat i nie chcę aby wróciła, to był koszmar! :why:
A ta Paroksetyna działa też na lęki i ataki paniki?
Szkoda, że mogę po niej przytyć... już i tak jestem gruba :-| A faktycznie, zdarza mi się rzygać z nerwów...
Ale wolę być bardzo gruba i szczęśliwa niż gruba i nieszczęśliwa... Chyba.
Magdaa

przez Shadowmere 11 maja 2010, 15:12
Magdaa, Po paroksetynie nie czulam sie absolutnie jak zombie,czulam sie sobą.tyle,że mialam dobry humor,zero lękow,zero derealizacji.Jedyną jej "Wadą" bylo w sumie to,że nie dodawala jakiegos kopa,jakiejs energii.Ale i tak dla mnie byla lekiem cud.
Shadowmere

przez Magdaa 11 maja 2010, 15:19
Dziękuję Ci za odpowiedz, napomknę o niej psycha :smile: Dzięki jeszcze raz za tą sugestię, brzmi jak lek dla mnie :great: :*

[Dodane po edycji:]

A libido miałaś po niej normalne?
Magdaa

przez Pasman 11 maja 2010, 15:44
Ostatnio zmienilem paro na asentre. Po paroksetynie mialem wyciete 3 nerwice ale bylem senny non stop. Tak wiec kazdy ma inaczej.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez aree1987 11 maja 2010, 16:10
Shadowmere, a probowalas zwiekszac dawki paro? Jak już długo nie bierzesz to możliwe że zadziałała by znowu.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Shadowmere 11 maja 2010, 16:18
nie biorę od tygodnia :roll:
owszem zwiększałam i to aż do 60 (niby zalecana dawka jest do 50)
psychiatra powiedzial,że moge bylebym sie dobrze czula psychicznie.
także moj organizm sie niestety przyzwyczail i przestal reagowac.
A szkoda,bo to świetny lek,przeciwlękowy,przeciwdepresyjny.I fobie społeczną usunął..nie stalam sie jakos super towarzyska,ale przestalam sie bac ludzi,wkręcac sobie,że sie na mnie gapią,śmieją sie ze mnie..ehh :-|
Shadowmere

przez Zenonek 12 maja 2010, 18:05
Shadowmere Jak to Seroxatu nie bierzesz dopiero od tyga ? Znaczy Klomapraminy i Wenlafaksyny nie bierzesz od tyga ?

A ile nie bierzesz juz Paro ? Jezeli wiecej niz pol roku moze warto by sprobowac znowu ?

Lub co myslisz o Escilatopramie ? Przeczytalas to info co zapodalem ?

przez Shadowmere 12 maja 2010, 18:30
Zenonek, wenla i anfaranil i asntra to moje ostatnie leki.Testowanie tej trojki włąćznie zajelo mi łącznie 14 dni.14 dni podczas ktorych:przez 6 dni efectin,przez 6 anafranil,przez 2 sertralina.Wczesniej blisko 2 lata paroksetyna( w tym miesiac fevarin).
Shadowmere

przez Zenonek 12 maja 2010, 18:36
Shadowmere napisał(a):Zenonek, wenla i anfaranil i asntra to moje ostatnie leki.Testowanie tej trojki włąćznie zajelo mi łącznie 14 dni.14 dni podczas ktorych:przez 6 dni efectin,przez 6 anafranil,przez 2 sertralina.Wczesniej blisko 2 lata paroksetyna( w tym miesiac fevarin).

Zatem o czym teraz myslisz w celu zmniejszenia objawow odstawiennych ?

Myslisz o escilatopramie ? A moze Valdoxan bylby dobry dla Ciebie - ten lek jest chyba najlepiej tolerowanym psychotropem.

Z tanich to moze dobry by byl Noveril dla Ciebie ? Dobrze dziala na leki, fobie i dosyc silny antydepresant plus dosyc bezpieczny.

przez Shadowmere 12 maja 2010, 18:46
Zenonek, ja nie chce byc na prochach cale życie.jesli nie przetrzymam tego paskudnego okresu to nigdy nie bede miala w glowie normalnie,zdrowo,dobrze jak np.moj psychiatra. :P .Mowie Ci dopiero teraz widze jakie te leki są naprawde.Narkotyki dają szybki efekt i blyskawicznie schodzą a to?Mam zjazd już od 6 dni(masakra),a niewiadomo ile jeszce to potrwa!I ta derealizacja,no zgłupiałam Stary!zamiast pozbywac sie chorob psychicznych,to nowe pojawiaja sie z predkościa światla.
Zenonku ja naprawde doskonale Cie rozumiem-leki kuszą,jest tyle opcji,by bylo lepiej fajniej..ale mowie Ci to jako ex narkomanka-uważaj...
Shadowmere

przez Zenonek 12 maja 2010, 18:59
Cholerka zaczynam to widziec. Hmmmm zeby chociaz te cholerne leki byly skuteczniejsze tzn. niech by byly te skutki uboczne, odstawienne itp, ale zeby bylo na nich chociaz tam w 70 % normalnie ! Tak jak przy cukrzycy - trzeba dawac ta insuline, ale jest przynajmniej w miare normalnie.

Dzisiaj sie wkurzylem, bo bylo calkiem niezle (6 tygow 50 mg Asentry), ale wczoraj nie wziolem dawki i dzisiaj znowu jest zle...

K*rwa mac zeby te szajbusy zachedozone wymyslily juz te leki skuteczne tak naprawde skuteczne. NIech beda uboczne skutki itp ale nie beda chociaz naprawde skuteczne...

Sortuj wg