SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez Gabcia81 10 maja 2010, 16:25
betii napisał(a):dodam znow cos od siebie do asetry. wlasnie zauwazylam ze czesto mam dreszcze, poce sie jak zawsze, ale wieczorem jak ide spac jest mi potwornie zimno.
zauwazylam ze jak odstawilam dawke 100 mg po 3 dniach wczoraj i dzis nie mam takich silnych mysli samob. ani takich lekow i rozpaczy.znow ejstem na 50 mg. ale spie , nic mi sie nie chce. nie wiem jak walczyc z ta apatycznoscią.

ja też tak miałam ale tylko na początku- jak asentra zaczeła w końcu porządnie działać to energia i chęć do działania wróciły
zaburzenia lękowo- depresyjne z somatyzacją- drugie podejście.... :/

przez Pstryk 10 maja 2010, 19:50
rano było prawie dobrze - tylko nie jestem pewna, czy byłam jeszcze pijana, czy to leki powolutku zaczynają działać... teraz znowu spadek na łep na szyję... do pracy nie poszłam :?
Pstryk

przez mala9999 10 maja 2010, 21:32
może i faktycznie zaponiałam o tym,że na każdego leki różnie działają, więc może i moja asentra może nie być dla każdego cudownym lekiem na depresję,ale zawsze warto spróbować i się przekonać, i nie można rezygnować po tygodniu, przynajmniej 3 trzeba ją brać,żeby były efekty. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia:-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 11 maja 2010, 08:34
Zenonek, Zaczynam miec chrapkę na escitalopram.. :105:
Shadowmere

przez Zenonek 11 maja 2010, 10:00
Shadowmere napisał(a):Zenonek, Zaczynam miec chrapkę na escitalopram.. :105:

A Cie tak wzielo :P?

Ale dobry wybor.

Krotkie info z przychodni :

Cipralex – racemiczny izomer citalopramu – nowy lek antydepresyjny
Wprowadzony przed laty w wielu krajach i cieszący się opinią skutecznego leku przeciwdepresyjnego Ciprelex od jesieni br. roku ma znaleźć się na polskim rynku. Pozytywne opinie wielu klinicystów, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych, gdzie Federalny Urząd do spraw Żywności i Leków jest szczególnie ostrożny w pozwoleniach na dopuszczenie do obrotu nowego leku, budzą zaufanie i nadzieję. Mimo, że dysponujemy już wieloma lekami przeciwdepresyjnymi, to niezliczona rzesza pacjentów, z których każdy jest również w sensie biochemicznym odmienną indywidualnością, stwarza stale zapotrzebowanie na nowe leki. Chodzi tu szczególnie o takie, które będąc dostatecznie aktywnymi aby przełamać depresję, pozwalałyby na nie zawieszanie w miarę aktywnej pracy zawodowej współczesnego pacjenta. Takimi właściwościami dysponuje Cipralex i dlatego w praktyce ambulatoryjnej można z nim wiązać spore nadzieje.
Nasi zagraniczni koledzy, mający już spore doświadczenie z nowym lekiem podkreślają szczególnie, że Cipralex:

* wykazuje szybsze działanie przeciwdepresyjne niż Cipramil. Ujawnia się ono już jakoby po tygodniowej kuracji
* lek ten, podobnie jak jego poprzednik, może być stosowany w leczeniu stanów lękowych i napadów paniki
* efektywnie działa już podawany w dawce 10 mg na dzień
* stosowany nawet przez okres kilku miesięcy, nie daje przyzwyczajenia ani nałogu
* opisywano nieliczne objawy uboczne – zazwyczaj niewielkie nudności w pierwszych dniach podawania preparatu. Ustępowały one samoistnie i nie stanowiły powodu do przerywania leczenia

przez Shadowmere 11 maja 2010, 13:16
Zenonek, Zenonku czy cipralex to to samo co escitalopram? :shock:
Shadowmere

przez Zenonek 11 maja 2010, 13:35
Shadowmere , Shadow Cipralex ma w skladzie substancje czynna Escitalopram. Nie wiem czym dokladnie rozni sie od Lexapro, uwaza sie go za lek skuteczniejszy. Przynajmniej tak mozna wnioskowac po tym co jest napisane w przychodni.

Ogolnie Escitalopram ma najsilniejsze dzialanie antydepresyjne za wszystkich SSRI.

Zatem szansa na poprawe (usredniajac populacje chorych) na nim jest najwieksza (z calej grupy SSRI).

Wiadomo, ze Twoja reakcj bedzie indywidualna.

Chociaz ja wierze i 3mam kciuki, ze ten lek bedzie strzalem w djesjat dla Ciebie.

Sam sie zastanawiam na zmiana Asentry na Cipralex.

Ale jescze dam szanse Sertraline tak z 2 miechy. Zeby 3 miechy pociagnac.

przez Shadowmere 11 maja 2010, 13:36
Tylko tego Cipralexu wciąż nie ma w Polsce;/
Shadowmere

przez Zenonek 11 maja 2010, 13:40
Jescze nie ma ? Nawet nie sprawdzalem, bo ten artykul jest z zeszlego roku, wiec moze Cipralex juz jest ? Ale chyba jednak NIE MA

A on jest recemicznym izomerem- to oznacza, ze Cipralex jest naprawde najlepszym i najsilniejszym antydepresantem ze wszystkich SSRI.

Dodatkowo wedlug zachodnich naukowcow Cipralex jest tez absolutnie najlepiej tolerowanym lekiem ze wszystkich SSRI.

Ogolnie blisko ma do idealu-leku :/.

przez aree1987 11 maja 2010, 13:42
Cipralex to polskie Lexapro a teraz wyszły dodatkowo zamienniki dużo tańsze od Lexapro.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Shadowmere 11 maja 2010, 13:50
Lexapro jest lepsze od paroksetyny?niemożliwe. :shock:
A citalopram kompletnie mi nie pomagał (tylko rano zrywalam sie z łóżka nakręcona).Więc w sumie nie wiadomo czy "pochodna"(izomer?) citalopramu bedzie dla mnie lekiem cud.
Shadowmere

przez Zenonek 11 maja 2010, 13:57
Info :

Escitalopram, udoskonalony preparat citalopramu jest jednym z najlepiej tolerowanych
leków przeciwdepresyjnych. Równoczeœnie skutecznoœæ escitalopramu w dawce
10– mg/dzieñ jest porównywalna do dawki 60 mg/dzieñ citalopramu.

Pozwala to na uznanie escitalopramu za lek o korzystniejszym stosunku skuteczno
œci do tolerancji. Mo¿na oczekiwaæ, ¿e bêdzie on jeszcze bardziej bezpieczny
i szerzej stosowany od macierzystego leku, zw³aszcza u chorych wymagaj¹cych
szczególnie bezpiecznego leku przeciwdepresyjnego, zw³aszcza z równoczesnymi
chorobami somatycznymi lub wspó³istniej¹cymi innymi zaburzeniami psychicznymi.

Spoœród SSRI escitalopram wyró¿nia najbardziej selektywne dzia-
³anie na wychwyt zwrotny serotoniny. Ró¿nice powinowactwa SSRI do transporter
ów neuroprzekaŸnictwa przedstawiono w tabeli 1.
Porównanie escitalopramu i innych SSRI pod wzglêdem powinowactwa do transporter
ów dopaminy i noradrenaliny oraz w stosunku serotoniny wykazuje, ¿e escitalopram
cechuje najwiêksza z wszystkich leków z grupy SSRI (w³¹cznie z citalopramem)
selektywnoœæ wp³ywu na neuroprzekaŸnictwo serotoninergiczne (26).
G³ówny metabolit escitalopramu tak¿e cechuje wybiórcze dzia³anie serotoninergiczne
(17).

przez Magdaa 11 maja 2010, 14:05
Chyba zapytam jutro mojego psychiatrę o ten Escitalopram. Mówicie, że to się sprawdza na lęki i fobię społeczną, ale działa lżej niż Asertin? Dobrze rozumiem?
Magdaa

przez rober6666 11 maja 2010, 14:07
Hej
Cipralex (escitalopram ) to dokładnie to samo co lexapro dostępne na naszym rynku
...napisalem to i wklejam fotke , że by uniknąc nieporozumień w dalszej dyskusji....
sam sie zainteresowałem
Robert
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Sortuj wg