SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez magdalenabmw 06 maja 2010, 19:09
paradoksy napisał(a):
REN napisał(a):po za tym czuje sie dziwnie spokojnie, /cenzura/ nie wyprowadzaja mnie z rownowagi, nie jestem agresywny, nie mam karuzeli nastrojow, nie wiem czy to nie jest efekt placebo bo chyba na lek troche za wczesnie

czyli też tak masz, że nie możesz płakać, szczerze się śmiać, wszystko jakby "odbija się" od Ciebie?
mi jest psychicznie źle, a nie potrafię z siebie "wydusić" emocji...

Ja tak miałam. Minęło dopiero jak przestałam to brać. Okropne uczucie.
magdalenabmw

przez REN 06 maja 2010, 20:57
paradoksy napisał(a):czyli też tak masz, że nie możesz płakać, szczerze się śmiać, wszystko jakby "odbija się" od Ciebie?

mniej wiecej tak to wyglada
poki co jest to dla mnie in plus bo mam chwile spokoju, moge odpoczac i wyluzowac sie
zapewne z czasem zacznie przeszkadzac
REN

przez Pstryk 06 maja 2010, 22:08
ja też mam deja vu po tym leku... jakbym się cofnęła o 5lat... ale bagaż z tych 5ciu pozostał
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 07 maja 2010, 10:31
rober6666 napisał(a):....ja chyba tez z dnia na dzień oleje te chemiczne ścierwa....szacuje że od 3 lat zjadłem okolo 5-6 tysięcy psychotropów......i co??? GÓWNO !! czuje się tak samo bardzo, bardzo źle jak 3 lata temu...
Inna sprawa , że może bez nich bym juz nie żył...
Ale od jutra raczej odpuszczam wszystkie dragi legalne.....może zdechne.daj Boże.
Robert

A probowales amitriptyline plus fenelzyne ? Albo dawki amitryptiliny 200-300 mg ?

Mozliwe, ze w Twoim przypadku znacznie poprawiloby sie po elektrowstrzasach- myslales o tym ?

W kazdym razie nie poddawaj sie, zwlaszcza, ze jak pisales masz synka.

przez rober6666 07 maja 2010, 10:40
zenonek
dziękuje za sugestię
amitryptyline próbowalem. pierwszy tydzien mnie zaskoczył-byłem pobudzony, mniej lękow i pełen nadziei. potem jak zwykle wszystko padło na ryj w ekspresowym tempie i zrobilo sie gorzej jak przed braniem tego leku-specyficzne szaleństwo na granicy kontroli harakteryztyczne dla CHADowca w stanie mieszanym....Totalna derealizacja, całkowita depresja i myśli samobójcze, zero energii, a jednocześnie napięcie jak po worku amfy.....stan predysponujący do natychmiastowego samobójstwa.
Nie wiem czemu tak mnie leki miażdżą
zeby chociaż "tylko" nie działały....
Fenelzyna jest niedostępna w tym wątłym kraju jakim jest Polska....a ponoc mega skuteczna...
Skąd wziąć?
Może jak moj obecny plan nie wypali to wypróbuję??
Nawet na stronie fenelzyny pisza o jej połączeniu z amitryptylina
pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Zenonek 07 maja 2010, 10:59
Tak jest to prawda. Fenelzyna jest mega skuteczna- zwlaszcza, gdy inne leki sa nieskuteczne.

Wartoby pierwsze sprobowac ja sama pierwsze. Amitryptilina plus fenelzyna to ostatecznosc raczej.

Co moge jeszcze zasugerowac hmm - kolezanka mojej babci nie szla praktycznie na nic a wrocila do pelni zycia na Imipraminie.

Moze jescze Imipramine sproboj.

Ogolnie za kilka lat wejda w obieg znacznie skuteczniejsze i bezpieczniejsze antydepresanty i leki psychotropowe. Warto nie odpuscic.

przez rober6666 07 maja 2010, 11:08
Imipramina też ma wyjątkowy, korzystny profil działania. Tez uważam , że byłby to lek dla mnie
Niestety jakis debil z ministerstwa wycofał ten lek z produkcji i obiegu ( na całym cywilizowanym świecie z wielkim powodzeniem imipramina jest dalej stosowana )
mam smaka na imipramine i to wielkiego
orientowalem sie jak sprowadzic z niemiec bez recepty-jest tak stronka- ale wychodzi ponad 100 za opakowanie
masakra niestety dla mnie w obecnej sytuacji, gdy stracilem źródła dochodu
Ponownie dziękuję za celne uwagi
Może masz jakis pomysł na zdobycie tych leków?? Czyli fenelzyny i imipraminy?
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 07 maja 2010, 11:48
Moze sproboj przez magicpharma.com czy cos takiego. Chlopaki tam zamawiaja dutasteryd a to tez bardzo silny lek.

To, ze w Polsce wycofali Imipramine to wrecz skandal. Kiedy wlasnie Imipramina jest jednym z podstawowych i najbardziej skutecznych lekow na ciezka depresje.

Jest jescze kilka lekow, ktore moglyby byc dobre dla Ciebie :

- Insidon
- Noveril
- Pyrazidol
- Azafen
- Emovit

A teraz cos bierzesz?

przez Shadowmere 07 maja 2010, 11:52
Zenonek, Robert ma cos w rodzaju "uczulenia" na serotoninę.Ciężko jest znalezc lek o innym mechanizmie dzialania i tu rodzi sie problem.
Shadowmere

przez rober6666 07 maja 2010, 11:58
Zenonek
Odbiegliśmy od tematu przewodniego -Asentra....
zaraz któras z przepięknych Moderatorek nakopie nam do dup , heheheh
zapraszam na mój temat

chad-choroba-afektywna-dwubiegunowa-t19559.html

tam jest tez moja historia

Dzięki za sugestie
Brałem bezskutecznie (a właściwie ze skutkiem odwrotnym do zamierzonego ) wszystkie SSRI ,wenlafaksynę , mianserynę, wellbutrin, neuroleptyki, przeciwdrgawkowce......
I NIC
A własciwie tylko pogorszenie. Ten stan mieszany ktory mam to masakra jakaś
Ciężka depresja (ponoć cięższa jest w CHAD niz jako czysta depresja-ale nie mnie to oceniac )a jednocześnie napięcie i bezproduktywne pobudzenie (bo do tego mega powalajaca depresja) niczym po worku amfy.....i tak od 3 lat ...więc każdy lek albo miażdży jeszcze bardziej depresyjnie albo nasila to pobudzenie....tak czy siak diprowadza mnie to do bardzo realnych myśli samobójczych. ja nie będę mial "prób" - ja skutecznie wjadę pod tira raz a dobrze jak będzie tak daleko
Teraz sram na wszystkie pseudoleki...
zapraszam na mój temat
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Gabcia81 07 maja 2010, 12:13
ja jade na Asentrze od 4 miesięcy- pierwsze 3 tygodnie to był koszmar- nasilone lęki, deprecha i wycie prawie non stop, później przyszedł etap tego spokoju i nieodpartego wrażenia że jakos wyszystko sie dzieje poza mna...zero emocji ale przynajmniej bez lęków. Od 2 miesiecy czuje sie świetnie i wreszcie jestem w stanie rano normalnie zwlec się z łożka żeby zdążyc do pracy na czas :D
zaburzenia lękowo- depresyjne z somatyzacją- drugie podejście.... :/

przez Pstryk 07 maja 2010, 12:27
wczoraj napięcie trochę sięgnęło zenitu dobrze że jest cloranxen doraźnie, który mnie trzepie konkretnie... i żona która mnie pilnuje
Pstryk

przez betii 07 maja 2010, 16:20
Gabcia a jaka dawkę bierzeszesz? ja czułam sie zle dostalam asetre za rewelacyjnie nie bylo. ale minelo ok 5-6 tyg i czuje sie 100 razy gorzej i ciagle palnuje sie zabic. ostalam 100 mg tydzien temu to mam wrazenie ze leki są silniejsze i mysli tez. Wrocilam do50. Juz sama nie wiem co robic

przez Pstryk 07 maja 2010, 21:52
omg betii ja liczyłam, że za tg mi te ochoty zabicia się przejdą :shock: - dopiero tydzień to jem a już mam realną ochotę kitnąć... nie mów, że będzie jeszcze gorzej :cry:
Pstryk

Sortuj wg