SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez cytrynka84 28 mar 2010, 13:47
Leki mina tak w ciągu 2 tyg.To normalne na początku leczenia.Ospalosc też powinna minąć
Dobrze,ze masz Xanax,ale bierz go jak najkrócej to możliwe ,tak do 2 tyg i w jaknajmniejszej dawce,bo uzależnia ,ale pewnie to już wiesz
np mi lekarz kazał brac Xanax przez 2 tygodnie 1 mg/dobę .Tobie też na pewno lekarz powiedział jaka dawke,jak długo masz brac.
pozdrawiam,życzę żeby Asertin dobrze działał .Poprawę poczujesz po kilku tygodniach zażywania
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Re: Asentra (Asertin)

przez magdalenabmw 28 mar 2010, 13:51
Mi przy Asertinie lekarz kazał brać 2mg benzo- Xanax i Clona- dziennie przez 2 miesiące (chodząc tak, aby po dwóch miesiącach już nie brać), nie uzależniłam się. Pozdrawiam :smile:
magdalenabmw
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez afik 28 mar 2010, 14:02
Dziękuje za pocieszenie, zauważyłem również że po wypiciu kawy lęki jeszcze bardziej się nasilają. Muszę ograniczyć picie 2 mocnych kaw do jednej słabej.

Strasznie to dziwne, że na początku brania Asertin 50 mg lęki u mnie są tak tak wzmocnione. Mam nadzieję, że szybko miną.
Offline
Posty
25
Dołączył(a)
03 sie 2008, 16:12
Lokalizacja
Małopolska

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Asentra (Asertin)

przez cytrynka84 28 mar 2010, 14:41
Każdy jest inny tzn ma różne nasilenie objawów depresji/nerwicy,stąd różne leki,dawki,czas leczenia.Grunt to stosować sie do zaleceń,zaufać lekarzowi(w razie watpliwosci,zawsze można pójść do innego.Z tymi lekarzami to też różnie bywa,wiem z własnego doświadczenia ,trzeba trafić na takiego ,który nam odpowiada)
Najważniejsze to samemu nic nie kombinować z lekami,nie odstawiac na własną rękę ,ani nie zmieniać dawkowania
Life is brutal!

Sertralina 100mg
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Re: Asentra (Asertin)

przez magdalenabmw 28 mar 2010, 15:24
afik napisał(a):Dziękuje za pocieszenie, zauważyłem również że po wypiciu kawy lęki jeszcze bardziej się nasilają. Muszę ograniczyć picie 2 mocnych kaw do jednej słabej.


Nawet zdrowy człowiek dziwnie się czuje po kawie. A Ty masz lęki po kawie, bo kawa podwyższa ciśnienie no i lęk gotowy.

afik napisał(a):Strasznie to dziwne, że na początku brania Asertin 50 mg lęki u mnie są tak tak wzmocnione. Mam nadzieję, że szybko miną.


A to też wcale nie jest dziwne. Każdy antydepresant wzmaga lęki i objawy na początku brania. Po to lekarz przepisuje coś co stabilizuje nastrój- np benzo (Xanax, Zomiren, Afobam itd).
magdalenabmw
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez cytrynka84 28 mar 2010, 15:42
Ograniczenie kawy może pomoc ,też nie mogłam pić kiedyś kawy,bo nasilala stany lekowe.

[Dodane po edycji:]

Podpisuję sie pod tym w 100%.
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Re: Setaloft

przez panna truskawka 31 mar 2010, 01:21
LUDZIE! 4 miesiąc od pierwszej tabletki setaloftu i ... jest doooobrze! :yeah:
Offline
Posty
52
Dołączył(a)
31 gru 2009, 14:55

Re: Setaloft

Avatar użytkownika
przez Fable 31 mar 2010, 07:49
Po tym leku ja nie tyłem, ale miałem OGROMNE nudności z rana :/// Brałem go przez 2 miesiące.

[Dodane po edycji:]

Lek na mnie specjalnie nie działał....
Avatar użytkownika
Offline
Posty
146
Dołączył(a)
23 mar 2010, 12:31
Lokalizacja
Warszawa

Odstawienie sertaliny po 2 latach

przez dorottt 13 kwi 2010, 14:50
Moja psychiatra telefonicznie polecila mi odstawic sertaline. Twierdzila, ze wystarczy jak edna tabletke podziele na pol, przez dwa dni bede brala te jedna tabletke i potem juz nic, bo ´´odstawienie nie powoduje skutkow ubocznych´´. powoduje i to spore.
to juz moj 3 dzien bez lekow i umieram, czuje sie jakbym byla pijana, nie potrafie ustac, mam mdlosci, chce mi sie wymiotowac, ogolne zmeczenie i otepienie. wizyte u psycho mam dopiero na 23 kwietnia... jak sobieu lzyc??
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
13 kwi 2010, 14:46

Re: Odstawienie sertaliny po 2 latach

Avatar użytkownika
przez agusiaww 13 kwi 2010, 16:24
dorottt, no coz....niestety sa to skutki odstawienne. Poczytaj posty ludzi na forum, niektorzy odstawiali ROK. Malymi dawkami, ale za to nie mieli skutkow odstawiennych. Skoro tak zle reagujesz, to trzeba wrocic do leku i odstawiac powolutku zmniejszajac dawki.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
6261
Dołączył(a)
05 mar 2009, 09:22

Re: Odstawienie sertaliny po 2 latach

przez dorottt 13 kwi 2010, 17:37
dziekuje za szybka odpowiedz.
Jak dlugo moga potraw te skutki odstawienne? Ja po roku brania tabletek zmiejszylam dawke, dlatego tez zdziwila mnie ta nagla decyzja psychiatry (tzn. czuje sie juz dobrze, uwazam, ze nie potrzebuje tabletek, ale nie sadzilam, ze poleci mi tak ´´gwaltownie´´ rzucic lekarstwa).
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
13 kwi 2010, 14:46

Re: Odstawienie sertaliny po 2 latach

przez cytrynka84 13 kwi 2010, 18:34
Dwa lata to długo .jaka dawke ostatnio przez ten rok bralas?1tabl.? Chociaż rok odstawiac to chyba za długo,ale lekarzem nie jestem.ja wiem tylko po sobie,jak to było z odstawianiem innych leków.Ile mogą potrwać takie obj.odztawienne,od kilku dni do paru tygodni,ale jak wrócisz do małych dawek dawek leku np.przez parę dni3/4 tabletki i potem przez parę tygodni jeszcze pól tabl.Takie stopniowe odstawianie jest dużo lepsze ,zwłaszcza ,że wystąpiły u Ciebie te przykre obj.
Takie nagle "zejście" z leków to może być trudne dla organizmu,zwłaszcza po tak długim czasie.Może powinnaś odstawiac jeszcze dłużej niż miesiąc,tego nie wiem?może porozmawiaj z innym lekarzem jeszcze,albo możesz też zadzwonić do swojej dotychczasowej lekarki i powiedzieć jak sie czujesz.albo jak nie masz innej możliwości to po prostu sama,zmiejsz dawke,a potem dopiero całkiem odstaw.
Ja bralam różne leki,najdłużej dany lek bralam ponad rok
Sertraline akurat bralam krótko i nie miałam skutków odstawiennych.
Powodzenia,trzymam kciuki.
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Re: Odstawienie sertaliny po 2 latach

Avatar użytkownika
przez agusiaww 14 kwi 2010, 09:52
Zalezy od organizmu ile beda trwaly te skutki odstawienne. Dopoki organizm sie nie przywyczai do funcjonowania bez leku.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
6261
Dołączył(a)
05 mar 2009, 09:22

Re: Asentra (Asertin)

przez Qula 14 kwi 2010, 22:36
ASENTRA? Dla mnie była zbawienna! Po latach anoreksji, a potem bulimii anorektycznej trafiłam do pewnej Pani psychiatry, która od razu przepisała mi Asentrę. Na początku brałam 200mg/dzień. Teraz już tylko 50mg/dzień. Czuję się tak zdrowa, jak nigdy! Myślałam, że to już koniec... Teraz cieszę się prawdziwą normalnością jedzenia! Normalnością życia!
Pierwszy tydzień, faktycznie był nie za ciekawy. Czułam, że ja to nie ja. Nie mogłam spać, byłam dziwnie pobudzona, miewałam nocne drgawki. Jedyne, co powstrzymało mnie w tym okresie od odstawienia leku to zanik obsesyjnego myślenia o jedzeniu. Potem, z każdym dniem było już lepiej, stawałam się sobą. A teraz jestem wykształconą, pełną planów młodą kobietą.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
14 kwi 2010, 22:26

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider], klaudi i 28 gości

Przeskocz do