SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra - boję się panicznie!!

przez NutShell 26 lut 2010, 17:15
Zażyłam, na razie jest mi niedobrze po tych kilku godzinach i mam biegunkę, może nie będzie bardzo źle... Pozdrawiam i dziękuję Ci bardzo za wsparcie!
Nie strasz mnie piekłem za dobrze piekło znam
Tu matka wyrzuca na śmietnik dziecko swe twierdząc że zamawiała przecież zdrowe
Przed siebie biec by pozbyć się sił czasem tak mi wstyd
Tutaj się robi z jedzenia rzeźby podczas gdy obok ktoś się kończy z głodu

przez cytrynka84 26 lut 2010, 18:10
Nie ma sie czego bac,te leki naprawde pomagaja,i w zaden sposob nie zmieniaja osobowosci,przywracaja do normalnosci.ale wiem o czym piszesz tez mialam podobne obawy przy pierwszym leku(tez chodzilo o Asentre)jak sie okazalo zupelnie bezpodstawne.
Tak ,ze bierz,a bedzie tylko lepiej.
Na pelne dzialanie leku musisz poczekac kilka tygodni
Nudnosci i biegunka mina po paru/parenastu dniach.
Trzymaj sie,powodzenia.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Re: Zoloft

przez Data 27 lut 2010, 11:40
Skutki uboczne powinny minąć. Biorę Zoloft kilka miesięcy, jakieś pół roku, a skutki uboczne odczuwałam gdzieś dwa miesiące, mdłości i stany podgorączkowe. Na psychikę działa bardzo dobrze i warto przeczekać te kilka tygodni żeby później czuć się dobrze.
Tylko mam do Was pytanie. Jednym ze skutków ubocznych jest kaszel i właśnie kaszel mam cały czas, tzn od kiedy biorę Zoloft; raz czy dwa razy dziennie muszę odkaszlnąć wydzielinę i nie wiem czy to może być działanie tego leku czy powinnam iść przebadać się na jakąś infekcję.
Data

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NutShell 27 lut 2010, 13:18
Dziękuję za wskazówki i rady. Jak na razie wytrzymuję, dziwnie się czuję i pół nocy miałam potwornie silne lęki, ale pewnie jakoś to zniosę jeśli ma pomóc, póki co nie czuję żadnego pozytywnego działania, ale wiem, że to początek więc nie mam czego oczekiwać po dwóch tabletkach.
Te skutki uboczne są do zniesienia naprawdę. Już tyle razy miałam lęki w nocy, biegunki i było mi niedobrze, że po prostu traktuję to jako gorszy dzień. Pozdrawiam!!:)

przez linka 27 lut 2010, 13:22
NutShell, musisz się przygotować na to, ze na początku leczenia (pierwszy tydzień, dwa) lęki się nasilają.......ale później może być tylko lepiej. Wytrzymaj tylko a będzie ok.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez 19_latek 27 lut 2010, 20:52
Najgorsze zawsze sa pierwsze dni. U mnie nudnosci trwaly prawie 3 tygodnie ale pewnego pieknego dnia jak sie obudzilem poczulem ze nudnosci juz nie mam i tak jest do dzis. Bardzo mi leki pomogly, nie ma sie co zrażać.
19_latek

przez NutShell 27 lut 2010, 23:20
Potwierdza się więc, będę musiała wytrzymać nie ma rady, wiem, że nie mogę się wkręcać, bo będzie gorzej, staram się wyluzowywać. Chciałabym bardzo żeby te leki mi trochę chociaż pomogły. Dobrze, że Wam pomagają, pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję bardzo za odpowiedzi i wsparcie!

Re: Asentra (Asertin)

przez Trill 02 mar 2010, 16:26
7 Miesiąc Asentry i żyję :)

Działanie tych związków jest inne dla każdego człowieka.

Ja mogę wypić 5-10 piw czy 1/2 wódki i czuje się dobrze nawet nie upijam.

Depresyjne działanie alkoholu równoważy Asentra 8)

A po 2-3 piwkach wzrasta potencja stłumiona Asentrą.

Co do działania nasennego to niestety chyba na mnie nie działa.
I chyba nie musi bo to lek nie nasenny.
Moja bezsenność w Nocy poprawiła się o jakieś 5% tylko.

Po 7 miesiącach działanie Asentry oceniam na 80% tzn ostatnio stojąc w sądzie widziałem że się troszkę denerwuje ale tylko troszkę.

Nie jest zle :)

Pozdrówki

przez upside_down 12 mar 2010, 11:49
Mi rok temu Asertin bardzo pomógł, wspominamtych kilka miesięcy zażywania go jako jedne z najspokojniejszych w swoim życiu, chociaż pewnie też akurat ogólnie wszystko było dobrze...

A później było tak spokojnie, że stwierdziłam, że nie ma co dalej się lekami truć, odstawiłam Asertin (przez kilka dni czułam się "dziwnie" ale znośnie, tyle że nie wiem ile sobie z tego wkręciłam) i akurat miesiąc później wszystko, że tak powiem "dupło" ;) Posypały się problemy, a ja skończylam zapijając je, co już w ogóle jest drogą do nikąd no i właśnie jestem na etapie przepraszania się z Asertinem.

Dziś trzeci dzień, przez dwa pierwsze brałam po pół tabletki, dziś już normalnie całą. Czuję się ok, pewnie za bardzo się sobie przyglądam dlatego się trochę schizuję, ale nie dzieje się nic specjalnego i tak samo wspominam pierwsze podejście do Asertinu, prawie zero efektów ubocznych, za to wyraźna poprawa nastroju i zmniejszenie lęków po około 2-3 tygodniach stosowania.
Jak dla mnie do tej pory lek najbardziej trafiony.
Don't call the doctors cause they've seen it all before
They'll just say
Let her crash and burn
She'll learn

Re: Setaloft

przez THCprowokator 12 mar 2010, 20:09
Siemano! nie bede opisywal swojego przypadku, powiem tylko ze straszny balagan w glowie mialem! zero zycia, codziennie mysli samobojcze. Psychiatra dal mi setaloft i jakis chlorocostam na sen! zanim zazylem setaloft poczytalem o nim na forum! troche sie pokrzywilem bo wiekszosc opinii byla negatywna! biore ósmą tabletke 50mg i z podziwu wyjsc nie moge! czuje sie jakbym byl amfetamina naprany! caly czas chce mi sie gadac, chodzic ogolnie odzylem! zero skutkow ubocznych! najlepsze jest to ze teraz moge zatrzymac sie w myslach i w skupieniu pomyslec! oby tak dalej ! jest to moj pierwszy antydepresant! czuje sie tak jak chcialem sie czuc! troche duzo pije alkoholu a czytalem ze po setalofcie szybko faza lapie, w moim przypadku jest odwrotnie moja tolerancja na alkohol wzrosla! powiem wiecej nawet ciezko mi sie naje***! Pozdrawiam!!!!!!!!

Re: Setaloft

przez Słowianka 15 mar 2010, 08:52
bez znieczulenia napisał(a):
Słowianka napisał(a): A bierzesz zawsze,nie zapominasz o tabletce?

Szczerze mówiąc to zrobiłem sobie 1dniowa przerwę z powodu imprezy, gdzie był alkohol :/ i wygląda na to, że od tej pory mi sie pogorszyło. Czy 1 dniowa przerwa mogłaby mieć, aż taki wpływ na samopoczucie?

Ja przy imprezie tez zawsze robię jednodniową przerwe,mi nic nie jest.
I co psychiatra powiedział/a?
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

Re: Zotral

przez tenebrae 16 mar 2010, 11:58
Witam, jestem w połowie drugiego opakowania Zotralu, jest ok, mdłości były, ale minęły. Nie jestem w stanie określić swojego nastroju, ale na pewno jest lepiej niż było. Nie mam żadnych planów czy nadziei, ale jestem w miarę zadowolona, zauważam, że świat jest piękny itd. Staram się nie unikać znajomych i nie spać, co wychodzi. Właśnie nie wiem, czy tak jest dobrze, czy powinnam zwiększyć dawkę. Życzę wszystkim powodzenia i optymizmu! :-)

Re: SERTAGEN

przez myszka777 22 mar 2010, 21:34
:D ja biore sertagen od dwóch lat i powróciłam do normalnego życia,cierpliwości troche to jest lek depresyjny,anie antybiotyk :smile: :smile: :smile: :smile:

przez afik 28 mar 2010, 13:15
Zażyłem już 5 tabletek Asertin 50 mg, biorę go na noc.
Mam fobię społeczną, ale leczę się na nerwicę lękową, która pojawiła się 2 lata temu.
Gdy wstaje rano mam teraz ogromne lęki, jakich dotąd nie miałem przed zażywaniem Asertin, boję się nawet wyjść z pokoju i porozmawiać z rodzicami, nawet podczas rozmowy z nimi odczuwam lęk, szczególnie spoglądając im w oczy.
Na szczęście mam Xanax 0,5 mg, który teraz biorę od razu jak wstaje (po 4 godzinach biorę jeszcze jedną tabletkę), bez niego nie mógł bym nawet zjeść śniadania czy obiadu z rodzicami.
Gdyby nie 2 tygodniowy urlop chyba nie podjąłbym się leczenia tym lekiem, z powodu ogromnego lęku nie byłbym w stanie normalnie pracować i rozmawiać z ludźmi.
Po za zwiększonym lękiem czuję się ospały, osłabiony i brak mi motywacji do działania, czasem jest mi wszystko jedno. Mam nadzieje, że organizm za jakiś tydzień, dwa zaakceptuje lek i wszystkie te objawy włącznie ze strasznym lękiem miną.

Jak do tej pory brałem 2 x dziennie (czasem 3 x dziennie) Xanax 0,5 mg.

Sortuj wg