SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

Re: Setaloft

przez panna truskawka 05 lut 2010, 22:26
Freddie Mercury napisał(a):pojawiają sie wiatry niosące zmiane


Noo czyli jesteś na dobrej drodze !
Offline
Posty
52
Dołączył(a)
31 gru 2009, 14:55

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez ewelinak 05 lut 2010, 23:35
mam dosyc duze doswiadczenie z asentra - noo... raczej dlugie ;)
bralam asentre przez ponad 3 lata
po 3 latach stopniowo odstawilam
oprocz asenrty bralam udzial w psychoterapii grupowej i uczylam sie kontrolowac napady leku
mijaja 2 lata po odstawieniu
jestem zdrowa i silna
przedtem balam sie mowic slowa "zdrowa", bo moja nerwica to niezle przebiegla sztuka
dzisiaj wiem, ze jest naprawde dobrze
nawet wtedy, kiedy zycie sie wali i nie nadazam zbierac gruzu...
wiec moge powiedziec, ze asentra jest niezla, ale kolezanki, ktore odstawily szybko - bo czuly sie dobrze - mialy nawroty
Avatar użytkownika
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
05 lut 2010, 22:55
Lokalizacja
Walia

Re: Asentra (Asertin)

przez Freddie Mercury 06 lut 2010, 11:40
a po jakim czasie zaczeła na Ciebie działać sertralina??
Freddie Mercury
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Setaloft

przez Freddie Mercury 06 lut 2010, 11:41
tak czasem czuje przebłyski normalnego samopoczucia ,sertralina chyba rzeczywiscie sie bardzo długo rozkręca
Freddie Mercury
Offline

Re: Asentra (Asertin)

przez Lili-ana 06 lut 2010, 12:15
sertralina była fajna, u mnie zaczęła działać po 2 - 3 miesiącach ale niestety musiałam odstawić, bo mnie jelita bolały :? Teraz biorę citalopram ale oceniam go jako gorszy od sertraliny w działaniu lek. Sertra dawała taką energię na cały dzień, citalopram już tego nie ma, mogłabym czasem spać cały dzień :roll:
Lili-ana
Offline

Re: SERTAGEN

przez Be_ok 07 lut 2010, 00:07
Hej!:)
Biorę Sertagen od 7 m-cy.. Początki były ciężkie, zwłaszcza pierwsze dni... Brałam 2 tabletki dziennie. W nocy czułam się okropnie:(roztrzęsiona i niespokojna i ze spaniem było nienajlepiej:( Jednak PO KILKU DNIACH OBJAWY TE USTĄPIŁY:) Leczenie tego typu lekami trwa długo, ok. pół roku.. Ale mi osobiście bardzo pomogło:) Odzyskałam radość i dobry humor.. Jest już coraz lepiej.. Odstawim leki, przez jakiś czas brałam 2 tabletki dziennie, potem jedną, teraz już połowkę i niedługo całkowicie przestanę.. Na efekty trzeba było trochę poczekać, ale są zadowalające. Teraz planuję zacząć chodzić na pływalnie i odstresowywać się poprzez sport;) Mam nadzieję, że Sertagen Wam również pomoże! Tylko uzbrójcie się w cierpliwość. No i druga sprawa to czy lek został dobrze dobrany, bo każdy z nas jest inny i jedne leki toleruje lepiej, inne gorzej, bo to do siebie mają te neurologiczne leki. Pozdrawiam:-))
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
06 lut 2010, 23:49

Re: Setaloft

przez Katboi 07 lut 2010, 13:21
Tak chyba macie rację, muszę się przełamać i spróbować. Teraz jest jak na karuzeli - obudziłam się w nocy i bałam się ruszyć , pomyślałam , że jednak muszę to zmienić. teraz jest różnie- źle , bardzo źle , trochę lepiej.
Pozbieram się, wezmę setaloft i napiszę co się dzieje.
Pozdrawiam.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
04 lut 2010, 15:06

Re: Asentra (Asertin)

przez max79lot 07 lut 2010, 17:26
Ze względu na swoje nerwowe historię zdecydowałem się na wizytę u psychologa.
Stwierdził jednak że mam depresję, a nie tak, jak myślałem nerwicę.
Stwierdził również konieczność zażywania jakiegoś antydepresantu np.Asentinu, Seronilu lub Anafranilu). Czy mieliście z którymś z nich do czynienia? Moglibyście coś polecić ?
Mnie wogóle przerażają ewentualne skutki uboczne, możliwość uzależnienia i reakcja z alkoholem - żeby się nie zdażył jakiś cyrk w przypadku wypicia jakiejś ilości alkoholu.
Do tego, ze względu na prawdopodobny zespół jelita wrażliwego obawiam się również o pogorszeniejego objawów.

Z góry dziękuję za pomoc.
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
06 gru 2009, 16:46

Re: Asentra (Asertin)

przez Lili-ana 07 lut 2010, 23:19
max79lot napisał(a):reakcja z alkoholem - żeby się nie zdażył jakiś cyrk w przypadku wypicia jakiejś ilości alkoholu.

u mnie po asertinie w reakcji z alko były cyrki i to niezłe :oops: więc nie radzę
max79lot napisał(a):Do tego, ze względu na prawdopodobny zespół jelita wrażliwego obawiam się również o pogorszeniejego objawów.

również po asertinie miałam bóle jelit więc jest taka możliwość że ta dolegliwość Ci się nasili. Ale to sprawa indywidualna.
Lili-ana
Offline

Re: Setaloft

przez panna truskawka 08 lut 2010, 16:58
No i bardzo dobra decyzja- powodzenia! :smile:
Offline
Posty
52
Dołączył(a)
31 gru 2009, 14:55

Re: Zoloft

Avatar użytkownika
przez *Monika* 09 lut 2010, 00:59
Dzisiaj 14 ty dzień jak biorę Zoloft. Codziennie boli mnie głowa, a od 3 dni jest mi niedobrze, nie wiem czy to skutki uboczne. Kto z Was wie kiedy powinny minąć?
Jeśli bóle będą się utrzymywały oraz te nudnosci kiedy powinnam zgłosic sie do psychiatry, alby zmienił mi lek?
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18813
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20
Lokalizacja
Ślązaczka z krwi i kości

Re: Asentra (Asertin)

Avatar użytkownika
przez milky5 10 lut 2010, 10:24
gabcia81 ja tez biore sedam..ale tylko doraznie...jak mam atak...a jaka dawke bralas sedam i czy bralas rownoczesnie z asertin czy jakos odczekiwalas...
dodatkowo mowisz ze jak mialas leki..ja jak mam leki to mam zazwyczaj nizsze cisnienie i boje sie ze jak wezme sedam na uspokojenie to sobie...obnize :twisted: dlatego biore doraznie na ataki tylko
ale jak piszesz ze to na leki dobre....moze bym sobie pomogla
odpisz prosze
"NIGDY, NIGDY, NIGDY NIE PODDAWAJ SIE" W.CHURCHILL

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Posty
77
Dołączył(a)
25 sty 2010, 15:42
Lokalizacja
Londyn

Re: Setaloft

przez BeaS 10 lut 2010, 12:59
Witajcie!
wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę rano-wieczorem miałam typowy atak nerwicy-czyli kołatanie serca, niepokój,pobudzenie,tak jakbym cała drętwiała-no i oczywiście strach co się dzieję. Czy to normalne?
Wzięłam ATARAX i trochę przeszło a raczej mnie uśpiło.
Rano wstałam zmęczona.
To pierwsze moje tabletki jeśli chodzi o nerwicę-strasznie się przed nimi broniłam.
Czy mieliście taki skutki uboczne, a może to nie są jeszcze skutki leków tylko nerwicy?
POMOCY!!!!
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
10 lut 2010, 09:38

Re: Setaloft

przez Emilyi 10 lut 2010, 13:03
Witam serdecznie

Napiszcie mi proszę ,czy po tym leku się tyje ? Pytam ,bo mam znajome które leczyły się na depresję (nie wiem czym) i okropnie przytyły . Tak wiem coś za coś ,ale....
Ja właśnie dzisiaj zaczęłam brać raz dziennie 0,25 przez 6 dni
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
10 lut 2010, 12:55

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Przeskocz do