SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Setaloft

przez zdesperowany1 29 sty 2010, 20:13
zaraz uslyszysz ze na kogos zaczely dzialac po 3 miesiacach:)
zdesperowany1

przez Freddie Mercury 29 sty 2010, 20:15
nie wiem co robić,brać dalej czy odpuscić sobie... jestem ekstremalnie zalękniony az mnie paraliżuje,bezsenność ,ból głowy cały czas od poczatku terapii... zaczyna mnie to wk...ać
Freddie Mercury

przez Freddie Mercury 29 sty 2010, 20:20
psychiatra bedzie dopiero za 2 miechy... moze powinienem brać neuroleptyki.. sam juz nie wiem co mi jest :?
Freddie Mercury

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesperowany1 29 sty 2010, 20:23
Ja wytrzymalem pol roku:) ale nie o to mi chodzilo .To co napisalem to byla czysta ironia.Wedlug mnie jak po 3 tygodniach nic a nic nie dziala lek to znaczy ze cos jest nie tak.Na mnie po 6 dniu zaczela dzialac paroksetyna i jeszcze 2 piwka se chlapnelem:P
zdesperowany1

przez nov 30 sty 2010, 17:10
Witam

Pierwszy tydzien 25 mg setaloftu 2 tydzien 50 mg, narazie bez efektow pozytywnych, troche ubocznych jak niepokoj
diagnoza - zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne z przewaga obsesji
bede informowal na biezaco bo mam dojsc do 200 mg
pozdrawiam
nov

przez Freddie Mercury 30 sty 2010, 17:12
nov rozumiem ze juz dwa pełne tygodnie jestes na leku..? ja biore 15 dzień od poczatku 50 mg i zero poprawy.....
Freddie Mercury

przez panna truskawka 30 sty 2010, 17:33
Nie panikować proszę ... u mnie minął miesiąc od pierwszej minimalnej dawki i dopiero zaczęłam odczuwać pozytywne skutki.
Także potrzeba czasu :P

przez ssri pomoc 30 sty 2010, 17:38
hehe, no kwas foliowy to przeważnie zalecają kobietom w ciąży;) tu nie chodzi o suplementację a raczej o pomoc w dobrym przyswajaniu leku a jak wiadomo większość farmakologii jest raczej trudno przyswajalna ze względu na sztuczne pochodzenie. Jeśli chodzi o artykuły to w google piszcie:) przykład: http://www.menshealth.pl/zdrowie/Wystaw ... -2747.html

przez Freddie Mercury 30 sty 2010, 17:39
panna truskawka a czy poprawa następowała stopniowo czy było tak ze "pewnego dnia poczułas sie dobrze"...jak to było i czy mogłabys opisać jak umiesz ten stan "poprawy "?...
Freddie Mercury

przez panna truskawka 30 sty 2010, 19:49
co do kwasu foliowego: zaczynam brać dziś. Od zawsze brakowało mi witamin w organizmie i podejrzewam, że przyczyniło się to do powstania depresji.

[Dodane po edycji:]

Freddie Mercury napisał(a):panna truskawka a czy poprawa następowała stopniowo czy było tak ze "pewnego dnia poczułas sie dobrze"...jak to było i czy mogłabys opisać jak umiesz ten stan "poprawy "?...

z tymi lekami to nie jest tak, że przychodzi wielkie BUM i nagle czujesz się rewelacyjnie. Na początku myślałam, ze setaloft w ogóle na mnie nie działa. Ale tak jak mówie: potrzeba czasu.
Najpierw są dobre chwile, potem minuty, godziny, dni ... Miesiąc po leczeniu moge stwierdzić, że sertralina bardzo pomału się rozkręca i nie trzeba panikować na początku :)
Na dzień dzisiejszy jest dobrze. Mogę normalnie funkcjonować. Oczywiscie pojawiają się czarne myśli ale do dyspozycji wtedy mam Afobam. No i najważniejsze jest to, żeby zmieniać samego siebie. Swoje podejście do świata. W każdym dniu szukać tego, co przynosi nam przyjemność i radość.
Życzę sobie i Wam powodzenia :)

przez Freddie Mercury 30 sty 2010, 20:59
dziekuje :smile: ...teraz przeczytałem na stronie o lekach przeciwdepresyjnych ze działanie moze ujawnic sie dopiero w szostym tygodniu terapii...
pisza jeszcze ze noradrenalina odgrywa bardzo wazna funkcje w leczeniu depresji i leki które nie działaja na ten neuroprzekaźnik (SSRI) na wielu chorych nie działają pozytywnie...
Ostatnio edytowano 30 sty 2010, 21:11 przez Freddie Mercury, łącznie edytowano 1 raz
Freddie Mercury

przez panna truskawka 30 sty 2010, 21:10
No także nie martwić się tylko brać :)

przez Freddie Mercury 01 lut 2010, 14:54
16 dni na sertralinie i nic pozytywnego nie odczuwam ,wrecz przeciwnie -zobojętnienie,ból głowy i znurzenie...
Freddie Mercury

przez aree1987 01 lut 2010, 15:01
Co to jest 16 dni poczekaj 4-6 tygodni i wtedy bedzie można w ogóle coś stwierdzić.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Sortuj wg