SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
61%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
53
16%

Liczba głosów : 328

przez DOROTA777 08 paź 2016, 09:06
Nasila mi sie syndrom niespokojnych nóg.W nocy o 3 sie wybudzilam .Mam nadzieję,ze to przejściowe.Moze ktos tu mi napisze jak wenle brać.Moja mi zapisala ,ale na razie 1 tab rano.Nie zapisala jak zwiekszac w razie czego.Czy 75 mam rano wziac czy 37,5 rano a potem po poludniu.Ja bym rano wzięła,ale nie wiem jak dawkowac a ona wyjechala.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez oko.grzegorz 08 paź 2016, 13:26
Grabarz666 napisał(a):
kofel napisał(a):Cenie sobie libido, bo jestem jedynakiem, a ktoś geny musi przekazać dalej. :)

Jak pomyślę, że moje dziecko mogłoby przechodzić to, czego ja doświadczyłem, to stwierdzam, że nie chcę mieć dzieci. Nie chcę, żeby moje decyzje były przyczyną czyjegoś cierpienia, tak jak jest przypadku mnie i mojej matki.

Grabarz bardzo negatywne nastawienie. Typowe gadanie w depresji "lepiej zebym sie nie urodzil " , "nie chce zeby moje dzieci przechodzily przez to co ja przechodze"

przez Grabarz666 08 paź 2016, 13:43
oko.grzegorz napisał(a):Grabarz bardzo negatywne nastawienie. Typowe gadanie w depresji "lepiej zebym sie nie urodzil " , "nie chce zeby moje dzieci przechodzily przez to co ja przechodze"

Nigdzie nie napisałem: "lepiej żebym się nie urodził", więc, proszę, nie wkładaj mi do ust tego, czego nie napisałem. To, że obecnie nie czuję się na siłach, żeby być ojcem to nic dziwnego, biorąc pod uwagę moją chorobę. Póki co wolę być odpowiedzialny tylko za siebie, a nie tylko za siebie i za kogoś.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez margor26 09 paź 2016, 07:44
DOROTA777 napisał(a):Nasila mi sie syndrom niespokojnych nóg.W nocy o 3 sie wybudzilam .Mam nadzieję,ze to przejściowe.Moze ktos tu mi napisze jak wenle brać.Moja mi zapisala ,ale na razie 1 tab rano.Nie zapisala jak zwiekszac w razie czego.Czy 75 mam rano wziac czy 37,5 rano a potem po poludniu.Ja bym rano wzięła,ale nie wiem jak dawkowac a ona wyjechala.

Najlepiej brać jednorazowo 75 ja tak brałam.

przez oko.grzegorz 09 paź 2016, 10:01
Grabarz666 napisał(a):
oko.grzegorz napisał(a):Grabarz bardzo negatywne nastawienie. Typowe gadanie w depresji "lepiej zebym sie nie urodzil " , "nie chce zeby moje dzieci przechodzily przez to co ja przechodze"

Nigdzie nie napisałem: "lepiej żebym się nie urodził", więc, proszę, nie wkładaj mi do ust tego, czego nie napisałem. To, że obecnie nie czuję się na siłach, żeby być ojcem to nic dziwnego, biorąc pod uwagę moją chorobę. Póki co wolę być odpowiedzialny tylko za siebie, a nie tylko za siebie i za kogoś.

Chodzilo mi o to co ta choroba robi z naszym mysleniem. Czlowiek w depresji ma same nagatywne mysli. Mi ostatnio zdarzaja sie lepsze dni i automatycznie jak depresja mija to mam zupelnie inne mysli. Walcz Grabarz wyjdziesz z tego i jeszcze zalozysz rodzine :)

przez DOROTA777 09 paź 2016, 10:21
Pewnie ,ze wyjdzie.Ja wyszlam ,bralam lek idealny wtedy dla mnie .Wyszlam z domu,zalozylam firme,urodzilam bliźniaki.Potem trzy lata bez leku i znowu choroba.Mam nadzieje ,ze teraz trafilam na lek bo jak na razie jest gitara.Wtjdziesz z tego.
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez oko.grzegorz 09 paź 2016, 15:09
Daj Panie Boze. Kiedys jak bylem zdrowy nawet nie przypuszczalem jaka depresja to paskudna choroba.

Dorota a pamietasz po jakim czasie lek antydepresyjny ci pomogl?

przez NoMoreDepression 09 paź 2016, 18:54
DOROTA777 napisał(a):Moja dr dziwiła się ,ze Zoloft mnie tak aktywizował Ponoć wszyscy którzy go przyjmowali tzn jej pacjenci mówili ,ze ich zamulał.Wiec trzeba sprawdzić wsio na sobie.

Mnie sertralina w dawce 50 - 100mg też bardziej pobudzała niż uspokajała. Ale brałem chyba za małe dawki, żałuję, że nie dobiłem do 200mg. Brałem nieco ponad 2 miesiące.

przez DOROTA777 09 paź 2016, 22:12
oko.grzegorz napisał(a):Daj Panie Boze. Kiedys jak bylem zdrowy nawet nie przypuszczalem jaka depresja to paskudna choroba.

Dorota a pamietasz po jakim czasie lek antydepresyjny ci pomogl?

U mnie jest tak,że jeśli lek jest dla mnie to zaczynam bardzo szybko zauważać pozytywne skutki.Choćby przez godzinę w ciągu dnia mam ochotę coś zrobić lub zauważam jaka przyroda jest piekna .Nie umiem wytłumaczyć ,ale to tak jak by ktoś mi zasłonę z oczu zdejmował.Citalopram w pełni działał na mnie po ok 2 miesiacach.Zoloft bardzo szybko bo chyba w tydzień mnie zaktywizował.Teraz Efectin niby 4 dni biorę a jestem spokojna,serce mi nie wali,nie denerwuję się byle czym .Mam nadzieję,że mnie zaktywizuje .Dziś np jak nigdy musiałam się przespać w dzień.

-- 10 paź 2016, 19:48 --

Dzisiaj jakos skontaktowalam sie z dr moją.Dzis z kolei nie czuję uspokojenia,nic jak bym leku nie brala nawet jestem deko wnerwiona.Kazala mi jeszcze 2 dni pobrać tą maleńką dawkę i potem wejść na 75 .
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez margor26 11 paź 2016, 19:29
Jestem po wizycie u psycho kazał zwiększyć serte do 100mg trittico tak jak brałam i dodał mi pregabaline 2x1 masakra ile leków jak staruszka:/
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez DOROTA777 11 paź 2016, 22:07
margor26 napisał(a):Jestem po wizycie u psycho kazał zwiększyć serte do 100mg trittico tak jak brałam i dodał mi pregabaline 2x1 masakra ile leków jak staruszka:/

Oby pomagały tylko.Ja czuję się senna w ciągu dnia.Czy ktoś wie ile na wenli to trwa?

przez robercik567 12 paź 2016, 03:20
Jak sobie radzicie z ta choroba? Jestem na dawce sto ale chyba niedlugo wejde na wieksza bo nie czuje sie zaktywizowany . Czuje po prostu po sobie ze dojrzewam I zaczynaja sie moje poczatki z depresja. Czuje ze zycie przez te leki I stres mnie przytlacza I czuje sie tak jak bym umieral w srodku. Czuje tez ostatnio taki bol z tylu glowy. Dzisiaj w nocy mialem sen ze wyladowalem w wiezieniu I demony nie daly mi z tamtad uciec bo mieli Bron I jak by strzelali do mnie w moja dusze, I dzisiaj rano wstalem poprostu przestraszony.

przez margor26 12 paź 2016, 09:35
Brał ktoś pregabaline? Lekarz kazał też brać trittico nie wiem czy nie będę bardziej senna na tym zestawie
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez kofel 12 paź 2016, 10:26
Masz caly watek o tym. Nikt Ci nie obieca, że nie bedziesz senns, choć nie powinnaś.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Sortuj wg