SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
60%

Nie
77
23%

Zaszkodziła
56
17%

Liczba głosów : 332

przez margor26 25 wrz 2016, 20:11
oko.grzegorz napisał(a):
margor26 napisał(a):Teraz już się przekonałam że 75mg serty nie działa. Oszukiwalam się że może jednak bywały lepsze dni ale nie wczoraj zaliczyłam mega atak a po ponad 2 miesiącach brania nie powinno tak być. Dziś spróbuję dołożyć trittico bo lekarz w sumie mi tak kazał tylko ja się bałam że nie będę dziecka słyszeć w nocy ale spróbuję. Jak ten mix nie pomoże to zmieniam serte tylko nie wiem na co bo mi już nic nie pomaga.

Hmm sertralina działa też na dopaminę trochę , stąd może dołki. Hmmm moze zrób przerwe sobie od leków i później znowu spróbuj paro. Ewentualnie escitalopram.,

Ja miałam przerwę ponad rok czasu bo byłam w ciąży a po escitalopramie męczył się 2tyg i odstawilam nie dałam rady takie skutki uboczne miałam. Paro 2 razy mi pomógł za 3 już nie ciekawe czemu?

przez oko.grzegorz 25 wrz 2016, 22:23
Hmm po escitalopramie jakie mialas te skutki uboczne bo lek chyba slynie z tego ze ma niewielkie skutki uboczne . Moze ci nie podpasowala ta substancja. Coz ja teraz widze ze tez wplyw na to czasem ma substancja ktora bralismy wczesniej. Teraz biore z tydzien czasu fluoksetyna a przed nia wellbutrin i czuje sie jak na wellbutrinie. Czyli....zle. coz mam nadzieje ze sie uporasz ze swoja deprecha . Ja to juz nie mam sily

przez DOROTA777 25 wrz 2016, 23:23
Ja poczytam teraz o Zolofcie ależ tego tam napakowali.Nic dziwnego że taka s,,,,,,kaLeków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąćleki, których się już nie używa. Takiepostępowanie pomoże chronić środowisko.6.Zawartość opakowania i inne informacjeCo zawiera lek ZoloftZoloft, tabletki powlekane:Substancją czynną leku jest sertralina.Zoloft, 50 mgKażdatabletka powlekanazawiera 50 mg sertraliny w postacisertraliny chlorowodorku.Zoloft, 100mgKażda tabletka powlekanazawiera 100 mg sertraliny w postacisertraliny chlorowodorku.Pozostałeskładniki to: wapnia wodorofosforan dwuwodny(E341), celuloza mikrokrystaliczna(E460), hydroksypropyloceluloza(E463), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian(E572), hypromeloza2910/3cP (E464), hypromeloza 2910/5cP (E464), tytanu dwutlenek (E171), makrogol400 (E1521), makrogol 6000 (E1521) oraz polisorbat 80(E433).Jak wygląda lek Zoloft i co zawiera opakowanieZoloft, tabletki powlekane:Zoloft, 50 mg: białe, podłużne(10,3 x 4,2 mm), podzielnetabletki powlekane z napisem „ZLT 50”po jednej i „PFIZER”po drugiej stronie tabletki.Tabletkę można podzielić na połowy.Zoloft, 100 mg: białe, podłużne (13,1 x 5,2 mm) tabletki powlekane z napisem „ZLT 100”po jednej i „PFIZER”po drugiej stronie tabletki.Tabletki są dostępne w blistrach Aluminium/PVC zawierających 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 98, 100, 200, 294, 300 lub 500 tabletek.Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obroci

-- 26 wrz 2016, 00:01 --

efectin-Al. Jerozolimskie 181C02-222 Warszawatel.: + 48 22 49 21301faks: + 48 22 49 21309e-mail: ndl@urpl.gov.pl.Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.5.Jak przechowywać lek Efectin ERLek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Nie stosowaćtegoleku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku po: EXP.Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąćleki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.6.Zawartość opakowania i inne informacjeCo zawiera lek EfectinERSubstancją czynną leku jest wenlafaksyna. EfectinER 37,5Każda kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 42,43mgwenlafaksyny chlorowodorku,coodpowiada 37,5mg wenlafaksynyw postaci wolnej zasady.Pozostałe składniki:Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, etyloceluloza50 cps,hypromeloza 3 cps, hypromeloza 6 cps, talkOtoczkakapsułki: żelatyna, żelaza tlenek czarny, czerwony i żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171)Tusz do oznakowania kapsułek: szelak, żelaza tlenek czerwony (E 172), wodorotlenekamonu, symetykon, glikol propylenowyEfectinER 75Każda kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 84,85mg wenlafaksyny chlorowodorku,co odpowiada 75mg wenlafaksynyw postaci wolnej zasady.Pozostałe składniki:Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, etyloceluloza50 cps,hypromeloza 3 cps, hypromeloza 6 cps, talkOtoczkakapsułki:żelatyna, żelaza tlenek czerwony i żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171)Tusz do oznakowania kapsułek: szelak, żelaza tlenek czerwony (E 172), wodorotlenekamonu, symetykon, glikol propylenowyEfectinER 150Każda kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 169,7mgwenlafaksyny chlorowodorku,coodpowiada 150mg wenlafaksynyw postaci wolnej zasady.9
Pozostałe składniki:Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, etyloceluloza50 cps,hypromeloza 3 cps
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kofel 26 wrz 2016, 11:47
To substancja chemiczna i dlatego nie należy tego wyrzucać do śmietnika tylko do pojemnika na leki (zwykle umiejscowionych w aptekach). Żadna dziwota.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez DOROTA777 26 wrz 2016, 13:16
Kofel ale kto sie dziwi ?

-- 26 wrz 2016, 13:19 --

Ja dzis zawodam sobie 50 trittico.Dziś jeszcze oczu nie otworzyłam a juz wylam.Totalny dół.
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez kofel 26 wrz 2016, 15:21
Nic dziwnego że taka s,,,,,,kaLeków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki.

Tak tylko odpowiedziałem. :)
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez DOROTA777 26 wrz 2016, 21:15
Mam totalne doly.Tylko wyje.

-- 26 wrz 2016, 21:41 --

kofel napisał(a):
Nic dziwnego że taka s,,,,,,kaLeków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki.

Tak tylko odpowiedziałem. :)

Przepraszam,ale strasznie się czuję .........Jestem czepliwa -pozdrawiam.

-- 27 wrz 2016, 12:42 --

Zamowiłam leki i zaczynam brać bo ból głowy ,chwiejność nastroju ,ciągle tylko wyję.Dobrze,ze istnieją okulary p/słoneczne bo oczy zapuchnięte.Ogólnie nic mi się nie podoba ,zero energii itp Oby wenla zaskoczyła i obym biegunki nie miała to najważniejsze.Pozdrawiam Was.
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez margor26 27 wrz 2016, 20:40
3 miesiąc na sertralinie do tego dołożyłam trittico i dalej mam objawy i ataki nie wiem co robić zmienić lek? Dlaczego na mnie już nie działają leki?

przez spiety99 27 wrz 2016, 21:40
Ma ktoś info o tym czy można stosować Różaniec górski przy setalofcie ?

-- 27 wrz 2016, 21:43 --

margor26 napisał(a):3 miesiąc na sertralinie do tego dołożyłam trittico i dalej mam objawy i ataki nie wiem co robić zmienić lek? Dlaczego na mnie już nie działają leki?

Mnie w 2012 roku setaloft dopiero "kopnął" po 3 miesiącach stosowania a miałem mało objawów nerwicy. Ja bym jeszcze poczekał trochę a jak nie pomoże to zmień na inny lek. A jakie masz objawy ?

przez kofel 27 wrz 2016, 21:59
spiety99 napisał(a):Ma ktoś info o tym czy można stosować Różaniec górski przy setalofcie ?

Ja nie widzę przeciwwskazań. Przy ssri trzeba uważać głównie na dziurawiec.

przez spiety99 28 wrz 2016, 08:42
Jeszcze jedno pytanko mogę 150 mg setaloftu na raz brać ?

przez margor26 28 wrz 2016, 08:51
spiety99 napisał(a):Ma ktoś info o tym czy można stosować Różaniec górski przy setalofcie ?

margor26 napisał(a):3 miesiąc na sertralinie do tego dołożyłam trittico i dalej mam objawy i ataki nie wiem co robić zmienić lek? Dlaczego na mnie już nie działają leki?

Mnie w 2012 roku setaloft dopiero "kopnął" po 3 miesiącach stosowania a miałem mało objawów nerwicy. Ja bym jeszcze poczekał trochę a jak nie pomoże to zmień na inny lek. A jakie masz objawy ?

Cały czas mam emocje w brzuchu słabość w nogach, uczucie gorąca, drżenie ciała w środku a przy ataku zaczyna mi się kręcić w głowie czuje pieczenie głowy takie igły w głowie, niepokój i mdłości, drżenie nóg ostatnio atak obudził mnie w nocy.

przez spiety99 28 wrz 2016, 10:20
margor26 napisał(a):

Cały czas mam emocje w brzuchu słabość w nogach, uczucie gorąca, drżenie ciała w środku a przy ataku zaczyna mi się kręcić w głowie czuje pieczenie głowy takie igły w głowie, niepokój i mdłości, drżenie nóg ostatnio atak obudził mnie w nocy.

Dość silne objawy,też miewałem takie. Od jakiego czasu je masz ?, Ja już 3 rok się męczę,przerabiałem już praktycznie wszystkie objawy nerwicy,wiec wcale się nie dziwie że setaloft długo się wkręca. Zresztą tak jak ci pisałem w 2012 dopiero po 3 miesiącach poczułem działanie leku to nie było stopniowe działanie tylko z dnia na dzień zadziałał,dziwne bo przeważnie leki tego typu działają stopniowo,ja chyba jestem jakimś wyjątkiem.

przez kofel 28 wrz 2016, 11:39
spiety99 napisał(a):Jeszcze jedno pytanko mogę 150 mg setaloftu na raz brać ?

Sertralina ma okres półtrwania powyżej 24h. Dokładnie chyba 26h, więc można ją brać raz dziennie. Jednak narażasz się wtedy na silniejsze objawy niepożądane. Twój wybór czy wygoda czy mniejsze uboki.

Sortuj wg