SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Vengence 14 wrz 2016, 10:47
spiety99 napisał(a):Mam pytanie czy mogę do setaloftu i relanium 5 mg dodać mianseryne na sen ?,nie będzie komplikacji z relanium ?

Możesz brać, ale ogólnie trzeba słuchać lekarza, zakładam, że to z przepisu lekarza??, relanium słabe benzo i mała dawka,
mianseryna dobra na sen i brak apetytu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez spiety99 14 wrz 2016, 11:05
Vengence napisał(a):
spiety99 napisał(a):Mam pytanie czy mogę do setaloftu i relanium 5 mg dodać mianseryne na sen ?,nie będzie komplikacji z relanium ?

Możesz brać, ale ogólnie trzeba słuchać lekarza, zakładam, że to z przepisu lekarza??, relanium słabe benzo i mała dawka,
mianseryna dobra na sen i brak apetytu.

Tak mianseryna z przepisu lekarza ale relanium mam od rodzinnego biorę go tydzień na zasypianie. A czy mogę setaloft razem z mianseryna przed snem brać w jednej dawce ?,bo lekarka nic nie powiedziała tylko że mam brać mianseryne przed snem.

przez kofel 14 wrz 2016, 12:55
Sertralina i mianseryna w żaden sposób nie koligują ze sobą. Wal śmiało. :)
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 14 wrz 2016, 13:03
kofel napisał(a):Sertralina i mianseryna w żaden sposób nie koligują ze sobą. Wal śmiało. :)
Dokładnie,poza tym nie wyobrażam sobie wziąć mianseryny z rana, tylko na noc, bo po godzinie od wzięcia, nawet siedzenie sprawia duży problem. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez spiety99 14 wrz 2016, 13:57
Brać od razu 10 mg godzinę przed snem ?,czy zacząć od 5 mg ?

przez Tomek858 14 wrz 2016, 14:35
Vengence napisał(a):
kofel napisał(a):Sertralina i mianseryna w żaden sposób nie koligują ze sobą. Wal śmiało. :)
Dokładnie,poza tym nie wyobrażam sobie wziąć mianseryny z rana, tylko na noc, bo po godzinie od wzięcia, nawet siedzenie sprawia duży problem. :mrgreen:

Zawsze bralem mianseryne 1-2 godz przed snem i czulem sie lekko senny, ale jednak nie scinalo mnie z nog, tak bylo poki bralem sama mianse. Ostatnio, kiedy zaczalem brac wenlafaksyne, to po wzieciu miansy, pracujac na kompie z wieczora, usnalem na siedzaca przed ekranem i obudzilem sie dopiero rano z glowa na klawiaturze. Nigdy cos takiego wczesniej mi sie nie przytrafilo. W sumie to nawet nie wiem w ktorym momencie zasnalem. Cala noc przespalem na siedzaca.
Ostatnio edytowano 14 wrz 2016, 14:36 przez Tomek858, łącznie edytowano 1 raz

przez kofel 14 wrz 2016, 14:36
Spróbuj 5mg i sprawdź czy tyle wystarczy, jak za mało to weź 10mg. Nie ma sensu brać więcej chemii.

przez Grabarz666 14 wrz 2016, 15:56
Tomek858 napisał(a):Zawsze bralem mianseryne 1-2 godz przed snem i czulem sie lekko senny, ale jednak nie scinalo mnie z nog, tak bylo poki bralem sama mianse. Ostatnio, kiedy zaczalem brac wenlafaksyne, to po wzieciu miansy, pracujac na kompie z wieczora, usnalem na siedzaca przed ekranem i obudzilem sie dopiero rano z glowa na klawiaturze. Nigdy cos takiego wczesniej mi sie nie przytrafilo. W sumie to nawet nie wiem w ktorym momencie zasnalem. Cala noc przespalem na siedzaca.

Mam podobnie, dodatek SSRI do NaSSA zawsze poprawia mi sen, podejrzewam, że są tego dwa powody:
- SSRI powodują dodatkowe działanie przeciwdewpresyjne
- SSRI powodują dodatkowe działanie uspokajające (ale nie sedatywne/nasenne) zmniejszając "podku.wienie" po samej mirtazapinie
- ponadto agonizm rec. sigma-1 przez fluwoksaminę 50 mg (SSRI) powoduje niewielką sedację (ale nie uspokojenie sensu stricto), a już powyżej 75 mg zombie-mode

przez kofel 15 wrz 2016, 14:03
Panie i Panowie! Użytkowniczki i Użytkownicy! Uroczyście ogłaszam!
Zmniejszanie sertraliny z 100mg na 50mg można porównać do Polski sprzed 10 lat. Nima żadnej różnicy. :mrgreen:
Zdecydowanie potwierdza się teoria, że 50mg powoduje okupacje serotoniny w 80%, a 100mg to tam 85% czy ileś tam. W każdym razie niewiele więcej.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez spiety99 15 wrz 2016, 20:01
Ciekawa ta mianseryna 10 mg zarzuciłem przed 1 w nocy i spałem do 15 czyli 14 h,jak wstałem to dalej mi się chciało spać. Ale ogólnie i tak jestem zadowolony w końcu lepiej się czuję,bo wcześniej spałem bardzo mało i się źle czułem przez brak snu. Zanim setaloft nie zacznie działać będę jadł tą mianseryne. Czy jak będę jadł ją przez jakiś dłuższy czas to muszę ją odstawiać stopniowo czy mogę od razu wywalić ?.

przez DOROTA777 15 wrz 2016, 20:37
Witam no i du......a Sraczka mega po Zolofcie Co z tego ,iż psychicznie zajebiście jak sranko jak przy rotta.W środę psychiatra ja już nie widzę ratunku dla siebie.Zupelnie nie wiem co mi może zaproponować.W dodatku po ostatnim leku boję się nowych leków.Do du....y z tym wszystkim .Przepraszam jeśli kogoś tu uraziłam swoimi wywodami ale mam po prostu dość.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Ashton 16 wrz 2016, 09:21
Dołóż Sulpiryd i sraczka powinna sie skończyć.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez klex 16 wrz 2016, 09:35
kofel napisał(a):Zdecydowanie potwierdza się teoria, że 50mg powoduje okupacje serotoniny w 80%, a 100mg to tam 85% czy ileś tam. W każdym razie niewiele więcej.

Ponoć dawka zaledwie 9 mg wystarcza, aby zahamować zwrotny wychwyt serotoniny w 50% więc podejrzewam że stricte nawet 25 mg będzie odczuwalne u niektórych. W dawkach 100 mg i więcej ponoć oddziałuje też na inne receptory (dopaminę) i chyba raczej o to chodzi.
12513238

przez kofel 16 wrz 2016, 10:33
Od 150mg. Na 100mg mocno zjechalo mi libido wiec dopaminy nie smyralo.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

Sortuj wg