SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez kofel 06 wrz 2016, 18:16
Jak zwiększysz do 100mg na pewno Ci się nic nie stanie. Ja osobiście doradzam, że 100mg styknie i będzie lepiej, ale pamiętaj, że to tylko forum internetowe i nie jesteśmy lekarzami.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez margor26 06 wrz 2016, 20:26
Vengence napisał(a):
margor26 napisał(a):Lekarza mam dopiero w pazdzierniku. Ja sobie wczesniej zwiekszylam sama na 1,5 tabl
A ile czasu bierzesz sertre.?
w tym 1.5 tablety?

ponad 2 m-ce a 1.5 tabl miesiąc

przez Mug 07 wrz 2016, 10:30
margor26 napisał(a):mógłby mi ktos odpowiedziec na powyzszego posta bo nie wiem czy zwiekszac znowu dawke czy czekac? Jak wy mieliscie?

Ja zaczekałbym jeszcze z tydzień. Miałem tez czasem dziwne zjazdy 3-4 dniowe. Wszystko potem się "prostowało". Takie tylko moje ososbiste doświadczenie z Sertaliną.
Mug

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kofel 07 wrz 2016, 12:57
Ogółem 75mg to malutka dawka.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez Gustlik 10 wrz 2016, 11:46
Siema!

wracam do pisania, wiec napisze o mojej malej zmianie, co ma sie rozumiec czekam na jakies osoby ktore mialy doswiadczenie w tej spawie... a mianowicie...

mam dosc brania serty... ponad 2 lata, non stop, zawroty glowy sa pocenie jest, leki sa wiec w sumie zyc zyje ale jak jezyna

poszedlem w koncu do szwedzkiego lekarza... znajomi w robocie mnie namowili ze nie moge jezdzic do Polski i gadac z lekrzem tak zadko jesli tutaj tez sa...

mysle ok pojde choc bylem malo przekonany jesli mam swojego 'lekarza prowadzacego' ktory i tak twierdzi ze serta jest zajebista i mam brac i tak...

tak wiec w czwartek poszedlem do Pani doktor ktora bla z Norwegii i dala mi Venlafaxin (Wenlafaksyna) najpierw 75 mg 2tyg, potem 150mg

pytanie ktore chce zadac wydaje sie proste :) kto mial z tym lekiem doczynienia?

pozdro 500

przez Vengence 10 wrz 2016, 12:34
Gustlik, Wenla to dość dobry lek, powinien ci pomóc, poprawić nastrój i dać kopa do życia, ale musi na ciebie zadziałać, a wiesz jak jest z lekami, na jednego działa a na drugiego nie działa, pozdro.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez margor26 12 wrz 2016, 09:26
Sertralina jest dziwna raz mam wrażenie że działa a raz nie ciągle się poce i czasem mam zawroty głowy i czuje niepokój. Lek biorę ponad 2 miesiące. Czasem tracę nadzieję że będę się czuć normalnie że lek zadziała tak na 100%.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Vengence 12 wrz 2016, 11:32
margor26 napisał(a):Sertralina jest dziwna raz mam wrażenie że działa a raz nie ciągle się poce i czasem mam zawroty głowy i czuje niepokój. Lek biorę ponad 2 miesiące. Czasem tracę nadzieję że będę się czuć normalnie że lek zadziała tak na 100%.
Na mnie sertralina działała dość równo, inną rzeczą jest, że nie działała tak jak bym sobie tego życzył, delikatnie mówiąc, odczuwałem ciągłe zmęczenie i osłabienie, na każdym z ssri właściwie mam podobnie, ciągłe osłabienie, zmęczenie, niechęć do czegokolwiek, no tragedia, nastrój ok i humor, ale energia to porażka, nawet w depresji nie jestem aż tak osłabiony jak na ssri. :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez kofel 12 wrz 2016, 15:00
W ogóle zmniejszam od wczoraj sertre ze 100mg do 50mg. Teraz zauważyłem jak bardzo na niej spuchłem. To jest chyba wina tej słynnej potliwości. Organizm nabiera wody. Dzisiaj tylko sikam i sikam. W dodatku mam objawy gastryczne i mam wrażenie, że napieprza mnie wątroba (ale to pewnie nie przez to). Ale co dziwne nie mam żadnych zawrotów głowy czy wahań nastrojów jak na odstawianiu paro czy esci.
ALE PRZYNAJMNIEJ W KOŃCU SIĘ WYSPAŁEM!

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez spiety99 14 wrz 2016, 01:08
Mam pytanie czy mogę do setaloftu i relanium 5 mg dodać mianseryne na sen ?,nie będzie komplikacji z relanium

przez spiety99 14 wrz 2016, 01:09
Mam pytanie czy mogę do setaloftu i relanium 5 mg dodać mianseryne na sen ?,nie będzie komplikacji z relanium

przez spiety99 14 wrz 2016, 01:10
Mam pytanie czy mogę do setaloftu i relanium 5 mg dodać mianseryne na sen ?,nie będzie komplikacji z relanium ?

przez spiety99 14 wrz 2016, 01:11
Mam pytanie czy mogę do setaloftu i relanium 5 mg dodać mianseryne na sen ?,nie będzie komplikacji z relanium ?

przez Mug 14 wrz 2016, 08:10
margor26 napisał(a):Sertralina jest dziwna raz mam wrażenie że działa a raz nie ciągle się poce i czasem mam zawroty głowy i czuje niepokój. Lek biorę ponad 2 miesiące. Czasem tracę nadzieję że będę się czuć normalnie że lek zadziała tak na 100%.

O ile pamiętam doszłaś do 75 mg / doba. Dwa miesiące to długo, nawet na stopniowe "rozpedzanie" sie z małych dawek. Też miałem takie dziwne kilkudniowe "zjazdy" nastroju. Poprawiało się po zwiększeniu dawki i przyjmowaniu jej stale. Nie jestem lekarzem, ale widzę dwie opcje:

1. Zwiększyć dawkę. Choćby po to żeby zobaczyć, jaka jest "moja" skuteczna dawka leku. Oczywiście mając na uwadze wszystkie skutki uboczne jakie mogą sie wywiąząć. Nie z powodu zwiększenia dawki, ale z samego faktu przyjmowania Sertaliny, która "jakieś tam" skutki uboczne ma, typu zerowe libido, brak energii. Mówisz, że u Ciebie to zawroty głowy i pocenie się. Jesli jesteś w stanie zaakceptować te skutki na większej dawce leku, to ok. Przyszłości nie da sie przewidziec, ale może na większej dawce ustapią. Może na wiekszej dawce spłynie na Ciebie zwyczajny spokój, bo lek i jego dawka będa wreszcie idelane dla Twojego organizmu.

2. Zmienić lek. SNRI ? Na mnie Sertalina działa równo i bez wiekszych sensacji, ale może to nie "Twój" lek.

Oydwie opcje za porozumieniem z lekrzem rzecz jasna.
Mug

Sortuj wg