SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Zotral (setralina)

przez spiety99 26 sie 2016, 11:59
Sydo napisał(a):Witam, od 3 miesięcy stosuję zotral w dawkach 50mg dziennie.
Mam 16 lat i cierpię na depresję, fobię społeczną i nerwice natręctw.
Na początku miałem bardzo nasilone objawy ,jednakże później zauważyłem poprawę. Nawet nieźle odnajduję się między ludźmi i wracam tylko raz by sprawdzić czy zakluczyłem drzwi a nie 3 razy, jednakże pozostała depresja i myśli samobójcze, nie mam siły do działania i najchętniej nie wstawał bym z łóżka, wszystko wydaję się ponure i bezsensowne. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Zwiększenie dawki powinno pomóc, pogadaj z swoim lekarzem o tym.

-- 26 sie 2016, 12:01 --

kofel napisał(a):No ja wyczytałem, że to głównie rutyna i kwercetyna (inhibitor CYP2C8). Jeżeli chodzi docelowo o grejpfrut to sertralina jest metabolizowana m.in. przez CYP3A4 enzym, którego naryngina (zawarta w grejpfrucie) jest silnym inhibitorem.
Idąc za wikipedią to sertralina jest metabolizowana przez: CYP2B6, CYP2D6, CYP2C19, CYP2C9, a także CYP3A4

W sumie nie wiem czym ja się przejmuje bo pomiędzy lekiem a suplementem jest 5-6 h przerwy.

przez margor26 26 sie 2016, 22:07
Zwiekszona dawke 75mg biore 3 tygodnie poprawa jest ale czasem nachodzi mnie jeszcze zle samopoczucie drzenia w srodku i niepokoj. Po sercie jestem strasznie leniwa najchetniej caly czas bym spala. Czy to sie unormuje z czasem?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Vengence 26 sie 2016, 23:43
margor26 napisał(a):Zwiekszona dawke 75mg biore 3 tygodnie poprawa jest ale czasem nachodzi mnie jeszcze zle samopoczucie drzenia w srodku i niepokoj. Po sercie jestem strasznie leniwa najchetniej caly czas bym spala. Czy to sie unormuje z czasem?
Ta unormuje się i zostanie zamułka, na ssri nic tylko leżeć, albo siedzieć na forum, do niczego innego te leki się nie nadają, ewentualnie jeszcze by przytłumić lęk i jeśli ktoś znajdzie na nich siłę, to można gdzieś nawet wyjść z domu, rewelacja. :D
Sorry za tego posta, ale nie mogłem się powstrzymać. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez byrgh 03 wrz 2016, 16:02
ok. długi czas omijałem temat sertraliny, z powodu rzekomych akatyzji, ale jestem na nią namawiany przez którąś osobę z kolei. jak to w końcu jest? jest w stanie pomóc powrócić na prostą?
choruję na dwubiegunówkę, od kilkunastu miesięcy bez epizodów maniakalnych (bez remisji), z objawami anhedonii, zaburzeń myślenia, pamięci, osłabienia i bierności. innymi słowy, depresja jednobiegunowa z objawami wytwórczymi u lekarza prowadzącego.

przez salir 03 wrz 2016, 17:09
Dla znawcow tematu...jak dziala sertralina w porownaniu do weneli, ze lekarz zdecydowal sie mi go podac? Pol roku na weneli z trittico nie bylo poprawy. Dodam, ze biore takze Fluanxol razem z Sertralina.

przez kofel 03 wrz 2016, 17:30
Sertralina też w miarę aktywizuje.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez byrgh 03 wrz 2016, 17:31
salir napisał(a):Dla znawcow tematu...jak dziala sertralina w porownaniu do weneli, ze lekarz zdecydowal sie mi go podac? Pol roku na weneli z trittico nie bylo poprawy. Dodam, ze biore takze Fluanxol razem z Sertralina.

o, skąd jesteś? dostałem taki sam beznadziejny zestaw, choć przyznam, że pierwsze dni na Trittico były nie z tego świata: rzeczywistość nabrała barw ;) ale objawy pozytywne odpadły, a z tej kuracji, sprzed 2-3 lat, pamiętam tylko bardzo ciężkie migreny.

przez salir 03 wrz 2016, 17:41
byrgh napisał(a):
salir napisał(a):Dla znawcow tematu...jak dziala sertralina w porownaniu do weneli, ze lekarz zdecydowal sie mi go podac? Pol roku na weneli z trittico nie bylo poprawy. Dodam, ze biore takze Fluanxol razem z Sertralina.

o, skąd jesteś? dostałem taki sam beznadziejny zestaw, choć przyznam, że pierwsze dni na Trittico były nie z tego świata: rzeczywistość nabrała barw ;) ale objawy pozytywne odpadły, a z tej kuracji, sprzed 2-3 lat, pamiętam tylko bardzo ciężkie migreny.

Mieszkam w slaskim, bralam trittico na sen. Ja nie mam migren, dobrze sie czuje nawet po lekach.

-- 03 wrz 2016, 21:46 --

kofel no tak aktywizuje ale ciekawa jestem dlaczego moj organizm reaguje na sertraline z fluanxolem a na poprzedni zestaw nie..

przez margor26 04 wrz 2016, 14:09
Biore serte 75mg miesiac. Czulam sie ok a teraz znow czuje ze mi sie pogarsza. Nie wiem czy to chwilowe czy lek przestal dzialac?

-- 04 wrz 2016, 14:10 --

Biore serte 75mg miesiac. Czulam sie ok a teraz znow czuje ze mi sie pogarsza. Nie wiem czy to chwilowe czy lek przestal dzialac?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez DOROTA777 05 wrz 2016, 00:43
Mnie zaktywizowała bardzo pozytywnie.Zobaczę czy od juta nie będzie uboków.Nareszcie zaczynam jutro -jupiiiiii.Oby biegunek nie było.

-- 05 wrz 2016, 20:48 --

Zaczęłam od 25 mg lekkie rozwolnienie do wytrzymania.Natomiast ciekawi mnie inna rzecz.Zawsze cholesterol ok a na Zolofcie wystrzelił w kosmos.Pytałam lekarza czy podwyższa -o nie skąd.No i już dość Zoloftu nie brałam .Zrobiłam badanie i wsio z cholesterolem ok.Zrobię następne za miesiąc jak będę na leku o ile biegunek nie będzie.Jak dla mnie sprawa jasna podwyższa cholesterol .
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez margor26 06 wrz 2016, 09:29
mógłby mi ktos odpowiedziec na powyzszego posta bo nie wiem czy zwiekszac znowu dawke czy czekac? Jak wy mieliscie?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez kofel 06 wrz 2016, 12:07
To zależy jak Ci zalecil lekarz. :-)
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez margor26 06 wrz 2016, 13:46
Lekarza mam dopiero w pazdzierniku. Ja sobie wczesniej zwiekszylam sama na 1,5 tabl
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Vengence 06 wrz 2016, 17:54
margor26 napisał(a):Lekarza mam dopiero w pazdzierniku. Ja sobie wczesniej zwiekszylam sama na 1,5 tabl
A ile czasu bierzesz sertre.?
w tym 1.5 tablety?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg