SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
60%

Nie
77
23%

Zaszkodziła
56
17%

Liczba głosów : 332

przez margor26 07 sie 2016, 12:13
3 dzien na dawce 75mg jestem zdenerwowana mam drzenie cials i odrealnienie rano jak wstane to mam emocje w brzuchu i niepokój w nogach. Jak dlugo potrwa taki stan zanim przyzwyczaje sie do tej dawki? Ogolnie to mam lekkie pogorszenie.
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez kofel 07 sie 2016, 14:41
To ja współczuje tym którzy mają takie uboki. Ja poza leniem i niskim libido nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. No wczoraj troche wystrzelony byłem, ale było to nawet przyjemne. :D Ogółem zwiększałem jak cukierki.

-- 07 sie 2016, 20:06 --

15 dzień - mam lenia i libido raz wysokie raz niskie, ot taka sinusoida. Dawka to 100mg. Powoli się zaczynam niecierpliwić, ale wiem, że najwcześniej za jakiś tydzień będę mógł się spodziewać poprawy.
Jednak myślę nad zarzuceniem jakiegoś stabilizatora. Ostatnio lekarka proponowała mi Tegretol to podziękowałem. Zasugeruję Trileptal, bo on może mi nie zdemoluje funkcji poznawczych. No i pogadam z nią na temat agonistów dopaminy. Pirybedyl albo pramipeksol. Serta już teraz mnie bardzo rozleniwiła. No i libido. Zwiększać serty do 200mg celem uzyskania miernego zwiększenia dopaminy nie zamierzam.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez margor26 07 sie 2016, 20:44
Wieczorem jest lepiej choc zauwazylam ze skutki uboczne maleją jak cos robię np dzis zle sie czulam poszlam na spacer i od razu lepiej. Moja rada to nie wsluchiwac sie w swoje cialo i objawy bo to pogarsza nasz stan.
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mug 08 sie 2016, 07:52
Grabarz666 napisał(a):
kofel napisał(a):Mug - Wydaje mi się, że ssri mogą pogarszać funkcje poznawcze. Nie jakoś diametralnie, ale mogą. Nadmiar serotoniny i fale alfa nie sprzyjają koncentracji.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20373470
Fluvoxamine, as a potent sigma-1 receptor agonist, has shown ameliorating effects in animal models of psychosis, depression, stress, anxiety, obsessive-compulsive disorder (OCD) and aggression and has been shown to improve cognitive impairments. In humans, fluvoxamine may repair central nervous system (CNS) atrophy and restore cognitive function.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22288409
In clinical studies, some sigma-1 receptor agonists, including fluvoxamine, donepezil and neurosteroids, improve cognitive impairment and clinical symptoms in neuropsychiatric diseases.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20021354
In a cell culture system, we demonstrated that fluvoxamine, but not sertraline or paroxetine, significantly potentiated nerve-growth factor (NGF)-induced neurite outgrowth in PC12 cells, and that the effect of fluvoxamine on NGF-induced neurite outgrowth was significantly antagonized by treatment with the selective sigma-1 receptor antagonist NE-100.

i tak dalej, i tak dalej...

Czyli jak rozumiem Fluvoxamina by sie przydała zamiast Sertagenu w moim przypadku. :?:

-- 08 sie 2016, 08:05 --

Choć z drugiej strony:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12692706

CONCLUSION: "(...)Cognitive and psychomotor performance are not altered in healthy humans receiving multiple dosing with sertraline. The observed decreases in heart rate and SCL may be due to a sympatho-inhibitory effect of sertraline. (...)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12647451

Little correlation was found between the effect of sertraline on OCD symptoms and on cognitive dysfunctions. This may suggest that these two effects may be connected with different pharmacological properties of the drug. The effect of sertraline on OCD symptoms, similarly like other drugs inhibiting serotonin transporter (clomipramine, other SSRI) is associated with its influence on serotonergic system. On the other hand, the effect of sertraline on dopaminergic neurotransmission may be related to its favorable action on cognitive functions connected with the activity of frontal lobe.
Mug

przez Grabarz666 08 sie 2016, 18:07
Mug napisał(a):http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12647451
Little correlation was found between the effect of sertraline on OCD symptoms and on cognitive dysfunctions. This may suggest that these two effects may be connected with different pharmacological properties of the drug. The effect of sertraline on OCD symptoms, similarly like other drugs inhibiting serotonin transporter (clomipramine, other SSRI) is associated with its influence on serotonergic system. On the other hand, the effect of sertraline on dopaminergic neurotransmission may be related to its favorable action on cognitive functions connected with the activity of frontal lobe.

Tylko z drugiej strony sertralina jest antagonistą receptorów sigma-1, co teoretycznie powinno pogarszać funkcje kognitywne.

Obecnie jestem po zamianie escytalopramu 5 mg na fluwoksaminę 50 mg i, o dziwo, czuję się lepiej, tzn. poprawił mi się sen (być może dlatego, że fluwoksamina zwiększa stężenie mirtazapiny we krwi), jestem mniej nerwowy (prawdopodobnie agonizm sigma-1), i jestem mniej zobojętniony i odczuwam więcej pozytywnych emocji (prawdopodobnie działanie dopaminergiczne agonizmu sigma-1 oraz słabsza siła inhibicji SERT przez fluwoksaminę). Tak więc na połączeniu fluwoksamina 50 mg + mirtazapina 30 mg czuje się najbliżej tego, co było przed chorobą.

Mój nr 1 na liście SSRI to fluwoksamina, jej agonizm rec. sigma-1 ma, w moim przypadku, bardzo duży potencjał.

Dla bardziej zainteresowanych tym bardzo niedocenianym lekiem:

http://www.psychiatraonline.com/wp-content/uploads/2015/07/PSY_SPEC_2_2015_eBOOK_blur.pdf

http://old.ipin.edu.pl/fpn/aktualne/3-4/t22z34_5.pdf

przez DOROTA777 08 sie 2016, 23:06
Ja jeszcze siedzę cicho i dni odliczam do leku
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Mug 10 sie 2016, 13:29
DOROTA777 napisał(a):Ja jeszcze siedzę cicho i dni odliczam do leku

I jakie efekty ?
Mug

przez margor26 10 sie 2016, 14:08
Jak dlugo trwaja uboki po zwiekszeniu dawki?

-- 10 sie 2016, 14:09 --

Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez Vengence 10 sie 2016, 17:32
margor26 napisał(a):Jak dlugo trwaja uboki po zwiekszeniu dawki?

-- 10 sie 2016, 14:09 --

Tydzień, góra dwa.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez DOROTA777 12 sie 2016, 00:02
Mug napisał(a):
DOROTA777 napisał(a):Ja jeszcze siedzę cicho i dni odliczam do leku

I jakie efekty ?

Daj spokój ,oszaleć idzie ,No ale w poniedziałek zaczynam.W...a chodzę na max

przez robercik567 12 sie 2016, 03:51
Hej wszystkim. Ja tez biore Zoloft sentraline dawka 100mg czuje takie zamulenie I nic mi sie przez to nie chce robic bo mnie rozleniwia ze nie mam na nic ochoty tylko leze I gapie sie w sufit I glowa mnie boli strasznie czy to skutek uboczny leku czy tak cos? Niewiem czy czasem nie rozwinela sie u mnie depresja.

przez Mug 12 sie 2016, 08:50
robercik567 napisał(a):Hej wszystkim. Ja tez biore Zoloft sentraline dawka 100mg czuje takie zamulenie I nic mi sie przez to nie chce robic bo mnie rozleniwia ze nie mam na nic ochoty tylko leze I gapie sie w sufit I glowa mnie boli strasznie czy to skutek uboczny leku czy tak cos? Niewiem czy czasem nie rozwinela sie u mnie depresja.

Długo bierzesz 100 mg ? Zaczynałeś od 100 mg ? Czy to pierwsza "przygoda" z sertaliną ?

U mnie deliktny ból głowy był na poczatku przyjmowania. Utrzymywał się przez tydzień, może trochę dłużej. Nic z czym nie poradziłby sobie zwykły Ibuprom. Zaczynałem od 50 mg.

-- 12 sie 2016, 15:26 --

Grabarz666 napisał(a):
Mug napisał(a):http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12647451

Tylko z drugiej strony sertralina jest antagonistą receptorów sigma-1, co teoretycznie powinno pogarszać funkcje kognitywne.

Obecnie jestem po zamianie escytalopramu 5 mg na fluwoksaminę 50 mg i, o dziwo, czuję się lepiej, tzn. poprawił mi się sen (być może dlatego, że fluwoksamina zwiększa stężenie mirtazapiny we krwi), jestem mniej nerwowy (prawdopodobnie agonizm sigma-1), i jestem mniej zobojętniony i odczuwam więcej pozytywnych emocji (prawdopodobnie działanie dopaminergiczne agonizmu sigma-1 oraz słabsza siła inhibicji SERT przez fluwoksaminę). Tak więc na połączeniu fluwoksamina 50 mg + mirtazapina 30 mg czuje się najbliżej tego, co było przed chorobą.

Mój nr 1 na liście SSRI to fluwoksamina, jej agonizm rec. sigma-1 ma, w moim przypadku, bardzo duży potencjał.

Dla bardziej zainteresowanych tym bardzo niedocenianym lekiem:

http://www.psychiatraonline.com/wp-content/uploads/2015/07/PSY_SPEC_2_2015_eBOOK_blur.pdf

http://old.ipin.edu.pl/fpn/aktualne/3-4/t22z34_5.pdf

A czy fluwoksamina tak efektywnie zabija libido jak sertalina ? 8)
Mug

przez robercik567 12 sie 2016, 16:21
Zaczynalem od 25mg I pozniej po jakims czasie doktor podwyzszyl na 50mg I pozniej doktorka zwiekszyl na 100mg bo mialem leki. Teraz leki troche mi przeszly ale nie odczuwam zadnych uczuc tylko te negatywne a nie pozytywne I czuje sie taki odrealniony jak by odciety od emocji. Dawke ta juz biore 2 lata. A w srodku sie czuje jak bym mial puste wnetrze :(

przez margor26 13 sie 2016, 07:26
Biore ponad tydzien zwiekszona dawke 75mg i dalej mam ataki zle sie czuje. Ogolbie lek biore ok miesiaca i poprawy nie ma dalej.
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

Sortuj wg