SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez kofel 31 lip 2016, 14:39
U mnie już 8 dzień, biore 50mg. Objawów somatycznych brak i myśle, że coś tam sie przebija. Moge rozmawiać normalnie z ludźmi bez nerwów i powoli coraz mniej obawiam sie wyjścia na miasto. Jeszcze to nie to i chyba zrobie jak psychiatra nakazała tzn dobić do 100mg.
Kiedy ten muł z rana przechodzi? I czy w ogóle przechodzi? Zrywam sie z łóżka w żółwim tempie i dobudzam jakąś godzinę. Z objawów ubocznych to po 30 minut od wzięcia tabletki wysychają mi oczy i wyglądam jakbym sie zjarał. :great:
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez DOROTA777 31 lip 2016, 22:26
Wziełam esci i nic nie poczułam po 1 tab.Jutro wezmę większą dawkę i zobaczę.
Kofel-u mnie Zoloft nie powodował żadnej zamuły .

-- 01 sie 2016, 11:48 --

Dupa sranie mega

-- 01 sie 2016, 12:20 --

Mam dosyć -s...a na maxa .Ciekawa jestem czy po jakimś leku sraczki mieć nie będę .
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez kofel 01 sie 2016, 13:40
Ja miałem tylko delikatne nudności na początku.
10-ty dzień w tym 4 na dawce 50mg. Pierwsze delikatne działania. Jestem drugi dzień bez Tranxena a nie jestem zdenerwowany. Przestaję bać się brać tych tabletek i ogólnie żadnych przez co momentami za często wcinam tranxena. :P Miałem dzisiaj zwiększyć do 75mg, ale rano miałem takiego muła, że jeszcze dzisiaj odpuszcze. Libido zamordowało do 0 już. Ze względu na potliwość pogroszyła mi się cera, ale jest to jeszcze do przeżycia. Myślę, że ten lek mi pomoże. Jestem w miare zaktywizowany, ale nic zrobić mi sie nie chce.
Myślę o dorzuceniu Buspironu głównie ze względu na libido.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DOROTA777 01 sie 2016, 14:09
Ja naprawdę jestem ciekawa co mi zaproponuje psych.Fluoksetyna
Paroksetyna
Sertralina
Fluwoksamina
Escitalopram-ta grupa chyba odpada .
Wenlafaksyna
Citalopram
Milnacipran
Duloksetyna z tej Citalopram brałam i był ok.Potem przerwa i przestał działać.Trazodon-nie pasi.Tianeptyna-placebo.Z tej jeszcze nie brałam-Opipramol
Doksepina
Klomipramina
Imipramina

-- 01 sie 2016, 14:11 --

kofel napisał(a):Ja miałem tylko delikatne nudności na początku.
10-ty dzień w tym 4 na dawce 50mg. Pierwsze delikatne działania. Jestem drugi dzień bez Tranxena a nie jestem zdenerwowany. Przestaję bać się brać tych tabletek i ogólnie żadnych przez co momentami za często wcinam tranxena. :P Miałem dzisiaj zwiększyć do 75mg, ale rano miałem takiego muła, że jeszcze dzisiaj odpuszcze. Libido zamordowało do 0 już. Ze względu na potliwość pogroszyła mi się cera, ale jest to jeszcze do przeżycia. Myślę, że ten lek mi pomoże. Jestem w miare zaktywizowany, ale nic zrobić mi sie nie chce.
Myślę o dorzuceniu Buspironu głównie ze względu na libido.

Hm Busprion chyba nie kastruje przynajmniej tak czytałam.

przez kofel 01 sie 2016, 14:50
Nie kastruje, a wręcz zwiększa libido i na tym mi zależy. Dodatkowo jeszcze miałby wzmocnić efekt terapeutyczny.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez DOROTA777 01 sie 2016, 22:13
kofel napisał(a):Nie kastruje, a wręcz zwiększa libido i na tym mi zależy. Dodatkowo jeszcze miałby wzmocnić efekt terapeutyczny.

Źle odczytałam -przepraszam.

przez kofel 01 sie 2016, 23:11
Paroksetyna dobra na wszystko, także jak czujesz, że jest u Ciebie źle to wybieraj paro. Z tym, że zobojętnia bardzo na świat. Ani nie popłaczesz ani sie szczerze nie ucieszysz. Esci dla mnie to genialny środek odchudzający... do granic absurdu.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez DOROTA777 02 sie 2016, 00:33
kofel napisał(a):Paroksetyna dobra na wszystko, także jak czujesz, że jest u Ciebie źle to wybieraj paro. Z tym, że zobojętnia bardzo na świat. Ani nie popłaczesz ani sie szczerze nie ucieszysz. Esci dla mnie to genialny środek odchudzający... do granic absurdu.

Dla mnie Zoloft był genijalny.Dawał mi kopa .Teraz znowu ciężko mi się zebrać i już zaczynam mieć kłopoty z koncentracją.

przez kofel 02 sie 2016, 09:16
To z tych co wypisałaś to chyba wenlafaksyma ma podobny profil działania.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez margor26 02 sie 2016, 15:30
Biore serte 4 tydzien raz jest dobrze raz zle. Czy to sie unormuje czy powinnam zwiekszyc dawke np do 75mg?

-- 02 sie 2016, 15:32 --

Biore serte 4 tydzien raz jest dobrze raz zle. Czy to sie unormuje czy powinnam zwiekszyc dawke np do 75mg?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez kofel 02 sie 2016, 17:40
Dzień 11-sty. Dawka zwiększona do 75mg. Duża senność jakieś 2h po wzięciu tabletki. Zdecydowanie dzisiaj był przełom. Dobre samopoczucie, brak nerwowości, opanowanie, dobry humor. Tylko czasami z tyłu głowy pojawiała się czarna myśl, ale ją udawało się bez większych problemów okiełznać. Jestem pełen energii. Czuje się 'nowy'!
Zrobiłem dzisiaj z mamą zakupy bez nerwów, wziąłem udział w ankiecie, pozałatwiałem sprawy związane z problemami zdrowotnymi wujka. Zjechałem też jedną babę, która się przywaliła o to, że nie zamknęła drzwi w kiblu, a ja tam wszedłem. :D Było zamknięcie to mogła się zamknąć. Gdy kochane pielęgniareczki przyczepiały się o to, że chodzę po mokrym, a nie było innej drogi to potrafiłem je zlać i pójść w swoim celu. Nareszcie znowu mam odwagę!
Rewelacja.

-- 02 sie 2016, 17:43 --

Dzień 11-sty. Dawka zwiększona do 75mg. Duża senność jakieś 2h po wzięciu tabletki. Zdecydowanie dzisiaj był przełom. Dobre samopoczucie, brak nerwowości, opanowanie, dobry humor. Tylko czasami z tyłu głowy pojawiała się czarna myśl, ale ją udawało się bez większych problemów okiełznać. Jestem pełen energii. Czuje się 'nowy'!
Zrobiłem dzisiaj z mamą zakupy bez nerwów, wziąłem udział w ankiecie, pozałatwiałem sprawy związane z problemami zdrowotnymi wujka. Zjechałem też jedną babę, która się przywaliła o to, że nie zamknęła drzwi w kiblu, a ja tam wszedłem. :D Było zamknięcie to mogła się zamknąć. Gdy kochane pielęgniareczki przyczepiały się o to, że chodzę po mokrym, a nie było innej drogi to potrafiłem je zlać i pójść w swoim celu. Nareszcie znowu mam odwagę!
Rewelacja.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez horr 02 sie 2016, 18:55
Piąty tydzień na sercie. W ubiegłym tygodniu lekarz powiedział, bym jednak brał 100mg, bo jego zdaniem 150mg to za dużo (mimo, że na tej dawce czułem się bardzo dobrze). Zszedłem więc na 100mg i od razu pogorszenie nastroju. I tak kilka dni z rzędu. Ale powiedziałem sobie "pier#%lę, nie po to miałem najgorsze pół roku w moim życiu, a potem fantastyczną ulgę w postaci poprawy, by znowu jakieś huśtawki przeżywać przez zwykłe widzimisię psychiatry" i powróciłem do 150mg. I jest rewelacja! :) Bez kitu, jeśli chodzi o poprawę nastroju, paro się kryje - przynajmniej w moim przypadku. Po prostu czad. Życzę wszystkim biorącym serte, by lek im pomógł tak jak mnie.

Jedynie ta bezsenność... Ale byłem dzisiaj u rodzinnej po Imovane, więc może w końcu wyśpię się jak człowiek.

przez margor26 02 sie 2016, 20:12
Kurde nie wiem co robic bylo ok a dzis znow drzenie nerwowość niewyrazne widzenie i napady goraca biorę 50mg juz prawie 4 tygodnie moze powinnam zwiekszyc dawke boje sie ze znow objawy uboczne beda

przez rae 02 sie 2016, 20:54
margor26 napisał(a):Kurde nie wiem co robic bylo ok a dzis znow drzenie nerwowość niewyrazne widzenie i napady goraca biorę 50mg juz prawie 4 tygodnie moze powinnam zwiekszyc dawke boje sie ze znow objawy uboczne beda

Jeżeli możesz zwiększyć dawkę to chyba nie ma się co bać, zawsze możesz zrobić to stopniowo.
U mnie też tak było, mimo dłuższego brania miałam gorsze dni, podobne do Twoich a nawet i gorsze. Wzięłam to na przeczekanie. Każdy organizm jednak działa inaczej, stąd tak trudno jest wymyślić cudowną receptę na nasze dolegliwości.

Niestety bez leku jest o wiele gorzej, a wtedy to dopiero się odczuwa co dawał lek :)
Dziwią mnie też opinie w których sertralina niby pomaga po ósmym dniu zażywania :?
rae

Sortuj wg