SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
61%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
53
16%

Liczba głosów : 328

przez Mug 08 lip 2016, 12:40
mug, szkoda, że tak się stało. Dałeś na chwilę nadzieję, że 50-tka daje radę, a tu doopa. Pisz czy będzie poprawa po powrocie na wyższe dawki.[/quote]

Tak jak obiecałem piszę: Z 50 mg wszedłem na 150 mg i poprawa była znaczna już po tygodniu. Przez pierwsze 3-4 dni po wejściu na 150 mg nerwica szalała w pełnej krasie, aż tu po 7 dniach niespodzianka. Leki, depersonalizacja, derealizacja i obsesyjne myśli zlikwidowane w 90 %. Podobnie jak libido :-|

Nadal uważam Santalinę (Sertagen) za bardzo pomocny lek. Jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych.

Trzy dni temu zdarzyła się sytuacja, która zawsze nakręca u mnie nerwicę i natręctwa myślowe. Jednak będąc na 150 mg przechodzę to znacznie, znacznie łagodniej. Czuje się trochę gorzej, ale postanowiłem przeczekać jeszcze tydzień. Funkcjonuję mimo wszystko normalnie i nawet się tym nie przejmuję za bardzo. Ogólnie ok. Jeśli nie będzie poprawy na 100% to za 2 tygodnie zwiększam do 200 mg, tak jak parę m-cy temu.

Nie poddawajcie się w walce. Każdy "szit" kiedyś przechodzi.

A co do libido to mam taką obserwację: Zawsze po zmniejszeniu Sertagenu do 50 mg, albo przy planowym odstawieniu libido wraca po ok tygodniu-dwóch. I to ze zdwojoną siłą. Orgazmy takie, że normalnie odpływam. Ochota za seks 2 razy w tygodniu. Dodam, że mam 35 lat. To 3 epizod przyjmowania Sertagenu.

Także dodam Panom otuchy mówiąc, że nie ma co wkręcać sobie PSSD (tak jak sam to robiłem sobie wcześniej). Wiem, że coś takiego istnieje, ale myślę, że na tak masowe przepisywanie SSRI to rzecz naprawdę bardzo bardzo rzadka. Nie łamcie się ! :smile:
Mug

przez margor26 08 lip 2016, 21:53
Czy jest mozliwe ze przy braniu cwiartki sertraliny mam jadlowstret? Nie potrafie nic zjesc masakra chyba ze to z nerwow
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez DOROTA777 08 lip 2016, 22:53
Mug napisał(a):mug, szkoda, że tak się stało. Dałeś na chwilę nadzieję, że 50-tka daje radę, a tu doopa. Pisz czy będzie poprawa po powrocie na wyższe dawki.

Tak jak obiecałem piszę: Z 50 mg wszedłem na 150 mg i poprawa była znaczna już po tygodniu. Przez pierwsze 3-4 dni po wejściu na 150 mg nerwica szalała w pełnej krasie, aż tu po 7 dniach niespodzianka. Leki, depersonalizacja, derealizacja i obsesyjne myśli zlikwidowane w 90 %. Podobnie jak libido :-|

Nadal uważam Santalinę (Sertagen) za bardzo pomocny lek. Jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych.

Trzy dni temu zdarzyła się sytuacja, która zawsze nakręca u mnie nerwicę i natręctwa myślowe. Jednak będąc na 150 mg przechodzę to znacznie, znacznie łagodniej. Czuje się trochę gorzej, ale postanowiłem przeczekać jeszcze tydzień. Funkcjonuję mimo wszystko normalnie i nawet się tym nie przejmuję za bardzo. Ogólnie ok. Jeśli nie będzie poprawy na 100% to za 2 tygodnie zwiększam do 200 mg, tak jak parę m-cy temu.

Nie poddawajcie się w walce. Każdy "szit" kiedyś przechodzi.

A co do libido to mam taką obserwację: Zawsze po zmniejszeniu Sertagenu do 50 mg, albo przy planowym odstawieniu libido wraca po ok tygodniu-dwóch. I to ze zdwojoną siłą. Orgazmy takie, że normalnie odpływam. Ochota za seks 2 razy w tygodniu. Dodam, że mam 35 lat. To 3 epizod przyjmowania Sertagenu.

Także dodam Panom otuchy mówiąc, że nie ma co wkręcać sobie PSSD (tak jak sam to robiłem sobie wcześniej). Wiem, że coś takiego istnieje, ale myślę, że na tak masowe przepisywanie SSRI to rzecz naprawdę bardzo bardzo rzadka. Nie łamcie się ! :smile:[/qu
SUPER :brawo:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zmierzchun 09 lip 2016, 17:29
margor26 napisał(a):Czy jest mozliwe ze przy braniu cwiartki sertraliny mam jadlowstret? Nie potrafie nic zjesc masakra chyba ze to z nerwow

Nie sądzę, że przy tak małej dawce ma się jadłowstręt. Choć ja zmniejszyłem dawkę do 25 mg z 50 mg i nadal nie mogę jeść
I really tried. I did my time

przez margor26 09 lip 2016, 18:04
Dzis zwiekszylam dawke na 25mg i bylam nastawiona na mega objawy a tu wcale nie jest tak zle troche spiaca czuje lekki niepokoj mdlosci troche ustaly ale totalnie nic mi sie nie chce. Moglabym lezec tylko. Czy jak bie mam takich skutkow ubocznych teraz to juz sie nie pojawia raczej wieksze? Jak wy mieliscie?
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez Vengence 09 lip 2016, 18:27
margor26 napisał(a):Dzis zwiekszylam dawke na 25mg i bylam nastawiona na mega objawy a tu wcale nie jest tak zle troche spiaca czuje lekki niepokoj mdlosci troche ustaly ale totalnie nic mi sie nie chce. Moglabym lezec tylko. Czy jak bie mam takich skutkow ubocznych teraz to juz sie nie pojawia raczej wieksze? Jak wy mieliscie?
Pojawia się, ale nie od razu, po dwóch, trzech dniach, ale nie muszą być już tak silne, skoro zaczęłaś od małej dawki.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mug 09 lip 2016, 18:45
U mnie na 150 mg od dwóch dni występuje jakiś dziwny zjazd. Zupełnie jakby lek przestawał działać. Pojawił się niepokój, czasem jakieś lęki. Wcześniej nigdy tak nie było. Na dawce 150 mg "lecę" już 12 dzień.

Miał ktoś kiedyś coś takiego ?
Mug

przez margor26 09 lip 2016, 20:32
Vengence napisał(a):
margor26 napisał(a):Dzis zwiekszylam dawke na 25mg i bylam nastawiona na mega objawy a tu wcale nie jest tak zle troche spiaca czuje lekki niepokoj mdlosci troche ustaly ale totalnie nic mi sie nie chce. Moglabym lezec tylko. Czy jak bie mam takich skutkow ubocznych teraz to juz sie nie pojawia raczej wieksze? Jak wy mieliscie?
Pojawia się, ale nie od razu, po dwóch, trzech dniach, ale nie muszą być już tak silne, skoro zaczęłaś od małej dawki.

Mam takie fale zlego samopoczucia i dobrego 2 razy mialam pieczenie ciala. Ja zaczynalam od cwiatki przez 3 dni dzis weszłam na pol.

-- 10 lip 2016, 21:58 --

Jak liczyc dlugosc leczenia od pelnej dawki 50 czy od mniejszej. Ja zaczynalam od cwiartki to juz to liczyc czy nie?
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez Medi020 11 lip 2016, 10:04
Po jakim czasie zaczęła u was działać asentra i powróciło racjonalnie myślenie bez myśli natretnych?

przez fobik123 11 lip 2016, 18:55
Medi020, Tak średnio trza dać 3 miesiące max.Chyba że szybciej zaskoczy :D
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez margor26 11 lip 2016, 19:29
Dzis 3 dzien polowki aposerty i niestety objawy uboczne wystapily mam nasilenie nerwicy drzenia poeczenie ciala slabosc nie wiem co robic dalej brac? Wspomagam sie zomirenem boje sie ze nie wytrzymam. Dzwonilam do lekarza i powiedzial ze do tygodnia powinno sie uspokoic i minac.
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez Mug 12 lip 2016, 18:30
A u mnie po 3 dniowym "zjeździe", wszystko wróciło do normy. Potwierdza się reguła, że Sertagen u mnie zaczyna działać po około tygodniu.
Mug

przez margor26 12 lip 2016, 21:51
4 dzien polowki aposerty i dzis lepiej nie mam juz atakow pieczenia ciala. Mam nadziwje ze juz bedzie coraz lepiej. Dawka lecznicza zaczyna sie od calej tabletki?
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez cytrynka84 12 lip 2016, 22:08
Tak ,od calej.To dobrze,ze dziś masz się lepiej .
Life is brutal!

Wenlafaxyna 150mg
Mirtazapina 30 mg

Sortuj wg