SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
60%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
55
17%

Liczba głosów : 330

przez margor26 06 lip 2016, 11:12
Dzieki za odpowiedz. Ja bralam rozne leki i za kazdym razem zle znosilam skutki uboczne dlatego boje sie tego zwłaszcza ze mam male dziecko i muszę się nim zajmowac. Chyba sie wstrzymam z ta sertralina i pojde najpierw do lekarza co ni powie tylko nie wiem czy dotrwam bo moj stan sie pogarsza z dnia na dzien. Kurde nie wiem co robic

przez Vengence 06 lip 2016, 11:24
margor26 napisał(a):Dzieki za odpowiedz. Ja bralam rozne leki i za kazdym razem zle znosilam skutki uboczne dlatego boje sie tego zwłaszcza ze mam male dziecko i muszę się nim zajmowac. Chyba sie wstrzymam z ta sertralina i pojde najpierw do lekarza co ni powie tylko nie wiem czy dotrwam bo moj stan sie pogarsza z dnia na dzien. Kurde nie wiem co robic
Rozumiem, cię ja też przy wchodzeniu na ssri, zdycham około miesiąca, a pierwsze 2 tygodnie to jest istna masakra,objawy potężnie nasilone, ja na twoim miejscu zacząłbym brać już, bo jestem prawie pewien, że lekarza każe ci brać sertraline, skoro dobrze na ciebie działa, skrajną nieodpowiedzialnością byłoby wypisywać inny lek, chyba, że się boisz zacząć brać samej bez decyzji lekarza, ale skoro twój stan się pogarsza i to dość szybko to nie ma na co czekać, tak myślę.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez DOROTA777 06 lip 2016, 11:56
Vengence napisał(a):
margor26 napisał(a):Dzieki za odpowiedz. Ja bralam rozne leki i za kazdym razem zle znosilam skutki uboczne dlatego boje sie tego zwłaszcza ze mam male dziecko i muszę się nim zajmowac. Chyba sie wstrzymam z ta sertralina i pojde najpierw do lekarza co ni powie tylko nie wiem czy dotrwam bo moj stan sie pogarsza z dnia na dzien. Kurde nie wiem co robic
Rozumiem, cię ja też przy wchodzeniu na ssri, zdycham około miesiąca, a pierwsze 2 tygodnie to jest istna masakra,objawy potężnie nasilone, ja na twoim miejscu zacząłbym brać już, bo jestem prawie pewien, że lekarza każe ci brać sertraline, skoro dobrze na ciebie działa, skrajną nieodpowiedzialnością byłoby wypisywać inny lek, chyba, że się boisz zacząć brać samej bez decyzji lekarza, ale skoro twój stan się pogarsza i to dość szybko to nie ma na co czekać, tak myślę.

Też mam małe dzieci i połowa 50 czyli 25 mg będzie ok.Oby lek zadziałał.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez margor26 06 lip 2016, 14:15
Do lekarza ode za tydzien a dzis wzielam cwiartke zobacze jak bedzie.

-- 06 lip 2016, 16:48 --

Mam jeszcze pytanie jak długo brac cwiartke zeby organizm sie przyzwyczail? Mam w domu jeszcze trittico cr75 moze one mi zniweluja skutki uboczne jak zwieksze dawkę?
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez Kasia1111 07 lip 2016, 14:45
Hej ja biore asentre od 4 dni czuje sie fatalnie ;( budze sie z lekiem szybkim pulsem i rozsadzajacym glowe cisnieniem towarzyszy mi okropny lęk

przez margor26 07 lip 2016, 14:54
Kasia1111 napisał(a):Hej ja biore asentre od 4 dni czuje sie fatalnie ;( budze sie z lekiem szybkim pulsem i rozsadzajacym glowe cisnieniem towarzyszy mi okropny lęk

A jaka dawke bierzesz?

przez Kasia1111 07 lip 2016, 15:51
3 dni cwiartke bralam i dzis weszlam na pol tabletki 50mg boje sie zeby incydent z wybudzaniem sie nie powtorzyl :( a Ty jaka dawke bierzesz? I jak sie czujesz

przez Vengence 07 lip 2016, 15:53
Kasia1111 napisał(a):3 dni cwiartke bralam i dzis weszlam na pol tabletki 50mg boje sie zeby incydent z wybudzaniem sie nie powtorzyl :( a Ty jaka dawke bierzesz? I jak sie czujesz
Twój jedyny skuteczk uboczny to wybudzanie się?, kurde chciałbym mieć takie skutki uboczne :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kasia1111 07 lip 2016, 16:02
Tak ale z poteznym kolataniem serca (cierpie na czestoskurcz nadkomorowy) ogromnym lękiem i cisnieniem w glowie i jestem bardzo spocona. Oprocz tego w ciagu dnia jestem jakby nieobecna i bardzo senna - akurat ten objaw czy bolaca glowa jest niczym w porownaniu z tym atakiem ktory ma miejsce w nocy .. Boje sie ze tego ktoregos razu nie wytrzymam :(

-- 07 lip 2016, 16:03 --

A jakie Ty masz skutki uboczne ? Kolatanie serca rowniez sie pojawia ?

przez horr 07 lip 2016, 16:10
Jestem ósmy dzień na dawce 50mg. Właściwie uboków prawie nie mam (!) Jedynie zaraz po przebudzeniu lekka derealizacja i trzęsawka, ale po godzinie/dwóch już jest w porządku i normalnie funkcjonuję. W porównaniu do tego, co przechodziłem w początkach paro, to jak ukąszenie komara.

Kasia1111, ja kołatania serca nie mam, ale tętno trochę podwyższone.

przez margor26 07 lip 2016, 16:15
Ja biore cwiartke 2 dzien i planuje przez tydzien brac dopiero potem zwiekszyc na pol narazie nie mam skutkow ubocznych poza slabym zasypianiem a reszta to nie od leku tylko choroby. Moze wroc do cwiartki i zobaczysz czy ci sie polepszy.

przez Kasia1111 07 lip 2016, 16:46
Czy jak bede brac np 2 tygodnie dawke 50mg to moge nagle odstawic ? Czy czyms to grozi??

-- 07 lip 2016, 16:46 --

Czy jak bede brac np 2 tygodnie dawke 50mg to moge nagle odstawic ? Czy czyms to grozi??

przez Vengence 07 lip 2016, 17:28
Kasia1111 napisał(a):Tak ale z poteznym kolataniem serca (cierpie na czestoskurcz nadkomorowy) ogromnym lękiem i cisnieniem w glowie i jestem bardzo spocona. Oprocz tego w ciagu dnia jestem jakby nieobecna i bardzo senna - akurat ten objaw czy bolaca glowa jest niczym w porownaniu z tym atakiem ktory ma miejsce w nocy .. Boje sie ze tego ktoregos razu nie wytrzymam :(

No to już są konkretne skutki oboczne!, ja pisałem tak ogólnie, nie biorę aktualnie leków!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Zmierzchun 07 lip 2016, 19:06
Kasia1111 napisał(a):Tak ale z poteznym kolataniem serca (cierpie na czestoskurcz nadkomorowy) ogromnym lękiem i cisnieniem w glowie i jestem bardzo spocona. Oprocz tego w ciagu dnia jestem jakby nieobecna i bardzo senna - akurat ten objaw czy bolaca glowa jest niczym w porownaniu z tym atakiem ktory ma miejsce w nocy .. Boje sie ze tego ktoregos razu nie wytrzymam :(

Ja też jestem nieco odrealniony. A ma ktoś uczucie jakby nogi były z gumy (takie sprężyste) i głowa też jak z gumy? Biorę już prawie 2 tygodnie 50 mg. Miał ktoś tiki na tym leku? Twarz mi się wykręcała dziś w grymasie wiele razy- tak gwałtownie
I really tried. I did my time

Sortuj wg