SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Mug 30 cze 2016, 07:57
Wracajac do tematu wątku: Jakieś osobiste doświadczenia z Sertaliną ? Czas potrzebny do działania ? Efektywnośc działania ?

Nie mam tu na myśli stricte naukowych odnosników (które też sa ważne i na pewno wielu dały lepsze zrozumienie całości), ale subiektywne, osobnicze doświadczenia.
Mug

przez horr 30 cze 2016, 08:24
Od jakich dawek zaczynaliście, od razu 50mg? I po ilu dniach/tygodniach można zwiększyć do 100?

przez Vengence 30 cze 2016, 12:25
Mug napisał(a):Wracajac do tematu wątku: Jakieś osobiste doświadczenia z Sertaliną ? Czas potrzebny do działania ? Efektywnośc działania ?

Nie mam tu na myśli stricte naukowych odnosników (które też sa ważne i na pewno wielu dały lepsze zrozumienie całości), ale subiektywne, osobnicze doświadczenia.

Sertralina lek I rzutu w zaburzeniach depresyjnych, według danych, szybko działający, mający mało skutków ubocznych, jest to dość skuteczny lek, w wyższych dawkach działa na dopamine, dzięki temu zmniejsza skutki uboczne typowe dla ssri, np:, libido, mniejsze zmęczenie, większy napęd i chęci do czegoś, z pewnością mniejsze zamulenie w stosunku np: do paroksetyny która dosłownie miażdzy mózg, choć paro to dobry lek. Trzeba pamiętąc, że sertralina to przedewszystkim ssri, a dodatkowe działania to tylko malutki dodatek, w każym razie, lek godny spróbowania, jeżeli są problemy ze snem, polecam trazadon, ewentualnie, jeśli jesteś chudy, możesz brać mirte/mianse, mam nadzieje, że pomogłem, pozdro.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DOROTA777 30 cze 2016, 12:34
Mug napisał(a):Wracajac do tematu wątku: Jakieś osobiste doświadczenia z Sertaliną ? Czas potrzebny do działania ? Efektywnośc działania ?

Mi bardzo szybko pomógł Zoloft.Energia,koncentracja ,pamięć-super na tym leku.Citronil brałam wcześniej i też ok.Natomiast jak go wzięłam po przerwie to zamuła totalna.Tylko bym spała na nim.
Teraz wiem,że jeśli lek się nie rozkręca nawet powoli ale jakieś pozytywy to nie działa.To tylko moje doświadczenia.

-- 30 cze 2016, 12:39 --

horr napisał(a):Od jakich dawek zaczynaliście, od razu 50mg? I po ilu dniach/tygodniach można zwiększyć do 100?

Ja od 25 ,o ile pamiętam to piorunem zwiększałam

przez horr 30 cze 2016, 17:29
Lekarz przepisał mi Sertagen. Biorę dziś wieczorem 50mg, rano zdam ralecję, jak się czuję (chodzi oczywiście o uboki; po paroksetynie już nastepnego dnia była masakra).

przez acherontia-styx 02 lip 2016, 22:09
Ja na 200mg sertraliny czuję się podobnie jak opisywał Mug. Mało co mnie rusza. Mam więcej energii, zmęczenia praktycznie nie odczuwam.
Za to przy każdej próbie zmniejszenia dawki to jest równia pochyła. W ciągu 3-4 dni potrafię się posypać całkowicie, tak jakbym wracała do punktu wyjścia.
Cóż, widocznie jestem skazana na 200 mg już na zawsze :P
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Zmierzchun 04 lip 2016, 14:39
Ja na razie czekam. Około tygodnia brania 50 mg, ale dziś wyjątkowo zły dzień. Boli mnie moje istnienie
I really tried. I did my time

przez Bluepb 04 lip 2016, 23:31
piotr31 napisał(a): :mrgreen: Uczony się znalazł, jak nie masz nic do powiedzenia to nie rób bałaganu :!:
Pholler ok

No tak bo Ty masz monopol na robienie bałaganu :blabla:

przez margor26 05 lip 2016, 18:08
Dawno mnie tu nie bylo. Bo i nerwica odpuscila na 9 m-cy ale teraz czuje ze powoli wraca choc nie tak silna jak wczesniej. Mam pytanie czy jak zaczne brac sertraline mam w domu 2 opakowania z wczesniejszej kuracji chce zaczac od cwiarki 50mg bo zawsze zle znosze skutki uboczne a musze byc na chodzie bo mam male dziecko czy ta cwiartka nie spowoduje skutkow ubocznych mohe brac spokojnie bez obaw? Czy ktos zaczynal od tak malej dawki? I jak dlugo ja bral?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Vengence 05 lip 2016, 19:25
margor26 napisał(a):Dawno mnie tu nie bylo. Bo i nerwica odpuscila na 9 m-cy ale teraz czuje ze powoli wraca choc nie tak silna jak wczesniej. Mam pytanie czy jak zaczne brac sertraline mam w domu 2 opakowania z wczesniejszej kuracji chce zaczac od cwiarki 50mg bo zawsze zle znosze skutki uboczne a musze byc na chodzie bo mam male dziecko czy ta cwiartka nie spowoduje skutkow ubocznych mohe brac spokojnie bez obaw? Czy ktos zaczynal od tak malej dawki? I jak dlugo ja bral?

Ja bym zaczął od połówki, szkoda czasu na jakieś ćwiartki, ty już brałaś takie leki, nie jesteś nowicjuszem, ale jeżeli chcesz to zacznij od ćwiartki, pewnie nawet skutki uboczne przy takiej dawce się nie pojawią.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez margor26 06 lip 2016, 11:12
Dzieki za odpowiedz. Ja bralam rozne leki i za kazdym razem zle znosilam skutki uboczne dlatego boje sie tego zwłaszcza ze mam male dziecko i muszę się nim zajmowac. Chyba sie wstrzymam z ta sertralina i pojde najpierw do lekarza co ni powie tylko nie wiem czy dotrwam bo moj stan sie pogarsza z dnia na dzien. Kurde nie wiem co robic

przez Vengence 06 lip 2016, 11:24
margor26 napisał(a):Dzieki za odpowiedz. Ja bralam rozne leki i za kazdym razem zle znosilam skutki uboczne dlatego boje sie tego zwłaszcza ze mam male dziecko i muszę się nim zajmowac. Chyba sie wstrzymam z ta sertralina i pojde najpierw do lekarza co ni powie tylko nie wiem czy dotrwam bo moj stan sie pogarsza z dnia na dzien. Kurde nie wiem co robic
Rozumiem, cię ja też przy wchodzeniu na ssri, zdycham około miesiąca, a pierwsze 2 tygodnie to jest istna masakra,objawy potężnie nasilone, ja na twoim miejscu zacząłbym brać już, bo jestem prawie pewien, że lekarza każe ci brać sertraline, skoro dobrze na ciebie działa, skrajną nieodpowiedzialnością byłoby wypisywać inny lek, chyba, że się boisz zacząć brać samej bez decyzji lekarza, ale skoro twój stan się pogarsza i to dość szybko to nie ma na co czekać, tak myślę.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez DOROTA777 06 lip 2016, 11:56
Vengence napisał(a):
margor26 napisał(a):Dzieki za odpowiedz. Ja bralam rozne leki i za kazdym razem zle znosilam skutki uboczne dlatego boje sie tego zwłaszcza ze mam male dziecko i muszę się nim zajmowac. Chyba sie wstrzymam z ta sertralina i pojde najpierw do lekarza co ni powie tylko nie wiem czy dotrwam bo moj stan sie pogarsza z dnia na dzien. Kurde nie wiem co robic
Rozumiem, cię ja też przy wchodzeniu na ssri, zdycham około miesiąca, a pierwsze 2 tygodnie to jest istna masakra,objawy potężnie nasilone, ja na twoim miejscu zacząłbym brać już, bo jestem prawie pewien, że lekarza każe ci brać sertraline, skoro dobrze na ciebie działa, skrajną nieodpowiedzialnością byłoby wypisywać inny lek, chyba, że się boisz zacząć brać samej bez decyzji lekarza, ale skoro twój stan się pogarsza i to dość szybko to nie ma na co czekać, tak myślę.

Też mam małe dzieci i połowa 50 czyli 25 mg będzie ok.Oby lek zadziałał.

przez margor26 06 lip 2016, 14:15
Do lekarza ode za tydzien a dzis wzielam cwiartke zobacze jak bedzie.

-- 06 lip 2016, 16:48 --

Mam jeszcze pytanie jak długo brac cwiartke zeby organizm sie przyzwyczail? Mam w domu jeszcze trittico cr75 moze one mi zniweluja skutki uboczne jak zwieksze dawkę?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

Sortuj wg