SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Pholler 16 cze 2016, 15:56
21 dzień na sercie, dzisiaj wbiła mi butem ryja w ziemię... Musiałem podwoić benzo, i muszę na nim jechać jakiś czas, bo inaczej jestem zdezintegrowany kompletnie. Jakie benzo można brać w miarę długo, żeby potem z niego stopniowo schodzić? Czy lekarz ogólny wypisze receptę na benzo jak mu pokaże historię choroby? Muszę iść przez benzo, bo nie daje rady, znam ryzyko. Jakieś sugestie?
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

przez Vengence 16 cze 2016, 19:55
Pholler napisał(a):21 dzień na sercie, dzisiaj wbiła mi butem ryja w ziemię... Musiałem podwoić benzo, i muszę na nim jechać jakiś czas, bo inaczej jestem zdezintegrowany kompletnie. Jakie benzo można brać w miarę długo, żeby potem z niego stopniowo schodzić? Czy lekarz ogólny wypisze receptę na benzo jak mu pokaże historię choroby? Muszę iść przez benzo, bo nie daje rady, znam ryzyko. Jakieś sugestie?
Według mnie lekarz wypisze ci benzo, nawet bez historii choroby, a z historią to na 100% masz benzoski-mentoski. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pholler 16 cze 2016, 20:40
A jakie brać, żeby dobrze potem po nich schodzić? (na tyle na ile to możliwe oczywista) :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 16 cze 2016, 20:45
Najlepiej by byl dluzszy okres poltrwania (wtedy rzadziej bierzesz) oraz slabsze (latwiej dobrac dawke wtedy i latwiej schodzic).

http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm

#
Ale znajac zycie, lekarz i tak sam zadecyduje i Ci wypisze jakies mocniejsze, bo nie znaja sie na tym.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Pholler 16 cze 2016, 20:54
Tranxene mogło by być jako zakąska po sercie?

przez Rtoip 16 cze 2016, 21:07
Pholler napisał(a):21 dzień na sercie, dzisiaj wbiła mi butem ryja w ziemię... Musiałem podwoić benzo, i muszę na nim jechać jakiś czas, bo inaczej jestem zdezintegrowany kompletnie. Jakie benzo można brać w miarę długo, żeby potem z niego stopniowo schodzić? Czy lekarz ogólny wypisze receptę na benzo jak mu pokaże historię choroby? Muszę iść przez benzo, bo nie daje rady, znam ryzyko. Jakieś sugestie?

Pholler - ja też jestem na Sertraline i wcale nie jestem z niej zadowolony.
Czy Ty rozważasz zejście z tego leku, zmniejszenie dawki czy próbujesz dalej? Dajesz sobie jakiś czas? Ja jestem na 50 mg i samopoczucie powoduje że nie chcę wchodzić na 75.
Ten dzisiejszy dzień w czym był taki do dupy? Czym Cię najbardziej wykańcza Sertralina? Ja mam praktycznie ciągłe zawroty głowy, uczucie jakbym był na kacu, takie spowolnienie w głowie. I oczywiście lęki. I sam już nie wiem czy to przez leki ( dodatkowo biorę Triticco ) czy to objawy nerwicy - chociaż jak 15 lat z nią walczę to takich objawów nie miałem nigdy - dopiero teraz jak zaczęli leki mi zmieniać....

przez Pholler 16 cze 2016, 21:31
Dziś były niemożebne lęki, podobnie miałem na esci. To nakręca somaty, a somaty lęki, lęki - somaty, i tak się nakręca sprężyna. Mam lekkie zawroty głowy, lekkie bóle głowy, senność i spowolnienie, lekkie nieogarniecie... Ale napina jest najgorsza, bo nie mogę się na niczym skupić. Ale na razie nie odstawiam, pojadę z benzo, aż skończą się te ataki po tabletkach. Od jutra chce wskoczyć na 100mg, może się nie zesram... Zresztą podzielę dawkę na 1-0-1, taki plan chytry 8) Zobaczymy. A Ty ile bierzesz?

przez Ricah 16 cze 2016, 21:39
Nie zrozumialem z Twoich postow dla jakich celow (sen, uspokojenie, lęki?) potrzebujesz benzo, takze nie doradze. Wiekszosc przegladarek interakcji lekow aktualnie obejmuje chyba wszystkie mozliwe interakcje (rowniez te na poziomie farmakokinetycznym jak sie ostatnio dzieki Lordowi dowiedzialem), zatem mozesz takie interakcje spokojnie sprawdzic. Tylko jak pisalem wczesniej, sugeracja leku rzadko kiedy przynosi sukces (chyba, ze ma sie sposob, to szanse wzrastaja, chociaz podobno u rodzinnych jest prosciej). Najczesciej chyba na lęk przepisuja alpre, na sen klony lub z-drugs, ale to tez zalezy od lekarza. Dobra historia potrafi zdzialac cuda czasem :)

Jezeli dobrze kojarze, to baklofen (ktory nie jest wypisany przy tej liscie co podalem, dziala jednak na receptor GABA-B) jest dosc czesto stosowany przy bolach. Nie jestem pewien w 100% tej informacji, takze jak cos, to poprawcie mnie. Na bole tez sa inne sposoby, ktore nie sprowadzaja ryzyka uzaleznienia (szczerze polecam zainteresowac sie kapsaicyna zawarta w pieprzu kajenskim, co moze miec jeszcze dodatkowe plusy jak chocby i antyoksydacje).

#Venżyns
Skoro w koncu odpusciles sobie SSRI, to co teraz masz w planach?
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Rtoip 16 cze 2016, 22:09
Pholler napisał(a):Dziś były niemożebne lęki, podobnie miałem na esci. To nakręca somaty, a somaty lęki, lęki - somaty, i tak się nakręca sprężyna. Mam lekkie zawroty głowy, lekkie bóle głowy, senność i spowolnienie, lekkie nieogarniecie... Ale napina jest najgorsza, bo nie mogę się na niczym skupić. Ale na razie nie odstawiam, pojadę z benzo, aż skończą się te ataki po tabletkach. Od jutra chce wskoczyć na 100mg, może się nie zesram... Zresztą podzielę dawkę na 1-0-1, taki plan chytry 8) Zobaczymy. A Ty ile bierzesz?

Ja przez naście lat brałem Paroxetyne i sobie radziłem - jakoś w Lutym dowaliło mi z lękami z grubej rury. Polazłem na terapię i do psychiatry. Ten stwierdził że może Paroxetyna przestała działać i dał mi też Escitalopram. Skutek raczej żaden po za ubokami - bezsenność, bebechy co rano wywołało na drugą stronę. To dostałem na sen Triticco - owszem pomogło. Polazłem do innego psychiatry - miał lepsze opinie - i on zmienił mi Esci na Sertre zaczynając od 25 mg. Po tyg wszedłem na 50 mg i teraz powinienem wejść na 75 mg ale jakoś brak mi odwagi bo jak ma mi się pogorszyć to co teraz mam to mi się odechciewa...
Generalnie biorę Sertre coś koło 17 dni.
A jakie benzo teraz bierzesz? W jakiej dawce? Na codzień jakoś funkcjonujesz czy siedzisz w domu?

przez Vengence 16 cze 2016, 23:34
Ricah, Nie wiem póki co, mam na chacie ladasten, afobazol, chce jakoś przeżyć zejście z ssri, póki co czuje się tak jak ten twój awatar. :P , pozdro ziom, a u ciebie jest coś lepiej?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pholler 16 cze 2016, 23:38
rtoip teraz biorę lorafen, z reguły 1mg, dziś był jednak z repetą. Nie planowałem wspomagania benzo, a wziąłem je tylko na wszelki wypadek. Się okazało, że wszelki wypadek to każda dawka serty :)
Widzę, że mamy podobny staż w przyjmowaniu tego cudu psychiatrii :lol: Mój Mości Dobrodziej od chemikaliów kazał mi wskakiwać od 50 do 150 co tydzień, a ja po trzech jestem dopiero na 75, z wielkim bólem istnienia. Chociaż dzisiaj popołudnie było wyjątkowo dobre. Benzo z sertra coś zatrybilo, pewnie bardziej benzo, ale i tak jest dobrze, bo może to jakiś prześwit lepszej przyszłości.
Na co dzień funkcjonuje słabo, ale bez procha też, więc... ujowo ale stabilnie. Chodzę do pracy, ale mam elastyczny system, mogę też pracować w domu. W pracy wegetuję, czasem tylko są lepsze dni. Poranki są najgorsze, tak późnym popołudniem robi się lepiej. O! Właśnie serta przypomniała sobie o swoim "jelitowym" profilu :)
Chyba w ogóle przeskoczę z dawkowaniem na noc, bo mnie sertra usypia raczej, a najgorszy nerw może przespie w ten finezyjny sposób.
Ostatnio edytowano 16 cze 2016, 23:45 przez Pholler, łącznie edytowano 1 raz

przez Vengence 16 cze 2016, 23:41
Panowie, jak zdychacie na niskich dawkach 50-75mg to nie zwiększajcie, bo będzie tylko gorzej, ssri potrzebują kurewsko dużo czasu by podziałać na głowę. :mrgreen: , Polska biało-czerwoni. :brawo:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pholler 16 cze 2016, 23:48
A schodzenie z mirty ma tu jakieś znaczenie w lękotwórczosci? Brałem jakieś 3 miechy, 30mg, czasem 15. Z mirty też ciężko zejść czy raczej lajt?

przez Vengence 17 cze 2016, 00:07
Pholler, Mirta raczej nie powoduje jakiegoś ostrego zejścia, aczkolwiek, lęk z odbicia jak najbardziej jest możliwy.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg