SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez raichu 07 cze 2016, 20:05
Monster6 napisał(a):Na samej sertralinie nie było wogóle żadnych kłopotów z pamięcią.Wydaję mi się że jeśli nie polepsza pamięci a lecząc objawy depresyjne polepsza bo sama depresja powoduję pogorszenie pamięci to na pewno nie pogarsza.
Szymaniak, kłopoty z pamięcią to od karby(Tegretol) owszem ale od sertraliny naprawdę wątpliwe.
Co do seksu to panowie nie ma co się oszukiwać po sertrcie jest flaczek :P

Czyli Tegretol/Neurotop pogarsza pamięć? Bo zauważyłem że przy 2x600 mam problemy np ze znalezieniem czegoś albo co miałem np na kompie otworzyć czy poszukać w necie.

przez Monster6 07 cze 2016, 20:13
raichu, Dokładnie tak.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez raichu 07 cze 2016, 21:23
Monster6 dokładnie tak - ostatnio szukałem gumki (do ścierania zboczuchy bez skojarzeń) w szufladzie pół godziny mimo że była między bateriami a potem miernika. To powiem lekarzowi by mi wywalił ten Neurotop bo mi się tak robi. No i ten depakine co też rozwala wątrobę. A setaloft 100mg andepin 20mg i citabax 40mg wcześniej odstawiony by mi się przydały bo mimo walki myślę pod wpływem stresu o Polsilverku. Bo zamiast mi dać te trzy antydepresanty to wali Neurotop z 400 na 600 dwa razy i Depakine z 500 na 1000 też dwa razy (co wywołało przejściową senność) jakbym był epileptykiem. Fakt mam takie odruchy z radości np wywołanej pokami albo ulubioną piosenką czy przedmiotem - podskoki jakbym fruwał i drygi jakbym był rażony prądem ale nie aż tak. Doktor nie wie czy mam schizofrenię nieokreśloną czy borderline wcześniej jak brałem citabax jeszcze wchodzilo w grę CHAD a leczę się 4 lata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 07 cze 2016, 23:40
raichu napisał(a):A setaloft 100mg andepin 20mg i citabax 40mg wcześniej odstawiony by mi się przydały bo mimo walki myślę pod wpływem stresu o Polsilverku. Bo zamiast mi dać te trzy antydepresanty to wali Neurotop i Depakine...

Heroic combo :lol:

przez Pholler 08 cze 2016, 20:06
Dziś wejście na 75mg serty. Lęki są, trochę pobolewa głowa i bardzo lekkie zawroty. Dzień 13. Poprawy nie widać, ale mam teraz stresujący tydzień, więc może lekko opóźnić zaskoczenie leku. Czekamy.
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

przez DOROTA777 08 cze 2016, 20:35
Ja na Citronilu zaczęłam mieć kłopoty z pamięciom .Po odstawieniu i przejściu na zoloft pamięć ,koncentracja super.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez goskaM 09 cze 2016, 00:45
Tornado3 napisał(a):Jakby człowiek musiał jeszcze z kawy rezygnować to byłoby za wiele :D Myślę, że na spokojnie można pić, chyba że ktoś się gorzej czuje po kawie.

goskaM napisał(a):
Tornado3 napisał(a):Biorę Setaloft 3 dzień. Powiem Wam że takiego uderzenia nerwicy w życiu nie miałam. Jest gorzej niż przed. Trafiłam do psychiatry względnie lekkimi objawami nerwicy, a teraz dosłownie chodzę po ścianach - płaczę od rana, kręci mi się w głowie i mam dreszcze :why: Takie nasilenie objawów jest normalne? Nie dostałam nic wspomagającego na uspokojenie wiec popijam melisę i modlę się żeby jak najszybciej mi przeszło, a końca nie widać. Proszę Was o słowo otuchy , bo nie daje rady.

Byłam tydzień czasu na setalofcie, 50mg dawka dzienna. Powiem szczerze - ten tydzień brania leku jest dla mnie jak wypisany z życiorysu. Koszmar totalny! Całymi dniami leżałam, nie miałam nawet siły wstać do toalety czy dziecka. Po wzięciu siódmej tabletki zaczęło mnie dusić, źrenice były powiększone okropnie, czułam jakby serce miało mi wyskoczyć. Myślałam że skończy się wezwaniem pogotowia, ale powoli z cierpliwością dałam rade. Przespalam noc, oczywiście z bólem żołądka i nudnosciami, które (zapomniałam dodac) również towarzyszyły cały CAŁY czas przy braniu leku. Na ósmy dzień, mama zabronił mi brać ten lek. Bałam się tak nagle odstawić, ale posluchalam. I co? I ten dzień okazał się zupełna odwrotnoscia całego tygodnia! Czułam się o niebo lepiej , choć żołądek dawał znak :/ pojechałam do lekarza rodzinnego, który po wysłuchaniu mnie powiedziała tylko "niech pani podziękuję mamie".. Jestem dwa tygodnie jak nie biorę tego leku, czuje się jakby nowe życie we mnie weszło. A to co lekarz psychiatra nazwał u mnie" depresja ", okazało się nerwica lękowa. Do tego zbyt niskie ciśnienie. Na cisnienie dostałam krople, na nudności czopki. Z lekami radzę sobie sama, po przeczytaniu dość dobrego bloga, o tym jak sobie radzić z lekami. Z dnia na dzień jest coraz lepiej!! Wkoncu potrafię się cieszyć z życia, a najbardziej z tego ze mój synek ma mamę która stanęła na nogi, bez leków! :)

Mam rozumieć, że odstawiłaś leki i przeszło? Czy brałaś coś innego?

Odstawiłam setaloft. Obecnie, biorę 1/3 tabletki trittico, aby mieć lepszy sen. Chociaż, nie bardzo widzę poprawę, a biorę dwa tygodnie :/

przez Pholler 09 cze 2016, 20:22
Drugi dzień po zwiększeniu serty do 75mg i łeb mnie boli znowu. A gdzie tam do 150mg? :roll:

przez DOROTA777 10 cze 2016, 21:01
Do mnie dr dzwoniła ,że potas i sód mam bliski zeru.No i albo szpital i kroplówka albo nr tel do mojego internisty.Dziś poszłam dostałam potas w tab w najwyższej dawce oraz magnez i b6.Tak mam do 16 lecieć i znowu badania.Hydro mam też brać.
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez robercik567 11 cze 2016, 04:12
Ja ostatnio biore dawke 100 mg na leki, ale juz one minely mi jakies 6 ty godni, ale teraz odczuwam jakie bole glowy gdy siedze zbyt dlugo przy kompie I jeszcze bola mnie moje miesnie kosci I stawy w kolanach, ostatnio szedlem sobie po schodach ze Nagle po czulem ze cos strzelilo mi w kolanie I upadlem. Czy to nie jest czasem fibromyalgia?

przez Pholler 11 cze 2016, 15:44
A ja 16 dzień na sercie z czego czwarty na 75mg. Chyba mnie usypia, bo rano nie mogę się dobudzic. Potem z rana nadal nerwowo, trochę lepiej po południu, najlepiej wieczorem, ale też niestabilnie. Ręce mi się trzęsą, bolą mięśnie, oczy jakieś słabsze, jakieś zwolnienie psychomotoryczne też lekkie jest. Ale chyba jest trochę do przodu ogolnie. Czekam dalej.

przez DOROTA777 11 cze 2016, 23:45
Ja biorę wsio co dr kazała.Apetyt zaczyna mi wracać.Sen się normuje.No ale czasem mam takiego w....a ,że bym wsio w kosmos wysłała :time:
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Pholler 12 cze 2016, 20:28
Dzienniczek serty :) , dzień 17. Dziś nie bolały mnie mięśnie, ani głowa, ale nastrój totalnie zwalony. Cały czas czuję spinę, nie mogę się zrelaksować ani na chwilę. Może dlatego, że dzisiaj całe 75mg wziąłem w jednej dawce, a wcześniej dzieliłem. Problemy gastryczne też są, o czym zapomniałem wcześniej napisać. Senność też mnie nadal bierze po tabletce. Może na wyższej dawce zejdzie, albo po adaptacji leku. Na razie śpię słabo jakosciowo, ale często.

przez Bluepb 13 cze 2016, 09:20
Co do seksu to panowie nie ma co się oszukiwać po sertrcie jest flaczek
Stoi normalnie a w dodatku pomaga na wytrysk przedwczesny (wiem wiem zależy od organizmu). :lol:

Czuje, że ma dobry wpływ na mnie :great:
Innym radzę by byli cierpliwi :!:

Sortuj wg