SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Tornado3 04 cze 2016, 13:29
Biorę Setaloft 3 dzień. Powiem Wam że takiego uderzenia nerwicy w życiu nie miałam. Jest gorzej niż przed. Trafiłam do psychiatry względnie lekkimi objawami nerwicy, a teraz dosłownie chodzę po ścianach - płaczę od rana, kręci mi się w głowie i mam dreszcze :why: Takie nasilenie objawów jest normalne? Nie dostałam nic wspomagającego na uspokojenie wiec popijam melisę i modlę się żeby jak najszybciej mi przeszło, a końca nie widać. Proszę Was o słowo otuchy , bo nie daje rady.

przez Monster6 04 cze 2016, 13:35
Tornado3 Tak na początku skutki uboczne i zasotrzeżenie objawów jest zupełnie normalne.Z czasem skutki uboczne przechodzą a objawy choroby znikają.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Tornado3 04 cze 2016, 13:57
Monster mam nadzieje, że to minie tak jak mówisz i będzie tylko lepiej. Mam jeszcze teraz sytuacje sytuacje stresowa - zmiana miejsca zamieszkania. Do tego chce powiedzieć narzeczonemu o moim problemie. Właśnie się do niego wybieram... i nie mogę się zebrać w kupę. Jak o tym powiedzieć? Do tej pory miałam objawy które w miarę trzymałam w ryzach, a teraz jestem totalnie rozbita.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rtoip 04 cze 2016, 14:20
No właśnie ludzie koffani
Czy sertralina to według Was dobry lek na lęk uogólniony?
Wcześniej przez wiele lat ( będzie x 12 jak nie lepiej) - brałem Paroxetyne 30 mg dziennie - wtedy moim problemem były głównie napady paniki i lęk antycypacyjny - psychiatra wtedy po prostu dał Paroxetyne na "lęki" i tak w tym trwałem - raz lepiej, raz gorzej.
Teraz jakoś od Stycznia wszystko wróciło z takim nasileniem że szok - jeszcze pół roku temu jechałem na wakacje do Włoch, leciałem służbowo do USA a teraz- boję się wyjść z domu bo boję się że coś mi się stanie, pojechać gdziekolwiek dalej to można zapomnieć... Ubzdurałem sobie że jak coś będzie mi się działo to jedynie moja siostra będzie mi w stanie pomóc więc jak ona gdzieś wyjeżdża z miasta to ja już tydzień przed się źle czuje i świruję...
Więc pomyślałem że może trzeba zmienić lek i poszedłem do lekarza który dał Escitalopram 10 mg, po jakimś czasie doszła bezsenność więc wróciłem i sam zasugerowałem Trazodon który dostałem najpierw 75 mg na noc. Ale po prawie 3 miesiącach nie widziałem różnicy po za porannymi nudnościami na maksa - więc dostałem Sulpiryd 50 mg rano - trochę pomogło ale główny problem niestety pozostał. Więc poszedłem do innego psychiatry który miał o wiele lepsze opinie i to właśnie on dał mi Sertraline - teraz przez tydzień brałem 25 mg - samopoczucie do dupy ale wytrzymałem, od dzisiaj 50 mg i boję się co dalej.
Czy ktoś z Was przesiadł się z Escitalopramu na Sertraline z pozytywnym skutkiem? Czy może Trazodon (teraz biorę 100 mg) zmienić na Pregabalinę?
Jakieś dobre słowo?

przez Monster6 04 cze 2016, 14:22
Tornado3 No bo minie :smile: Początki wchodzenia na lek są najgorsze potem organizm się przyzwyczaja do przyjmowanej substancji i tak nie wariuję. Robiąc maślane oczka powiedz ''Misiu,wiesz jestem teraz bardzo chora,będziesz musiał mnie teraz wspierać i mi pomagać,będziesz prawda? '' :D

przez cytrynka84 04 cze 2016, 14:34
Wenlafaxyna jest dobra na lęki.Sertralina taka sobie w tej kwestii, dalej escitalopram,choć tego nie brałam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez wisnia80 04 cze 2016, 17:17
Rtoip napisał(a):No właśnie ludzie koffani
Czy sertralina to według Was dobry lek na lęk uogólniony?
Wcześniej przez wiele lat ( będzie x 12 jak nie lepiej) - brałem Paroxetyne 30 mg dziennie - wtedy moim problemem były głównie napady paniki i lęk antycypacyjny - psychiatra wtedy po prostu dał Paroxetyne na "lęki" i tak w tym trwałem - raz lepiej, raz gorzej.
Teraz jakoś od Stycznia wszystko wróciło z takim nasileniem że szok - jeszcze pół roku temu jechałem na wakacje do Włoch, leciałem służbowo do USA a teraz- boję się wyjść z domu bo boję się że coś mi się stanie, pojechać gdziekolwiek dalej to można zapomnieć... Ubzdurałem sobie że jak coś będzie mi się działo to jedynie moja siostra będzie mi w stanie pomóc więc jak ona gdzieś wyjeżdża z miasta to ja już tydzień przed się źle czuje i świruję...
Więc pomyślałem że może trzeba zmienić lek i poszedłem do lekarza który dał Escitalopram 10 mg, po jakimś czasie doszła bezsenność więc wróciłem i sam zasugerowałem Trazodon który dostałem najpierw 75 mg na noc. Ale po prawie 3 miesiącach nie widziałem różnicy po za porannymi nudnościami na maksa - więc dostałem Sulpiryd 50 mg rano - trochę pomogło ale główny problem niestety pozostał. Więc poszedłem do innego psychiatry który miał o wiele lepsze opinie i to właśnie on dał mi Sertraline - teraz przez tydzień brałem 25 mg - samopoczucie do dupy ale wytrzymałem, od dzisiaj 50 mg i boję się co dalej.
Czy ktoś z Was przesiadł się z Escitalopramu na Sertraline z pozytywnym skutkiem? Czy może Trazodon (teraz biorę 100 mg) zmienić na Pregabalinę?
Jakieś dobre słowo?

To są leki przeciwdepresyjne a nie przeciwlękowe niestety. Jeśli już działają przeciwlękowo to tylko w większej dawce, i to tak rykoszetem.

Jest taki rosyjski lek afobazol. To działa przeciwlekowo jak barbiturany, ale bez ich skutków ubocznych ponoć. Będe niedługo testował bo sam jestem lękowcem i wiem jak to gówno (lęk) potrafi zdezorganizować życie. Depresja przy lęku to malutki piwko.

50mg to chyba raczej mało. Musisz z lekarzem pogadać. Receptor serotoninowy odpowiedzialny za lęk to chyba o ile mnie pamięć nie myli 5 ht2a

przez Pholler 04 cze 2016, 17:31
Myślałem, że po dziewiątej pigule serty będzie już z górki, a tu ci niespodzianka - lęki jakie miałem na początku leczenia niemal. Te 50mg jakoś mnie tarmosi, może podzielę na 2x25mg rano i wieczorem, aż się wysyci łeb na tyle, żeby mnie lękami nie rozklepał tak jak dziś. Teraz lepiej, ale znów po wspomaganiu benzo. Brał ktoś 2x25mg i czy to jakoś zmniejsza to uderzenie lękowe?

przez Grabarz666 04 cze 2016, 18:34
wisnia80 napisał(a):To są leki przeciwdepresyjne a nie przeciwlękowe niestety.

A jednak to SSRI/SNRI są lekami pierwszego rzutu w leczeniu zaburzeń lękowych, właśnie z powodu skuteczności (pomijam benzodiazepiny, którym ustępuje każdy inny lek).

wisnia80 napisał(a):Jeśli już działają przeciwlękowo to tylko w większej dawce, i to tak rykoszetem.

Zgodzę się, zaburzenia lękowe leczone SSRI/SNRI powinny być leczone dawkami bliskimi maksymalnych.

wisnia80 napisał(a):Jest taki rosyjski lek afobazol. To działa przeciwlekowo jak barbiturany, ale bez ich skutków ubocznych ponoć.

Mechanizm działania Afobazolu jest inny:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15786959:
The role of GABAergic mechanisms in realization of the effects of afobazole and picamilon on the cerebral circulation was studied in rats. It is found that the cerebrovascular effect of afobazole significantly decreases on the background of the GABA receptor antagonists bicuculline and picrotoxin. This is evidence of an important role of the GABA system in the its cerebrovascular and neuroprotective activity of afobazole. The results of experiments with picamilon showed that the cerebrovascular effect of this drug is not affected by receptor blocking with bicucullin.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19334502

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22379873

wisnia80 napisał(a):Receptor serotoninowy odpowiedzialny za lęk to chyba o ile mnie pamięć nie myli 5 ht2a

Również, ale nie tylko.

przez Tornado3 05 cze 2016, 07:55
Monster6 napisał(a):Tornado3 No bo minie :smile: Początki wchodzenia na lek są najgorsze potem organizm się przyzwyczaja do przyjmowanej substancji i tak nie wariuję. Robiąc maślane oczka powiedz ''Misiu,wiesz jestem teraz bardzo chora,będziesz musiał mnie teraz wspierać i mi pomagać,będziesz prawda? '' :D

Dzięki :uklon: opisze Wam jak postępy za te parę tygodni dopiero pewnie. Mam objawy bardziej depresyjne niż lekowe więc oby Setaloft zadziałał.
Hah Powiedziałam... może nie w tym stylu... :D Ale przyjęcie tej wiadomości spotkało się z ogromnym współczuciem i zrozumieniem. Oczywiście dostałam wcześniej ochrzan, że nie mówię o takich rzeczach wcześniej, ale tak jest tak się myśli,że samemu się sobie poradzi :P

przez Pholler 05 cze 2016, 10:55
A pijecie kawę w trakcie leczenia sertą? Wiadomo, że kawa podbija adrenalinę, a to dla nerwusow kop w krok, ale czy rzeczywiście doswiadczacie tak negatywnych skutków i odczuwacie ten zmieniony wpływ kofeiny?

przez tensposobw 05 cze 2016, 13:52
Pamiętam jak dostałem receptę od psychiatry na to, to był mój pierwszy lek nie licząc hydroksyzyny zażytej kilka razy kilka lat wstecz.
Tak więc potrzymałem trochę tę receptę, możliwe, że trochę się po wahałem, ale wreszcie recepta wylądowała tam gdzie jej miejsce, zgadnijcie gdzie 8)
Taa Pssd jeszcze mi do szczęścia brakuje, jakbym już nie miał go wystarczająco wiele.

Pholler napisał(a):A pijecie kawę w trakcie leczenia sertą? Wiadomo, że kawa podbija adrenalinę, a to dla nerwusow kop w krok, ale czy rzeczywiście doswiadczacie tak negatywnych skutków i odczuwacie ten zmieniony wpływ kofeiny?

Tylko, że kawa o ile mi wiadomo podbija również wiele innych neuroprzekaźników. Btw nie rozumiem picia kawy na tym "leku", skoro on sam jest w pewnym sensie lekiem "pobudzającym", by nie powiedzieć stymulantem. Z tego co mi wiadomo.

przez Pholler 05 cze 2016, 16:30
Ja się nie chce kawą stymulować tylko delektować :) a interesuje mnie jej wpływ na leczenie.
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

przez fobik123 05 cze 2016, 16:35
Pholler napisał(a):A pijecie kawę w trakcie leczenia sertą? Wiadomo, że kawa podbija adrenalinę, a to dla nerwusow kop w krok, ale czy rzeczywiście doswiadczacie tak negatywnych skutków i odczuwacie ten zmieniony wpływ kofeiny?

Ja piję dwie kawy dziennie z 2 łyżeczek.Nie nasila mi lęków a łagodzi bardzo delikatnie anhedonie,jeszcze jak dorzuce do kawy baclofen to efekt jeszcze lepszy.Według mnie kawa to obowiązek na ssri/tlpd które blokują dopamine.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Sortuj wg