SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Pholler 26 maja 2016, 09:54
A miał ktoś combo mirtazapina + sertralina? Jak to się sprawdza?

przez Kajetan0 30 maja 2016, 09:05
hej czym się różnią sertralina od paroksetyny :) ?
dziękuje za odpowiedź :D

przez Pholler 30 maja 2016, 18:01
Kajetan0 napisał(a):hej czym się różnią sertralina od paroksetyny :) ?

Paro jest silniejsze serotoninowo, a sertra ma działanie dopaminowe. W skrócie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 30 maja 2016, 20:16
Kajetan0 napisał(a):hej czym się różnią sertralina od paroksetyny :) ?

W skrócie różnią się:
Obrazek

Obrazek

Pholler napisał(a):Paro jest silniejsze serotoninowo, a sertra ma działanie dopaminowe. W skrócie.

Paroksetyna jest "silniejsza serotoninowo" tylko o 0.16 nM, co oznacza tyle... co nic.
Mimo, że Ki dla paroksetyny wynosi 0.1, a dla sertraliny Ki wynosi 0.26, to nie oznacza, że paroksetyna jest "silniejsza serotoninowo" ponad dwa razy i tym samy dwukrotnie silniej blokuje SERT.

przez Pholler 30 maja 2016, 23:03
No i masz fachową odpowiedź :)
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

przez Kajetan0 30 maja 2016, 23:21
aha dzięki za odp. :)
ale tak w praktyce i na chłopski rozum no to czym się różnią :D ?

pozdrawiam

-- 31 maja 2016, 08:09 --

tak w sensie działania - co daje tą 2silniejsza blokada setr i dopamina ?

pozdrawiam dzięki za odpowiedź :)

przez Caipirinha 31 maja 2016, 20:19
Z mojego punktu widzenia sertra jest strasznie dziwna, biorę już 100mg kilka miesięcy i na pewno poprawa jest, bo zacząłem coś robić ze swoim życiem, ale o wiele lepiej na moje objawy działała fluoksetyna, mimo że strasznie zamulała, i miałem wyjebane na dużo rzeczy, to pięknie wyciszała, natręctwa zanikały, depresyjnych myśli 0. A sertralina? Taka meh. Ale dopóki coś tam działa to zamierzam ją kontynuować, bo zawsze to z pigułą lepiej, niż bez. Szczególnie teraz, gdy nie mogę sobie pozwolić na chwilę słabości. /cenzura/, też tak macie, że SSRI działają na was te parę miesięcy, a później działanie słabnie i słabnie? Z fluo to samo miałem, pół roku w skowronkach, a później coraz to głębszy dół, teraz z sertrą powtórka z rozrywki. :/ Chujowo tak zmieniać leki...

przez warning 31 maja 2016, 22:48
Caipirinha napisał(a): też tak macie, że SSRI działają na was te parę miesięcy, a później działanie słabnie i słabnie?

tak, też tak mamy :) u mnie właśnie sertralina "wypaliła się" najszybciej sposród SSRI/SNRI które stosowałam

przez horr 31 maja 2016, 23:41
U mnie wyglądało to tak:
paroksetyna
- miesiąc na dawce 20mg
- w drugim już 40mg i wtedy rozkręciła się konkretnie, działałem jak królik z reklamy duracella, optymizm, prospołeczność i ogólna euforia (no i uboków już żadnych)
- powyższy stan trwał niestety około dwóch tygodni, potem się unormowało, czyli ni ziębiło, ni grzało, ot było po prostu ok. Zauważyłem też stłumienie emocji i to mi się podobało najmniej
- chcąc powrócić do tej wspaniałej euforii i hipomanii, w trzecim miesiącu, za zgodą lekarza, podwyższyłem do 60mg. Niestety nic się nie zmieniło, euforii nie przybyło, ot było tak, jak na czterdziestce, czyli "lepiej czy gorzej - w dupie to mam" (bo ciągle to stłumienie emocji.
- na 60mg jechałem jakieś siedem miesięcy, podczas których działanie właśnie zaczęło zanikać, czyli było dobrze - to dobrze, było źle - kurfa niefajnie. Aż stwierdziłem, a może sobie wmówiłem, że nie działają już wcale.
- miałem potem epizod, że przez kilka dni brałem po 80mg a czasem nawet 100mg, ale nie tyle, by doświadczyć tej cudownej euforii co z początku - po prostu chciałem ze sobą skończyć. Opcji miałem akurat w zasięgu niewiele (mieszkałem wtedy w Czechach), próbowałem więc doprowadzić do zespołu serotoninowego (ale 100mg to chyba jednak trochę za mało). Potem miałem lepszy okres i paroksetynę całkiem odstawiłem. Schodząc praktycznie z tej setki, co 5 dni zmniejszałem o 20mg i nic mi się nie działo. Dopiero przy 5mg, gdy pewnego razu nie wziąłem, zaczęły się "prądy" i inne jazdy, ale w miarę normy, no i wystarczyło tylko kolejną piątkę wziąć i wszystko mijało. Dosłownie parę razy wytrzymywałem bez tabletek, a gdy zaburzenia świadomościowo-motoryczne (oraz PRĄD!) stawały się zbyt silne do zniesienia, to po tych trzech czy czterech dniach dorzucałem piątkę i znowu luzik. Jakiś tydzień później wróciłem zupełnie do siebie, czyli ogólnie odstawianie z bardzo dużej dawki trwało ok. półtorej miesiąca.

Errata. W momencie gdy ze "stanu euforycznego" (40mg) przeszedłem na bardziej stonowany (60mg), mniej więcej wtedy zacząłem brać Sedam... przez siedem miesięcy, codziennie, pod koniec dawki już znaczne (21mg). Niewykluczone więc, że to bromazepam zaburzył działanie paroksetyny. Myślę o tym czasem i czasem myślę, że myśląc w ten sposób mogę mieć rację.

przez Pholler 01 cze 2016, 18:03
Szósty dzień na sercie. Bolą mnie mięśnie rąk, głowa, dziwnie nakręcony jestem, ledwo zwlekam się z łóżka. To normalne?

przez Vengence 02 cze 2016, 08:27
Pholler napisał(a):Szósty dzień na sercie. Bolą mnie mięśnie rąk, głowa, dziwnie nakręcony jestem, ledwo zwlekam się z łóżka. To normalne?
Ta normalne miałem podobnie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pholler 02 cze 2016, 14:23
Dzisiaj 7 tabletka 50mg sertry, ale lękowo mnie dziś przetrzepało, aż mi słabo... Benzo poszło. chyba pojadę jeszcze na tej dawce bez zwiększania, bo na 100 to nie wyrobię... Przynajmniej na razie nie jestem gotowy na takie akcje.

przez Monster6 03 cze 2016, 23:34
Bardzo dobry lek.Jednak po nim penis nadaję się co najwyżej do mieszania herbaty.Gdyby nie to brał bym go na lajcie do usranej śmierci.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Pholler 03 cze 2016, 23:49
Oby na mnie tak zadziałał, a i herbatki mogę się napić...

-- 03 cze 2016, 23:51 --

Oby na mnie tak zadziałał, a i herbatki mogę się napić...
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

Sortuj wg