SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Monster6 16 maja 2016, 11:08
Dokładnie ja bez leków ciśnienie normalne górne 120.Po sertralinie normalne to było 150z kawałkiem.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez DOROTA777 16 maja 2016, 20:21
Zobaczymy co zrobi moja psychiatra .Pewnie zostawi mnie na Zolofcie a wtedy innego lekarza poszukam.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Bluepb 16 maja 2016, 22:20
Ja mam jutro wizytę dostane pewnie kolejną porcje setaloftu. :)

-- 17 maja 2016, 19:18 --

Od jutra do końca maja 150mg
Na/od urodzin/y 200mg :yeah: :great:
Sertralina 200mg
Polecam farmakoterapie! :!:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gustlik 17 maja 2016, 20:41
zastanawiam sie czy nad braniem 50mg sertagenu z rana, zamiast na noc... co o tym sadzicie? moge sie spodziewac jakis zmian na lepsze/gorsze?

przez DOROTA777 17 maja 2016, 22:58
Ja już się nie mogę doczekać wizyty.Przerobiłam już lekcję mega rozwolnienia po Zolofcie.Jak choć kawałek banana zjem i wezmę lek nie mam biegunki.Jak na pusty żołądek ,klapa się nie zamyka .Choć z drugiej strony jak z flaków jak zejdzie szambo człowiek jest czystszy :lol: :lol: :lol: :lol:

-- 17 maja 2016, 23:00 --

Gustlik napisał(a):zastanawiam sie czy nad braniem 50mg sertagenu z rana, zamiast na noc... co o tym sadzicie? moge sie spodziewac jakis zmian na lepsze/gorsze?

Ja nigdy bym nie wzięła wieczorem ,chyba że miała bym balować całą noc.

przez Monster6 18 maja 2016, 10:22
Gustlik napisał(a):zastanawiam sie czy nad braniem 50mg sertagenu z rana, zamiast na noc... co o tym sadzicie? moge sie spodziewac jakis zmian na lepsze/gorsze?

To lek który aktywizuję.Więc jak koleżanka wyżej napisała brała by na noc gdyby miała balować :D Możesz się spodziewać że efekt aktywizacji zamiast w nocy bo bierzesz lek na noc,będzie w dzień.Mocniejszy w dzień bo będziesz brał lek rano.Mając długie doświadczenie z sertraliną zawsze brałem rano,na noc brałem tylko wtedy gdy na następny dzień w nocy miałem ruchać.Okres półtrwania wynosi 26 h więc im póżniej wziąłem lek tym lepiej mogłem choćby dojsć i więcecj czułem,niż gdybym zażył lek rano tego samego dnia.

Ogólnie ten lek zaleca się brać rano ponieważ ma profil aktywizujący i po to by człowiek był aktywny w dzień.Nie zalecają na noc by nie było problemów ze snem.Ale jeśli ktoś bez problemu zasypia po nocnej dawce sertraliny to moze sobie brać wieczorem.
Wyjątkowo psychiatrzy mogą zapisywać sertraline na noc po to by na początku brania skutki uboczne najmocniejsze przespać,gdy ktoś pracuję na nockę żeby w nocy był aktywny,lub po prostu gdy się nie znają.

przez DOROTA777 18 maja 2016, 11:15
Mi psychiatra mówiła,że można brać w dwóch dawkach 1-1-0 Zamiast rano całej porcji.Nie próbowałam takiego dawkowania.hMMM sama nie wiem czemu .Może wtedy ciśnienie by nie wariowało.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez goskaM 18 maja 2016, 11:24
Witam. Dłuższy czas śledzę to forum. W tamtym tygodniu byłam na pierwszej wizycie u psychiatry. Przepisał mi setaloft 50, przez cztery pierwsze dni po jednej całej tabletce, po czterech dniach dwie tabletki. Pierwsza dawkę wzięłam w sobotę, i od tamtej pory do dzisiaj mam ciągle nudności i ciągnie mnie na wymioty. Leżę cały dzień na kanapie bo nie mogę się zwlec z łóżka. Zero apetytu. Do tego na noc psychiatra dodał mi trittico, jednak przy tych skutkach ubocznych które mam po setalofcie nie zazylam jeszcze trittico. Czy zwiększyć dawkę do tych dwóch tabletek dziennie? I czy można przy tych skutkach ubocznych pić rumianek? Mam czteroletniego synka i nie chce żeby oglądał mnie w takim stanie..

przez Monster6 18 maja 2016, 11:28
goskaM ''Przepisał mi setaloft 50, przez cztery pierwsze dni po jednej całej tabletce, po czterech dniach dwie tabletki''

Czyli po 4 dniach bierzesz już dawkę 100mg? To nie cukierki by tak zwiększać.Psychiatrzy mogą bardzo szybko zwiększać dawki ale wtedy pacjent będzie leżał w łóżku i nie zdatny do funkcjonowania nawet w domu.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez goskaM 18 maja 2016, 11:34
Nie, przyjmowalam dalej tylko jedna tabletkę. Zastanawiam się czy dziś zwiększyć juz ta dawkę. Boje się ze wtedy dopiero rozłoży mnie na dobre i skutki uboczne nie mina. Ale, jeśli nie spróbuję to się nie dowiem..

przez DOROTA777 18 maja 2016, 11:35
Jaki jest najbardziej aktywujący antydepresant?Wenla czy Wellbutrin?

przez mirunia 18 maja 2016, 11:38
goskaM, możesz śmiało pić rumianek, miętę, melisę. Nie zaleca się picia dziurawca przy braniu antydepresantów SSRI, a takim jest Setaloft.
Brak apetytu to normalny objaw na początku brania leków. Spróbuj jeść banany, jajko na miękko- wiem, bo to najbardziej wchodzi.
A trittico weź na noc, nie bój się - lepiej się śpi i niweluje uboki po ssri.
Możesz jeszcze kilka dni pobrać 50mg setaloftu, żeby nie od razu skakać na wyższą dawkę - tak do końca tygodnia 50, a później 100.

przez DOROTA777 18 maja 2016, 11:45
goskaM napisał(a):Nie, przyjmowalam dalej tylko jedna tabletkę. Zastanawiam się czy dziś zwiększyć juz ta dawkę. Boje się ze wtedy dopiero rozłoży mnie na dobre i skutki uboczne nie mina. Ale, jeśli nie spróbuję to się nie dowiem..

Pobierz dawkę 50 minimum 7 dni ,niektórzy i 2 tyg są na takiej dawce.Potem bym zwiększyła o 1/2 tab czyli 25 mg

przez Bluepb 18 maja 2016, 14:17
goskaM napisał(a):Nie, przyjmowalam dalej tylko jedna tabletkę. Zastanawiam się czy dziś zwiększyć juz ta dawkę. Boje się ze wtedy dopiero rozłoży mnie na dobre i skutki uboczne nie mina. Ale, jeśli nie spróbuję to się nie dowiem..

Co 7dni można zwiększyć dawkę o 50mg.
Ja na przykład przechodziłem 12.5mg> 25mg >50mg> 100mg i efektów uboczne były lekkie, nie przeszkadzające.

Sortuj wg