SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez DOROTA777 11 maja 2016, 11:52
Ja to się zapędziłam bo 200 rano brałam :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

-- 11 maja 2016, 11:54 --

Miro napisał(a):Ja to pier#@lę! Dzis 12 dzień, od 4 dni jestem jak na jakiejś taniej siupie, nie jem, nie spię, a oczy mam jak z tych chińskich bajek wielkie. Pierwszy raz jakiś specyfik mnie "przerósł" Skonsultowałem sie z lekarzem i obcinam o połowę na 25, a wdrażam w to miejsce więcej spamilanu.

Przepraszam ale rozbawiły mnie chińskie bajki- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

przez Miro 11 maja 2016, 12:43
DOROTA777 napisał(a):Przepraszam ale rozbawiły mnie chińskie bajki- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hehe :D No Takie mam źrenice, już nie ma dla mnie leku, przetestowałem już chyba wszystko, i zawsze coś nie tak :105: Jedyne co na stówę działa to połączenie klona z mianseryną, ale konia chcę uniknąć, to jest na czarną godzinę. Zostają kombinacje dawek, tego mniej, tego więcej, zobaczymy...

przez DOROTA777 11 maja 2016, 15:07
Miro napisał(a):
DOROTA777 napisał(a):Przepraszam ale rozbawiły mnie chińskie bajki- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hehe :D No Takie mam źrenice, już nie ma dla mnie leku, przetestowałem już chyba wszystko, i zawsze coś nie tak :105: Jedyne co na stówę działa to połączenie klona z mianseryną, ale konia chcę uniknąć, to jest na czarną godzinę. Zostają kombinacje dawek, tego mniej, tego więcej, zobaczymy...

Brałeś Wellbutrin?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 12 maja 2016, 13:06
Porównanie działania p/depresyjnego sertraliny i różeńca górskiego (który aktualnie biorę):
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4385215/pdf/nihms668222.pdf

Although R. rosea produced less antidepressant effect versus sertraline, it also resulted in significantly fewer adverse events and was better tolerated. These findings suggest that R. rosea, although less effective than sertraline, may possess a more favorable risk to benefit ratio for individuals with mild to moderate depression.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez asssiek 12 maja 2016, 13:32
Witam, spanikowana i przerażona, co się ze mną wyprawia :zonk:
Zaczęło się od ataków paniki, wszelakich bólów później dołączyła nerwica żołądka i jelit. Poleciałam do Polski załamana że Angielska służba zdrowia ma.mnie daleko w dupie, wykonałam wszystkie badania łącznie z kolonoskopia i gastroskopia.... Zdrowa jak ryba :oops:
Wizyta u psychiatry i sertagen, stwierdzenie nerwicy, obserwacja pod kontem depresji.
Lekarz zalecił 1.5 tyg 50 mg, potem po 100 mg.
Zaczęłam od 25 przez tydzień, potem 50 mg tydzień i w piątek na noc wskoczyłam na 100 i dokładnie wczoraj poczułam się jak przed chorobą i dołączyły wszelakie objawy z przewodu pokarmowego jak wcześniej przed diagnoza, jedynie się wkoncu wysypiam wyśmienicie po tej 100 więc dlatego biorę ja na noc, bo w dzień nie dałabym rady funkcjonować. Od początku pierwsze dwa tygodnie wspomagalam się Sedamem zaczęłam od 3 mg i zeszłym do zera w piątek. Dziś wróciłam spowrotem na 1.5 mg bo bez tego bym do pracy nie była w stanie wyjść. Jakieś rady?

-- 12 maja 2016, 13:52 --

Dodam jeszcze że mnie trochę odblokowala, wróciłam do pracy, wkoncu coś robię w domu i do sklepu wyjść się nie boję, i myślę więcej... Bo wcześniej to wszystko i wszystkich na około miałam w dupie, byłam ja i to że umieram ;) bynajmniej tak było do wczoraj, bo dziś bez sedamu to Noe wiem czy bym.wyszla

przez Miro 12 maja 2016, 14:23
DOROTA777 napisał(a):Brałeś Wellbutrin?

Mam spamilan, planuję zamienić SSRI na to, SSRI to zło, choć dzięki nim przez ostatnie 2 lata, bez zażywania leków byłem zupełnie zdrowym człowiekiem. Wellbutrin też bym przetestował.

przez tahela 12 maja 2016, 17:25
Miro,
hejka setralina cie przerosła, kurede ja ja wspominam lajtowo, paro mnie bardziej na łopatki wywalało a sertralina takie słabsze SSRI akurat dobre jak jest lepiej, jednak co organizm to inaczej
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Miro 12 maja 2016, 17:54
Tahela, ja bym wszystkie te uboki przetrwał, momentami nawet mi się podobało, ale zerowego libido nie dam rady. To jakbyś poszła do lekarza a lekarz: "Okey, pozbędziemy się lęków, będzie Pani się wyśmienicie czuć, ale musimy obciąć Pani nogi!" - tak wygląda mniej więcej moja obecna sytuacja...
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez DOROTA777 12 maja 2016, 21:49
Ja jestem skołowana .Boję się utraty tego napędu .Spróbowała bym chętnie wenli lub well ale boję się bardzo ,że gdyby mi nie odpowiadały to jak wrócę do zoloftu już nie będzie działać.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Pablo5HT1 12 maja 2016, 21:53
Miro napisał(a):Tahela, ja bym wszystkie te uboki przetrwał, momentami nawet mi się podobało, ale zerowego libido nie dam rady. To jakbyś poszła do lekarza a lekarz: "Okey, pozbędziemy się lęków, będzie Pani się wyśmienicie czuć, ale musimy obciąć Pani nogi!" - tak wygląda mniej więcej moja obecna sytuacja...

no dokładnie , ja to samo plus dostałem od ssri w gratisie przytycie i apatie, która mnie dobija.

przez Miro 12 maja 2016, 22:39
Dorota, wenla też da Ci taki napęd!

Pablo, kiedy 2 lata temu pierwszy raz trafiłem na ssri ważyłem 64kg, wrak człowieka zmęczonego nerwicą, rok później 100kg :D Zająłem się Kalisteniką/Street workoutem żeby coś z tym fantem zrobić i przerobiłem cały smalec na dosyć spoko figurę, tak że dla mnie to było na plus.

przez DOROTA777 13 maja 2016, 21:50
Ja dzisiaj znowu się dusiłam .Matko nienawidzę tego ... :evil: :evil: :evil: Jak znajoma zadzwoniła nagle przeszło ....masakra.Już odliczam dni do 18-stego.

-- 13 maja 2016, 21:53 --

Miro napisał(a):Dorota, wenla też da Ci taki napęd!

Pablo, kiedy 2 lata temu pierwszy raz trafiłem na ssri ważyłem 64kg, wrak człowieka zmęczonego nerwicą, rok później 100kg :D Zająłem się Kalisteniką/Street workoutem żeby coś z tym fantem zrobić i przerobiłem cały smalec na dosyć spoko figurę, tak że dla mnie to było na plus.

Super :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

przez Monster6 13 maja 2016, 21:55
.

przez Miro 14 maja 2016, 11:40
Boli mnie głowa po tej sercie, mimo tak małej dawki (25) a jutro będzie 2 tygodnie, wiec już chyba to powinno minąć?

-- 14 maja 2016, 17:43 --

Sprawdziłem ciśnienie, 150/90, zawsze miałem książkowe... Miał tak ktoś? Ból głowy + Ciśnienie? :-|

Sortuj wg