SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Ricah 25 mar 2016, 11:28
Grabarz666, dzieki za dojasnienie. Nie bylem pewien zaleznosci zwiekszenia dawki i czasu potrzebnego na zadzialanie.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Psychopharm 25 mar 2016, 11:37
Grabarz666 to obniżenie transmisji gluta mnie właśnie interesowało.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 25 mar 2016, 11:39
Ricah napisał(a):Grabarz666, dzieki za dojasnienie. Nie bylem pewien zaleznosci zwiekszenia dawki i czasu potrzebnego na zadzialanie.

Spoko ;)
Generalnie sprawa z SSRI wcale nie jest taka prosta jakby mogło to się wydawać.
Co prawda zwiększenie ilości serotoniny w przestrzeni synaptycznej następuję już po 1. tabletce SSRI, na skutek inhibicji SERT, ale działanie kliniczne obserwowane jest najwcześniej koło 2. tygodnia stosowania (przynajmniej dla escytalopramu) i wynika to właśnie z czasu potrzebnego na downregulację presynaptycznych autoreceptorów 5-HT1a (szczegóły w poście wyżej - po angielsku), aczkolwiek autorzy powyżej cytowanej publikacji sugerują również zaangażowanie układu glutaminergicznego w tą opóźnioną odpowiedź kliniczną SSRI.

-- 25 mar 2016, 11:44 --

Psychopharm, poniższy artykuł trochę rozjaśnia powiązanie układu serotonina-glutaminian (co prawda nie w odniesieniu do SSRI, ale jednak):

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2430669/pdf/CN-4-2-101.pdf

Ogólnie im więcej o tym czytam tym większe mam przekonanie, że wiem mniej ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wnerwicowany 25 mar 2016, 21:58
przyplątały sie zaburzenia lekowe z FS
biore zolofcik 5 tygodni.
na 50siatce nie czulem zadnej roznicy, po miesiacu przyjmowania leku przeszedlem na 100mg, dzisiaj po 5 tygodniach wzialem 150mg ;) rano wzialem te 150mg i caly dzien sie poce jestem pobudzony niemal drze (a moze to po mocnej kawie, normalnie nie pije - dzis wyjatkowo musialem wypic z 3 lyzeczek:D) takze skutki uboczne jak najbardziej daja osobie znac. z pozytywow to troszke juz mi sie lęki zmniejszyly :)
moje pytanie do Was czy nie za szybko przeszedlem na 150mg?
Pozdrawiam!

przez rolosz 26 mar 2016, 15:01
wnerwicowany napisał(a):przyplątały sie zaburzenia lekowe z FS
biore zolofcik 5 tygodni.
na 50siatce nie czulem zadnej roznicy, po miesiacu przyjmowania leku przeszedlem na 100mg, dzisiaj po 5 tygodniach wzialem 150mg ;) rano wzialem te 150mg i caly dzien sie poce jestem pobudzony niemal drze (a moze to po mocnej kawie, normalnie nie pije - dzis wyjatkowo musialem wypic z 3 lyzeczek:D) takze skutki uboczne jak najbardziej daja osobie znac. z pozytywow to troszke juz mi sie lęki zmniejszyly :)
moje pytanie do Was czy nie za szybko przeszedlem na 150mg?
Pozdrawiam!

A Twój lekarz tak zalecił? Ja nie pamiętam jak zwiększałem dawkę setaloftu. Teraz przy esci to co 7 dni zwiększam dawkę o 5 mg. Pamiętam za to, że sam zapach kawy mnie odrzucał na setrze. Pogodnych Świąt :smile:

przez Bluepb 26 mar 2016, 19:01
Ja mam zalecone zwiększać co tydzień 2x
Czyli tak:
12.5
25
50
100 podzielone na rano i wieczorem
Więc uważam, że dobrze zrobiłeś.
Pamiętaj, że maksymalna dawka to 200mg Daj mu jeszcze szanse na tych 150mg przez dwa, cztery tygodnie a gdy nie pomoże to należy go zmienić na inny lek.
Sertralina 200mg
Polecam farmakoterapie! :!:

przez wnerwicowany 27 mar 2016, 21:44
Lekarz zalecil brac 100 do nastepnej wizyty (czyli jeszcze 2 tygodnie) jednak chcialbym zeby jak najszybciej przekonac sie o efektach dlatego zwiększyłem sobie dawke . Najgorsze jest ta niepewność czy sie polepszy czy nie , jak sobie poukladac zycie w zwiazku z tym...:(

-- 27 mar 2016, 21:48 --

BlueBP Escitil bralem miesiac i nie czulem zadnej roznicy wiec zrezygnowalem. Sertralina jest 2 w kolejce i efekty uboczne są, więc mam nadzieje że efekt oczekiwany też będzie. Są tutaj osoby którym sertra pomogła na lęki?

przez Bluepb 27 mar 2016, 22:11
Miałem jeszcze dwie porcje przygotowane 12.5mg ale trochę przyspieszyłem i dzisiaj wziąłem 25mg :yeah:
Sertralina 200mg

przez piotr31 27 mar 2016, 23:42
wnerwicowany napisał(a):Lekarz zalecil brac 100 do nastepnej wizyty (czyli jeszcze 2 tygodnie) jednak chcialbym zeby jak najszybciej przekonac sie o efektach dlatego zwiększyłem sobie dawke . Najgorsze jest ta niepewność czy sie polepszy czy nie , jak sobie poukladac zycie w zwiazku z tym...:(

BlueBP Escitil bralem miesiac i nie czulem zadnej roznicy wiec zrezygnowalem. Sertralina jest 2 w kolejce i efekty uboczne są, więc mam nadzieje że efekt oczekiwany też będzie. Są tutaj osoby którym sertra pomogła na lęki?

Na lęk powinna Ci chociaż trochę pomóc.

przez DOROTA777 28 mar 2016, 21:17
Dla mnie lek super .Lecz odkąd go biorę mam non stop podwyższoną temperaturę ciała od 37,5-38.Infekcje wykluczone.

-- 28 mar 2016, 21:19 --

piotr31 napisał(a):
wnerwicowany napisał(a):Lekarz zalecil brac 100 do nastepnej wizyty (czyli jeszcze 2 tygodnie) jednak chcialbym zeby jak najszybciej przekonac sie o efektach dlatego zwiększyłem sobie dawke . Najgorsze jest ta niepewność czy sie polepszy czy nie , jak sobie poukladac zycie w zwiazku z tym...:(

Na lęki nie bardzo.Za to napęd super.

przez piotr31 28 mar 2016, 23:23
DOROTA777 napisał(a):Dla mnie lek super .Lecz odkąd go biorę mam non stop podwyższoną temperaturę ciała od 37,5-38.Infekcje wykluczone.

-- 28 mar 2016, 21:19 --

piotr31 napisał(a):

Na lęki nie bardzo.Za to napęd super.

U mnie było odwrotnie, no może bez słowa super

przez wnerwicowany 29 mar 2016, 01:37
Dorota777 ja raczej nie potrzebuje dodatkowego napedu:) Zaczynam sie zastanawiac po kija lekarz mi to przepisal!
a czy jak pojde do lekarza i poprosze o recepte na benzo (bo ponoc dobre na lęki) to mi przepisze czy raczej bd robil problem? Dzieki za odpowiedz.

przez robercik567 29 mar 2016, 04:12
Jestem na dawce 100mg I ciagle odczuwam same skutki uboczne po tej setralinie niz przeciwlekowego dzialania. Mam bardzo gruby brzuch I jestem otyly bo mam nadwage. Czy znac ie jakies leki ktore dobrze dzialaja an ty stresowac

przez Bluepb 29 mar 2016, 19:40
Ile czasu bierzesz te 100mg?
Sertralina 200mg

Sortuj wg