SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Setaloft

przez karolajna8891 18 lis 2009, 01:11
namiestnik napisał(a):Może porozmawiaj z nią o tym, że wolałabyś inne rozwiązanie niż zejście z sertraliny?

Mowilam jej dzisiaj ze wolalabym pozostac przy sertralinie, ze moze byl to pojedynczy atak, ale jednak podjela inna decyzje...Wkoncu jest lekarzem i na pewno wie co robi...Bedzie to dla mnie proba charakteru, moze bedzie ok bez lekow, chociaz ja uwazam ze powinno sie kiedy nastapi poprawa przez jakis czas pobrac jeszcze a nie od razu odstawiac...A co myslisz Namiestniku, brac ta wieksza dawke lamotryginy nawet jesli nie mam postawionej zadnej diagnozy czy jednak nie?
karolajna8891

przez namiestnik 18 lis 2009, 01:33
Wiesz - ja nie jestem lekarzem. Nie chce radzić ani tak ani odwrotnie. Ale skoro tak przepisała to może coś w tym jest. Choć mam jednak wrażenie, że nieco panikuje.

przez Anna R. 18 lis 2009, 10:49
Nie mam wrażenia, ze lekarka panikuje, a jedynie, ze nie mówi ci wszystkiego. Żaden psychiatra czy tez neurolog nie stwierdzi jednoznacznie, ze leki przeciwdepresyjne lub stabilizatory mogły spowodować ataki drgawkowe lub ewentualna padaczkę. Tego się po prostu nigdy nie robi Karolajna, bo takie stwierdzenie stanowi pewną podstawę do odszkodowania. Wiem, jest to niesprawiedliwe i brutalne, ale tak już jest.

Ja tez nie jestem lekarzem, ale zrobiłabym nieco inaczej. Zejście z sertraliny jest bezwzględnie słuszną decyzją, a w razie pogorszenia się samopoczucia można zawsze wprowadzić inne leki. Natomiast co do lamotriginy to moim zdaniem zamiast zwiększać, korzystniejsze byłoby może zastąpienie jej innym normotymikiem. Podkreślam jednak, ze jest to tylko moja prywatna opinia.

[Dodane po edycji:]

Jeśli nadal masz wątpliwości i nie ufasz swojemu lekarzowi, skonsultuj się jeszcze z innymi specjalistami. Na pewno będzie to dużo lepsze rozwiązanie niż nasze forumowe opinie.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 18 lis 2009, 15:43
Tak - konsultacja z innymi lekarzami będzie na miejscu. Tyle, że ja mam wrażenie, że lekarz tą decyzję podjął bez przeprowadzenia badań. Niejako na ślepo i na wszelki wypadek. Czasem trzeba wybrać mniejsze zło.

ZOTRAL (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Stimuloton)

przez Murka72 20 lis 2009, 11:37
Witajcie, jestem tu nowa. Zdiagnozowano u mnie depresje, co samo w sobie mnie przeraża. Dostałam zotral + mirzaten. Psychiatra kazał mi wracać do pracy a ja wpadam w panikę na samą myśl o tym (gimnazjum). Chciałam terapie, ale zaproponował mi tylko pobyt w szpitalu. czytałam wiele niedobrego o mirzatenie i nie wiem, czy mogłabym brać tylko sam zotral. Czekam na wizytę u psychologa, którego sama sobie "zorganizowałam". Mój lekarz rodzinny wysyła mnie na urlop dla poratowania zdrowia. Nie wiem, co mam robić. Poradźcie coś...

Re: zotral

przez Anna R. 20 lis 2009, 12:02
Iść na urlop dziewczyno, bo zdrowie masz tylko jedno. Świat się bez ciebie nie zawali, uwierz mi. Sama jestem z zawodu nauczycielką (gimnazjum, LO i LP) i urlop pomógł mi dojść do siebie. Jest pełnopłatny i w tym czasie nie mogą cię zwolnic. Korzystaj wiec i zdrowiej ;)
Co do leków, to spróbuj najpierw brać Zotral, jeśli boisz się Mirzatenu. Może będzie na tyle lepiej, ze drugi lek okaże się zbędny.
A jeśli nie, w każdej chwili możesz go włączyć do terapii. Chyba ze występuje u ciebie depresja z niepokojem, lękami i bezsennością.
Wtedy mirtazapina mogłaby okazać się pomocna.
Herbert Grönemeyer

przez Murka72 20 lis 2009, 15:21
Bardzo Ci dziękuje. Mój lekarz rodzinny chce, tak jak ja, wysłać mnie na urlop. Brałam cztery lata temu efectin i byłam zadowolona, bo wtedy mi pomógł. Spróbuje zotral od poniedziałku + psycholog. Do czerwca chyba jakoś wyjdę na prostą (do czerwca planuję urlop). Dziękuję Ci jeszcze raz.

przez Anna R. 20 lis 2009, 20:32
Nie ma sprawy ;)

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiej poprawy
Herbert Grönemeyer

przez elfrid 21 lis 2009, 11:26
A czemu nie wróciłaś do Effectinu skoro pomagał? Zwykle to jest pierwszy krok psychiatry, że przepisuje sprawdzony i danego pacjenta lek, który przynosił pozytywne efekty.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Murka72 21 lis 2009, 19:02
Nie wróciłam, bo był inny lekarz, tamtego już nie ma. A ten nie bardzo chciał mnie w ogóle słuchać. Stwierdził, że tylko zotral i tyle. Właśnie w przyszłym tygodniu idę do innego, bo wizyta u tego była bardzo nieprzyjemna. Niektórzy ludzie nie powinni być lekarzami tej specjalności.

Re: sertralina pod jaką nazwą?

przez student100 22 lis 2009, 23:00
na ulotkach pisze zeby przyjmować w jednorazowej dawce dziennej. Lekarka kazala rano i wieczorem . Teraz biore 2x50 , za pre dni 3x50 a pozniej 200 mg . O jakich godzinach to przyjmowac?
student100

przez linka 22 lis 2009, 23:15
student100, a o jakich ci wygodnie?
Tak, żeby dawki były mniej więcej co 12h i będzie git.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez student100 22 lis 2009, 23:32
to moj drugi epizod depresyjny. 3 lata temu bralem 100 rano i 100 wieczorem , ale kurde teraz nie chce mi sie spac wieczorami. Mysle jak wziac jak bede mial 150. Co powiesz na 100 rano i 50 wieczorem? a teraz poki co 50 + 50. Tzn mógłbym brac 100 rano jesli jest to bardziej sensowne, poki nie zwieksze dawki czyli do czwartku.
student100

Re: Asentra (Asertin)

przez eovo 25 lis 2009, 12:35
Jak długo bierzecie asentre bo ja już z przerwami chyba z 5 lat będzie

Sortuj wg