SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
201
60%

Nie
79
23%

Zaszkodziła
57
17%

Liczba głosów : 337

przez ziom1623 13 mar 2016, 10:45
szy123 napisał(a):Witam. Tracę juz cierpliwosc. Dzisiaj mija 2 miesiące kiedy biorę setaloft. Miesiąc 50mg i miesiąc 75mg. Efekty są marne. Myślicie że jeżeli do tej pory było marnie to zwiększenie dawki ma sens ? Ma ktoś takie doświadczenia ze na średnich dawkach było zle i nagle po zwiększeniu do większej dawki było dużo lepiej ? Bardzo proszę o odpowiedź pozdrawiam :)

Również uważam, że większa dawka zdecydowanie robi różnicę. Dla mnie sertralina pokazuje pazur dopiero od 100mg a naprawde zabezpieczony przed napadami i melancholią jestem na 150. Dopiero jak duża dawka się nie sprawdzi przerzucać na inny lek.

przez szy123 13 mar 2016, 12:10
Pewnie spróbuję wyższej dawki. Tylko obawiam się ewentualnego odstawienia tej wyższej dawki. Generalnie boje się brać jakichkolwiek leków i zwiększania dawek i zmniejszania.

przez Grabarz666 13 mar 2016, 12:27
Ewgf napisał(a):Grabarz666, the best dawka to 400mg :) Psychiatra mi mówiła że nawet do 450 sie bierze w ciezkich przypadkach :P

Ja tyle bym nie zaryzykował, chociaż jeden z użytkowników forum bierze 60 mg escytalopramu :shock: Według mnie bardziej racjonalna jest dawka 200 mg i augmentacja lekiem o innym mechanizmie działania np. NaSSA (mirtazapina 30 mg) lub bupropion 300 mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez warning 13 mar 2016, 18:51
ziom1623 napisał(a):Również uważam, że większa dawka zdecydowanie robi różnicę. Dla mnie sertralina pokazuje pazur dopiero od 100mg a naprawde zabezpieczony przed napadami i melancholią jestem na 150. Dopiero jak duża dawka się nie sprawdzi przerzucać na inny lek.

ziom1623: jeśli super działa przy większych dawkach, to przy 75 mg powinno się czuć choćby malutką poprawę. Jeśli nie ma żadnej poprawy na 75 mg, to trudno oczekiwać, że na 100 mg będzie super. Ja na miejscu szy123 nie traciłabym więcej czasu na tym leku. Dwa miesiące to już długo.

przez szy123 13 mar 2016, 19:25
Tzn niewielka poprawa ale naprawdę niewielka (na fobi społeczej ta dawka nie ruszyła wolgole) jest, ale nie jestem przekonany czy jak zwiększenie dawkę chociażby to 100mg to będzie jakoś mocna poprawa, a nie chciałbym też brać jakichś wysokich dawek typu 200mg

przez Grabarz666 13 mar 2016, 20:00
szy123 napisał(a):... nie chciałbym też brać jakichś wysokich dawek typu 200mg

Dlaczego? Obawiasz się sutków ubocznych w wysokich dawkach? Czy na obecnej występują skutki uboczne, które są nie do zaakceptowania?
Na fobię społeczną SSRI to najlepsze leki.

przez diczipers 13 mar 2016, 22:14
ktos dołozył sertre do reboksetyny i triticco?

przez szy123 14 mar 2016, 09:21
Grabarz666 napisał(a):
szy123 napisał(a):... nie chciałbym też brać jakichś wysokich dawek typu 200mg

Dlaczego? Obawiasz się sutków ubocznych w wysokich dawkach? Czy na obecnej występują skutki uboczne, które są nie do zaakceptowania?
Na fobię społeczną SSRI to najlepsze leki.

Generalnie to pierwsze ssri od dłuższego czasu na którym wytrzymałem więcej niż tydzień. Wcześniej wszystkie próby kończyły się odstawieniem ze względu na skutki uboczne. ( albo sam się nakrecalem, bo mam straszne lęki przed braniem tych tabletek). Niby jest delikatnie lepiej, ale czasami mam takie dziwne nieprzyjemne stany których nie miałem wcześniej. Boje się ze na wyższych dawkach będę mocniejsze skutki uboczne. W zasadzie nie wiem czy się bać tych wyższych dawek bo nie miałem takich doświadczeń z wysokimi dawkami. Może ktoś napisze czy były większe skutki uboczne na dawkach >150 i czy ktoś miał tak ze setralina zaczeła działac dopiero na większych dawkach a na mniejszych prawie wogole ? Dzisiaj mam wizytę i pewnie lekarz będzie chciał zwiększyć dawkę. Pozdrawiam

przez Grabarz666 14 mar 2016, 12:38
Jeżeli na dawce 75 mg masz określone skutki uboczne, to na wyższych nie powinno nagle pojawić się więcej, myślę, że za cenę dobrego samopoczucia warto podkręcić dawkę do max 200 mg. Wszystko konsultuj z lekarzem.
California Rocket Fuel
Wenlafaksyna 50 mg
Mirtazapina 30 mg

Witania ospała (wyciąg) 500 mg (1-0-0)

Pełna remisja

http://naukowy.eu/

przez szy123 14 mar 2016, 22:15
Grabarz666 napisał(a):Jeżeli na dawce 75 mg masz określone skutki uboczne, to na wyższych nie powinno nagle pojawić się więcej, myślę, że za cenę dobrego samopoczucia warto podkręcić dawkę do max 200 mg. Wszystko konsultuj z lekarzem.

Byłem dzisiaj u lekarza i powiedział, ze podwyższamy do 100mg a o zmianie leku póki co nie ma mowy. Sam niewiem czy to 100mg zrobi jakakolwiek różnice.

przez sulpiryd34 15 mar 2016, 21:19
benia napisał(a):dziękuje za odpowiedź mnie tylko troszkę cena przeraża musze przy następnej wizycie o akiś tańszy odpowiednik zapytać :(

Poproś lekarza, żeby przepisał Ci Sertralina Krka - jest to najtańszy zamiennik na rynku - tabletki 50 mg kosztują 3,50 zł.

przez BELFEGOR 17 mar 2016, 12:38
Ma ktos odnosniki do rzetelnych badan na temat dzialania Sertraliny ?
Ostatnio w radiu jakis psychiatra stwierdzil ze ssri tak naprawde nie dzialaja a wszelkie poprawy to placebo, mimo tego smialo moge zdementowac jego teorie bo na 150mg serty mam tak opozniony wytrysk ze w czasie mojego dojscia moglibyscie wyjechac do ameryki, zarobic milion dolcow, wrocic do kraju, i zbudowac dom

przez absolulu 17 mar 2016, 18:43
Belfegor, hahhaha rozbawiłeś mnie. A tak pół żartem pół serio, to jest jeszcze coś takiego jak aktywne placebo - wywołujące tylko skutki uboczne. W pewnych badaniach udowodniono, że pacjenci uzyskują większą/w ogóle poprawę, jeśli odczuwają skutki uboczne. Kirsch jest chyba specjalistą w dziedzinie badań nad efektem placebo: http://neuroskoki.pl/leki-antydepresyjn ... o-placebo/. Ja po ponad roku wróciłem do sertraliny, chociaż wtedy doszedłem do dawki 200mg i miałem libido i jakaś tam poprawa nastąpiła (może dobra wkrętka i placebo) itd. to teraz na 50mg nic się nie dzieje ani libido nie ma :)

przez Grabarz666 17 mar 2016, 21:46
absolulu napisał(a):Belfegor, hahhaha rozbawiłeś mnie. A tak pół żartem pół serio, to jest jeszcze coś takiego jak aktywne placebo - wywołujące tylko skutki uboczne. W pewnych badaniach udowodniono, że pacjenci uzyskują większą/w ogóle poprawę, jeśli odczuwają skutki uboczne. Kirsch jest chyba specjalistą w dziedzinie badań nad efektem placebo: http://neuroskoki.pl/leki-antydepresyjn ... o-placebo/. Ja po ponad roku wróciłem do sertraliny, chociaż wtedy doszedłem do dawki 200mg i miałem libido i jakaś tam poprawa nastąpiła (może dobra wkrętka i placebo) itd. to teraz na 50mg nic się nie dzieje ani libido nie ma :)

W całej tej dyskusji na temat skuteczności antydepresantów najbardziej groteskowe jest to, że na temat ich nieskuteczności wypowiadają się osoby, które nigdy ich nie brały. Gdyby się nagle okazało, że leki uratowały im życie (przed samobójstwem) to zwrot poglądów o 180 st., no albo że bóg...

Pominę już kwestię typu: te leki uzależniają...

Sortuj wg