SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Pablo5HT1 17 lut 2016, 17:25
Grabarz666 napisał(a):Badania pokazują, że sertralina jest skuteczniejsza przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo, aktywizująco również (inhibitor DAT).

Bardziej aktywizująca jest akurat fluoksetyna.

przez Grabarz666 17 lut 2016, 17:33
Pablo5HT1 napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):Badania pokazują, że sertralina jest skuteczniejsza przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo, aktywizująco również (inhibitor DAT).

Jakieś badania może?

przez Ashton 17 lut 2016, 17:39
Dzięki Grabarz. Brałem esci 10mg kiedyś, brałem TLPD opipramol, teraz biorę neuroleptyk Sulpiryd od 3 tygodni i tak patrząc z perspektywy czasu to esci chyba służyło mi najlepiej. Ale ciągle człowiek szuka czegoś lepszego z nadzieją że znajdzie. Pewnie do esci kiedyś wrócę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 17 lut 2016, 17:55
Grabarz666 napisał(a):
Pablo5HT1 napisał(a):

Jakieś badania może?

Powiedziałem , że fluoksetyna jest bardziej aktywizująca. To tak jest. Ośmieszasz się chłopie tym tekstem badania? A ja Ci powiem, masz badania w których tak nie jest? Tracisz czas na te wariackie dociekania. Sprawa jest prosta, fluoksetyna uchodzi za lek najbardziej aktywizujący z SSRI. I tak z reguły jest więc co tu mają do rzeczy badania. I nie zmienia tego teoryjka o dodatkowym działaniu na dopamine. Popytaj klinicystów i praktyków a nie powołujesz się na "badania" sponsorowane przez firmy aby lek sie lepiej sprzedawał.

przez Grabarz666 17 lut 2016, 18:13
Pablo5HT1 napisał(a):Powiedziałem , że fluoksetyna jest bardziej aktywizująca. To tak jest. Ośmieszasz się chłopie tym tekstem badania?

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego brak argumentów, spowodowany brakiem wiedzy, jest powodem agresji... To takie typowe dla ludzi niskiego poziomu, jakich tutaj, niestety, dużo.
Poradzę ci coś, jeśli nie znasz się na czymś, to po prostu nie pisz, w myśl aforyzmu: "mowa jest srebrem, a milczenie złotem".

Żegnam i nie pozdrawiam.

przez Pablo5HT1 18 lut 2016, 02:49
@ grabarz, brałeś "ćwoku" fluoksetynę , ze się wymądrzasz? tak, jest to lek najbardziej aktywizujący w powszechnej opinii z grupy SSRI. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Nie zarzucaj mi, ze nie wiem co piszę, wiem doskonale ty tumanie pospolity!

-- 18 lut 2016, 01:51 --

Pablo5HT1 napisał(a):@ grabarz, brałeś "ćwoku" fluoksetynę , ze się wymądrzasz? tak, jest to lek najbardziej aktywizujący w powszechnej opinii z grupy SSRI. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Nie zarzucaj mi, ze nie wiem co piszę, wiem doskonale ty tumanie pospolity!
Dodatkowym argumentem jest to, że fluo bierze się z reguły tylko rano, sertaline można też brać na wieczór. wielu z was tu lubi polemizować, wymądrzac się, to tez chyba element choroby.

przez Psychopharm 18 lut 2016, 15:11
Nie będę wchodził w Waszą dyskusję na temat tego który lek jest bardziej aktywizujący tylko napiszę jak to było u mnie, bo brałem obydwa leki. Fluoksetyna była dość łagodnym SSRI bez widocznych uboków, aktywizacji czy zwiększonej energii na niej nie doświadczyłem, ale może dawka do jakiej doszedłem nie była wysoka - 40 mg. Natomiast sertra była u mnie bardzo "speedująca", problem z zaśnięciem, dużo energii (nie zawsze było to przyjemne), lekkie pobudzenie - mimo długotrwałego brania to działanie nie przechodziło. Ale ja ostatnimi czasy brałem dość wysokie dawki sertry - 200 mg, więc nie wiem jak to się ma do fluo, 200 mg sertry do 40 mg fluo - chyba dawka fluo niższa w stosunku do dawki sertry.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 18 lut 2016, 17:30
Psychopharm napisał(a):...więc nie wiem jak to się ma do fluo, 200 mg sertry do 40 mg fluo - chyba dawka fluo niższa w stosunku do dawki sertry.

Tutaj możesz sprawdzić równoważne dawki antydepresantów wg. najnowszych badań opartych na EBM:

http://www.jad-journal.com/article/S0165-0327(15)00151-2/pdf

Skrócona wersja:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25911132

przez Psychopharm 18 lut 2016, 20:13
No tak mi się wydawało, że mniej więcej 200 mg sertry to by bardziej było pod 80 mg fluo.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez benzowiec84 18 lut 2016, 22:35
Psychopharm napisał(a):Badanie nad cytrusami pochodzi z "American Society of Clinical Oncology":

Ricah kwestia apatii/anhedonii po SSRI nie jest taka oczywista niestety, bo moim zdaniem (i będzie to kontrowersyjne dla Was co powiem) to u większości osób z objawami depresji (w tym apatią i anhedonią) SSRI pomogą na te objawy... To my pechowcy i lepiej się z tym pogodzić, chociaż u mnie akurat długotrwałe branie SSRI leczy pewne objawy apatii i anhedonii zaś nasila inne.

-- 09 lut 2016, 10:22 --

Ale nie przeginam w drugą stronę i nie uważam, że apatia/anhedonia wywołana przez SSRI jest spowodowana ich "niepełną skutecznością", co to to nie, te leki mogą wywoływać te objawy u osób które ich wcale nie miały przed rozpoczęciem leczenia.

Niewiedziałem że kiedykolwiek to powiem , ale prawda może okazać się zaskakująca i tu przyznaje rację , to dziwne ale na lekach SSRI mam mniejszą anhedonie niż całkowicię bez leków . ja nie wiem czy ja mam anhedonie czy nie , wkurwienie to ja mam i to spore ,złość,smutek , ale nie ma pozytywnych aspektów , radość itp . Na SSRI jest jakoś lepiej. jak nic nie biorę to w ogole nie zyję . jestem jak wampir ,siedzę po nocy chodzę spać nad ranem i spię do 18tej , nic mnie nie interesuje całkowicie i jestem całkowicie wyizolowany od społeczeństwa.,tryb zombie level hard. dodatkowo jest wkurwienie i smutek.

ja też powracam do fluoksetynki . przerobiłem wellbutrin,duloksetyne,tianeptyne,seleglinine,amitryptyline,reboksetyne. i co stało się coś?? na sele , wkurwienie podwojne a radości brak , gdzie ta dobroczynna dopaminka ,metylo też probowałem. nie będę się m,eczył z szukaniem leków bo depresji się nimi nie wyleczy . liczę delikatnie na zm,askowanie objawów to wszystko . najmniej inwazyjna jest fluoksetynka . lepsze działanie od wszystkich leków które wymieniłem. a z depresją się pogodziłem . poszukam innego sposobu , psychoterapia,medytacje,pozytywne mysl.enie czy coś . leki działaja na biochemie mózgu, a depresja to niby zachwiana biochemia mózgu, skoro leki tego nie leczą to to umysł choruję a nie mózg . tak czy siak nie ma leku na moją depresje,izolacje,fobie i wszystkie objawy negatywne do tego . tak czy siak lepiej na fluoksetynie niż całkowicie bez leków. i lepiej na fluo niż na tych gownach co wymieniłem

przez Grabarz666 18 lut 2016, 23:05
benzowiec84 napisał(a):umysł choruję a nie mózg

Mózg = umysł

przez benzowiec84 18 lut 2016, 23:09
Grabarz666 napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):umysł choruję a nie mózg

Mózg = umysł

umysł to podświadomość , coś czego nie widać "duch" nie rzecz materialna ,jak możg ,żyłki i kopuła :)

-- 18 lut 2016, 22:12 --

https://www.youtube.com/watch?v=4cRTAcmx1UI
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Ricah 19 lut 2016, 00:25
benzowiec84 napisał(a):Niewiedziałem że kiedykolwiek to powiem , ale prawda może okazać się zaskakująca i tu przyznaje rację , to dziwne ale na lekach SSRI mam mniejszą anhedonie niż całkowicię bez leków . ja nie wiem czy ja mam anhedonie czy nie , wkurwienie to ja mam i to spore ,złość,smutek , ale nie ma pozytywnych aspektów , radość itp . Na SSRI jest jakoś lepiej. jak nic nie biorę to w ogole nie zyję . jestem jak wampir ,siedzę po nocy chodzę spać nad ranem i spię do 18tej , nic mnie nie interesuje całkowicie i jestem całkowicie wyizolowany od społeczeństwa.,tryb zombie level hard. dodatkowo jest wkurwienie i smutek.

Gdybym dluzej przetrzymywal prywatne wiadomosci, to moglbym wkleic kilka cytatow, na ktorych jawnie stwierdzasz, ze leki SSRI pomogly Cie wykastrowac emocjonalnie.

Znajdzcie mi choc jedna osobe, ktora przed braniem lekow SSRI miala objawy apatii i opcjonalnie anhedonii, ktorej po lekach SSRI sie poprawilo w tych objawach, to przyznam Wam racje. Moge jeszcze zrozumiec, ze juz po wykastrowaniu emocjonalnym te leki moga w pewnych aspektach poprawiac te cechy zycia, ale to moze wynikac z roznych mechanizmow (np. wyrobienia 'tolerancji' na te mechanizmy, ktore odpowiadaja za pogorszenie sie objawow apatii i anhedonii, niedokladnej selektywnosci lekow SSRI), jednak to wcale nie oznacza, ze leki SSRI lecza apatie czy anhedonie. Gdyby tak bylo, to kazdy narkoman leczylby sie narkotykiem, na ktorym czuje sie choc troche lepiej.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez benzowiec84 19 lut 2016, 01:48
Ricah napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):Niewiedziałem że kiedykolwiek to powiem , ale prawda może okazać się zaskakująca i tu przyznaje rację , to dziwne ale na lekach SSRI mam mniejszą anhedonie niż całkowicię bez leków . ja nie wiem czy ja mam anhedonie czy nie , wkurwienie to ja mam i to spore ,złość,smutek , ale nie ma pozytywnych aspektów , radość itp . Na SSRI jest jakoś lepiej. jak nic nie biorę to w ogole nie zyję . jestem jak wampir ,siedzę po nocy chodzę spać nad ranem i spię do 18tej , nic mnie nie interesuje całkowicie i jestem całkowicie wyizolowany od społeczeństwa.,tryb zombie level hard. dodatkowo jest wkurwienie i smutek.

Gdybym dluzej przetrzymywal prywatne wiadomosci, to moglbym wkleic kilka cytatow, na ktorych jawnie stwierdzasz, ze leki SSRI pomogly Cie wykastrowac emocjonalnie.

Znajdzcie mi choc jedna osobe, ktora przed braniem lekow SSRI miala objawy apatii i opcjonalnie anhedonii, ktorej po lekach SSRI sie poprawilo w tych objawach, to przyznam Wam racje. Moge jeszcze zrozumiec, ze juz po wykastrowaniu emocjonalnym te leki moga w pewnych aspektach poprawiac te cechy zycia, ale to moze wynikac z roznych mechanizmow (np. wyrobienia 'tolerancji' na te mechanizmy, ktore odpowiadaja za pogorszenie sie objawow apatii i anhedonii, niedokladnej selektywnosci lekow SSRI), jednak to wcale nie oznacza, ze leki SSRI lecza apatie czy anhedonie. Gdyby tak bylo, to kazdy narkoman leczylby sie narkotykiem, na ktorym czuje sie choc troche lepiej.

dlaczego SSRI powodują anhedonie apatie , bo zawyżają serotonine czy zaniżają dopaminę? czy dlatego że podwyższają prolaktyne , przez to dopamina jest zaniżona , czy po prostu sama serotonina powoduje apatie , czy braki w dopaminie . U mnie , dopamina nie ma nic do rzeczy , nie likwidują mojej depresji ani moich objawów takie leki jak metylofenidat,seleglina,wellbutrin. nie brałem prawie rok leków serotoninowych , żadnego odbloku emocji nie uświadczyłem . więc co tu jest grane.

faktem jest że przed braniem SRI nie miałem tego co mam teraz , ale jak byłem 4 lata na paroksetynie też nie miałem żadnej apati i anhedoni a wręcz przeciwnie , dopiero po latach brania się zjebało , więc zacząłem celować w dopaminę ale to nie zdało rezltatu i żadne inne leki też . jestem bez leków i nie żyję , mam tylko wkurw i wyizolowałem się społecznie. nie wiem czego tu wina i co i jak . wiem tyle że nie żyje i porównuje siebie do stanu z przed fluoksetyny , było gownianie ale lepiej. może mam post SSRI , nieodwracalne zjebanie w mozgu przez dlugoletnie zazywanie lekow SSRI . ale takie leki jak metylo czy sele powinny wtedy pomagać. nie bralem prawie rok lekow sri też nic,tylko gorzej .

-- 19 lut 2016, 01:00 --

Ricah napisał(a):

.

bo tak myślałem . teraz mam wątpliwosci . faktem jest że spłycaja uczucia i mogą powodować anhedonie . ale nie wiem czy u mnie jest to spowodowane tym . skoro na fluoksetynie czułem się lepiej niż bez. skoro jadłem leki dopaminowe . skoro miałem prawie roczną przerwe od lekow serotoninowych.

Sortuj wg