SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Psychopharm 12 lut 2016, 11:04
Sertralina antystresowa? Skąd to wziąłeś? Jakieś badania na ten temat? Ja na tym leku mimo długotrwałego stosowania wcale nie widziałem zmniejszenia somatycznych i psychicznych oznak lęku/stresu.

Pośrednie nasilenie transmisji noradrenergicznej przez downregulację 5-HT2a? Podobnie jakieś badania na ten temat? Ja dotarłem do wielu które stwierdzają, że agonizm (który następuje ciągle przy braniu SSRI - serotonina nie znika mimo ew. downregulacji receptorów 5-HT2a) rec. 5-HT2a mocno tłumi miejsce sinawe i zmniejsza transmisję noradrenaliny. Jeszcze nie widziałem na oczy badań które stwierdzają, że SSRI brane długotrwale zwiększają transmisję noradrenaliny zamiast ją tłumić.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Pablo5HT1 14 lut 2016, 01:30
@ Psychopharm
Skoro 5HT2a antagoniści downregulują 5HT2a i zwiększają noradrenalinę i dopaminę to ten sam efekt powinien być przy agonistach, a chodzi głównie o poziom dop i nora w korze przedczołowej a nie jądro sinawe mózgu. Tak uważam. A działanie antylękowe nie jest tożsame z antystresowym sertraliny. Jeden ze specjalistów mi mówił o takim działaniu sertraliny. Badania? a po co? to ma działać lub nie a badania niczego nie muszą dowodzić. Każdy organizm jest inny.

-- 14 lut 2016, 00:42 --

Pablo5HT1 napisał(a):@ Psychopharm
Skoro 5HT2a antagoniści downregulują 5HT2a i zwiększają noradrenalinę i dopaminę to ten sam efekt powinien być przy agonistach, a chodzi głównie o poziom dop i nora w korze przedczołowej a nie jądro sinawe mózgu. Tak uważam. A działanie antylękowe nie jest tożsame z antystresowym sertraliny. Jeden ze specjalistów mi mówił o takim działaniu sertraliny. Badania? a po co? to ma działać lub nie a badania niczego nie muszą dowodzić. Każdy organizm jest inny.
Nie odczułeś działanie antystresowego sertraliny bo nie nastąpił u Ciebie efekt antydepresyjny tego leku, u części nastepuje i chwalą pod niebiosa a u innych nie i kicha, u mnie była kicha wzbogacona zamułą serotoninową co tłumaczę komasacją skutków ubocznych. Badania te które są w necie mają charakter poglądowy, schował by, do "szuflady" wiarę w ich błogosławioną wartość, gdyby miały taką moc jak piszą to wielu by tu na forum było dawno wyleczonych po przerobieniu masy leków.

przez Grabarz666 15 lut 2016, 11:48
Pablo5HT1, nie rozumiem większości z tego co napisałeś, nie pokrywa się to prawie w ogóle z tym, co czytałem w badaniach, ale masz prawo do swojego zdania.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez seba1502 15 lut 2016, 19:10
Witam, Aktualnie zasysam 25 mg sertraliny rano i 30 mg mianseryny wieczorem. Mam pytanie czy mógłbym oba specyfiki zażywać wieczorem? Niestety nie dopytałem lekarza.

przez Vengence 15 lut 2016, 19:23
seba1502 napisał(a):Witam, Aktualnie zasysam 25 mg sertraliny rano i 30 mg mianseryny wieczorem. Mam pytanie czy mógłbym oba specyfiki zażywać wieczorem? Niestety nie dopytałem lekarza.
Możesz brać na noc sertraline bez problemu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Caipirinha 16 lut 2016, 14:31
Co według Was silniej działa antydepresyjnie, przeciwlękowo i aktywizująco - sertralina czy fluoksetyna? Kiedyś brałem fluo i pamiętam, że pierwszy miesiąc to była jakaś męczarnia, ale jak już się rozkręciło w organizmie to czułem poprawę, wtedy pierwszy raz od paru lat czułem się sobą. Teraz dostałem sertralinę, czy mogę się spodziewać podobnego działania lub mocniejszego?
Pozdrawiam

przez Grabarz666 16 lut 2016, 17:05
Badania pokazują, że sertralina jest skuteczniejsza przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo, aktywizująco również (inhibitor DAT).
Grabarz Rocket Fuel:

przez seba1502 16 lut 2016, 17:51
Vengence napisał(a):
seba1502 napisał(a):Witam, Aktualnie zasysam 25 mg sertraliny rano i 30 mg mianseryny wieczorem. Mam pytanie czy mógłbym oba specyfiki zażywać wieczorem? Niestety nie dopytałem lekarza.
Możesz brać na noc sertraline bez problemu.

Dziękuję za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie czy takie dawkowanie zwiększy działanie przeciwlękowe, bo to moje główna bolączka?

przez Ashton 16 lut 2016, 17:52
A jak sertalina ma się do wenlafaksyny jeśli chodzi o lęki, depresję i aktywizacje?

przez ben rei 16 lut 2016, 17:57
A tak się ma, że jak nie spróbujesz na sobie to się nie dowiesz, bierz co lekarz da, a jak sam sobie załatwiasz to ja bym proponował sertralinę a jak nie pomoże to wtedy wenlafaksynę.
fubar

przez Ashton 16 lut 2016, 18:36
Dobra dzięki za odpowiedź. Powiadamiam Centrum Słabego Żartu, że zwiał im pacjent.

Chodziło mi o badania jakie przedstawił Grabarz, a nie może coś wiem.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Grabarz666 16 lut 2016, 22:50
http://www.goodays.co.il/sitecontent/Ex ... es/213.pdf

Powyżej meta-analiza Ciprianiego et al., gdzie poczytasz o porównaniu 12 antydepresantów nowej generacji.
Grabarz Rocket Fuel:

przez Ashton 16 lut 2016, 23:28
Grabarz jest coś takiego po polsku?
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Grabarz666 17 lut 2016, 00:58
Nie ma, jeśli nie znasz angielskiego, to patrz na ryciny lub tabele z liczbami, z nich uzyskasz info o parametrach leków.

-- 17 lut 2016, 11:52 --

Generalnie z SSRI, wg powyższej metaanalizy najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy jest escytalopram. Ja wybrałem escytalopram jako dodatek do mirtazpainy ponieważ jest najbardziej selektywny w stosunku do SERT:NET:DAT, nie blokuje rec. sigma-1 jak sertralina (jest słabym agonistą), nie hamuje syntazy NO jak paroksetyna, nie przedłuża czasu QT jak R-cytalopram i nie jest silnym ihnibitorem cytochromu P 450 jak fluwoksamina.
Aczkolwiek zdania na tym forum są podzielone.
Grabarz Rocket Fuel:

Sortuj wg