SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Vengence 06 lut 2016, 15:09
Vengence: Dzięki za rady. A dodanie Wellbutrinu do sertry w obecnej dawce nic by nie pomogło u mnie?
Jeżeli cię stać na wellbutrin to możesz spróbować, wellbutrin powinien cię pobudzić do działania, znieść zamulenie i poprawić delikatnie nastrój, oczywiście ustal to z lekarzem.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szy123 06 lut 2016, 17:36
Witam, dzisiaj mija trzeci tydzień na setalofcie 50. Mój nastrój nawet nie drgnął do góry. Myślicie, że powinienem zadzwonić do psychiatry i zapytać o zwiększenie dawki czy jeszcze poczekać ? Pozdrawiam

przez Psychopharm 06 lut 2016, 18:44
Grabarz666 kiedyś prowadziłem takie dyskusje ale uznałem, że to nie ma sensu, widzę, że Ty się jeszcze nie zraziłeś. Ale powiem Ci jedno, szkoda Twojego wysiłku na to bo i tak leki to jedna wielka loteria i subiektywne odczucia często więcej znaczą niż setki badań.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 06 lut 2016, 19:41
Psychopharm napisał(a):Grabarz666 kiedyś prowadziłem takie dyskusje ale uznałem, że to nie ma sensu, widzę, że Ty się jeszcze nie zraziłeś. Ale powiem Ci jedno, szkoda Twojego wysiłku na to bo i tak leki to jedna wielka loteria i subiektywne odczucia często więcej znaczą niż setki badań.
Dokładnie, kiedyś sam to tu pisałem wiele razy.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 08 lut 2016, 09:25
Psychopharm napisał(a):Grabarz666 kiedyś prowadziłem takie dyskusje ale uznałem, że to nie ma sensu, widzę, że Ty się jeszcze nie zraziłeś. Ale powiem Ci jedno, szkoda Twojego wysiłku na to bo i tak leki to jedna wielka loteria i subiektywne odczucia często więcej znaczą niż setki badań.

Tak, leki to loteria, ale istnieją pewne fakty, które są niezależne od subiektywnych odczuć i warto, żeby osoby biorące te leki po raz pierwszy, przez niedługi czas powinny je znać.
Myślę, że warto dbać o wysoki poziom merytoryczny tego forum, szczególnie gdy doradza się w tak ważkich sprawach jak zdrowie psychiczne. A przyznam szczerze, że poza kilkoma osobami poziom ten nie jest zbyt wysoki, a grać eksperta chce prawie każdy.
Poza tym taka dyskusja to dla mnie asumpt, żeby jeszcze bardziej zgłębiać swoją wiedzę.
Poza tym moje odczucia będąc na lekach, o dziwo, prawie całkowicie wpisują się w książkowe fakty.

przez Psychopharm 08 lut 2016, 11:32
Rób jak chcesz ale pamiętaj, że mało kogo obchodzą na tym forum badania a liczą się dla nich osobiste odczucia na danym leku.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 08 lut 2016, 11:58
Psychopharm napisał(a):Rób jak chcesz ale pamiętaj, że mało kogo obchodzą na tym forum badania a liczą się dla nich osobiste odczucia na danym leku.

Mnie mało obchodzą czyjeś, subiektywne odczucia po lekach, dla mnie bardziej wairygodne są badania przeprowadzone na tysiącach pacjentów niż czyjeś subiektywne odczucia.
Gdybym np. sugerował się twoją opinią o mirtazapinie to nigdy bym jej nie wziął i bym nie czuł się za dobrze, będąc wykastrowany na SSRI i trazodonie, a wiesz na jakich obecnie jestem lekach i że służą mi one dobrze, dzięki temu, że przeczytałem właśnie publikacje/badania.

przez Vengence 08 lut 2016, 12:11
Grabarz666 napisał(a):
Psychopharm napisał(a):Rób jak chcesz ale pamiętaj, że mało kogo obchodzą na tym forum badania a liczą się dla nich osobiste odczucia na danym leku.

Mnie mało obchodzą czyjeś, subiektywne odczucia po lekach, dla mnie bardziej wairygodne są badania przeprowadzone na tysiącach pacjentów niż czyjeś subiektywne odczucia.
Gdybym np. sugerował się twoją opinią o mirtazapinie to nigdy bym jej nie wziął i bym nie czuł się za dobrze, będąc wykastrowany na SSRI i trazodonie, a wiesz na jakich obecnie jestem lekach i że służą mi one dobrze, dzięki temu, że przeczytałem właśnie publikacje/badania.

Tak samo może powiedzieć, ktoś komu mirta nie pomogła, wręcz zaszkodziła, choć z badań wynika, że powinno pomóc, ja osobiście też podchodzę sceptycznie do tych badań, tak naprawdę liczy się to czy komuś dany lek pomaga czy nie, z badań wynika, że klomipramina jest zajebista na ZOK, no i co z tego jak mi pogorszyła natręctwa masakrycznie i to nie mijało, a brałem lek 3 miechy, to tak jak psychiatrzy wciskają
kit, że te leki nie mają skutków ubocznych i że nie wywołują apatii, anhedonii i znieczulicy emocjonalnej, mowa oczywiście o ssri.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 08 lut 2016, 12:18
Vengence napisał(a):to tak jak psychiatrzy wciskają
kit, że te leki nie mają skutków ubocznych i że nie wywołują apatii, anhedonii i znieczulicy emocjonalnej, mowa oczywiście o ssri.

Trochę wyobraźni, gdyby lekarz na dzień dobry mówił o możliwych skutkach ubocznych,to gwarantuje ci, że prawie żaden pacjent nie brałby leków. Ponadto dużo osób z zaburzeniami psychicznymi to hipochondrycy, więc takie osoby na pewno nie zgodziłyby się na żadną farmakoterapię.
Reasumując, dla mnie bardziej reprezentatywne są badania, a nie subiektywne opinie użytkowników tego forum, tym bardziej, że moje odczucia po lekach wpisują się wręcz w książkowe działanie/objawy.

przez Vengence 08 lut 2016, 12:22
Grabarz666 napisał(a):
Vengence napisał(a):to tak jak psychiatrzy wciskają

Trochę wyobraźni, gdyby lekarz na dzień dobry mówił o możliwych skutkach ubocznych,to gwarantuje ci, że prawie żaden pacjent nie brałby leków. Ponadto dużo osób z zaburzeniami psychicznymi to hipochondrycy, więc takie osoby na pewno nie zgodziłyby się na żadną farmakoterapię.
Reasumując, dla mnie bardziej reprezentatywne są badania, a nie subiektywne opinie użytkowników tego forum.
Aha to znaczy, że trzeba kłamać ile wlezie!?, a potem doprowadzać mózg latami do normy, ja sam widzę po sobie co ssri mi zrobiły z głową i badania mnie nie interesują w tym momencie, to tak jakby ktoś leczył raka i lekarz by go nie uprzedził go o skutkach ubocznych chemioterapii, nie no rewelacja, trochę wyobrazni, powiadasz. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 08 lut 2016, 12:30
[quote="Vengence"Aha to znaczy, że trzeba kłamać ile wlezie!?, a potem doprowadzać mózg latami do normy, ja sam widzę po sobie co ssri mi zrobiły z głową i badania mnie nie interesują w tym momencie, to tak jakby ktoś leczył raka i lekarz mu nie uprzedził go o skutkach ubocznych chemioterapii, nie no rewelacja, trochę wyobrazni, powiadasz. :pirate:[/quote]

Chyba nie bardzo orientujesz się w lekach skoro nie bierzesz pod uwagę, że każdy lek ma skutki uboczne. Lekarz przepisując lek bierze pod uwagę korzyści (działanie na daną jednostkę chorobową) i straty (skutki uboczne) i nigdy nie jest w stanie przewidzieć jak zareaguje dany lek na tego, szczególnego pacjenta i opiera się na badaniach (dane statystyczne!). Jeżeli korzyści (np. przywrócenie do w miarę normalnego funkcjonowania) przewyższają ryzyko (np. popełnienie samobójstwa) to to myślę, że warto to zrobić za cenę skutków uboczny. Czyli mając raka wolałbyś umrzeć niż być może przeżyć za cenę skutków ubocznych?
PS a skąd masz 100% pewność, że to tylko leki, a nie sama choroba? Czy nie nadużywałeś innych substancji psychoaktywnych?

przez Vengence 08 lut 2016, 12:37
Jeżeli badania są obiektywne a nie robione przez koncerny, które daną substancje sprzedają,
to są ok, ale nie zmienia to faktu, że badania cie nie wyleczą, tylko jakiś lek, czasem
nawet taki, który byś nie pomyślał, że może ci pomóc i to świadczy o tym jak mało wiemy
na temat mózgu. Co do pytania czy biorę jakieś substancje psychoaktywne to
odpowiedz brzmi nie, nie biorę, ewidentne wiem, że to od leku, bo wystarczy,
że nie wezmę np wenli, albo zmniejsze to wyraznie czuje się mniej zmulony.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ricah 08 lut 2016, 13:08
Grabarz666, nie lepiej dac to do oceny pacjentowi? To nie lekarz zyje moim zyciem... Odnoszac sie do Twojej analogii, nawet jezeli leczenie raka przedluzy mi zycie o iles tam czasu, to co to za zycie, kiedy bede mial wiecznie mdlosci, oslabienie i nie bede w stanie wyjsc z lozka? Mniejsza juz o te mniejsze skutki uboczne, ktore trwaja tylko podczas brania leku lub nawet znikaja po jakims czasie, ale co z trwalymi skutkami ubocznymi o jakich wspominal Vengence, jak apatia czy PSSD? A tym gorzej, ze za cholere bronia sie i nie chca nic dac, co moze odwrocic te stany.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Grabarz666 08 lut 2016, 13:19
Vengence napisał(a):Nie, nie nadużywałem, żadnych substancji psychoaktywnych od bardzo dawna

Czyli jednak, jaką masz pewność, że to nie przez właśnie to?

-- 08 lut 2016, 13:22 --

Ricah napisał(a):Grabarz666, nie lepiej dac to do oceny pacjentowi? To nie lekarz zyje moim zyciem... Odnoszac sie do Twojej analogii, nawet jezeli leczenie raka przedluzy mi zycie o iles tam czasu, to co to za zycie, kiedy bede mial wiecznie mdlosci, oslabienie i nie bede w stanie wyjsc z lozka? Mniejsza juz o te mniejsze skutki uboczne, ktore trwaja tylko podczas brania leku lub nawet znikaja po jakims czasie, ale co z trwalymi skutkami ubocznymi o jakich wspominal Vengence, jak apatia czy PSSD? A tym gorzej, ze za cholere bronia sie i nie chca nic dac, co moze odwrocic te stany.

Nie bierzesz pod uwagę ludzi, którzy wyleczyli się z nowotworu min. dzięki chemioterapii, a znam takich.
A czy każdy po SSRI ma PSSD i apatię? Np. Psychopharm zachwala SSRI (paroksetynę).

Sortuj wg