SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez szrama 30 sty 2016, 00:57
Czy ktoś bierze lub brał asertin i czy w związku z tym budził się ze snu codziennie o określonej, zawsze prawie takiej samej, przedwczesnej porze nie mogąc przy tym zasnąć ponownie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut? Czy równocześnie z tym miał ktoś paranoiczny lęk zawsze w momencie wybudzenia ze snu? Czy potem to zanikało mimo zażywania leku?

przez Ana_88 03 lut 2016, 21:01
Zoloft to byl moj pierwszy lek,
bralam go na depresje mniej wiecej kiedy mialam 17 lat.
Po około dwoch tygodniach brania zaczal mnie w nocy atakowac potezny refluks i musialam odstawic.
Mial po tym ktos takie problemy?

przez dr. Psycho Trepens 04 lut 2016, 00:45
Ana_88 napisał(a):Zoloft to byl moj pierwszy lek,
bralam go na depresje mniej wiecej kiedy mialam 17 lat.
Po około dwoch tygodniach brania zaczal mnie w nocy atakowac potezny refluks i musialam odstawic.
Mial po tym ktos takie problemy?

miałem, u mnie też był to ból w nadbrzuszu, sraczka itd, ogólnie problemy z żołądkiem,
sertralina niestety taka jest.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szy123 04 lut 2016, 12:17
Witam was. Biorę setaloft 50 juz 19 dzień i szczerze to nie czuje żadnych zmian. Myślicie, że jeszcze odpali ? Moim zdaniem powinien już działać chociaż w jakimś minimalnym stopniu.

przez Vengence 04 lut 2016, 12:51
szy123 napisał(a):Witam was. Biorę setaloft 50 juz 19 dzień i szczerze to nie czuje żadnych zmian. Myślicie, że jeszcze odpali ? Moim zdaniem powinien już działać chociaż w jakimś minimalnym stopniu.
19 dni to tyle co nic miesiąc minimum jak nie dwa miesiące, poza tym dawka jak dla niemowlaka. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Narnia 05 lut 2016, 02:26
szrama napisał(a):Czy ktoś bierze lub brał asertin i czy w związku z tym budził się ze snu codziennie o określonej, zawsze prawie takiej samej, przedwczesnej porze nie mogąc przy tym zasnąć ponownie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut? Czy równocześnie z tym miał ktoś paranoiczny lęk zawsze w momencie wybudzenia ze snu? Czy potem to zanikało mimo zażywania leku?

Hej :)ja jestem po krotkim braniu leku, ale na poczatku tez tak mialam. Nawet nie musialam spac i byłam wypoczeta.Bardzo pobudzona. Lek odczuwalam przez tydzien. W sumie pierwszy tydzien bylam nie do zycia. Bardzo nerwowa sama siebie sie balam.Ale pozniej jal reka odjal zaczelo wszystko opadac. Przestalo Cie duzo rzeczy interesowac tych przez ktore jestes nerwowy albo cierpisz. Moze tp glupie ale jeszcze niedawno tutaj panikowalam a dzis jestem spokojna i to co sie przyczynilo kompletnie mnie nie interesuje. Ale fakt jak sie budzilam nie moglam juz zsdnac. Ale musisz przyzeyczaic organizm. Ja znoe pojde po Asertin bo do konca sie nie wyleczylam i boje sie ze mi moze wrócić ale gdyby nie ten lek sama nie wiem co by ze mna bylo. Pozdrwiam

przez Grabarz666 05 lut 2016, 12:01
Narnia napisał(a):Hej :)ja jestem po krotkim braniu leku, ale na poczatku tez tak mialam. Nawet nie musialam spac i byłam wypoczeta.Bardzo pobudzona.

Sertralina spośród wszystkich SSRI działa najbardziej aktywizująco, ponieważ jest dość silnym inhibitorem DAT (Ki = 25 nM), oraz antagonistą receptorów sigma-1 (Ki = 57 nM), stąd aktywizacja.

przez julusia 05 lut 2016, 13:34
Co do prolaktyny, to kiedyś - nie biorąc sertraliny, miałam mega hiperprolaktynemię, brałam Dostinex.
Potem biorąc sertralinę i nie biorąc już Dostinexu, nie miałam hiperprolaktynemii.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez Grabarz666 05 lut 2016, 13:57
julusia napisał(a):Co do prolaktyny, to kiedyś - nie biorąc sertraliny, miałam mega hiperprolaktynemię, brałam Dostinex.
Potem biorąc sertralinę i nie biorąc już Dostinexu, nie miałam hiperprolaktynemii.

Nie oznacza to, że sertralina nie spowoduje u innej osoby wzrostu stężenia prolaktyny we krwi. Może to właśnie kabergolina spowodowała uregulowanie prolaktyny.
Ogólnie sertralina jako SRI i DRI powoduje wzrost stężenia prolaktyny (bardziej niż escytalopram, fluwoksamina i fluoksetyna przynajmniej wg części publikacji).

przez Psychopharm 05 lut 2016, 16:32
Przez jej DRI właśnie tłumiony jest wzrost prolaktyny z SRI.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 05 lut 2016, 17:31
Psychopharm napisał(a):Przez jej DRI właśnie tłumiony jest wzrost prolaktyny z SRI.

Odnośnie SSRI i prolaktyny:

The lack of correlation between the neuroendocrine effects and change in striatal D2 receptor availability may be attributable to the fact that the acute increase in cortisol and prolactin reflects a direct serotonergic effect (the increase in serotonin concentrations activating postsynaptic, hypothalamic serotonin receptors 5-HT1A and 5-HT2A to increase cortisol levels and 5-HT1A, 5-HT2A, and 5-HT2C receptors for prolactin, rather than an effect mediated by dopamine).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... 729554.pdf

In a study of 159 patients on different medications, 27 cases (17%) of hyperprolactinemia were reported after SSRI treatment, and the occurrence was the highest for sertraline followed by paroxetine and other antidepressants (Petit et al., 2003).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... 29-185.pdf

Jak widzisz badania nie pokazują jednoznacznie po którym z SSRI prolaktyna skaczew najmocniej.

-- 05 lut 2016, 18:13 --

{quote]However, SSRI have been reported to be the most frequent cause of drug-induced hyperprolactinemia. Among those, sertraline appears to be the most frequent cause of sustained hyperprolactinemia, but also fl uoxetine and paroxetine may induce pathologic and symptomatic increases in prolactin levels.[/quote]

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... 05-929.pdf
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Psychopharm 05 lut 2016, 19:40
W tym pierwszym badaniu użyty był citalopram a nie sertralina, więc skąd miał się wziąć efekt na receptory D2? Wiem przecież, że agonizm receptorów serotoniny zwiększa prolaktynę, pisałem o tym, ale wzrost dopaminy z DRI sertry powinien powodować agonizm receptorów D2 w przysadce a przez to ograniczać wzrost prolaktyny.

Te badania rzeczywiście wskazują, że sertralina też może zwiększać prolaktynę ale jest też sporo takich w których nie wykazuje takiego działania.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11979064

"Among antidepressants, most serotonin reuptake inhibitors, with the exception of sertraline, can slightly elevate prolactin."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16675366
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 05 lut 2016, 21:47
Psychopharm napisał(a):W tym pierwszym badaniu użyty był citalopram a nie sertralina, więc skąd miał się wziąć efekt na receptory D2? Wiem przecież, że agonizm receptorów serotoniny zwiększa prolaktynę, pisałem o tym, ale wzrost dopaminy z DRI sertry powinien powodować agonizm receptorów D2 w przysadce a przez to ograniczać wzrost prolaktyny.

Owszem cytalopram, przecież jest on SSRI, a zacytowanie fragmentu badania miało na celu pokazanie tylko, że wzrost stężenia prolaktyny we krwi wynika min. z agonizmu receptorów serotoninowych przez serotoninę po podaniu właśnie SSRI, to wszystko.

Psychopharm napisał(a):ale jest też sporo takich w których nie wykazuje takiego działania.

Statystycznie ile jest więcej takich badań, jeśli w ogóle?

Psychopharm napisał(a):http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11979064

Wybacz, ale jak badanie na grupie 15 kobiet może być bardziej reprezentatywne niż badanie na grupie 159 pacjentów, a tym samym lepsze?

Psychopharm napisał(a):"Among antidepressants, most serotonin reuptake inhibitors, with the exception of sertraline, can slightly elevate prolactin."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16675366

Posttransplantation psychiatric treatment commonly affects prolactin levels.
Jak można podawać za przykład takie badanie, skoro są to pacjenci po przeszczepie, nie wiesz czy ci ludzie nie brali leków immunosupresyjnych, które mogły wpływać na stężenie prolaktyny.

przez warning 06 lut 2016, 02:07
Pytanie od umęczonej leczeniem dwunastoletnim: czy jest sens zwiększać dawkę sertraliny do powiedzmy 200? Na obecnej dawce czuję się źle: zero motywacji do pracy, myśli samobójcze, totalny smutek, szlochy a na deser to esesrajowe zobojętnienie na fakt, że zawalam ważne terminy... Może gdyby mnie to jednak stresowało, to i motywacja, aby nie zawalać byłaby większa?

A może lepiej poprosić o Wellbutrin 150 do tego asertinu a dawki nie zmieniać? Nie wiem jednak, czy to ma sens, bo przyjmowałam już kombinację seronil (40) plus wellbutrin (najpierw 150, potem 300) i byłam po tym zbyt nakręcona, może nawet agresywna w sprawach, które tego nie wymagały.

Wreszcie, może lepiej przejść na Effectin (tylko czy zadziała po raz trzeci? )

Błagam o pomoc Psychopharma i pozostałych znawców farmakologii.

-- 06 lut 2016, 02:24 --

Nie mogę już edytować postu, a w poprzednim nie dodał mi się podpis. Obecna dawka to 112.5.

-- 06 lut 2016, 04:23 --

Oto jak funcjonuje mój mózg, wtopa goni wtopę. Nie 112.5, a 125. Tak, 125 mg sertraliny, to moja obecna dawka.

Sortuj wg