SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Ashton 16 sty 2016, 15:33
Czyli najlepiej nic nie brać i wyhuśtać się na linie.

przez Vengence 16 sty 2016, 15:53
Ashton napisał(a):Czyli najlepiej nic nie brać i wyhuśtać się na linie.
Sądzisz, że ci co biorą leki też nie walą samobójów!?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ashton 16 sty 2016, 17:29
Vengence napisał(a):

Oczywiście się walą, a sadzisz, że walą częściej podejmując leczenie czy nie biorąc pigułki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 16 sty 2016, 19:49
Ashton napisał(a):
Vengence napisał(a):

Oczywiście się walą, a sadzisz, że walą częściej podejmując leczenie czy nie biorąc pigułki?
Sądzę że dużo wali na początku brania ssri, bo te leki wręcz pchają do samobója w pierwszych tygodniach leczenia, o ile to można nazwać leczeniem, raczej utrzymywaniem pacjenta(trupa) przy życiu, przy długim braniu ssri pojawia się apatia, anhedonia, pustka, brak ochoty na cokolwiek za wyjątkiem łóżka i komputera, dochodzi brak motywacji i paradoksalnie energii, koniec końców i tak dużo ludzi wali samobója, na lekach czy bez nich.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ashton 16 sty 2016, 19:55
Przecież ludzie wychodzą z chorób dzięki tabsom, więc chyba nie jest tak źle. No bo co zamiast leków? Elektro wstrząsy?

Depresja czy nerwica to nie wirus Ebola czy choroba Heinego-Medina, że nie można tego wyleczyć i nie ma na to leków.

przez Vengence 16 sty 2016, 20:34
Ashton napisał(a):Przecież ludzie wychodzą z chorób dzięki tabsom, więc chyba nie jest tak źle. No bo co zamiast leków? Elektro wstrząsy?

Depresja czy nerwica to nie wirus Ebola czy choroba Heinego-Medina, że nie można tego wyleczyć i nie ma na to leków.
Paradoksalnie najgorsze są te choroby których nie widać przy diagnostyce, wirusy i inne choroby to całkiem co innego, ale zgoda są ludzie którzy wychodzą z depresji, ale ja znam mało takich osób, więcej znam tych co już nie żyją bo poginęli w depresjach, albo żyją na lekach z dnia na dzień i życie ich nie cieszy są i czują się wrakami.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 16 sty 2016, 20:40
Vengence napisał(a):Sądzę że dużo wali na początku brania ssri, bo te leki wręcz pchają do samobója w pierwszych tygodniach leczenia, o ile to można nazwać leczeniem, raczej utrzymywaniem pacjenta(trupa) przy życiu, przy długim braniu ssri pojawia się apatia, anhedonia, pustka, brak ochoty na cokolwiek za wyjątkiem łóżka i komputera, dochodzi brak motywacji i paradoksalnie energii, koniec końców i tak dużo ludzi wali samobója, na lekach czy bez nich.

To co zrobić jak to wszystko co wymieniłeś było objawami choroby ? SSRI jeszcze to pogłębi ?

przez Vengence 16 sty 2016, 20:45
sebo001 napisał(a):
Vengence napisał(a):Sądzę że dużo wali na początku brania ssri, bo te leki wręcz pchają do samobója w pierwszych tygodniach leczenia, o ile to można nazwać leczeniem, raczej utrzymywaniem pacjenta(trupa) przy życiu, przy długim braniu ssri pojawia się apatia, anhedonia, pustka, brak ochoty na cokolwiek za wyjątkiem łóżka i komputera, dochodzi brak motywacji i paradoksalnie energii, koniec końców i tak dużo ludzi wali samobója, na lekach czy bez nich.

To co zrobić jak to wszystko co wymieniłeś było objawami choroby ? SSRI jeszcze to pogłębi ?
Nie każdego to spotyka, niektórzy czują sie bardzo dobrze na ssri, co do twojego pytania to nie wiem co zrobić, skąd mam to wiedzieć, sam siedzę w depresji i już mam tego dość, ssri zamulają, jak brałem paroksetyne albo esci to marzyłem tylko o spaniu, albo o tym by siedzieć i patrzeć w monitor, bez żadnych uczuć czy nawet chęci, ja nawet już jak film oglądam to nie czuje kompletnie nic, patrze bezmyślnie i tylko liczy by dzień jak najszybciej się skończył, zero jakiekolwiek życia, czy to towarzyskiego, czy ogólnie jakiekolwiek, jedyne co mnie utrzymuje jeszcze jako tako to sport, siłownia, biegani, sztuki walki, choć już coraz mniej mam sił by to wykonywac, kiedyś miałem nadzieje, że dzięki temu wyjdę z depresji, ale się pomyliłem. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ricah 16 sty 2016, 20:55
Ashton napisał(a):Przecież ludzie wychodzą z chorób dzięki tabsom, więc chyba nie jest tak źle. No bo co zamiast leków? Elektro wstrząsy?

To nie jest akurat takie proste. Sa leki, aczkolwiek nawet przyczyna depresji nie jest do konca jasna. Jest kilka teorii, ale nic pewnego. Elektrowstrzasy nie sa az takie zle, jak mowi propaganda, aczkolwiek efekty raczej sa krotkoterminowe.

sebo001 napisał(a):To co zrobić jak to wszystko co wymieniłeś było objawami choroby ? SSRI jeszcze to pogłębi ?

Tak, jest na to bardzo duza szansa (jedyna szansa moze byc sertralina, ale i tak jest to bardzo watpliwe). Przy takich objawach lepiej omijac leki silnie oddzialywujace na serotonine szerokim lukiem, chyba, ze jest to niemozliwe (np. jest sie agresywnym, ma sie lęki, natrectwa).
Agomelatyna 25mg
some shit

przez sebo001 16 sty 2016, 21:01
Ricah napisał(a):Tak, jest na to bardzo duza szansa (jedyna szansa moze byc sertralina, ale i tak jest to bardzo watpliwe). Przy takich objawach lepiej omijac leki silnie oddzialywujace na serotonine szerokim lukiem, chyba, ze jest to niemozliwe (np. jest sie agresywnym, ma sie lęki, natrectwa).

Czyli uważasz, że pozostają TLPD ? Piłem Citalopram przez miesiąc i generalnie delikatnie ukoił moje nerwy. Teraz jestem na Paro od kilku dni i czuję większy niepokój.

przez Limitrophe 16 sty 2016, 21:46
Ja odkrylem w taki leku na kaszel "acodinie" (w wiekszych dawkach narkotyk) swietne dzialania antydepresyjne - trwajace do doby.
to jest SRI.
I zastanawiam sie czy poprzez SSRI (wiele miesiecy/lat brania) jest szansa zblizenia sie do dzialania acodinu
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

przez Ricah 16 sty 2016, 22:40
sebo001 napisał(a):Czyli uważasz, że pozostają TLPD ? Piłem Citalopram przez miesiąc i generalnie delikatnie ukoił moje nerwy. Teraz jestem na Paro od kilku dni i czuję większy niepokój.

TLPD poza klomipramina (ktora to jest bardzo silnym SRI), ale oprocz tego jest bardzo wiele innych lekow, zalezy od objawow. NaSSa, moklobemid, tianeptyna (to z tych dzialajacych zarowno antydepresyjnie jak i przeciwlękowo) i wiele innych. TLPD sprawdza sie czesto u osob, u ktorych SSRI pogarsza stan.

Limitrophe napisał(a):Ja odkrylem w taki leku na kaszel "acodinie" (w wiekszych dawkach narkotyk) swietne dzialania antydepresyjne - trwajace do doby.
to jest SRI.
I zastanawiam sie czy poprzez SSRI (wiele miesiecy/lat brania) jest szansa zblizenia sie do dzialania acodinu

DXM (bo o tej substancji mowa, ktora jest zawarta w acodinie) jest rzeczywiscie SRI, jednakze ma o wiele szersze dzialanie. Jest rowniez delikatnym DRI (poprzez receptory PCP), antagonista receptorow nikotynowych i agonista receptorow sigma. Faktycznie jest to niezly pomysl jako antydepresant, pod warunkiem, ze ktos stosuje go jako antydepresant (zatem dawki 30-60mg max/dzien) i nie ma ciagotek do naduzywania (DXM w wyzszych dawkach daje efekt dosc podobny do alkoholu). Co ciekawe, wiele osob po naduzyciu dxm mowi, ze nastepnego dnia rowniez mieli polepszony nastroj (nie zachecam oczywiscie do stosowania tego w ten sposob).
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Kot_ 16 sty 2016, 23:21
Limitrophe, jak dxm działa antydepresyjnie u cb, to na wlewy ketaminowe mógłbyś mieć dobrą odpowiedz :]
Kot_

przez Limitrophe 16 sty 2016, 23:30
Wlewy ketaminowe?
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Sortuj wg