SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
201
60%

Nie
79
23%

Zaszkodziła
57
17%

Liczba głosów : 337

przez Vengence 14 sty 2016, 20:26
Pablo5HT1 napisał(a):
Vengence napisał(a):
Pablo5HT1 napisał(a):Napisałem "oznaki poprawy" a to nie to samo co poprawa czytaj ze zrozumieniem, myśl konkretnie, dokładnie, wtedy możemy podyskutować inaczej możesz sobie "klikać" z kim popadnie. Wenla zaczynała na mnie działać po 3 tygodniach, nie wiem dlaczego uparliście się, żeby uważać, ze lek zaczyna działać tak po około 2 miesiącach dopiero skoro wszędzie pisze się o góra kilku tygodniach, zgoda średnio około miesiąc.
Ricah, nigdy nie ma tak, że lek zamula a potem rusza z kopyta, zwykle zwiększa się sedacja jeszcze bardziej, powtórze: 6 tygodni początek działania and no more. Szkoda wątroby .. no i czasu. Poza tym skoro bierze sie lek dlugo i nie ma efektów to chyba nie następuje downregulacja bo tak pisze w książeczce profesora Gamonia, nie? :)
Oznaki poprawy to dla ciebie poprawa??

Oznaki poprawy to jest element poprawy, to pierwsze sygnały, zwiastuny poprawy- ale nie wiem w jakim celu dociekasz, lubisz się spierać czy jednak dysforia?
Dysforia to ty masz na drugie paj..u
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 14 sty 2016, 20:30
Vengance i co z tego, ze mam? to ty się wkurzyłeś. źle dobrane leki? czy nie minął okres dwóch miesięcy? Czekaj albo zmień to gó... hhaaaaaa
Bye, bez odbioru:)

przez Ricah 14 sty 2016, 20:31
Pablo5HT1 napisał(a):Napisałem "oznaki poprawy" a to nie to samo co poprawa czytaj ze zrozumieniem, myśl konkretnie, dokładnie, wtedy możemy podyskutować inaczej możesz sobie "klikać" z kim popadnie. Wenla zaczynała na mnie działać po 3 tygodniach, nie wiem dlaczego uparliście się, żeby uważać, ze lek zaczyna działać tak po około 2 miesiącach dopiero skoro wszędzie pisze się o góra kilku tygodniach, zgoda średnio około miesiąc.
Ricah, nigdy nie ma tak, że lek zamula a potem rusza z kopyta, zwykle zwiększa się sedacja jeszcze bardziej, powtórze: 6 tygodni początek działania and no more. Szkoda wątroby .. no i czasu. Poza tym skoro bierze sie lek dlugo i nie ma efektów to chyba nie następuje downregulacja bo tak pisze w książeczce profesora Gamonia, nie? :)

Ja nigdzie nie napisalem, ze lek zawsze zaczyna dzialac po okolo 2 miesiacach. Ja uwazam, ze jest mozliwosc, ze lek moze tak dlugo sie rozkrecac, ze zeby poczuc jego dzialanie, nalezy taki okres poczekac (chociaz w przypadku SSRI uwazam 3 miesiace za konieczne), w przypadku, gdy efektu jest brak. Co innego, gdy SSRI wykazuja typowe dla siebie objawy pogorszenia depresji (apatia, anhedonia, PSSD), wtedy czym predzej powinno sie odstawic ten lek.
Wiesz w ogole czym sa receptory metabotropowe? Jezeli nie, to doksztalc sie.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 14 sty 2016, 20:33
Pablo5HT1 napisał(a):Vengance i co z tego, ze mam? to ty się wkurzyłeś. źle dobrane leki? czy nie minął okres dwóch miesięcy? Czekaj albo zmień to gó... hhaaaaaa
Bye, bez odbioru:)
A kto się wkurzył pisze, że jesteś paj..m a ty się cieszysz, rzeczywiście jesteś chory, otworzę szampana jak cie stąd wypierdolą w końcu będzie spokój. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 14 sty 2016, 20:35
Vengence, nie dyskutuje z tobą, nie odpowiadam na twoje pytania bo nie jesteś nauczycielem a ja twoim uczniem. Okres 3 miesięcy w leczeniu SSRI nie jest konieczny ( a kto by w klinice tyle czekał? ) wystarczy 6 tygodni.

przez Vengence 14 sty 2016, 20:39
Pablo5HT1 napisał(a):Vengence, nie dyskutuje z tobą, nie odpowiadam na twoje pytania bo nie jesteś nauczycielem a ja twoim uczniem. Okres 3 miesięcy w leczeniu SSRI nie jest konieczny ( a kto by w klinice tyle czekał? ) wystarczy 6 tygodni.
Ja z tobą też nie dyskutuje nara.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Davin 14 sty 2016, 20:41
Pablo5HT1, latasz po tematach lekowych i narzucasz "swoje" a potem straszysz modami bo ktoś się z tobą nie zgadza. Ogarnij się. ;)

przez Vengence 14 sty 2016, 20:45
Davin napisał(a):Pablo5HT1, latasz po tematach lekowych i narzucasz "swoje" a potem straszysz modami bo ktoś się z tobą nie zgadza. Ogarnij się. ;)
Najlepsze jest to, że jego się nikt nie boi, haha. :mrgreen:

-- 14 sty 2016, 20:48 --

Dobra koniec gadki nara wszystkim. :P

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Limitrophe 14 sty 2016, 21:21
Nie kłóćcie się...
Zastanawiam sie czy jakbym bral ten lek, regularnie powiedzmy pol roku, to bylaby jakas istotna zmiana

przez DOROTA777 14 sty 2016, 21:53
Ja bardzo szybko załapałam za pierwszym razem Citronil a teraz Zoloft.Znaczna poprawa .Natomiast za drugim razem Citral porażka .Ktoś tu napisał ,że czuć poprawę szybciej i ma rację.Nie trzeba czekać 2 miesięcy.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Niecierpliwy30 14 sty 2016, 22:50
A moze tak czekajmy 3 lata zeby lek zaskoczył zeby byc naprawde w 100% pewnym :D . Moze sa jakies wyjątki kiedy lek zaczyna dzialac po 3 miesiacach. Ale raczej bardzo rzadko. Mam na mysli depresje. Mój lekarz uwaza ze 2 miesiące to jest max. Trzymal mnie dluzej teraz na sertralinie bo mu powiedziałem że są takie przypadki na forum na którym jestem i go bardzo o to prosiłem.... Jestem takze zdania ze 2 miesiące to jest max. Dziękuje. Koniec i ..............................

przez Pablo5HT1 14 sty 2016, 23:14
Vengence, Davin
Nie dyskutuje z wami, ile razy mam powtarzać, ja was nie obrażałem, bierzcie leki i nie denerwujcie ludzi, którzy tu dyskutują jak ja, ja rozmawiam spokojnie, tylko z wami są problemy, nie zgadzacie się ze mną to nie dyskutujcie, nie szukajcie zaczepek i nie obrażajcie ( pajac, ogarnij się, narzucasz itd.), mase epitetów- "papier " nie kłamie, apeluje też do moderatora- oceniajcie po faktach- ja epitetu dzisiaj nie użyłem, w moim kierunku mase tego poszło.

przez DOROTA777 15 sty 2016, 00:30
Może dodam,że odstawiałam Citral szybko tzn 1- 1/2 1/2 jeden dzień bez i wskoczyłam na zoloft po 1/2 tab przez tydzień a potem po całej .U mnie już gdy citralu brałam mniej to dziwnie mi się polepszyło.Na tym leku ciągle bez sił,śpiąca ,zmuszałam się do wszystkiego.Wskoczyłam na Zoloft i po tygodniu mega power,koncentracja lepsza.Więc zmiana o 100% w krótkim czasie ,Niech tak zostanie już.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Kopczyn 15 sty 2016, 13:48
Pytanie
ludzie, skąd macie siłę żeby pisać o chorobie, i czytać? Ja przeglądam te forum od 3 lat, depresja od 5 a uzaleźnienie od kofeiny od 4. Zdecydowałem się napisać po piwie, którego nie nawidze, które pije raz na ruski rok. Jestem na sertra, Cv leków to długa lista, tylko paroksetyna mi pomogła, na tydzień bo opiekun ja wyrzucił (załatwiona na lewo). Sertre biorę 3 dzień. Po innych lekach nie miałem ubocznych, oprócz paroksetyny i sertry. Bolą mnie kości i stawy, ból głowy, osłabienie. To chyba znak że warto wytrzymać?

Sortuj wg