SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Setaloft

przez namiestnik 13 lis 2009, 02:08
Oooo - skąd ja to znam...

przez madseason 13 lis 2009, 19:32
namiestnik: a znasz też odstawianie? bo ja mam jakiś straszny zjazd przy schodzeniu z tej dawki. same złe myśli. nie wiem czy sobie wkręcam, czy organizm tak reaguje, ale to gorsze niż napięcie przedmiesiączkowe, bo wcale nie mija. co będzie jak ostatecznie zejdę z połówki? zejdę i ja?:PPP
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez namiestnik 13 lis 2009, 22:43
Ale to może za wcześnie na odstawianie? Nie znam jak w tych warunkach odstawiać i nie odstawiałbym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez madseason 14 lis 2009, 13:38
no ja też nie wiem...lekarz po rozmowie ze mną stwierdził, że moim problemem są emocje a nie biologia a wywnioskował to z odpowiedzi - jak się pani czuje? - dobrze. (wniosek: nie mówcie lekarzom prawdy;P) i uznał, że koniec z lekami -> marsz na terapię grupową.
...to poczekam (doczekam?;P) sobie do grudnia a teraz dla równowagi spływam w dół:/ wcześniej bałam się zacząć brać leki, teraz boję się przestać ich brać i nie umiem oddzielić jednego od drugiego - czy czułam się lepiej bo leki pomagały, czy dlatego, że zaczęłam spokojniej oceniać swoje problemy (?) i co powinnam zrobić? przyjąć to co czuję jako chwilowe wahania nastroju czy łykać dalej to co mi zostało a jak się skończy to iść do lekarza rodzinnego po więcej?...nie wiem co robić...na razie staram się uspokoić i ignorować złe myśli, ale nie zawsze potrafię.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez namiestnik 14 lis 2009, 14:10
Terapia psychologiczna jest zazwyczaj jak najbardziej wskazana. Ale trochę dziwne to określenie, że nie problemy z biologią a emocje w związku z tym leki nie pomogą. Nie bardzo logiczne to mi się wydaje.

Chyba na Twoim miejscu zrobiłbym podobnie. Zawsze możesz iść do rodzinnego gdy uznasz to za konieczne. Albo w ogóle do innego lekarza. Bo tu trochę dziwnie - najpierw dowiadujesz się, że masz brać lek. A jak się lepiej po nim czujesz (lub odnosisz takie wrażenie) to się okazuje, że lekarz dochodzi do wniosku, że jednak masz nie brać. To diagnoza mu się się zmieniła? I to po tym tylko, że powiedziałaś, że czujesz się dobrze? Myślę, że lepiej mówić prawdę - bo przecież chcemy dobre dla siebie - a nie dla kogoś kogo sobie wymyśliliśmy. Tyle, że warto mieć dobrego lekarza.

przez karolajna8891 15 lis 2009, 00:27
Mam pytanie: czy ktos z Was mial kiedykolwiek napad padaczkowy w wyniku stosowania Setaloftu? Mnie zdazylo sie to ostatnio :( Neurolog powiedziala ze moze to byc od leku, czekam jeszcze na konsultacje z psychiatra ale nie wiem co mam o tym wszystkim myslec...Biore 200 mg od 10 miesiecy, do tej pory bylo wszystko ok. Co o tym myslicie?
karolajna8891

przez namiestnik 15 lis 2009, 00:39
A jak to dokładnie wyglądało? 200 - sporo bierzesz, ale w normie.

przez Anna R. 15 lis 2009, 00:48
Bierzesz dawkę w górnych granicach normy. Teoretycznie wiec mogą pojawić się drgawki lub konwulsje. Są to bardzo rzadkie objawy uboczne, niemniej jednak możliwe.

Czy jednak twój atak ma bezpośredni związek z Setaloftem może stwierdzić jedynie lekarz po dokładnych badaniach.

Sertralina jest jedynym lekiem, jaki przyjmujesz? Nie wprowadziłaś ostatnio do diety jakiś suplementów lub choćby herbatki z dziurawca?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez karolajna8891 15 lis 2009, 15:31
Oprócz setaloftu stosuje sulpiryd- 100mg i Lamotrygine- 50mg, ktora przeciez jest( paradoksalnie!) rowniez lekiem na padaczke..A co do suplementow diety to nic takiego nie biore..A prosze, powiedzcie mi czy setaloft moze tez wywolac padaczke? Czy tylko pojedynczy atak? Wiem, juz chyba panikuje, ale mam kompletny metlik w glowie...Ale mam tez nadzieje ze to sie niedlugo wszystko wyjasni. 25.XI mam EEG zeby wykluczyc inne powody tego ataku...

[Dodane po edycji:]

namiestnik napisał(a):A jak to dokładnie wyglądało? 200 - sporo bierzesz, ale w normie.

Stalam na przystanku i w jednym momencie zrobilo mi sie strasznie slabo, bialo przed oczami i dalej nic nie pamietam...Ludzie potem mowili ze to byl atak padaczki. Na szczescie lekarz powiedzial ze jednorazowy atak moze sie kazdemu przydarzyc. takze mam nadzieje ze sie nie powtorzy...
karolajna8891

przez namiestnik 15 lis 2009, 16:01
Oj miejmy nadzieję, że się nie powtórzy! A fakt - każdemu może się zdarzyć. Szczególnie przemęczonej, niewyspanej, zestresowanej osobie. Ale też i wypoczętej.

przez Anna R. 15 lis 2009, 16:08
Hmm, moim zdaniem nie należy bagatelizować nawet jednego ataku.

Jeśli lekarz nie stwierdzi przyczyn fizjologicznych, to pewnie odstawi ci Lamitrin (mozliwe reakcje paradoksalne) i zmniejszy Setaloft.
Sulpiryd nie ma tu raczej nic do rzeczy, natomiast te dwa inne leki mogą wywoływać drgawki i ja osobiście bym z nich jak najszybciej zrezygnowała.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez namiestnik 15 lis 2009, 16:43
Nie strasz Ania - bo to może jest tylko zwykły pojedynczy atak. Oczywiście trzeba się badać i nie ma co tego lekceważyć, jednak nie ma co popadać w panikę. Tym bardziej, że mocne żonglowanie lekami bez wcześniejszego zbadania przyczyn może jeszcze pogorszyć sprawę.

przez karolajna8891 15 lis 2009, 20:25
Dzięki Wam za wsparcie!! We wtorek ide do swojego psychiatry i potem napisze co on zdecydowal. Zdam sie na jego decyzje...Zastanawia mnie tylko jeszcze jedno- czy ja nie powinnam odstawic lekow przed EEG? Czy one moga zaburzac jego wynik?Ale z drugiej strony przeciez od razu nie przestane brac bo mnie dopadna objawy odstawienne... :roll:
karolajna8891

przez namiestnik 15 lis 2009, 23:23
Zrób dokładnie tak jak lekarz kazał. Jak chce zobaczyć encefalogramy na lekach to nic nie odstawiaj. Jak by chciał je zobaczyć bez leków to by kazał odstawić. Ale to by musiało być badanie po dłuuugim czasie od odstawienia. Te leki są w organizmie jakiś czas po przestaniu brania.

Sortuj wg