SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Pablo5HT1 14 sty 2016, 17:03
Kalebx3 napisał(a):Ja również uważam ,że jeżeli lek nie zaskoczył przez 6 tygodni to już w 95% nie zaskoczy . Zresztą u mnie to i po tygodniu potrafi zaskoczyć , ta mam wyregulowane i posłuszne receptory ;) . najważniejsze to trafić z lekiem , a potem znależć odpowiednią dawkę , iii zero filozofi .
Depresja w gruncie rzeczy jest prosta jak drewniany klocek , tyle ,że ciężki do przepchnięcia,,,

Dokładnie Kaleb, każdy kto ma depre wyczywa już "oznaki" poprawy po tygodniu- dwóch.

przez Ricah 14 sty 2016, 17:38
Pablo5HT1 napisał(a):Mówie o tym, że zwykle 5-6 tygodni wystarcza, żeby ocenić działanie leku a te 8 tygodni jest wydumane, no chyba, że komus chodzi o takie half- improvement :)
czyli taka poprawa bez przekonania. Tak było bynajmniej u mnie, triale po 3 miechy a działania SSRI na depreche nie uwidzisz. Sznasa na zadziałanie po 6 tyg. jest niska, no chyba, ze ktos się chce samopocieszać i szuka wsparcia w pocieszaniu się przez innych, ja piszę jak jest!!!!

Uzywaj jednostek, bo nie zrozumialem tego, co napisales wczesniej. Zwykle, nie oznacza zawsze. A naprawde glupio byloby sobie odpuscic 2 tygodnie przed momentem, kiedy lek moglby faktycznie ruszyc z kopyta. U mnie przykladowo fluoksetyna ze swoim dzialaniem przeciwlękowym ruszyla po 3ch miesiacach, wiec nie jest to zadna regula. Zwazajac na to, ze przewaznie 2 pierwsze tygodnie na danym leku to przede wszystkim skutki uboczne, a nie dzialanie leku, a do tego fakt, ze mechanizm terapii tymi lekami nie polega tylko na podnoszeniu serotoniny (ba, to wlasnie czesto odpowiada za skutki uboczne), a rowniez na np. oddzialywaniu na receptory (np. ich downregulacji), a na to potrzeba akurat czasu.
Wiesz co znaczy slowo "bynajmniej"? Bo przeczysz sam sobie.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Davin 14 sty 2016, 17:53
Pablo5HT1 napisał(a):Davin napisał(a):
Ricah, chłopak lubi narzucać innym swoje zdanie bo jest najmądrzejszy. ;)

tak ci mówili na bronka? buuhhaaaaa

Ogarnij się bo sam nie wiesz chyba co piszesz. ;)

Kalebx3, u mnie leki też leki szybko zaczynają działać no ale co organizm to inna reakcja więc nie do końca wiemy jak na kogoś innego zadziała. :bezradny:

Ricah, chyba nikt nie zna twojego organizmu jak Ty sam. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 14 sty 2016, 19:12
Tydzień ,dwa i poprawa wy chyba sobie jaja robicie. :pirate:

-- 14 sty 2016, 19:14 --

Każdy z leków ssri które brałem a brałem prawie wszystkie nie zadziałał na mnie prędzej niż po miesiącu, paro po miesiącu, esci po 6 tygodniach, wenla tez jakoś po miesiącu, sertralina w zasadzie na mnie działała, fluoksetyna jakieś tam działanie było po 8 tygodniach, 2 tygodnie to jakiś ponury żarcik.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 14 sty 2016, 19:46
Napisałem "oznaki poprawy" a to nie to samo co poprawa czytaj ze zrozumieniem, myśl konkretnie, dokładnie, wtedy możemy podyskutować inaczej możesz sobie "klikać" z kim popadnie. Wenla zaczynała na mnie działać po 3 tygodniach, nie wiem dlaczego uparliście się, żeby uważać, ze lek zaczyna działać tak po około 2 miesiącach dopiero skoro wszędzie pisze się o góra kilku tygodniach, zgoda średnio około miesiąc.
Ricah, nigdy nie ma tak, że lek zamula a potem rusza z kopyta, zwykle zwiększa się sedacja jeszcze bardziej, powtórze: 6 tygodni początek działania and no more. Szkoda wątroby .. no i czasu. Poza tym skoro bierze sie lek dlugo i nie ma efektów to chyba nie następuje downregulacja bo tak pisze w książeczce profesora Gamonia, nie? :)

przez Davin 14 sty 2016, 20:03
Pablo5HT1 napisał(a):Napisałem "oznaki poprawy" a to nie to samo co poprawa czytaj ze zrozumieniem, myśl konkretnie, dokładnie, wtedy możemy podyskutować inaczej możesz sobie "klikać" z kim popadnie.

Ale bełkot. :mrgreen:

Wenla zaczynała na mnie działać po 3 tygodniach, nie wiem dlaczego uparliście się, żeby uważać, ze lek zaczyna działać tak po około 2 miesiącach dopiero skoro wszędzie pisze się o góra kilku tygodniach, zgoda średnio około miesiąc.

"Na mnie" a potem wciskanie innym swojej racji. :great:

Pablo5HT1 napisał(a):Ricah, nigdy nie ma tak, że lek zamula a potem rusza z kopyta, zwykle zwiększa się sedacja jeszcze bardziej, powtórze: 6 tygodni początek działania and no more. Szkoda wątroby .. no i czasu.

Mam rozumieć że co chwile robiłeś badania? ;)

przez Pablo5HT1 14 sty 2016, 20:11
Davin, nie dyskutuje z Tobą, daje ci ignora więc nie odpowiadaj na moje posty albo cie zgłoszę do moderatora bo nie mam innego wyjścia. :)

przez Davin 14 sty 2016, 20:14
Pablo5HT1 napisał(a):Davin, nie dyskutuje z Tobą

Wcale. ;)

Pablo5HT1 napisał(a):daje ci ignora więc nie odpowiadaj na moje posty

Mogę każdego skomentować. ;)

Pablo5HT1 napisał(a):albo cie zgłoszę do moderatora bo nie mam innego wyjścia. :)

Śmiało. ;)

przez Vengence 14 sty 2016, 20:15
Pablo5HT1 napisał(a):Napisałem "oznaki poprawy" a to nie to samo co poprawa czytaj ze zrozumieniem, myśl konkretnie, dokładnie, wtedy możemy podyskutować inaczej możesz sobie "klikać" z kim popadnie. Wenla zaczynała na mnie działać po 3 tygodniach, nie wiem dlaczego uparliście się, żeby uważać, ze lek zaczyna działać tak po około 2 miesiącach dopiero skoro wszędzie pisze się o góra kilku tygodniach, zgoda średnio około miesiąc.
Ricah, nigdy nie ma tak, że lek zamula a potem rusza z kopyta, zwykle zwiększa się sedacja jeszcze bardziej, powtórze: 6 tygodni początek działania and no more. Szkoda wątroby .. no i czasu. Poza tym skoro bierze sie lek dlugo i nie ma efektów to chyba nie następuje downregulacja bo tak pisze w książeczce profesora Gamonia, nie? :)
Oznaki poprawy to dla ciebie poprawa??
I jakie są te oznaki poprawy według ciebie??, kutas staje dęba!? :P
Ostatnio edytowano 14 sty 2016, 20:19 przez Vengence, łącznie edytowano 1 raz
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 14 sty 2016, 20:18
Vengence napisał(a):
Pablo5HT1 napisał(a):Napisałem "oznaki poprawy" a to nie to samo co poprawa czytaj ze zrozumieniem, myśl konkretnie, dokładnie, wtedy możemy podyskutować inaczej możesz sobie "klikać" z kim popadnie. Wenla zaczynała na mnie działać po 3 tygodniach, nie wiem dlaczego uparliście się, żeby uważać, ze lek zaczyna działać tak po około 2 miesiącach dopiero skoro wszędzie pisze się o góra kilku tygodniach, zgoda średnio około miesiąc.

Oznaki poprawy to jest element poprawy, to pierwsze sygnały, zwiastuny poprawy- ale nie wiem w jakim celu dociekasz, lubisz się spierać czy jednak dysforia?

przez Vengence 14 sty 2016, 20:26
Pablo5HT1 napisał(a):
Vengence napisał(a):

Oznaki poprawy to jest element poprawy, to pierwsze sygnały, zwiastuny poprawy- ale nie wiem w jakim celu dociekasz, lubisz się spierać czy jednak dysforia?
Dysforia to ty masz na drugie paj..u

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 14 sty 2016, 20:30
Vengance i co z tego, ze mam? to ty się wkurzyłeś. źle dobrane leki? czy nie minął okres dwóch miesięcy? Czekaj albo zmień to gó... hhaaaaaa
Bye, bez odbioru:)

przez Ricah 14 sty 2016, 20:31

Ja nigdzie nie napisalem, ze lek zawsze zaczyna dzialac po okolo 2 miesiacach. Ja uwazam, ze jest mozliwosc, ze lek moze tak dlugo sie rozkrecac, ze zeby poczuc jego dzialanie, nalezy taki okres poczekac (chociaz w przypadku SSRI uwazam 3 miesiace za konieczne), w przypadku, gdy efektu jest brak. Co innego, gdy SSRI wykazuja typowe dla siebie objawy pogorszenia depresji (apatia, anhedonia, PSSD), wtedy czym predzej powinno sie odstawic ten lek.
Wiesz w ogole czym sa receptory metabotropowe? Jezeli nie, to doksztalc sie.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Vengence 14 sty 2016, 20:33
Pablo5HT1 napisał(a):Vengance i co z tego, ze mam? to ty się wkurzyłeś. źle dobrane leki? czy nie minął okres dwóch miesięcy? Czekaj albo zmień to gó... hhaaaaaa
Bye, bez odbioru:)
A kto się wkurzył pisze, że jesteś paj..m a ty się cieszysz, rzeczywiście jesteś chory, otworzę szampana jak cie stąd wypierdolą w końcu będzie spokój. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg