SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Olalala 08 sty 2016, 14:27
Dominik_wot napisał(a):-- 08 sty 2016, 00:42 --

Olalalaa na parom miałaś problemy z libido ?

Już tu kiedyś pisałam, że na paro nie miałam żadnych problemów z libido (największa dawka jaką brałam to 30mg). Ja na paro nie miałam żadnego skutku ubocznego, czasami trochę senność.

przez Dominik_wot 08 sty 2016, 16:29
Olalala napisał(a):
Dominik_wot napisał(a):-- 08 sty 2016, 00:42 --

Olalalaa na parom miałaś problemy z libido ?

Już tu kiedyś pisałam, że na paro nie miałam żadnych problemów z libido (największa dawka jaką brałam to 30mg). Ja na paro nie miałam żadnego skutku ubocznego, czasami trochę senność.

yyy... aha pewnie to też mi umknelo ale skoro paro tak na ciebię działa to dlaczego go nie bierzesz - sory jak to już kiedyś mi tłumaczyłaś bo mogłem nie zauważyć ;)

-- 08 sty 2016, 16:31 --

ja mam/miałem przepisane paro ale ze względu na opinie że jest silniej kastrujace i bardziej uwala niż esci nawet go nie brałem chciał mam go kupiony xd

przez Olalala 08 sty 2016, 20:33
Dominik_wot napisał(a):yyy... aha pewnie to też mi umknelo ale skoro paro tak na ciebię działa to dlaczego go nie bierzesz - sory jak to już kiedyś mi tłumaczyłaś bo mogłem nie zauważyć ;)

Sama nie wiem :mrgreen: nie no, trochę zwaliłam sprawę, bo jak psychiatra przepisywał mi sertralinę to powiedział, że ma mniej skutków ubocznych od paro. A jakoś wtedy w ogóle nie zareagowałam... zasugerowałam się tym, ze mi powiedział, że jest słabsza od paro (więc myślałam, że jak słabsza to nic mi nie będzie...taaa...); miałam wrażenie, że paro też za bardzo za mnie odwalało robotę - kasowało nerwicę do zera, a chcę to gówno raz a do porządku wyleczyć terapią przede wszystkim...

W sumie teraz nie wiem co mi zaproponuje, jestem trochę w kropce (mam wizytę w poniedziałek). Ostatnio mi mówił żeby odkładać leki za jakiś czas (skoro chodzę na terapię), ja mam zaś kilka ALE do sertraliny (skutki uboczne...). Fajnym więc wyjściem byłby powrót do paro, tylko zaś to zmienianie leków, czekanie aż się lek rozkręci... no i jak powrót do paro to jaka dawka? 20mg może być już za dużo (poczuję się zbyt dobrze). A to ponoć najniższa dawka terapeutyczna. Sama nie wiem, muszę z nim o tym pogadać...

No ja kiedyś dostałam paro od mojej pierwszej psychiatry jak esci na mnie nie podziałało. Wtedy jeszcze nie wiedziałam nawet co to są leki SSRI :mrgreen: no i zdziałała cuda, lęki zniknęły, zero uboków.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niecierpliwy30 08 sty 2016, 20:40
Ja na wysokich dawkach sertraliny czulem się fatalnie. Caly czas spięty. Cięzko mi bylo z ludzmi rozmawiac. Do tego te uciski w okolicy serca. Teraz jestem na 100mg i jest lepiej. Są jakies pozytywy tej sertraliny. Mniej się przejmuje problemami. Ogolnie wisi mi wszystko. Nie odczuwam tak ludzkiego wzroku na sobie. Obojętnosc. Ale na moj najwiekszy problem czyli depresje serta nie działa, a juz jestem na niej dosyc dlugo. Będzie juz napewno 3 miesiące. Zycia we mnie dalej nie ma. Już mi się przewody w mózgu palą od studiowania różnych leków. Kazdego dnia mam pomysł na inny lek jako dodatek do serty. W srode lekarz....
Szaraczek i jak misja z wenlą?

przez Olalala 08 sty 2016, 21:07
Niecierpliwy30 napisał(a):Ja na wysokich dawkach sertraliny czulem się fatalnie. Caly czas spięty. Cięzko mi bylo z ludzmi rozmawiac. Do tego te uciski w okolicy serca. Teraz jestem na 100mg i jest lepiej. Są jakies pozytywy tej sertraliny. Mniej się przejmuje problemami. Ogolnie wisi mi wszystko. Nie odczuwam tak ludzkiego wzroku na sobie. Obojętnosc. Ale na moj najwiekszy problem czyli depresje serta nie działa, a juz jestem na niej dosyc dlugo. Będzie juz napewno 3 miesiące. Zycia we mnie dalej nie ma. Już mi się przewody w mózgu palą od studiowania różnych leków. Kazdego dnia mam pomysł na inny lek jako dodatek do serty. W srode lekarz....
Szaraczek i jak misja z wenlą?

Niecierpliwy30, to u mnie na sertralinie jest dokładnie na odwrót: depresji nie ma, ale są lęki i napięcie, przejmuję się.

przez Niecierpliwy30 09 sty 2016, 00:21
Jedno jest pewne ze te leki są jak gra. Albo trafisz albo nie. Jak bardzo bym chciał się czuć normalnie. Czy to jeszcze kiedys wróci?
Już wiem kto wymyslił te filmy z zombie. Ci co wprowadzili lekarstwa na schorzenia psychiczne...

przez oskaka 09 sty 2016, 02:17
Przy wchodzeniu na lek odczuwaliście bardziej lęki?
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Vengence 09 sty 2016, 04:01
oskaka napisał(a):Przy wchodzeniu na lek odczuwaliście bardziej lęki?
Są lęki przy każdym ssri na początku jak się zaczyna brać.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Dominik_wot 09 sty 2016, 12:07
Olalalaza bardzo Cię nie rozumiem ;)
skoro paro działało ok bez skutków ubocznych to nie lepiej je brać xd :) może mniejszą dawkę 5-10-15mg skoro 20 Ciebię rozkłada że na terapię nie chcę Ci się chodzic , a co się stało z Twoim poprzednim lekarzem ?

przez Olalala 09 sty 2016, 21:26
Dominik_wot napisał(a):Olalalaza bardzo Cię nie rozumiem ;)
skoro paro działało ok bez skutków ubocznych to nie lepiej je brać xd :) może mniejszą dawkę 5-10-15mg skoro 20 Ciebię rozkłada że na terapię nie chcę Ci się chodzic , a co się stało z Twoim poprzednim lekarzem ?

Mój poprzedni lekarz (lekarka) zawalił, nie chce mi się na ten temat rozpisywać, ale mam do niej pretensje, że przez tyle lat nie zaproponowała mi terapii (a tylko pogaduszki u psychologa...).

No może 10mg paro będzie rozwiązaniem :-)

Niecierpliwy30 napisał(a):Jedno jest pewne ze te leki są jak gra. Albo trafisz albo nie. Jak bardzo bym chciał się czuć normalnie. Czy to jeszcze kiedys wróci?
Już wiem kto wymyslił te filmy z zombie. Ci co wprowadzili lekarstwa na schorzenia psychiczne...

Niecierpliwy30, nie napiszę nic odkrywczego, że to czy wróci zależy tylko od nas, a nie od leków (bolesna prawda, ale prawda).

przez robercik567 10 sty 2016, 08:21
Witam. Ostatnio miewam Skoki serotoniny raz mam jej zaduzo a czasem w ogole I leze caly czas w lozku. Mam taki pierdolnik w glowie ze masakra I do tego mam glupie leki. Choruje na nerwice lekowa. Zbyt bardzo sie nakrecam I czytam za duzo w internecie. Setraline przyjmuje w dawce 100mg czy musze zmienic dawke tej setraliny na wieksza czy mniejsza?

przez Ricah 10 sty 2016, 10:24
robercik567, czemu sadzisz, ze masz tej serotoniny raz za duzo, a raz za malo? Napisz jakie masz objawy i co sie zmienilo po zastosowaniu tego leku. I jak dlugo go bierzesz juz w tej dawce?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Olalala 11 sty 2016, 22:47
Dogadałam się z psychiatrą i zamieniam sertralinę na paro. Trochę się boję tej "zmiany", tj. momentu przejścia między lekami... ale będzie dobrze.
Sertralina 50mg

przez DOROTA777 12 sty 2016, 22:48
Mi całkiem się podoba na Zolofcie.Mega power prawie przez cały dzień.Wieczorem tylko szarpią mną głupie myśli.Jestem pewna ,ze i to minie.Oby napęd mi taki został.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

Sortuj wg