SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Peter007 05 sty 2016, 15:37
Vengence napisał(a):To działanie się szybko kończy i zostaje zamuła jak na ssri.

NIEEEEEEEEEEE ..... Tyle ubokow w porownaniu do np: esci, a ma byc jak ssri ? Jezeli tak sie stanie, to porazka po calej lini :(

przez Stefan Bombalina 05 sty 2016, 19:17
Witajcie. Psychiatrzy uważają ten lek za bardzo bezpieczny, ale moje doświadczenia z nim są całkiem inne. Opiszę wam krótką historie mojej choroby. Na początku pazdziernika zdiagnozowano u mnie depresję. Psychiatra zapisał mi Asertin, miałem go przyjmować w dawce 50 mg na dobę. Praktycznie od pierwszego dnia terapii zacząłem mieć efekty uboczne w postaci osłabienia, zawrotów głowy, parestezji i allodynii. Miałem nadzieję, że wszystko minie po 2 tygodniach przyjmowania preparatu. Kiedy minęło już 20 dni na sertralinie przykre efekty uboczne nie ustępowały. Któregoś dnia, siedząc wieczorem w domu dostałem ataku padaczkowego, straciłem przytomność i doznałem urazu głowy. Zadzwoniłem na pogotowie. Lekarz, który mnie badał stwierdził sztywność zrenic . W szpitalu dowiedziałem się, że mam złamane 2 kręgi piersiowe i wybity staw ramienny, łącznie spędziłem tam tydzień. Po wyjściu ze szpitala zrobiłem EEG, aby upewnić się, że nie mam padaczki, a sertralina obniżyła tylko próg drgawkowy, ale wynik badania nie wykazał nieprawidłowości. Rehabilitacja potrwa jeszcze pół roku, abym mógł wrócić do pełnej sprawności. Niech moja historia będzie przestrogą dla ludzi uważających ten lek za bardzo lajtowy.

przez Olalala 05 sty 2016, 21:43
Vengence napisał(a):
Peter007 napisał(a):
Dominik_wot napisał(a):
ale nie wiem czy jest lepsza bo dla Ciebię może być gorszą ... poprostu jest inną :)

Ja tez lece na Weleli,150mg i czuje ze bardziej na tym zyje niz na SSRI. Na SSRI byla zamulka i drzemki w dzien, teraz nic z tego. Jak do tej pory to na Efectinie mam lepszy i gorsze dni, strasznie to wszystko poszatkowane. Ogolnie na duzy plus uwazam lek.

To działanie się szybko kończy i zostaje zamuła jak na ssri.

Ja nigdy nie mam zamuły na SSRI, nawet na paro :-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DOROTA777 05 sty 2016, 22:56
Jest ok ,biorę jakiś czas więc powinna już działać.Mam więcej energii.Jestem mniej nerwowa.Efekt uboczny to taki iż chodzę spać o 2 i ledwo udaje mi się zasnąć.

-- 06 sty 2016, 21:16 --

Wczorajszej nocy o 5 poszłam spać przed 8 wstałam i spać mi się nie chce.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez spiety99 07 sty 2016, 07:51
Wy też po setrelinie mieliście wrażenie jakby spłycenia emocji ?
np wrażenie szczęścia ponad wszystko ? mimo nie zbyt ciekawych sytuacji ? albo non stop wrażenie takiej euforii i żadnych innych emocji np takiego poczucia bezpieczeństwa,miłości ?
miał ktoś tak ?
poza tym ile taka setreline najlepiej brać ? rok czasu + psychoterapia ? mam lęki,kompulsywne,lekką fobię i małą depresję
boje się tych leków jak cholera że coś ze mną zrobią np wywołają jakąś chorobę np układu nerwowego,albo powiększą nerwice po odstawieniu oczywiście stopniowym
i jeszcze ostatnie czemu jak brałem ten lek to moje problemy z wyobraźnia nie mijały ? a lekarz mówił że to wina nerwicy że jej nie mam a brałem ten lek 8 miesięcy i dalej moja wyobraźnia nie działa

przez Dominik_wot 07 sty 2016, 12:12
spiety99 napisał(a):Wy też po setrelinie mieliście wrażenie jakby spłycenia emocji ?
np wrażenie szczęścia ponad wszystko ? mimo nie zbyt ciekawych sytuacji ? albo non stop wrażenie takiej euforii i żadnych innych emocji np takiego poczucia bezpieczeństwa,miłości ?
miał ktoś tak ?
poza tym ile taka setreline najlepiej brać ? rok czasu + psychoterapia ? mam lęki,kompulsywne,lekką fobię i małą depresję
boje się tych leków jak cholera że coś ze mną zrobią np wywołają jakąś chorobę np układu nerwowego,albo powiększą nerwice po odstawieniu oczywiście stopniowym
i jeszcze ostatnie czemu jak brałem ten lek to moje problemy z wyobraźnia nie mijały ? a lekarz mówił że to wina nerwicy że jej nie mam a brałem ten lek 8 miesięcy i dalej moja wyobraźnia nie działa

yyy... a co Ty byś chciał ;) i co Ci się no nie podoba w tym działaniu sertraliny ??? :P

-- 07 sty 2016, 13:21 --

Stefan Bombalina napisał(a):Witajcie. Psychiatrzy uważają ten lek za bardzo bezpieczny, ale moje doświadczenia z nim są całkiem inne. Opiszę wam krótką historie mojej choroby. Na początku pazdziernika zdiagnozowano u mnie depresję. Psychiatra zapisał mi Asertin, miałem go przyjmować w dawce 50 mg na dobę. Praktycznie od pierwszego dnia terapii zacząłem mieć efekty uboczne w postaci osłabienia, zawrotów głowy, parestezji i allodynii. Miałem nadzieję, że wszystko minie po 2 tygodniach przyjmowania preparatu. Kiedy minęło już 20 dni na sertralinie przykre efekty uboczne nie ustępowały. Któregoś dnia, siedząc wieczorem w domu dostałem ataku padaczkowego, straciłem przytomność i doznałem urazu głowy. Zadzwoniłem na pogotowie. Lekarz, który mnie badał stwierdził sztywność zrenic . W szpitalu dowiedziałem się, że mam złamane 2 kręgi piersiowe i wybity staw ramienny, łącznie spędziłem tam tydzień. Po wyjściu ze szpitala zrobiłem EEG, aby upewnić się, że nie mam padaczki, a sertralina obniżyła tylko próg drgawkowy, ale wynik badania nie wykazał nieprawidłowości. Rehabilitacja potrwa jeszcze pół roku, abym mógł wrócić do pełnej sprawności. Niech moja historia będzie przestrogą dla ludzi uważających ten lek za bardzo lajtowy.

nikt nie uważa psychotropow za lightowe :P

czytaj ulotkę ;)

samochody też są uważane za bezpieczne a i tak rok rocznie jest masa wypadków ze skutkiem śmiertelnym...

co nie jest powodem żeby wszędzie chodzić na piechotę albo nie wychodzić wcale...

-- 07 sty 2016, 13:22 --

albo nie wychodzić z domu wcale...

-- 07 sty 2016, 13:26 --

Twoja wiadomość:więc Twój przykład o niczym jeszcze nie świadczy - na ulotce są potencjalnie możliwe skutki uboczne...

-- 07 sty 2016, 13:49 --

więc te leki nie są bajtowe tylko że to nie oznacza że każdy skończyć musi jak Ty

-- 07 sty 2016, 14:58 --

no bo lepiej jest brać i żyć+ mieć jakieś skutki uboczne niż nie brać i nie żyć wcale...

przez Olalala 07 sty 2016, 17:23
Tak jak pisze Dominik_wot, każdy lek ma jakieś skutki uboczne. Cięższe lub lżejsze, ale niestety ma. Super, jak ktoś w ogóle ich nie odczuwa. Ale nie zawsze tak jest.

spiety99, ja miałam takie uczucie przy większych dawkach paroksetyny, takie wszechogarniające szczęście, a nawet czasami totalna głupawa. Ja akurat lubiłam ten stan :-) i takie lightowe podejście do życia.

co rozumiesz przez "moja wyobraźnia nie działa?
Sertralina 50mg

przez Dominik_wot 07 sty 2016, 18:31
Olalala napisał(a):Tak jak pisze Dominik_wot, każdy lek ma jakieś skutki uboczne. Cięższe lub lżejsze, ale niestety ma. Super, jak ktoś w ogóle ich nie odczuwa. Ale nie zawsze tak jest.

spiety99, ja miałam takie uczucie przy większych dawkach paroksetyny, takie wszechogarniające szczęście, a nawet czasami totalna głupawa. Ja akurat lubiłam ten stan :-) i takie lightowe podejście do życia.

noo dokładnie ;) dlatego ja nie widzę problemu w takim działaniu leku :P

-- 07 sty 2016, 19:19 --

ja tak miałem na Amitryptylina VP ale to już jest hardcore + jazda bez trzymanki

-- 07 sty 2016, 19:35 --

bo mój dr. Dinozaur przepisał mi TLPD jako pierwsze hehehe tylko ciekawe czy był taki stary i głupi czy to ja aż tak źle wyglądałem hahaha

-- 07 sty 2016, 19:47 --

a może był starej daty i wiedział co jest najbardziej skuteczne... kto to wie ... ja tego niewiem :P

przez spiety99 07 sty 2016, 21:17
Olalala napisał(a):Tak jak pisze Dominik_wot, każdy lek ma jakieś skutki uboczne. Cięższe lub lżejsze, ale niestety ma. Super, jak ktoś w ogóle ich nie odczuwa. Ale nie zawsze tak jest.

normalnie,nie mogę sobie w głowie np dodać jakiś cyfr,coś policzyć,przemyśleć co będę robił na drugi dzień ?
a wy to to tak w ogóle jesteście na coś chorzy ?, nie chce tu nikogo obrażać ale mam wrażenie że co poniektórzy biorą te leki do lepszej fazy ? Dominik_wot ?
przecież wyraźnie napisałem o spłyceniu niektórych emocji a nie o tym że działanie sertraliny mi się nie podoba

przez Olalala 07 sty 2016, 21:38
spiety99 napisał(a):

normalnie,nie mogę sobie w głowie np dodać jakiś cyfr,coś policzyć,przemyśleć co będę robił na drugi dzień ?
a wy to to tak w ogóle jesteście na coś chorzy ?, nie chce tu nikogo obrażać ale mam wrażenie że co poniektórzy biorą te leki do lepszej fazy ? Dominik_wot ?
przecież wyraźnie napisałem o spłyceniu niektórych emocji a nie o tym że działanie sertraliny mi się nie podoba

Może masz na myśli gonitwę myślową? Ja tak do niedawna też miałam, czasami to jeszcze wraca, ale już jest lepiej, a zwłaszcza jak nie wpadam w błędne koło nerwicy.

Już była o tym gatka parę stron temu, ja pisałam, że wszystkie leki SSRI spłycają emocje (mój psychiatra to potwierdził), ktoś inny nie do końca się z tym zgadzał. Ja jednak trzymam się swojej wersji :-) Także akurat samo spłycenie emocji ma na celu Cię wyciszyć, wpłynąć dobroczynnie na Twój mózg i połączenia nerwowe żeby tak nie szalały pod wpływem zbyt silnych emocji.

Najlepsze leczenie zaburzeń lękowych to terapia, leki mają działanie wspomagające i tego powinieneś się trzymać. Jeśli czujesz, że działanie leku jest zbyt silne to może zmniejszyć dawkę? Musisz to skonsultować z lekarzem.

przez spiety99 07 sty 2016, 21:53
Olalala napisał(a):
spiety99 napisał(a):

Może masz na myśli gonitwę myślową? Ja tak do niedawna też miałam, czasami to jeszcze wraca, ale już jest lepiej, a zwłaszcza jak nie wpadam w błędne koło nerwicy.

Już była o tym gatka parę stron temu, ja pisałam, że wszystkie leki SSRI spłycają emocje (mój psychiatra to potwierdził), ktoś inny nie do końca się z tym zgadzał. Ja jednak trzymam się swojej wersji :-) Także akurat samo spłycenie emocji ma na celu Cię wyciszyć, wpłynąć dobroczynnie na Twój mózg i połączenia nerwowe żeby tak nie szalały pod wpływem zbyt silnych emocji.

Najlepsze leczenie zaburzeń lękowych to terapia, leki mają działanie wspomagające i tego powinieneś się trzymać. Jeśli czujesz, że działanie leku jest zbyt silne to może zmniejszyć dawkę? Musisz to skonsultować z lekarzem.

Nie gonitwa myśli a uczucie jakby pełnej głowy,nie mogę nic wymyślić po prostu,często brakuje mi słów jak mam coś komuś powiedzieć bo po prostu ich nie mogę stworzyć w głowie,a kiedy też coś próbuje jakby tam tworzyć to nic się nie dzieje oprócz jakby zaciskania obręczy wokół głowy. Daje taki przykład ktoś mnie się pyta jakie mam plany na następny dzień a ja zamiast przemyśleć coś w głowie to tego nie mogę zrobić po prostu. Często ludzie mnie teraz pytają czemu tak siedzę cicho i nic nie mówię,często też mówią że bredzę,tekst zamiast czytać w głowie to muszę go czytać na głos bo w myślach nie mogę.Dodam że przed nerwicą nie miałem takich problemów,powiem więcej bylem bardzo mądry i rozgadany,dużo mogłem myśleć,byłem sprytny,często pomagałem ludziom i mówili ale jesteś mądry itp.Ten tekst który teraz pisałem zobacz jak on jest bez sensownie poskładany. Te kilka linijek napisania tekstu dosłownie stworzyła u mnie ból głowy i dziwne wrażenie jakbym pisał to bezmyślnie.

przez Olalala 07 sty 2016, 22:38
spiety99 napisał(a): Nie gonitwa myśli a uczucie jakby pełnej głowy,nie mogę nic wymyślić po prostu,często brakuje mi słów jak mam coś komuś powiedzieć bo po prostu ich nie mogę stworzyć w głowie,a kiedy też coś próbuje jakby tam tworzyć to nic się nie dzieje oprócz jakby zaciskania obręczy wokół głowy. Daje taki przykład ktoś mnie się pyta jakie mam plany na następny dzień a ja zamiast przemyśleć coś w głowie to tego nie mogę zrobić po prostu. Często ludzie mnie teraz pytają czemu tak siedzę cicho i nic nie mówię,często też mówią że bredzę,tekst zamiast czytać w głowie to muszę go czytać na głos bo w myślach nie mogę.Dodam że przed nerwicą nie miałem takich problemów,powiem więcej bylem bardzo mądry i rozgadany,dużo mogłem myśleć,byłem sprytny,często pomagałem ludziom i mówili ale jesteś mądry itp.Ten tekst który teraz pisałem zobacz jak on jest bez sensownie poskładany. Te kilka linijek napisania tekstu dosłownie stworzyła u mnie ból głowy i dziwne wrażenie jakbym pisał to bezmyślnie.

To nieciekawie :/ skutek uboczny leku? Ja przy nerwicy mam problemy z pamięcią, ale czegoś takiego nie miałam szczerze mówiąc...

przez Dominik_wot 08 sty 2016, 00:41
spiety99tak wykryłeś mnie xd jestem zupełnie zdrowy a jem ssri tylko dla lepszej fazy ;) problem jest tylko taki że po nich nie ma fazy :P a na fazę można coś lepszego zapodać

a Ty masz zaburzenia pamięci i brak perspektywicznego (logicznego) myślenia + pusto-słów - czyli brak czegokolwiek logicznego do powiedzenia a nie brak wyobraźni sprawdźmy to? możesz sb. np. wyobrazić nagą kobietę jak z nią baraszkujesz ? może to głupi przykład ale tylko to mi przychodzi do głowy i jest bardzo dosadny i jednoznaczny

-- 08 sty 2016, 00:42 --

Olalalaa na parom miałaś problemy z libido ?

-- 08 sty 2016, 00:56 --

spiety99
np wrażenie szczęścia ponad wszystko ? mimo nie zbyt
ciekawych sytuacji ? albo non stop wrażenie takiej
euforii i żadnych innych emocji np takiego poczucia
bezpieczeństwa,miłości ?

bo to co opisałeś to jest pozytywne działanie leku :) a nie skutek uboczny :D tylko teraz pytanie czy te zaburzenia pamięci i koncentracji pojawiły Ci się po ssri czy po nerwica jeszcze przed braniem ssri bo jak nie no to to jest wina ssri one tak działają że "oglupiają" trochę człowieka #escitalopram np.

-- 08 sty 2016, 01:06 --

może warto zmienić lek albo lekarza ?

-- 08 sty 2016, 01:07 --

np. na wenlafeksyne

-- 08 sty 2016, 01:08 --

ale nie chcę Ci nic sugerować...!

-- 08 sty 2016, 01:10 --

ale nie chcę Ci nic sugerować!...

przez spiety99 08 sty 2016, 01:26
Dominik_wot napisał(a):spiety99tak wykryłeś mnie xd jestem zupełnie zdrowy a jem ssri tylko dla lepszej fazy ;) problem jest tylko taki że po nich nie ma fazy :P a na fazę można coś lepszego zapodać

a Ty masz zaburzenia pamięci i brak perspektywicznego (logicznego) myślenia + pusto-słów - czyli brak czegokolwiek logicznego do powiedzenia a nie brak wyobraźni sprawdźmy to? możesz sb. np. wyobrazić nagą kobietę jak z nią baraszkujesz ? może to głupi przykład ale tylko to mi przychodzi do głowy i jest bardzo dosadny i jednoznaczny

-- 08 sty 2016, 00:42 --

Olalalaa na parom miałaś problemy z libido ?

-- 08 sty 2016, 00:56 --

spiety99
np wrażenie szczęścia ponad wszystko ? mimo nie zbyt
ciekawych sytuacji ? albo non stop wrażenie takiej
euforii i żadnych innych emocji np takiego poczucia
bezpieczeństwa,miłości ?

bo to co opisałeś to jest pozytywne działanie leku :) a nie skutek uboczny :D tylko teraz pytanie czy te zaburzenia pamięci i koncentracji pojawiły Ci się po ssri czy po nerwica jeszcze przed braniem ssri bo jak nie no to to jest wina ssri one tak działają że "oglupiają" trochę człowieka #escitalopram np.

-- 08 sty 2016, 01:06 --

może warto zmienić lek albo lekarza ?

-- 08 sty 2016, 01:07 --

np. na wenlafeksyne

-- 08 sty 2016, 01:08 --

ale nie chcę Ci nic sugerować...!

niestety ale nagiej dziewczyny jak z nią szaleje nie mogę sobie wyobrazić, nawet jak jak by wyglądała mniej więcej nago itp, po prostu nic nie umiem wymyślić, przemyśleć,kompletnie brak wizji na coś,wrażenie jakby bym odcięty od tych zmysłów

w 2012 brałem setaloft 8 miesięcy i już jak go brałem to już był tutaj problem z tym,ale nie pamiętam jak to było przed braniem tego leku,później lek odstawiłem około 9 miechów spokój z nerwicą bez żadnych terapi, w domu kłótnie z "rodziną" i znów nawrót ale nerwica już miała inne objawy psycholog kilka miesięcy i bez leków wyszedłem na prostą ,teraz znów nawrót i kolejne nowe objawy nerwicowe, dodam że to co teraz widzisz co napisałem to było pisane 15 minut i myślone na głos

Sortuj wg