SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 26 gru 2015, 13:44
nie u kazdego, po sertralinie nie miałem zadnej anhedonii, to był jedyny lek na którym czułem się normalnie, ani zamulenia ani nienaturalnego pobudzenia,złe działanie pojawiło się dopiero po wielu miesiącach, ale wtedy to się lek powinno odstawiać a nie brać latami i potem dzieje się nie wiadomo co

przez Nichtigkeit 26 gru 2015, 14:48
Czy pogorszenie może nastąpic po kilku dniach od zwiekszenia dawki?

przez arminn 27 gru 2015, 20:02
Ja sertraline mam już za sobą. Powiedziałam jej "baj, baj" kilka dni temu :papa:
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niecierpliwy30 27 gru 2015, 21:58
arminn dlaczego powiedziales sertralinimie bye bye? Co zamiast serty? Jak dlugo ją brales? Jak na ciebie działała?
Szaraczek i jak tam plan z wenlą?
Vengence jakas poprawa na tym obecnym mixie?

Czy jest ktos kto bierze sertraline i czuje się zdrowy,bez depresji?

przez szaraczek 27 gru 2015, 23:44
Niecierpliwy30, Bez zmian :smile: 5 stycznia mam wizytę u lekarza i od 6 wracam do wenlafaksyny.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez arminn 27 gru 2015, 23:49
Niecierpliwy30,
PowiedziałAM tak, ponieważ nie widziałam poprawy po całkiem długim przyjmowaniu leku, miałam wrażenie, że potęgował anhedonię itp., brałam ją prawie 2 miesiące.
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

przez bączuś 28 gru 2015, 02:09
Biore jednak sertre w dawce 400 mg nadal,wkrótce (za 5 dni) minie miesiąc jak będe na sertrze w tej dawce.Dam jeszcze temu lekowi szansę,dołoże do niego na motywację flupentiksol.
bączuś

przez Narnia 28 gru 2015, 04:55
Hej wszystkim: )od ponad tygognia biore asertin 50.najpierw bralam po pol a teraz od dwoch dni cala tabletke. Moze to za szybko ale widze poprawe.Mam dosc stresujace zycie i ze tak powiem ostatnia sytuacja przyczynila sie do tego ze wpadlam w szal. Cale cialo mi drzalo nie dalo sie mnie w zaden sposob uspokoic no i oczywiście nie moglam nad soba zapanowac.Wiedzialam ze sama bez zadnego leku nie poradze sobie. Wiec zapisano mi Asertin 50mg. Mam nadzieje ze pomoze mi chociaz w jakims stopniu. Juz widze ze ta cala sytuacja jest dla mnie coraz bardziej obojetna choc chwilami wraca. Wiem ze dopiero zaczelam brac ten lek ale czy jest ktos kto bral go do konca? I czy takie leki pomoga? Bo to depresja raczej nie jest. Mam w sobie wiecej niepokoju ktory mnie dobija zlosci nienawisci i bezradnosci. Moge czekac bo chce by mi to minelo, ale jesli ktos mial podobnie prosze odpiszcie :) pozdrawiam cieplutko ;)

przez Dominik_wot 28 gru 2015, 07:45
Narnia napisał(a):Hej wszystkim: )od ponad tygognia biore asertin 50.najpierw bralam po pol a teraz od dwoch dni cala tabletke. Moze to za szybko ale widze poprawe.Mam dosc stresujace zycie i ze tak powiem ostatnia sytuacja przyczynila sie do tego ze wpadlam w szal. Cale cialo mi drzalo nie dalo sie mnie w zaden sposob uspokoic no i oczywiście nie moglam nad soba zapanowac.Wiedzialam ze sama bez zadnego leku nie poradze sobie. Wiec zapisano mi Asertin 50mg. Mam nadzieje ze pomoze mi chociaz w jakims stopniu. Juz widze ze ta cala sytuacja jest dla mnie coraz bardziej obojetna choc chwilami wraca. Wiem ze dopiero zaczelam brac ten lek ale czy jest ktos kto bral go do konca? I czy takie leki pomoga? Bo to depresja raczej nie jest. Mam w sobie wiecej niepokoju ktory mnie dobija zlosci nienawisci i bezradnosci. Moge czekac bo chce by mi to minelo, ale jesli ktos mial podobnie prosze odpiszcie :) pozdrawiam cieplutko ;)

co to znaczy do końca ;) ? do końca czego :)

tak ten lek Ci pomoże i pomaga w takich sytuacjach :D
ssri głównie są przeciwlekowe i przeciwstresowe - na nerwicę - mniej na depresję :)

skoro Ci pomaga to Ci pomaga czyli działa dobrze :) tak już po tygodniu może pojawić się pozytywna odpowiedź organizmu 7-14dni wystarczy...

pozdrawiam też cieplutko

przez Vengence 28 gru 2015, 10:07
Niecierpliwy30 napisał(a):arminn dlaczego powiedziales sertralinimie bye bye? Co zamiast serty? Jak dlugo ją brales? Jak na ciebie działała?
Szaraczek i jak tam plan z wenlą?
Vengence jakas poprawa na tym obecnym mixie?

Czy jest ktos kto bierze sertraline i czuje się zdrowy,bez depresji?

Póki co jest gorzej niż przed zaczęciem brania, mirte biore 2 miechy ale wenle dopiero około 2 tygodni, więc to
krótko, póki co czuje przymulenie lekkie i otępienie, ale to dobrze, że jest cokolwiek, to znaczy, że substancja jakoś tam działa na głowę, teraz zobaczymy w jaką to stronę pójdzie, jeżeli nie zadziała to nie wiem, trzeba będzie dać sobie spokój z lekami, na koniec powiem wam tak, brałem wszystkie ssri i wszystkie działają podobnie, nie ma sensu zmieniać jednego ssri na inny, no chyba że jeden z nich nie działa, bądz przestał działać, na każdym podobnie muli, na paroksetynie muli najmocniej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Marcin2013 28 gru 2015, 10:11
takie moje pytanie naco ten lek jest

przez Dominik_wot 28 gru 2015, 12:10
Marcin2013 napisał(a):takie moje pytanie naco ten lek jest

na co chcesz - taka moja odpowiedź :)

przez Ewgf 28 gru 2015, 13:16
Na psychosomaderaterium nabyte. Na nerwice oczu i ból dupy :)
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Narnia 28 gru 2015, 16:55
A mam pytanie czy jest ktos kto ze tak powiem mial totalnie wylane na sytuacje co doprowadzily go do nerwicy? Po zazyciu tych lekow? Bo sie obawiam ze tylko teraz jest mi lepiej jak je biore a gdy przestane to wroci :( a pewnie tego nie zniose. Jestem silna bo nie raz sie nie poddawalam ale pamietam jakie to skutki mialo. Teraz poratowalam sie Asertinem i marze by zapomniec o przeszlosci i zaczac od nowa.

Sortuj wg