SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Ewgf 23 gru 2015, 12:30
panie nerw bez nerw :) z rana 4 stowy i gra gitara. na sen biore chlorprothixen kwetiapine i alprazolam. Z własnego doświadczenia jakos nie przepadam za tym sritiko.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez bączuś 23 gru 2015, 13:45
Im mniej leków tym lepiej,biore tylko sertre,żadnych benzo i leków nasennych.
bączuś

przez Lord Kapucyn 24 gru 2015, 02:00
Niecierpliwy30 napisał(a):Dark Passenger a co myslisz o tym zeby sprobowac tianeptyny z sertraliną. Jak obecny mix nie zadziała. Czy bardziej ten buspiron do serty jak dla mnie. Czy buspiron i bupropion bardzo się roznią od siebie w działaniu?

Bupropion i buspiron poza podobnie brzmiącą nazwą nie mają ze sobą nic wspólnego. Ten pierwszy jest inhibitorem wychwytu noradrenaliny i dopaminy oraz antagonistą receptorów nikotynowych, ten drugi głównie częściowym agonistą receptora serotoninowego 5-HT1a, no i tam ma jeszcze parę innych wodotrysków. Połączenie SSRI z buspironem jest bardziej konwencjonalne, a z tianeptyną już nieco niekonwencjonalne. Napisz mi po świętach na pw jaką masz "eFkę" i jakie leki brałeś do tej pory, w jakich mixach.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez donkarlos 24 gru 2015, 09:01
Witam wszystkich!

Mam pytanie, czy miał ktoś problemy ze spaniem po zwiększeniu dawki Sertraliny?
Od prawie roku biorę 50mg. Zawsze dobrze sypiałem.
10 dni temu zwiększyłem do 100mg i po tygodniu zaczęły się problemy. Jedna noc zupełnie bezsenna, kolejne noce 2-4 godziny snu z przebudzeniami.
Proszę o pomoc, ponieważ nie jestem pewien czy to wina zwiększenia dawki czy może jest jakaś inna przyczyna.

przez wisnia80 24 gru 2015, 09:16
Odstawiłęm serte i wacek od razu w lepszej kondycji fizycznej. :mrgreen:

-- 24 gru 2015, 09:23 --

A i jeszcze jedna rzecz. Po odstawieniu leku obsoerwuje u siebie olbrzymie "parcie na napęd". Jakiś strasznie pobudzony jestem, nie mogę w miejscu usiedzieć. Czuje się jakby mnie energia rozsadzała. Nagle rzeczy ktore odwlekałem na potem chciałbym w 1 minucie zrealizować.

WTF ??? Co to może się dziać pod czachą?

przez lunatic 24 gru 2015, 20:27
normalne po odstawieniu ,szybko minie

przez Nichtigkeit 25 gru 2015, 08:54
Ile potrzeba czasu by stwierdzić ze nie działa?

przez szaraczek 25 gru 2015, 10:06
Nichtigkeit, Minimum kilka miesięcy zażywania dawki terapeutycznej.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez bączuś 25 gru 2015, 13:00
Kolejny dzień na dawce 400 mg sertry,mam sraczke i doskwiera mi bezsennośc i jadłowstręt.
bączuś

przez Kot_ 25 gru 2015, 13:52
szaraczek napisał(a):Nichtigkeit, Minimum kilka miesięcy zażywania dawki terapeutycznej.
chyba maksimum kilka miesięcy. Nikt nie będzie czekał np. 9 miechow na działanie leku.
Kot_

przez bączuś 25 gru 2015, 21:17
Odstawiam sertre od jutra,dziś miałem tak głęboką anhedonie ze byłem bliski ewakuacji na tamten Świat.Jutro zaczynam brać coś na DA-mam selegiline,flupentiksol,tianeptyne,Piribedil-co polecacie?
bączuś

przez szaraczek 25 gru 2015, 23:09
Kot_ napisał(a):
szaraczek napisał(a):Nichtigkeit, Minimum kilka miesięcy zażywania dawki terapeutycznej.
chyba maksimum kilka miesięcy. Nikt nie będzie czekał np. 9 miechow na działanie leku.

Kot_, Miałem na myśli to, że żeby stwierdzić czy sertralina na nas zadziała czy nie potrzeba minimalnie kilka miesięcy systematycznego przyjmowania dawki terapeutycznej. Mam tu na myśli jakieś 3-4 miesiące. Nie 9. Jeśli odstawilibyśmy lek przed upływem tego czasu to moglibyśmy nie być pewni - jeśli poczekalibyśmy jeszcze trochę dłużej - czy lek na pewno by na nas nie działał.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez DOROTA777 25 gru 2015, 23:38
Ja biorę od niedawna .Hmm,nie mogę jeszcze napisać czy działa .Jedynie co mnie dziwi to to iż niemal od samego początku mam problemy ,Nie wiem za bardzo jak to opisać.Otóż po tym leku zaczęły mi się problemy astmatyczne.Miałam już astmę po infekcyjną .Wtedy zwalałam to na objawy nerwicy .Po wizycie u pulmonologa i lekach nagle przeszło.Teraz przy każdej infekcji używam leków astmatycznych.Po kazdej tabletce Zoloftu mam odczucie iż nie mogę zaczerpnąć powietrza.Moje płuca są mniej wydolne.Dołączyłam leki p/astmatyczne po których się poprawia i odchodzi też zmęczenie .Poczekam jeszcze miesiąc i wrcz poproszę o inny lek.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Pablo5HT1 26 gru 2015, 01:57
bączuś napisał(a):Odstawiam sertre od jutra,dziś miałem tak głęboką anhedonie ze byłem bliski ewakuacji na tamten Świat.Jutro zaczynam brać coś na DA-mam selegiline,flupentiksol,tianeptyne,Piribedil-co polecacie?

no po SSRI anhedonia jest okropniasta, też tak miałem po sertrze ale żeby choć pomogła coś a guzik.. po escitalopramie dostałem anhedonii i impotencje i, około miesiąca nie biorę i to świństwo wciąż działa, aha i łaknienie dalej jak bym miał zeżreć pół lodówki, a w sumie brałem tylko 10 mg i około 2 miechy. nie jestes sam..moze selegiline spróbuj. sam jestem ciekawy jak to działa bo nigdy nie brałem.

Sortuj wg