SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez szaraczek 21 gru 2015, 21:29
Vengence, Odpowiesz Patryk na moje 2 w/w pytania? :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 21 gru 2015, 21:52
szaraczek napisał(a):Vengence, Odpowiesz Patryk na moje 2 w/w pytania? :smile:

Miałem wenle w domu, biorę efectin bo taki mam.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 22 gru 2015, 11:06
Vengence napisał(a):
szaraczek napisał(a):Vengence, Niby taki świetny, zachwalany miks. Prawie, że CRF a mimo to kiepsko? Może krótko jeszcze go bierzesz?

Krótko biore, wenle dopiero 2 tydzień, więc ona nawet nie zaczęła działać, choć dzisiaj jest trochę
lepiej niż przez ostatnie dni, kilka dni temu dosłownie umierałem, a dzisiaj jest znośnie, więc jest trochę
lepiej, ale ogólnie moją sytuacje nazwałbym "tragedią". :pirate:

Vengence, Nie ma co załamywać rąk. Jesteś doświadczonym pacjentem i - kto jak kto, ale Ty - doskonale wiesz, że prawie 2 tygodnie od rozpoczęcia kuracji wenlafaksyną, ona wręcz nie ma prawa jeszcze działać. Łykaj to cierpliwie i czekaj na efekty. Zapewne pewnego ranka obudzisz się zupełnie innym człowiekiem. Ja tak miałem ;)

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Olalala 22 gru 2015, 12:28
szaraczek napisał(a):
Vengence napisał(a):
szaraczek napisał(a):Vengence, Niby taki świetny, zachwalany miks. Prawie, że CRF a mimo to kiepsko? Może krótko jeszcze go bierzesz?

Krótko biore, wenle dopiero 2 tydzień, więc ona nawet nie zaczęła działać, choć dzisiaj jest trochę
lepiej niż przez ostatnie dni, kilka dni temu dosłownie umierałem, a dzisiaj jest znośnie, więc jest trochę
lepiej, ale ogólnie moją sytuacje nazwałbym "tragedią". :pirate:

Vengence, Nie ma co załamywać rąk. Jesteś doświadczonym pacjentem i - kto jak kto, ale Ty - doskonale wiesz, że prawie 2 tygodnie od rozpoczęcia kuracji wenlafaksyną, ona wręcz nie ma prawa jeszcze działać. Łykaj to cierpliwie i czekaj na efekty. Zapewne pewnego ranka obudzisz się zupełnie innym człowiekiem. Ja tak miałem ;)

Vengence, popieram szaraczka. Nie poddawaj sie. Mogę się z Tobą solidaryzować, bo ile mam samopoczucie dobre to rozpierdzielają mnie skutki uboczne sertraliny :-) ale musi działać, od 10-11 tygodnia jest wyraźna poprawa. Także zasiśnij zęby I czekaj.

przez Dark Knight 22 gru 2015, 13:08
Najlepiej polaczyc ze soba wszystko co mozliwe moze wtedy cos zadziala :) poki co leczenie w polsce jest bez sensu lekarze boja sie kazdej substancji a co dopiero polaczen

przez szaraczek 22 gru 2015, 13:50
Dark Knight napisał(a):Najlepiej polaczyc ze soba wszystko co mozliwe moze wtedy cos zadziala :) poki co leczenie w polsce jest bez sensu lekarze boja sie kazdej substancji a co dopiero polaczen

Dark Knight, Boją się każdej substancji? To dlaczego przepisują notorycznie SSRI/SNRI? I to nie tylko psychiatrzy. Rodzinni też. W opinii lekarzy te leki uchodzą za bardzo bezpieczne, ale my wiemy, że nie do końca jest to prawdą.
Co do połączeń. Tu już bardziej się z Tobą zgodzę.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Olalala 22 gru 2015, 15:03
szaraczek napisał(a):
Dark Knight napisał(a):Najlepiej polaczyc ze soba wszystko co mozliwe moze wtedy cos zadziala :) poki co leczenie w polsce jest bez sensu lekarze boja sie kazdej substancji a co dopiero polaczen

Dark Knight, Boją się każdej substancji? To dlaczego przepisują notorycznie SSRI/SNRI? I to nie tylko psychiatrzy. Rodzinni też. W opinii lekarzy te leki uchodzą za bardzo bezpieczne, ale my wiemy, że nie do końca jest to prawdą.
Co do połączeń. Tu już bardziej się z Tobą zgodzę.

Ja własnie do dziś nie wiem czemu leki SSRI traktowane są jako bezpieczne - widząc ile skutków ubocznych powodują (łącznie z możliwością myśli samobójczych / popełnienia samobójstwa). A ulotki tych leków są bardzo pokaźne.

przez Vengence 22 gru 2015, 19:05
No dzięki za wsparcie, u mnie nie ma aż takiej tragedii, do końca roku z pewnością dożyje. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez bączuś 22 gru 2015, 19:16
Wiem że to szalone ale wziąłem dziś na próbę 1000 mg sertraliny chcąc sprawdzić działanie na dopamine i musze przyznac ze po pierwsze dobrze zareagowałem na tą dawkę i czuć było dopaminergiczne działanie-jestem na nie wyczulony i doskonale wiem kiedy takie działanie się ujawnia i jak smakuje.
bączuś

przez Vengence 22 gru 2015, 20:04
bączuś napisał(a):Wiem że to szalone ale wziąłem dziś na próbę 1000 mg sertraliny chcąc sprawdzić działanie na dopamine i musze przyznac ze po pierwsze dobrze zareagowałem na tą dawkę i czuć było dopaminergiczne działanie-jestem na nie wyczulony i doskonale wiem kiedy takie działanie się ujawnia i jak smakuje.

Pojechałeś po bandzie. :P

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ewgf 22 gru 2015, 20:27
bączuś, tauzena na dzień żeś przydupił? A jakie to dopaminowe działanie odczułeś?
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Niecierpliwy30 22 gru 2015, 21:33
bączuś to ile normalnie dziennie serty bierzesz? Serta i bupropion jak narazie nic nadzwyczajnego nie robia z moja depresja. Jedyne co to jestem wyciety z emocji , wszystko mi wisi, zimny jak lód. Cale wolne chwile spedzam przy kompie szukajac szczesliwego mixu.
Dark Passenger a co myslisz o tym zeby sprobowac tianeptyny z sertraliną. Jak obecny mix nie zadziała. Czy bardziej ten buspiron do serty jak dla mnie. Czy buspiron i bupropion bardzo się roznią od siebie w działaniu?
Vengence moze juz wspominałes ale zapytam jeszcze raz. Jak u ciebie z nadwagą na mircie. Ile wazysz obecnie. Ile wazyłes przed mirtą. I czy masz ten szalony nie do opanowania zwierzecy apetyt na wszystko?

przez Vengence 22 gru 2015, 21:46
Niecierpliwy30, Waga w normie, nawet trochę schudłem, właśnie zajadam po mircie. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Niecierpliwy30 22 gru 2015, 22:18
Vengence jestem w szoku ze nie tyjesz. Ja tez bym tak chciał....

Sortuj wg