SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Vengence 19 gru 2015, 11:59
Dominik_wot napisał(a):Vengence ja chcę sprawdzić Twoją wiedzę :)

odpowiedz na moje pytania :D

and merry christmas, and the happy new year to you ;)
Wklej te pytania bo nie chcę mi się szukać. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 19 gru 2015, 12:02
Vengence napisał(a):
Niecierpliwy30 napisał(a):Moje zdanie jest takie. I mysle ze wielu zgodzi się ze mną. Te leki nie leczą ale zaleczają. Pozwalają normalnie zyc ,funkcjonowac. Moje odczucie jest takie ze prawdziwe lekarstwo to cos co wspomaga organizm podczas choroby. A gdy się wyzdrowieje to ten lek juz jest nie potrzebny i organizm moze funkcjonowac bez niego. Ja nie znam nikogo kto by wyszedł z depresji lub jakiejs innej choroby psychicznej dzieki lekom i teraz cieszy się zyciem nie biorąc niczego. Ale znam osoby ktore biorą leki na nerwice lękową i depresje od wielu lat. Jedna z bliskich mi osób 17 lat...

A ja znam osobę, która miała depresje i teraz nie bierze ponad 10 lat leków i nie ma depresji i mówi, że jest w pełni zdrowa, prawda jest taka, jeżeli depresja u kogoś to naprawdę braki serotoninowe, to ssri go wyleczą, sądzę że trwale, ale oczywiście, że depresja wrócić może, ale sądzę, że jeśli wróci to już nie z taka siłą, gorzej jeżeli z depresją są myśli natrętne, zaburzenia lękowe, bądz nerwica czy jakaś fobia społeczna, to wszystko bardzo komplikuje dobór leku i leczenie.

Vengence, Myślisz, że współwystępowanie myśli natrętnych, zaburzeń lękowych i fobii społecznej komplikuje dobór leku? Moim zdaniem nie, bo zazwyczaj wszystkie te jednostki chorobowe leczy się właśnie lekami przeciwdepresyjnymi. Te zaburzenia są mocno powiązane ze sobą. Tak naprawdę rzadko kiedy występuje u kogoś depresja solo.

-- 19 gru 2015, 11:28 --

Pablo5HT1, Ja miałem silną depresję z cakowicie spaczonym spojrzeniem na rzeczywistość, otoczenie, gdzie już miałem brak poczucia sensu w wychodzeniu z domu i z tym wszystkim poradziła sobie wenlafaksyna solo. Nie żadne miksy. Więc czasem jeden lek z grup SSRI/SNRI może komuś bardzo pomóc. Poza tym nawet gdyby tym razem wenlafaksyna - kiedy znowu do niej wrócę - miałaby nie pomóc, to i tak nie będę próbować żadnych miksów, bo po prostu nie lubię miksów. Wolę już stan - jeśli taki przyjdzie - pośredniej poprawy niż miks wenli z czymś tam i całkowitą poprawę. Poza tym na ten moment nie mam już tak ciężkiej depresji jak wtedy :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 19 gru 2015, 12:44
szaraczek, No niestety ale komplikuje, nie wszyscy mają lęki niektórzy mają samą depresje i niechęć do wykonywania czynności, jak ktos odczuwa silny lęk to nie dostanie np wellbutrinu, który trupa jest w stanie z grobu wyciągnąć za uszy, oczywiście,
nie na każdego działa, ale tak jest z każdym lekiem, nie ma nic pewnego, depresja łatwiej się leczy bez lęku i/lub natręctw oraz fobii społecznej,
fobia społeczna nie ma nic wspólnego z serotoniną, to prawdopodobnie zła praca receptorów d1/d2, choć to też nie jest pewne, sądzę, że fobia społeczna to tak naprawdę część naszej osobowości naszych lęków i strachu i tu leki niewiele pomogą, trzeba nad sobą pracować samemu, chodzić i robić to czego się boimy, leki tylko przytłumią ten lęk, ale strach i tak zostanie, poza tym co to za frajda wiedząc, że jesteś zależny tylko i wyłącznie od tabletki, jeżeli nie włożysz w to własnej pracy, to nic i nigdy się nie zmieni, wiadomo, że są stany depresyjne w których kiwnięcie palcem sprawia ogromny ból, w takiej sytuacji trzeba albo zgłosić się do szpitala, alba przeczekać ten okres na benzo czy innych wynalazkach, nie ma prostej odpowiedzi na trudne pytania, jedno jest pewne depresja to choroba, która potrafi zniszczyć i zniweczyć każdego i
mało komu udaje się wyjść z niej bez szwanku. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dominik_wot 19 gru 2015, 15:42
Vengance
myślenie logiczne planowe no i celowe działanie poprawia się po psychotropach mi np. po amitryptylinie i fluoksetynie no a po esci byłem mocno rozkojarzony i się zapomniałem np. po co wyszedłem z domu

to nie jest bezpośredni skutek leczenia psychotropów...

są stany otepienia przy depresji albo zaburzenia
koncentracji pamięci podejmowania decyzji...

bo w depresji pamięć jak i koncentracja ulegają osłabieniu

dlatego się pytam: co może poprawiać/lub/poprawia pamięć w psychotropach
-serotonine
-dopamine
-noradrenaline
???

przez Pablo5HT1 19 gru 2015, 19:08
Vengence, po co mi składasz życzenia jak jednocześnie mnie obrażasz? nawet do Ciebie tu nie pisze a popatrz na swoje wpisy ile razy mnie obraziłeś. Nie zgadzasz się z moim zdaniem twój problem ale po co tyle ujadasz., myślisz, ze ja złozysz komus życzenia poprzedzone "chamówą" to jestes gość? Nie, nie jesteś w moim odbiorze i nie zasługujesz na specjalne profity.
szaraczek, to dobrze, ze pomogła ci wenla solo, napisałem że czasem trzeba coś dołożyć. no do SSRI, SNRI to jak sama nazwa wskazuje nieco inna bajka.

przez Vengence 19 gru 2015, 21:01
Pablo5HT1 napisał(a):Vengence, po co mi składasz życzenia jak jednocześnie mnie obrażasz? nawet do Ciebie tu nie pisze a popatrz na swoje wpisy ile razy mnie obraziłeś. Nie zgadzasz się z moim zdaniem twój problem ale po co tyle ujadasz., myślisz, ze ja złozysz komus życzenia poprzedzone "chamówą" to jestes gość? Nie, nie jesteś w moim odbiorze i nie zasługujesz na specjalne profity.
szaraczek, to dobrze, ze pomogła ci wenla solo, napisałem że czasem trzeba coś dołożyć. no do SSRI, SNRI to jak sama nazwa wskazuje nieco inna bajka.

Gdzie cię niby obraziłem przecież to ty napisałeś o mnie i o innym użytkowniku frustraci, to ty zaczynasz rozróbę a potem robisz z siebie biednego misia, popatrz na swoje posty i moje odpowiedzi, kończę z tobą rozmowę, to jest ostatni post w twoim kierunku, nie ma z kim gadać.

-- 19 gru 2015, 21:06 --

Pablo5HT1, Jeszcze jedna rzecz, nie widzisz ilu ludzi ma podobne zdanie na temat tego co piszesz i jak myślisz, sądzisz, że inni się mylą a ty jesteś jakimś zbawicielem czy mega mózgiem!?, zastanów się trochę nad sobą i trochę pokory i szacunku dla innych to będziesz inaczej odbierany, chyba, że tobie na tym nie zależy, ale to nie moja sprawa i mam to w dupie, koniec rozmowy, bo nie dość, że mam zly dzień, to jeszcze ty mnie wkur...z swoją gadką i zaczepkami i kiepskimi wkrętami. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Niecierpliwy30 19 gru 2015, 23:02
Chlopaki. Zapomnijcie o tym co bylo. I zacznijcie od nowa. Musimy sobie pomagac. Emocje psują relacje między ludzmi. Ale i tak was podziwiam ze macie tyle ochoty na pisanie do siebie. Mi ciezko kilka linijek napisac. A teraz wrocmy do leczenia. Minelo 9 tyg. odkąd biore sertraline obecnie w dawce 200mg a do tego bupropion 150mg i ketrel 25mg na noc. Dalej zycia we mnie nie ma. A do tego jestem wyciety z emocji, wspólczucia innym gdy stanie sie cos zlego. Wszystko jest mi obojetne. Ogolnie wegetacja. Bupropion sprawia ze jestem jeszcze bardziej napiety,spiety w kontaktach z ludzmi. Praktycznie zadnego dobrego dzialania na ta chwile. Rece mi sie trzesą , glowa sama skreca czasami. Takie jakies tiki. To chyba nie jest lek dla mnie. Pytanie do moderatora Dark Passenger. Co zamiast mirtazapiny. Jest cos w niej takiego ze w polaczeniu z ssri albo snri rozwala moja depresje calkowicie. Fobie takze. Ale negatywny skutek przybierania na wadze wyklucza ja calkowicie w moim przypadku. Waze teraz 85kg a mirta sprawila w przeszlosci ze wazylem 115kg. Doktor powiedzial ze trazodonu nie przepisuje mlodym bo moze stanąć i juz nie opasc i wtedy bedzie trzeba jechac do szpitala. Prosze o odpowiedz.....

przez Vengence 19 gru 2015, 23:10
Niecierpliwy30 napisał(a):Chlopaki. Zapomnijcie o tym co bylo. I zacznijcie od nowa. Musimy sobie pomagac. Emocje psują relacje między ludzmi. Ale i tak was podziwiam ze macie tyle ochoty na pisanie do siebie. Mi ciezko kilka linijek napisac. A teraz wrocmy do leczenia. Minelo 9 tyg. odkąd biore sertraline obecnie w dawce 200mg a do tego bupropion 150mg i ketrel 25mg na noc. Dalej zycia we mnie nie ma. A do tego jestem wyciety z emocji, wspólczucia innym gdy stanie sie cos zlego. Wszystko jest mi obojetne. Ogolnie wegetacja. Bupropion sprawia ze jestem jeszcze bardziej napiety,spiety w kontaktach z ludzmi. Praktycznie zadnego dobrego dzialania na ta chwile. Rece mi sie trzesą , glowa sama skreca czasami. Takie jakies tiki. To chyba nie jest lek dla mnie. Pytanie do moderatora Dark Passenger. Co zamiast mirtazapiny. Jest cos w niej takiego ze w polaczeniu z ssri albo snri rozwala moja depresje calkowicie. Fobie takze. Ale negatywny skutek przybierania na wadze wyklucza ja calkowicie w moim przypadku. Waze teraz 85kg a mirta sprawila w przeszlosci ze wazylem 115kg. Doktor powiedzial ze trazodonu nie przepisuje mlodym bo moze stanąć i juz nie opasc i wtedy bedzie trzeba jechac do szpitala. Prosze o odpowiedz.....

Nie pomogę ci bo czuje się podobnie, obecnie biorę 75 wenli + 30 mg mirty, póki co jest kiepsko, pozdro.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 20 gru 2015, 12:03
Vengence, Niby taki świetny, zachwalany miks. Prawie, że CRF a mimo to kiepsko? Może krótko jeszcze go bierzesz?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez bączuś 20 gru 2015, 13:37
Dla mnie dawka 400 mg sertraliny którą biorę od 3 tygodni jest nadal niską dawką,zamierzam dodać do niej jeszcze 60 mg paroksetyny lub 300 mg klomipraminy.
bączuś

przez Vengence 20 gru 2015, 14:44
szaraczek napisał(a):Vengence, Niby taki świetny, zachwalany miks. Prawie, że CRF a mimo to kiepsko? Może krótko jeszcze go bierzesz?

Krótko biore, wenle dopiero 2 tydzień, więc ona nawet nie zaczęła działać, choć dzisiaj jest trochę
lepiej niż przez ostatnie dni, kilka dni temu dosłownie umierałem, a dzisiaj jest znośnie, więc jest trochę
lepiej, ale ogólnie moją sytuacje nazwałbym "tragedią". :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez 35szopen 20 gru 2015, 17:12
Kalebx3 napisał(a):
Do rzeczy ....od kilkunastu miesięcy przyjmowałem 200mg sertagenu na dobę. Na początku października tego roku zarzyłem trochę dopalacza 5-dbfpv w ilości ok 25mg ale tego wieczoru nie zażyłem sertaliny...no wiadomo po to by nie mieszać....i wylądowałem w szpitalu na Rce. Dostałem zespołu serotoninowego. Pod koniec pażdziernika nadszedł dzien gdy to zjadłem trochę bezwodnej kofeiny, ok 10mg, a wcześniej koło południa zażyłem dawkę 200mg seragenu. No i stało się...znowu dostałem zespołu serotoninowego ale tym razem objawy były słabsze ale długotrwałe. Wyglądało to tak ,ze objawy nachodziły i przechodziły w różnym odstępie czasowym i nie koniecznie wszystkie na raz. Zaczęły się ok 15ej i trwały tak długo ,że ok 21:00 zdecydowałem się isć na SOR. Objawy były następujące: niepokój, jadłowstręt, zaciśnięty żołądek, kołatanie serca, szum w głowie, bardzo szerokie źrenice, niewielkie przykurcze i drgawki. Na SORze dali mi zastrzyk z hydroxyzyny i poszedłem do domu. Powoli mi przechodziło.
Następnego

to żaden ZS tylko objawy ( lekkiej) psychozy .Tylko lekkiej u .

Ale ja nie mam objawów psychozy albo nie wiem ,ze je mam...

przez Lord Kapucyn 20 gru 2015, 17:52
szaraczek napisał(a):
Vengence napisał(a):
Nie pomogę ci bo czuje się podobnie, obecnie biorę 75 wenli + 30 mg mirty, póki co jest kiepsko, pozdro.

Vengence, Niby taki świetny, zachwalany miks. Prawie, że CRF a mimo to kiepsko? Może krótko jeszcze go bierzesz?

CRF to z definicji połączenie wysokich dawek wenlafaksyny i mirtazapiny. To ^nie są wysokie dawki.

Maksymalna dawka wenlafaksyny to 375mg/d, a widziałem badania kliniczne, gdzie podawano dawki do 600mg/d. Także wpisy pacjentów na zagranicznych forach, którzy przyjmują takie dawki z błogosławieństwem swojego lekarza i wszystko jest ok. Dawkę maksymalną mirtazapiny oficjalnie ustalono na 45mg/dobę, ale jak wiadomo takie dawki nie satysfakcjonują amerykańskich klinicystów. Do CRF zamiast mirtazapiny można opcjonalnie podłączyć mianserynę, której hamerykanie nie dostają z prozaicznego powodu= nie jest u nich zarejestrowana, a ma zbliżoną budowę chemiczną i mechanizm działania do mirtazapiny. Można ją brać w dawkach do max. 200mg/d.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Niecierpliwy30 20 gru 2015, 18:52
Dark Passenger moglbys odpowiedziec na moje wczesniejsze pytanie?

Sortuj wg