SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez 35szopen 18 gru 2015, 20:08
Dark Passenger w sytuscji gdy u mnie wystąpiły prawie wszystkie
objawy ZS z ulotki sertagenu, to jaką byś diagnoze
postawił. Te objawy to:
tachykardia, ciężki oddech, mioklenie, dragwaki,
jadłowstręt, uderzenia gorąca/zimna, stan
podgorączkowy, szumy w głowie, rumieniec na twarzy,
niepokój. Oczywiście nie wystepowały wszystkie na
raz.

Dark Passenger masz na myśli halucynacje węchowe
czy to, że niektóre zapachy chemiczne wywołują u
mnie stany lękowe i rumieniec a czasem szum w
głowie? Powąchanie amfetaminy tez wywołało taką
reakcję, mimo ,ze nie brałem jej od wielu lat.

Neurolog powiedziała mi ,ze podejrzewa mikrourazy w
mózgu. Na razie dała neurovit i ginkotar. Za miesiąc kontrol i mam powiedzieć czy dalej mi w głowie szumi i reaguje na określone zapachy w sposób lękowy

Bonogren , który przyjmuje chyba się nie sprawdzi
bo mija 3tydz a objawy jego brania....senność i
suchość w gębie nie mija. Z ulotki wynika ,że po
2tyg powinno się ustabilizować. Po za tym ten lek
nie nadaje sie do brania na dzień bo zamula.
Niestety musze brać go i rano bo lęki nerwy
powracają jak nie wezme a jaką dawkę powinienem stosować w nerwicy lękowej. Stosuje 50mg na noc i 25mg na dzień.
jakim lekiem można zastąpić bonogren??
Ostatnio edytowano 18 gru 2015, 20:11 przez 35szopen, łącznie edytowano 1 raz

przez Dominik_wot 18 gru 2015, 20:10
Nichtigkeit napisał(a):
Nichtigkeit napisał(a):Biorę od miesiąca.. Pol tabletki teraz mam zwiększyć.. Glownie chodzi mi o moje objawy nerwicowe.. Ale sie waham..
no i nikt nie zauważył ze pisze :(

Chodzi mi o to kołatanie serca jakby i osłabienie "poranne" (po śnie, nawet krótkiej drzemce)...

ja zauważyłem :) ale niestey nie znam odpowiedzi :(

przez Niecierpliwy30 18 gru 2015, 23:07
Moje zdanie jest takie. I mysle ze wielu zgodzi się ze mną. Te leki nie leczą ale zaleczają. Pozwalają normalnie zyc ,funkcjonowac. Moje odczucie jest takie ze prawdziwe lekarstwo to cos co wspomaga organizm podczas choroby. A gdy się wyzdrowieje to ten lek juz jest nie potrzebny i organizm moze funkcjonowac bez niego. Ja nie znam nikogo kto by wyszedł z depresji lub jakiejs innej choroby psychicznej dzieki lekom i teraz cieszy się zyciem nie biorąc niczego. Ale znam osoby ktore biorą leki na nerwice lękową i depresje od wielu lat. Jedna z bliskich mi osób 17 lat...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 35szopen 18 gru 2015, 23:29
Niecierpliwy30 napisał(a):Moje zdanie jest takie. I mysle ze wielu zgodzi się ze mną. Te leki nie leczą ale zaleczają. Pozwalają normalnie zyc ,funkcjonowac. Moje odczucie jest takie ze prawdziwe lekarstwo to cos co wspomaga organizm podczas choroby. A gdy się wyzdrowieje to ten lek juz jest nie potrzebny i organizm moze funkcjonowac bez niego. Ja nie znam nikogo kto by wyszedł z depresji lub jakiejs innej choroby psychicznej dzieki lekom i teraz cieszy się zyciem nie biorąc niczego. Ale znam osoby ktore biorą leki na nerwice lękową i depresje od wielu lat. Jedna z bliskich mi osób 17 lat...

Ja pokonałem depresje lekami......sertagenem, Zajęło mi to ok10lat. Nie mam się jednak z czego cieszyć bo nerwica lękowa jest gorsza a ataki lęków zwłaszcza a dobrego psychiatrę naprawdę nie łatwo.

przez Vengence 18 gru 2015, 23:32
Niecierpliwy30 napisał(a):Moje zdanie jest takie. I mysle ze wielu zgodzi się ze mną. Te leki nie leczą ale zaleczają. Pozwalają normalnie zyc ,funkcjonowac. Moje odczucie jest takie ze prawdziwe lekarstwo to cos co wspomaga organizm podczas choroby. A gdy się wyzdrowieje to ten lek juz jest nie potrzebny i organizm moze funkcjonowac bez niego. Ja nie znam nikogo kto by wyszedł z depresji lub jakiejs innej choroby psychicznej dzieki lekom i teraz cieszy się zyciem nie biorąc niczego. Ale znam osoby ktore biorą leki na nerwice lękową i depresje od wielu lat. Jedna z bliskich mi osób 17 lat...

A ja znam osobę, która miała depresje i teraz nie bierze ponad 10 lat leków i nie ma depresji i mówi, że jest w pełni zdrowa, prawda jest taka, jeżeli depresja u kogoś to naprawdę braki serotoninowe, to ssri go wyleczą, sądzę że trwale, ale oczywiście, że depresja wrócić może, ale sądzę, że jeśli wróci to już nie z taka siłą, gorzej jeżeli z depresją są myśli natrętne, zaburzenia lękowe, bądz nerwica czy jakaś fobia społeczna, to wszystko bardzo komplikuje dobór leku i leczenie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 18 gru 2015, 23:44
Vengence i spółka, juz wałkuje wam po raz dwudziesty, zę ssri to nie są leki na dużą depresję, wciąż wpadacie w pułapkę lek antydepresyjny to d razu na depresję, tak nie jest. SSRI to głównie leki przeciwlękowe i przeciwobsesyjne.

przez lunatic 18 gru 2015, 23:49
Pablo5HT1 napisał(a):Vengence i spółka, juz wałkuje wam po raz dwudziesty, zę ssri to nie są leki na dużą depresję, wciąż wpadacie w pułapkę lek antydepresyjny to d razu na depresję, tak nie jest. SSRI to głównie leki przeciwlękowe i przeciwobsesyjne.

nie wiem skąd to wymyśliłeś, przy obniżonym samopoczuciu widać ich wyraźne działanie

przez Niecierpliwy30 18 gru 2015, 23:53
35szopen czyli nie biezesz zadnych leków. No to gratulacje...
No to miło usłyszec ze ktos kto miał prawdziwa depresje wyleczył się lekami Vengence....

przez Dominik_wot 19 gru 2015, 00:01
lunatic Pablo5HT1zacznijmy od tego co to jest depresja ;) OK !!! bo dla jednego będzie to tylko smuteczek jesienią i obniżenie nastroju a dla drugiego brak pracy studiów dziewczyny trzeciego siedzenie cały dzień w parku na laweczce czwartego nie zdobycie kontraktu za 5mln dolarów (przy zarobkach 1mln rocznie) dla piątego brak chleba i dachu nad głową szóstego zrobienie albo próby "Z" zrobienia sb kuku siódmego kalectwo lub wypadek samochodowy ósmego ot tak z niczego dziewiątego bo dzieci coś nawywijają 10 Bóg wie co jeszcze...

dla każdego to i to jest depresja ...dlatego leki i leczenie tak bardzo się różnią za pierwszym czy 10 x razem...bo to nie jest np. zapalenie płuc czy ku*** zawał...

pozdr
Ostatnio edytowano 19 gru 2015, 00:06 przez Dominik_wot, łącznie edytowano 2 razy

przez Pablo5HT1 19 gru 2015, 00:02
lunatic napisał(a):
Pablo5HT1 napisał(a):Vengence i spółka, juz wałkuje wam po raz dwudziesty, zę ssri to nie są leki na dużą depresję, wciąż wpadacie w pułapkę lek antydepresyjny to d razu na depresję, tak nie jest. SSRI to głównie leki przeciwlękowe i przeciwobsesyjne.

nie wiem skąd to wymyśliłeś, przy obniżonym samopoczuciu widać ich wyraźne działanie

Lunatic i co z tego? to są leki na lekki i średnie stany depresyjne, z dużego doła nie wyciągną, ty wogóle nie kumasz o czym piszę. Poprawic samopoczucie nie równa sie wyleczyć z depresji, kumasz?natomiast ze stanami lękowymi radzą sobie nie najgorzej choć to też nie Himalaje skuteczności.

-- 18 gru 2015, 23:06 --

lunatic napisał(a):

Są na lekkie i średnie stany na głębokie nie bo nie leczą głębokiej depry, skoro Ci sie poprawia to jeszcze nie dowód wyleczenia depresji, zrozum to musi byc całościowe i trwałe. Natomiast dobrze się sprawdzają w stanach lękowych i wtórnym obniżeniu nastroju.

-- 18 gru 2015, 23:10 --

Dominik wot, dlatego ja nie wnikam jaką kto ma depresję subiektywnie, piszę, ze gdy nasilenie depresji jest duże lub gdy jest zespół depresyjno-lękowy to te leki nie radzą sobie, nie ma remisji, nie ma powrotu do zdrowia, miałem to ja jak i całe rzesze ludzi, którym sam ssri nie pomógł. to sa fakty, popatrz na liczne osoby, które brały wszystkie ssri a pomógł im anafranil, tak- bo tu chodzi o multum działań, którego sam ssri nie zrobi, przykro mi moda na ssri jest potężna ale dzisiejsi psychiatrzy gorsi są od tych 20-30 lat temu, nie umieją leczyć depresji.

przez lunatic 19 gru 2015, 00:11
tak samo mozna stwierdzic ze stłumić stany lękowe to nie znaczy je wyleczyć, nie wiem po co takie filozofowanie

przez Vengence 19 gru 2015, 00:17

O czym ty gadasz chłopie, jak nie ssri to co innego, przecież nic innego nie ma, skończ z tą krucjatą przeciwko ssri, wielu ludziom te leki pomagają, ja kiedyś też narzekałem na ssri, ale nie zmienia to faktu, że części ludzi bardzo sobie je chwali, gdyby nie paroksetyna to sądzę,
że by mnie tu nie było, fakt, że nastrój był taki sobie, ale z najgorszego stanu ten lek mnie wyciągnął.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 19 gru 2015, 00:17
lunatic napisał(a):tak samo mozna stwierdzic ze stłumić stany lękowe to nie znaczy je wyleczyć, nie wiem po co takie filozofowanie

o kur... ty nawet nie wesz o czym piszę, nie mówie o leczeniu tylko o skuteczności usuwania objawów ( jako synonim leczenie), kumasz? SSRI to nie first-line na depre, zrobioni tylko z nich takie "gwiazdeczki" bo mają względnie mało uboków. A to czy komuś objawy wróca czy nie to już jest inna bajka.

-- 18 gru 2015, 23:20 --

Vengence, jeszcze raz do przymulonego łba: ssri to głównie leki przeciwlekowe i na lżejsze stany depresyjne, moze średnie, z cięzkimi epizodami depresji nie radzą sobie solo vide: augmentacja NaSSa, itd. to tak trudno skumać? a wyzwij mnie tylko .. to pożałujesz...
Ostatnio edytowano 19 gru 2015, 00:21 przez Pablo5HT1, łącznie edytowano 1 raz

przez Vengence 19 gru 2015, 00:21
Pablo5HT1, Bo te leki nie maja podwyższyć ci nastroju, tylko go wyrównać do stanu normalnego - neutralnego, tak jak ma większość ludzi na codzień, sądzisz, że nawet ludzie zdrowi nieraz nie czują się chujowo i nie mają siły lub chęci do życia!?,
depresant różni się tylko tym, że my taki stan mamy permanetnie, jeżeli chcesz poprawić nastrój to sięgnij po narkotyki - typu extasa czy kokaina i skończ już marudzić, nie chcesz brać ssri to nie bierz i szukaj swojego panaceum, które nie istnieje.

-- 19 gru 2015, 00:23 --

Pablo5HT1, Wez czlowieku wypieprzaj z tego forum, bo ty masz coś z głową, jeszcze raz mnie kur.. obrazisz to dostaniesz 2 ostrzeżenie i skończą się twoje wywody, gówno wiesz a wymądrzasz się, nie masz szacunku do drugiej osoby. :tel:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg