SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez themollka 26 lip 2006, 12:14
Wera, aha, rozumiem. 2 ssri to troche nietypowa kombinacja.. W sumie jestem przeciw, ale moze ci pomoze, nie chce przesadzac.

przez Wera 26 lip 2006, 14:38
Moja lekarka tez tak mówi, że leczenie u mnie jest nietypowe. Ja nie chciałam od razu "zejść" z Citalu, bo bardzo źle reaguję na nowe leki i dlatego taka kombinacja, myślę, że w poniedziałek mi zwiekszy zolof a co z Citalem zobaczę, pozdrawienia

przez Ranny_Ptak 27 lip 2006, 00:08
bubo napisał(a):Ja biorę Zoloft - od 11 dni. Przerzuciłam się ze środków bardziej uzalezniających. Psychiatra powiedział mi, że ten lek fizycznie nie uzależnia. Na ulotce pisze, że pierwsze efekty są po tygodniu no i tak było: minęło takie męczące uczucie odrealnienia, zmniejszyła się deprecha i lęki. Faktycznie, jak mówił lekarz, nie jest się po nim sennym. Czekam na pełen efekt terapeutyczny, który ma nastąpić podobno od 2-4 tyg. (jak pisze w ulotce). Acha, mam dawkę 50 mg. Ogólnie jestem zadowolona. Lepiej brać 1 tabletkę dziennie i ewentualnie jakieś inne na sen (1-1,5) niż te 7 innych które kiedyś musiałam brać.

Zoloft, Asentra... O setralinę chodzi.

Ja dopiero zaczynam. Drugi tydzień. Na razie dawka najmniejsza, 50 mg/dobę.
Zmieniłam z Fluoksetyny. Ona mi pomogła jakiś czas temu, ale pojawiły się lęki kojarzone z agorafobią, nie mogłam ruszać się z domu, coś trzeba było zmienić.

Czekam na efekt. Do tego biorę doraźnie Lexotan. Ale nie jem go jak wlezie - wiadomo, benzo wciąga, chociaż Lexotan jest z tych bezpieczniejszych.

Mam nadzieję, że Luxeta (akurat to biorę jeśli o setralinę chodzi) mi pomoże. Wiem, że na dobre nie zacznie działać nim nie miną ze 4 tygodnie, jak nie dłużej nawet. Czuję lekką poprawę. Fakt. A zatem chyba coś zaczyna się w organiźmie "konstruować". Oby... Bo oszaleję z tymi lękami i ogólnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez themollka 27 lip 2006, 00:12
Ranny_Ptak :D Kogo my tu mamy? ;)
Ja musze poszukac luxety, zeby mniej placic.

przez Ranny_Ptak 27 lip 2006, 00:24
themollka napisał(a):Ranny_Ptak :D Kogo my tu mamy? ;)
Ja musze poszukac luxety, zeby mniej placic.

No hej, Dorka, no hej.
Zaglądam od czasu do czasu.

Co do Luxety - ona podobno nie jest jakoś strasznie tańsza, ale jedna apteka ma - albo miała - Luxetę za 5 zeta! Nie wiem, co oni tam z kim podpisali.
Z tym, że to we Wrocławiu. I tylko do tej apteki Psychiatra mnie skierowała.
Gdzie indziej bym wydała ok. 35-40 zeta podobno.

Wiesz, zawsze można zrobić taki wybieg, że dostaniesz receptę na Luxetę a ja się tam przejadę i Ci wykupię. Ale musisz poczekać, aż setralina zacznie działać, bo jak na razie to się nie mogę ruszyć... Chyba, że pies prowadzi. ;) Ale tam to za daleko. :lol:

przez themollka 27 lip 2006, 01:06
Ranny_Ptak, podobno w niektorych aptekach tak jest, a w innych kosztuje ok 20zl. Sprawdze w miescie, gdzie chodze do psychiatry, moze bedzie gdzies tez taka tania, duzo tam aptek :)
No jakby nie bylo, a bys mogla, to owszem, byloby fajnie 8) W koncu dojazd do wrocka i z powrotem kosztuje mnie 10zeta. I tak mi sie oplaci jechac.
To sie moze kiedys zgadamy, np za miesiac, bo w poniedzialek dostane recepte i bede musiala na gwalt leciec wykupic, zeby mi sie tabsy nie skonczyly.
;)

przez Wera 01 sie 2006, 10:22
Lekarz zwiekszył mi dawkę Zoloftu do 50 mg a zredukował Cital do 1/2 20 mg. Myślę ,że przez 3 dni będę zażywać 3/4 Zoloftu a potem 50 mg. Trochę sie boję reakcji organizmu ale muszę spróbować bo się nie dowiem czy będzie dobrze po Zolofcie w takiej dawce (50 mg), pozdrawiam :)

[ Dodano: Sro Sie 02, 2006 1:23 pm ]
Dzisiaj zażyłam 50 zoloftu czułam sie trochę dziwnie. Mam do was pytanie czy przy natyretnych muslach występuje u Was złe spomopoczucie psychiczne mam wrażenie, że cos sie w mojej psychioce dzieje ale nie potrafie tego okreslić słowami i jest mi ztym bardzo źle. Czasami boje się,żę to przerodzi sie w chorobę psychiczną aż sie boję, pozdrawiam :)

przez malami 02 sie 2006, 20:59
Ja biore zoloft juz ponad miesiac 100mg dziennie. Jak było na początku pisałam wyżej. Po dwóch tygodniach zaczęła sie poprawa, ale teraz po miesiącu brania natretne myśli znów się pojawiły, nie są bardzo dokuczliwe ale są. Jutro idę do lekarza.

przez Wera 03 sie 2006, 10:11
malami daj znać co ci lekarz powiedział ja ciagle się łudzę, że te musli w końcu znikną, pozdrawiam

przez malami 03 sie 2006, 17:44
Lekarka powiedzila ze u niektorych osob czas do calkowitego znikniecia tych mysli sie wydluza nawet do 8 tygodni ( a nie do 4 jak jest napisane na ulotce). Wiec czekaj spokojnie. A tak wlasciwe to ile czasu bierzesz zoloft? I jeszcze tak dla informacji wiem ze w niektorych aptekach zoloft kosztuje ok. 60 zl ( opakowanie 28x50mg) w moim mieście są 2 apteki gdzie kupuje zoloft po 27 zl.

przez Wera 03 sie 2006, 21:03
Zolof biorę od miesiąca 1/2 50 mg a jutro będzie trzecie dzień - dawka 50 mg, czyli muszę jeszcze poczekać tak myślę pozdrawiam :)

[ Dodano: Czw Sie 03, 2006 9:07 pm ]
Jeszcze jedno co zauważyłam, wieczorem te natrene myśli są słabsze a za zolof płace około 30 zł tez znalazłam aptekę gdzie zoloft jest tańszy :)

przez malami 03 sie 2006, 21:46
Moje dawki sa zdecydowanie weiksze niz Twoje Wera bo ja w ciagu miesiaca doszlam do 100 mg dziennie, ale to sa indywidualne sprawy. Pozdrawaim i trzymajcie sie cieplutko damy rade, te cholerstwo mnie nie pokona :)

Leki i natłok myśli

przez Wera 05 sie 2006, 10:36
Nie wiem co sie dzieję ale atakują mnie różne myśli i nie mam na to wpływu. Jest mi wtedy bardzo źle psychicznie. Czy może to pwodować Zoloft (myslę o skutku ubocznym), pozdrawiam

przez Wera 05 sie 2006, 11:44
malami nie wiem co się dzieje ale mam takie dziwne stany psychiczne taki natłok mysli, czy to może być skutek uboczny Zoloftu dzisiaj jest czwart dzień jak jestem na dawce 50 musiałam zażyć lexotan bo juz nie daje rady, pozdrawiam

Sortuj wg