SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Niecierpliwy30 12 gru 2015, 21:37
Pierwszy dzien po dolozeniu bupropionu do serty. Jestem troche bardziej pobudzony. Oczy takie czarne ze strach patrzec. Nastroj nijaki, wegetacyjny. Po pierwszym dniu chyba nie moge się spodziewac zdumiewajacych efektów.....

przez abstrakcyjna 12 gru 2015, 21:52
Kontrast, Podzieliłam. Wzięłam najpierw 1/2, potem dołożyłam 1/4, ale wciąż było słabo i dołożyłam jeszcze 1/4. :D Muszę następnym razem wziąć całą naraz to efekt pewnie będzie inny (mocniejszy). Lekarka mi po prostu dała zolpidem, nie sugerowałam jaki lek chcę, bo każdy ma inną opinię, a ja się nie znam w sumie na lekach. Generalnie nawet spoko działa, bo nie śpię po 12h i nie budzę się taka mega zmulona jak po benzo czy ketrelu. Tyle, że te pół to trochę za mało. :roll:
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Kontrast 12 gru 2015, 22:09
No sprobuj 3/4 na raz moze zarzucic bo z dorzucaniem to robi slabe ding dong na banie pewnie:)
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abstrakcyjna 12 gru 2015, 22:46
Kontrast, Po prostu za pierwszym razem 1/2 lepiej zadziałała, a za drugim słabiej i zaczęłam dorzucać. :D Wezmę następnym razem 3/4.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

przez Kontrast 12 gru 2015, 23:00
abstrakcyjna, Bedziesz swietna lekomanka:D A serio juz bardziej troche, to jak za drugim razem slabo tak mowisz to trzeba w trzy czwarte uderzyc. Choc moze to byc sila perswazji wlasnej jakby, zakladamy, ze nie zadzialamy to nie działamy >
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez abstrakcyjna 12 gru 2015, 23:06
Kontrast, Nie będę. Po prostu szukam czegoś co pozwoli mi się wyspać raz na jakiś czas. Ja nie biorę leków na sen czy benzo częściej niż 2 razy na tydzień, a z reguły tylko raz (a miewam tygodnie, że nic nie biorę). ;) A po drugie myślę, że to było spowodowane tym, że za pierwszym razem byłam bardziej zmęczona i później wzięłam lek (więc naturalnie, że szybciej zasnęłam).

przez 35szopen 13 gru 2015, 03:18
abstrakcyjna napisał(a):35szopen, A może się po prostu nakręcasz poprzednimi doświadczeniami? Przy uczuleniu by się raczej nie pojawiło uczucie niepokoju. Może to jakaś forma natręctwa. Ja dużo sprzątam, używam wielu środków, nie zawsze zgodnie z zaleceniem i jest ok. Moim zdaniem chemikalia raczej nie mogą wpływać na nerwicę.

Wiem ,że się nakręcam bo od zatrucia tymi dopalaczami powąchanie jakiegokolwiek chemicznego środka przypomina mi od razu tamtą sytuację. Co coś w rodzaju "flash back"....Ty używasz chemii ale nigdy nie doszło do zatrucia, więc i Twoja psychika inaczej reaguje. U mnie po tym zatruciu pojawiała się nadwrażliwość po prostu a nie alergia. Może też być to nerwica somatyczna bo dzisiaj się przekonałem że nawet wdychanie dymu tytniowego wywołuje u mnie krótkotrwałe stany zaniepokojenia....przed zatruciem nic takiego nie miałem. Po zatruciu układ nerwowy alergicznie reaguje na wszelkie zapachy subst. chemicznych. Najgorsze ,ze nie mam na chwilę obecną dostępu do dobrego psychiatry żeby z nim pogadać o tym.

przez DOROTA777 14 gru 2015, 00:26
Czy ewentualnie do Zoloftu mogę wziąć Atarax?
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez julusia 14 gru 2015, 01:29
DOROTA777, jasne, że tak.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez yoasia 14 gru 2015, 14:33
Hello, chwilę mnie nie było a sertralina zaczęła działać ale od kilku dni czuję taki dziwny niepokój i mam go serdecznie dość. Z jednej strony chce mi się spać a z drugiej jestem cały czas pobudzona tak niefajnie.

Setralinę biorę w dawce 50 mg i lekarz kazał mi samej zdecydować czy nie brać jeszcze połowy tabletki na wieczór, bo to podobno dawka dziecięca te 50 mg... Sam lek biorę od 1 listopada, ale w pełnej dawce dopiero od 18 listopada. To tak dla jasności sytuacji;) Czy zwiększenie dawki może pomóc? Bo w sumie on na początku powodował właśnie odczucie pobudzenia i teraz sobie myślę czy tego nie zpotęguje jeszcze... Hmm...

Poza tym serio chyba tak jest, że tylko jak jest źle to się idzie na forum, więc nie bierzcie sobie tego wszystkiego do serca co tu piszą;) bo jak mi było lepiej to nie miałam ochoty wchodzić na forum i czytać o problemach... No taka prawda...

przez ziom1623 14 gru 2015, 16:16
yoasia napisał(a):Hello, chwilę mnie nie było a sertralina zaczęła działać ale od kilku dni czuję taki dziwny niepokój i mam go serdecznie dość. Z jednej strony chce mi się spać a z drugiej jestem cały czas pobudzona tak niefajnie.

Setralinę biorę w dawce 50 mg i lekarz kazał mi samej zdecydować czy nie brać jeszcze połowy tabletki na wieczór, bo to podobno dawka dziecięca te 50 mg... Sam lek biorę od 1 listopada, ale w pełnej dawce dopiero od 18 listopada. To tak dla jasności sytuacji;) Czy zwiększenie dawki może pomóc? Bo w sumie on na początku powodował właśnie odczucie pobudzenia i teraz sobie myślę czy tego nie zpotęguje jeszcze... Hmm...

Poza tym serio chyba tak jest, że tylko jak jest źle to się idzie na forum, więc nie bierzcie sobie tego wszystkiego do serca co tu piszą;) bo jak mi było lepiej to nie miałam ochoty wchodzić na forum i czytać o problemach... No taka prawda...

Też tak miałem na 50 mg i też myślałem, że to przez lek. Potem jednak dostałem napadu paniki i zrozumiałem, że to przez nerwicę. Po zwiększeniu dawki problem znikł. Teraz zwiększam do 150 mg z polecenia lekarza oczywiście. A zwiększam bo z energią i nastrojem nie jest jeszcze normalnie a po kawie czasem mnie łapią lęki.

przez yoasia 14 gru 2015, 17:00
ziom1623 napisał(a):Też tak miałem na 50 mg i też myślałem, że to przez lek. Potem jednak dostałem napadu paniki i zrozumiałem, że to przez nerwicę. Po zwiększeniu dawki problem znikł. Teraz zwiększam do 150 mg z polecenia lekarza oczywiście. A zwiększam bo z energią i nastrojem nie jest jeszcze normalnie a po kawie czasem mnie łapią lęki.

Dzięki. No też myślę, że to nerwica, ale dobrą wiadomością jest, że przeszło po zwiększeniu dawki, bo tego się najbardziej obawiałam, że nie.

Pozdroooo :yeah:

przez 35szopen 14 gru 2015, 18:11
yoasia napisał(a):Hello, chwilę mnie nie było a sertralina zaczęła działać ale od kilku dni czuję taki dziwny niepokój i mam go serdecznie dość. Z jednej strony chce mi się spać a z drugiej jestem cały czas pobudzona tak niefajnie.

do 200mg możesz brać, powyżej tylko po konsultacji z lekarzem bo ryzykujesz ZS. Ja się akurat dzisiaj czuję dobrze a na forum jestem prawie co dziennie

przez yoasia 15 gru 2015, 10:00
ziom1623 napisał(a):Też tak miałem na 50 mg i też myślałem, że to przez lek. Potem jednak dostałem napadu paniki i zrozumiałem, że to przez nerwicę. Po zwiększeniu dawki problem znikł. Teraz zwiększam do 150 mg z polecenia lekarza oczywiście. A zwiększam bo z energią i nastrojem nie jest jeszcze normalnie a po kawie czasem mnie łapią lęki.

A i jeszcze jedno. Czytałam w kilku miejscach, że kawa działa źle na lęki. Ja zrezygnowałam całkowicie, bo mimo, że piłam kilka kaw dziennie i często było ok, to zauważyłam, że lepiej się czuję jak nie piję jej w ogóle. Po prostu gdzieś te lęki się mimo wszystko nakręcały. Dodatkowo pewnie sprawka magnezu, który trzeba brać naprawdę w wysokich dawkach, żeby nadrobic niedobór a przy kawie, słodyczach lub alkoholu to już w ogóle dawki dla słonia;)

Sortuj wg