SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez bączuś 09 gru 2015, 00:49
Moim jedynym miksem jaki mógłbym tolerowac mając na uwadze antydepresanty to : SSRI + trazodon.Noradrenergiki nie wchodzą w grę.
bączuś

przez szaraczek 09 gru 2015, 18:34
Dark Passenger, Nie bierzesz już sertraliny? Bo w podpisie już nie masz.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez ziom1623 09 gru 2015, 19:35
Myślę, że dla mnie najlepszy byłby zestaw SSRI + bupropion - ale cena bupropionu jest nie do zaakceptowania przy moich zarobkach.
Sertralina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 10 gru 2015, 18:23
Schodzę z tego gówna, codziennie zamulenie, otępienie,pustka w głowie, zmęczenie masakryczne, zero ochoty na cokolwiek, to już paro lepiej na mnie działało, choć to król wśród zamulaczy. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez abstrakcyjna 10 gru 2015, 19:48
ziom1623 napisał(a):Sorry, że ponawiam ale nikt nie odpowiedział "A ja mam takie pytanie - skoro sertralina ma większy wpływ na dopaminę w wyższych dawkach to czy po wejściu z 100 na 150/200 mg problemy seksualne się zmniejszają? W teorii tak powinno być a jak praktyce ? Zgaduję, że odwrotnie ... ale proszę o potwierdzenie." Szaraczek jak u Ciebie było?

Jak jak wchodziłam z 50 mg na 100 mg to lekarka powiedziała, że libido bardziej nie spadnie. Że tyle dobrego. Ale nie wiem jak z większymi dawkami.
Ogólnie to chyba mój główny skutek uboczny- bardzo niskie libido.
Widziałam, że Szaraczek pisałeś, że masz prawdopodobnie PSSD. Nie wiedziałam, że coś takiego jest. Trochę się przestraszyłam.
Dużo osób po zaprzestaniu brania SSRI ma wciąż niskie libido?

A i jeszcze jedna rzecz. Dostałam od psychiatry Zolpiden 10 mg na sen (lek Nasen) i mówiła, by brać połówkę. To chyba bardzo malutka dawka? Ogólnie zasnęłam po 3 godzinach, a trochę spodziewałam się efektu wow (zaśnięcia do godziny). Nie zadziałała jakoś mocno. Myślicie, że mogę brać całą tabletkę? Znając życie cała tabletka będzie za mocna i pewnie 3/4 byłyby idealne, ale chyba nie da się dzielić połówki na połówkę. :roll:
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Pablo5HT1 10 gru 2015, 20:00
abstrakcyjna o PSSD mozna mówić, jeśli długo po zaprzestaniu zostaje ten efekt, jeśli nie bierzesz 2-3 tyg. to jeszcze działanie leku się utrzymuje, to tak dla uspokojenia piszę, zwykle po 2-3 miesiącach libido wraca, co nie znaczy, że uważam te leki za bezpieczne pod tym względem ale nie tragizujmy.

-- 10 gru 2015, 19:06 --

Dark Passenger napisał(a):
szaraczek napisał(a):Mirtazapina kojarzy mi się z lekiem nasennym. Czy ona powoduje senność? Jeśli tak to napewno nie będzie dobra dla mnie. Dlaczego w połączeniu z wenlą wenla może lepiej zadziałać?

Mirtazapina nie jest lekiem nasennym (sensu stricto). To normalny lek przeciwdepresyjny z grupy-noradrenergic and specific serotonergic antidepressant. Owszem, może powodować senność, która jest związana z silną blokadą/ odwrotnym agonizmem receptora histaminowego H1 w OUN oraz blokadą receptora 5-HT2a przezeń. Niektórzy odbierają to jako nadmierną senność, zamułę , czyli de facto skutek uboczny , inni z kolei jako działanie zdecydowanie pożądane jeśli wcześniej cierpieli z powodu bezsenności , a przyjmują mirtazapinę w godzinach wieczornych.

Samo połączenie wenlafaksyny z mirtazapiną (obie w wysokich dawkach- tylko taki mix określa się mianem CRF) opracował jeden z bardziej znamienitych amerykańskich psychiatrów, psychofarmakologów- Stephen Stahl. Sama wenlafaksyna wywiera działanie przeciwdepresyjne, podobnie jak i sama mirtazapina wywiera działanie przeciwdepresyjne , więc każda z nich osobna może się sprawdzić w monoterapii. Ale jeżeli ktoś leczy się już od dłuższego czasu, wypróbował wiele leków przeciwdepresyjnych w monoterapii i nie przynoszą one żadnego rezultatu , albo przynoszą w najlepszym razie rezultat krótkotrwały i niezbyt satysfakcjonujący to warto rozważyć podjęcie politerapii/ leczenia skojarzonego (tj. jednocześnie dwóch lub więcej leków) na podstawie wypracowanych schematów postępowania.

Dlaczego połączenie wenlafaksyna+mirtazapina wykazuje zdecydowanie silniejsze działanie przeciwdepresyjne niż każdy z tych leków w monoterapii? Dlatego, że pomiędzy tymi substancjami zachodzi synergia , a konkretnie synergizm hiperaddycyjny, przez co ich połączenie wykazuje większe działanie niż suma działania tych leków podawanych osobno. W farmakologii określa się to działaniem matematycznym 1+1=3.

Dark, sorry ale dla mnie CRF to nie wynalazek nie wiadomo jaki, kiedys dawno temu brałem fluoksetynę plus mianseryne i miałem coś jak euforie do potęgi n-tej także myślę, że ten Stahl cuda nie wymyślił.

przez Gustlik 10 gru 2015, 20:08
wczoraj wziąłem polowke 50 mg bo juz nie ujezdzam, zamułka niesamowita, serty ma sie rozumiec...

dzis w robocie chodzilem nawet podjarany ale jedyne co mi dokucza od dluzszego czasu to bole miesni i czuje sie jakby cale cialo bylo sztywne, nie wiem czy to sztywnosc miesni czy co??

po za tym jest to spowodowane serta czy nerwica lękową? :bezradny:

bo w sumie gdyby nie to czulbym sie dobrze, no i strasznie mi cos siada na oczy tzn czuje jakby mi wyskoczyly z zawiasow albo cos na nie siadlo... xD

przez Niecierpliwy30 10 gru 2015, 22:44
Vengence to co wskakujesz na CRF?
Abstrakcyjna jak u ciebie z samopoczuciem... Ty tez juz okolo 8 tyg. na sercie...
Szaraczek jakies nowe decyzje w głowie względem sertraliny?

przez szaraczek 10 gru 2015, 22:47
abstrakcyjna, Tak. Mam PSSD po paroksetynie. Po jej odstawieniu przez prawie rok libido i inne sprawy seksualne nie wróciły do stanu sprzed paroksetyny. Później był Wellbutrin, który też miał podziałać na PSSD i nic. Sfera seksualna dla mnie nie istnieje.
Vengence, Odstawiasz ze 100 mg od razu do zera? Czy zmniejszasz jakoś stopniowo? Co teraz zamierzasz? Ja po następnej wizycie u lekarza prawdopodobnie zacznę swoją "przygodę" z moim ulubionym antydepresantem - wenlafaksyną. I będzie to już mój ostatni lek antydepresyjny, który zamierzam zażywać.

-- 10 gru 2015, 21:49 --

Niecierpliwy30, Czytam w Twoich myślach ;) Akurat wyraziłem swoje zdanie. U mnie tak jak u Vengence, pustka i otępienie. Jednak z niepokojem i lękami sertralina nawet sobie poradziła, ale te skutki uboczne są dla mnie nie do przyjęcia.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 10 gru 2015, 23:02
Szaraczek to czyli po tym ostatnim twoim leku antydepresyjnym wkoncu dasz sie przekonac do combo CRF?

przez szaraczek 10 gru 2015, 23:08
Niecierpliwy30, Póki co nie. Chcę spróbować kuracji wenlafaksyną solo - tak jak dotychczas to było. Jeśli po kilku miesiącach nie będzie żadnej poprawy to zastanowię się nad CRF.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Kat_ 10 gru 2015, 23:43
Bardzo fajny dzień, do 50mg serty dodałem okruszek wellbutrinu, około 1/8 tabletki 300mg. Samopoczucie znakomite jak na razie.

przez Niecierpliwy30 11 gru 2015, 00:14
Kat a na samej sertralinie bez wellbutrinu jak było?

-- 11 gru 2015, 00:17 --

Szaraczek twardy jestes. Przygotowujesz sie na kilka miesiecy meczarni...

przez 35szopen 11 gru 2015, 00:31
czy na tym forum jest ktoś kto wie lub słyszał o tym by wdychanie chemikaliów powodowało nasilenie się objawów nerwicy lękowej?
dzisiaj prysnąłem odświeżaczem powietrza na regał i trochę się tego nawdychałem. Ale nie tak ,że celowo to wdychałem , tylko po prostu opary rozeszły sie po pokoju a ja w nim przebywałem i to miejscu gdzie psiuknąłem na regał.
Po kilku minutach dostałem wypieków na twarzy, policzki mi się zaczerwieniły i pojawiło się uczucie niepokoju- pojawiało się falowoa w tej chwili ustąpiło. Nadal mam "gorąca głowę" i wypieki na twarzy. W tej chwili trochę ochłonąłem ale nie wiem czy to samo przechodzi czy po tym jak wziąłem 10mg hydroxyzyny. Czy to możliwe że w nerwicy chemikalia (nawet odświeżacz powietrza) nawet te nieszkodliwe powodują,że nerwica daje znac?? Czy to po prostu alergia na chemię? Chciał bym jeszcze przypomnieć ,że jakiś czas temu pisałem tu ,że powąchanie dużej ilości naftalenu(srodek na mole) spowodowało to samo co dzisiaj odświeżacz powietrza. szukam info w necie i przyznam ,że skompe te info.....
Jeszcze apropo odświeżacza jest tam info ,że nie pryskać na bezpośrednio na powierzchnie a jeśli już to natychmiast to wytrzeć. Dopiero teraz to przeczytałem.....
Druga sprawa, to bonogren, który miał zlikwidować lęki i rozdrażnienie i faktycznie przez pierwszy tydzień tak było. Im dłużej go biorę a jest to chyba 11dzień, tym mam większe drazliwosci i za długo śpię....nawet po 12 godzin. jedyne z czego się ciesze to ,że zlikwidował lęki. Jutro spróbuje isć do swojego psychiatry na konsultacje , mam nadzieje ,że znajdzie dla mnie czas bo moja wizyta z zapisów to luty. Czy ktoś z tu obecnych przyjmował bonogren i z jakim skutkiem? No i co polecacie zamiast bonogrenu bądź oprócz bonogrenu. Domyślam się ,że leki ziołowe to mogę sobie darować bo przy nerwicy lękowej z silnymi nerwami to raczej nie zadziałają.

Sortuj wg