SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Gustlik 08 gru 2015, 20:44
siema siema,

dawno mnie tu nie bylo i chcialem zapytac odnoscie dodatkow do serty... jako ze bede w PL na swieta odwiedze Pana od glowy xD

mianowicie biore serte 50 mg (sertagen) mam mega zawroty glowy, czsami nie idzie ujechac, druga sprawa to straszna potliwosc, sa momenty kiedy po prostu czuje ze musze sie wypocic... w skrocie serta mi pomogla, biore ponad rok ale chcialbym cos na bardziej wyluzowanie, czasem czuje niepokoj i tak jak mowicie w postach powyzej wegetuje, chcialbym cos zeby czuc sie zdecydowanie pewniej niz teraz, co poroponujecie? dorzucenie czegos do serty czy zmiana???

przez Niecierpliwy30 08 gru 2015, 20:48
A takie zachwalanie było tej sertraliny i mowienie innym zeby siedziec na niej jak najdluzej, ze pokazuje swoj potencjal po kilku miesiacach a teraz ucieczka.... :nono:

-- 08 gru 2015, 20:53 --

Gustlik ja polecam Mirtazapine do serty na noc. Jesli nie boisz sie kilku kg wiecej przy masie to bedziesz napewno zadowolony. Ostateczna decyzja nalezy do lekarza oczywiscie....

przez Gustlik 08 gru 2015, 21:02
nie boje sie kilku kilo? xD z 85 90 wpadlem do 100 :D wiec sie boje xD

ale powiem szczerze ze jak popije to na kacu czuje sie lpiej niz po lekach, w ogole jakby mnie wyplukalo, tzn podejscie do swiata inne 0 zamulenia itp

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 08 gru 2015, 21:13
Niecierpliwy30 napisał(a):A takie zachwalanie było tej sertraliny i mowienie innym zeby siedziec na niej jak najdluzej, ze pokazuje swoj potencjal po kilku miesiacach a teraz ucieczka.... :nono:

Gustlik ja polecam Mirtazapine do serty na noc. Jesli nie boisz sie kilku kg wiecej przy masie to bedziesz napewno zadowolony. Ostateczna decyzja nalezy do lekarza oczywiscie....

Mirta go zamuli, nie wiem czy to dobry pomysł!?, pierwszy miesiąc to masakra na tym leku, ja biorę półtora miecha i dopiero od niedawna, ten
największy zamuł mi zszedł, ciekawe jest to, że nie przytyłem w ogóle, mało tego schudłem, choć brzuch mi wywaliło, ale wagę mam mniejszą bo się warzyłem przed mirtą i teraz po czasie jej brania, ten lek nawadnia maskarycznie, ale według mnie mirta jest lepszą substancją od mianseryny, na tej to mogłem zjeść 2 obiady do tego lody, jakieś orzechy, kilka tysięcy na kalorii na posiłek, swoją drogą na siłownie miansa i mirta to dar niebios, bo żre się maskarycznie, choć ja na mircie miałem tylko na początku większy apetyt, obecnie może odrobinę większy apetyt po zjedzeniu bezpośrednio mirty, to tyle. :mrgreen:

-- 08 gru 2015, 21:16 --

A słuchajcie macie też pustkę w głowie w ciągu dnia?, ja mam masakrę, jedynie bo wysiłku fizycznym, np: podczas biegania pojawiają się myśli i to nawet pozytywne, gdzie w depresji pozytywne myślenie to abstrakcja, chyba trzeba wyjebać te ssri do kosza. :tel:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 08 gru 2015, 21:20
Niecierpliwy30, Rozumiem, że Twój post odnośnie zachwalania sertraliny jest skierowany do mnie. "...mówienie innym żeby siedzieć na niej jak najdłużej..." - nikomu nie ustawiam leczenia. Od tego jest lekarz. Masz chyba na myśli to, że twierdzę, że te leki rozkręcają się miesiącami. Bo napewno nikogo nie zmuszałem do brania SSRI. My tutaj wymieniamy się poglądami nt. leków a nie "bawimy się" w lekarzy. Tyle razy pisałem, że SSRI to loteria. To, że na mnie jeden z nich działa dobrze, nie oznacza, że i na Ciebie też tak będzie działać. Czy tak trudno to zrozumieć? :smile:

-- 08 gru 2015, 20:23 --

Niecierpliwy30, I jaka ucieczka? O czym Ty w ogóle piszesz? Zmuszasz mnie do brania sertraliny? :smile: Człowieku, decyduj o sobie a nie o innych.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 08 gru 2015, 21:23
szaraczek napisał(a):Niecierpliwy30, Rozumiem, że Twój post odnośnie zachwalania sertraliny jest skierowany do mnie. "...mówienie innym żeby siedzieć na niej jak najdłużej..." - nikomu nie ustawiam leczenia. Od tego jest lekarz. Masz chyba na myśli to, że twierdzę, że te leki rozkręcają się miesiącami. Bo napewno nikogo nie zmuszałem do brania SSRI. My tutaj wymieniamy się poglądami nt. leków a nie "bawimy się" w lekarzy. Tyle razy pisałem, że SSRI to loteria. To, że na mnie jeden z nich działa dobrze, nie oznacza, że i na Ciebie też tak będzie działać. Czy tak trudno to zrozumieć? :smile:

Spokojnie bez nerwów :P

-- 08 gru 2015, 21:24 --

Ja sądzę, że to napisał tak o tylko, nie z jakimiś wyrzutami, oj nerwowy jesteś po tej sertralinie, chyba za dużo o efectinie myślisz. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 08 gru 2015, 21:48
Vengence, Nie denerwuję się :smile: Po prostu Niecierpliwy30, przekręca to co pisałem. Trochę odbieram to jak czytanie bez zrozumienia treści. Nie dość, że człowiek dzieli się z innymi swoimi doświadczeniami odnośnie sertraliny, to jeszcze później musi czytać różne dziwne rzeczy. Tak jakbym był winny temu, że na kogoś sertralina nie działa lub działa źle :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 08 gru 2015, 21:51
Dokładnie chyba za nerwowy jestes po tej sertralinie. A mowiłes że cie wycisza....

przez szaraczek 08 gru 2015, 21:51
Vengence, Gdyby pisał bez wyrzutów to nie wkleił by na końcu tego " :nono: ". I dlaczego to co On napisał odbierasz jako pisanie bez wyrzutów a to co ja napisałem, jako moje denerwowanie się? Nie rozumiem.

Wenlafaksyna 225 mg

przez kluczyk1888 08 gru 2015, 21:52
Jutro mam zwiększyć dawkę asentry do 100mg. Obecnie od 3 tygodni biorę 75mg. A asentre biorę ogólnie już 7 tygodni. Na początku było to 50mg. Jak pisałem powyżej coś jakby zaczynała troszeczkę działać choć bez rewelacji. I mam pytanko do znawców tematu. Czy jak zwiększe od jutra do 100 mg to skutki uboczne będą na pewno? Pytam bo szykuja mi się intensywne 2 tygodnie w pracy i muszę być na obrotach.

przez szaraczek 08 gru 2015, 21:52
Niecierpliwy30, Skończ mnie atakować człowieku.

Niecierpliwy30, P.S. I naucz się też czytać ze zrozumieniem bo chyba jest u Ciebie z tym problem ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 08 gru 2015, 21:54
Jednak moja teoria sie sprawdza, Albo remisja jest albo jej nie ma. Szaraczek wyluzuj. Chciałem zazartowac. Wybuchowy jestes po tej sercie :nono:

przez szaraczek 08 gru 2015, 21:56
Niecierpliwy30, A skąd wiesz, że nie jestem wyluzowany? Widzisz mnie i moje emocje? :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 08 gru 2015, 22:02
Widze cie caly czas i twoje odruchy bo zamontowałem ci zarówke z kamerą w twoim pokoju. Jestem szpiegiem firm ktore produkuja twoje leki. A ty jestes naszym królikiem doswiadczalnym...

-- 08 gru 2015, 22:03 --

Szaraczek a nie myslales zeby cos dolozyc do serty?

-- 08 gru 2015, 22:04 --

Czasami serta w kombinacji zinnym lekiem moze dzialac calkiem inaczej, lepiej.

Sortuj wg