SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Olalala 07 gru 2015, 17:19
Niecierpliwy30 napisał(a):Ja jestem juz prawie 8 tydzien na sertralinie i jedyne co czuje to takze zobojetnienie na wszystko. Jak juz to mówiłem stabilna depresja. W piatek prosze o dolozenie bupropionu, trazodonu lub moklobemidu. Mono terapia jak narazie w moim przypadku to tylko wegetacja. Naprawde trzeba cos dzialac bo siedzenie tygodniami na jednym leku szału nie robi....

Niecierpliwy30, bupropion jest w składzie Spamilanu? Bo ja właśnie połączenie asertin + spamilan dosyć źle znosiłam. W pracy nie mogłam usiedzieć, jakbym mogła to bym poszła tunele kopać, tak mnie energia rozpierała, jakaś masakra...

Kurcze, to dziwne, że nas tak ta sertraline zobojętnia. Ehh, tak bym chciała czuć się już "normalnie"....

przez kluczyk1888 07 gru 2015, 19:45
Dziś mija dokładnie 7 tygodni na asentrze i dziś w miarę dobry dzień. Może zaczyna się wkręcac powoli - mam nadzieję. Objawy somatyczne jakieś tam są ciągle a dokładnie z rana jakiś niepokoj i lekko mocniej bijące serce a w ciągu dnia lekki szum w uchu i jakieś takie dreszcze czy inne dziwne mrowienie na głowie ale ogólnie spoko. Mam nadzieję że jutro nie będzie gorzej....Asentro pozwól żyć ;)

przez Niecierpliwy30 07 gru 2015, 19:57
Olalala mam pytanie odnosnie tego spamilanu. Czy poprawil ci sie nastroj po dodaniu go do sertraliny czy tylko bylo to fizyczne pobudzenie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 07 gru 2015, 20:10
Olalala napisał(a):
Niecierpliwy30 napisał(a):Ja jestem juz prawie 8 tydzien na sertralinie i jedyne co czuje to takze zobojetnienie na wszystko. Jak juz to mówiłem stabilna depresja. W piatek prosze o dolozenie bupropionu, trazodonu lub moklobemidu. Mono terapia jak narazie w moim przypadku to tylko wegetacja. Naprawde trzeba cos dzialac bo siedzenie tygodniami na jednym leku szału nie robi....

Niecierpliwy30, bupropion jest w składzie Spamilanu? Bo ja właśnie połączenie asertin + spamilan dosyć źle znosiłam. W pracy nie mogłam usiedzieć, jakbym mogła to bym poszła tunele kopać, tak mnie energia rozpierała, jakaś masakra...

Kurcze, to dziwne, że nas tak ta sertraline zobojętnia. Ehh, tak bym chciała czuć się już "normalnie"....

Bupropion to nie spamilan, w spamilanie jest buspiron, podobna trochę nazwa, mi mija 6 tygodni na 50mg sertraliny i jak na razie to w zasadzie tragedia, może coś się na dniach zmieni, oby, nie zwiększam dawki, bo na 100 mg byłem bardzo agresywny i miałem masakryczne myśli, boże jak to lekarze mówią, przecież ssri to super leki, bezpieczne i nie uzależniają, ta jedzie mi tu czołg!? :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Niecierpliwy30 07 gru 2015, 20:28
Dzieki Vengence. Dokladnie nazwy bardzo podobne...

przez Kat_ 07 gru 2015, 20:46
Vengence napisał(a):
Olalala napisał(a):

Bupropion to nie spamilan, w spamilanie jest buspiron, podobna trochę nazwa, mi mija 6 tygodni na 50mg sertraliny i jak na razie to w zasadzie tragedia, może coś się na dniach zmieni, oby, nie zwiększam dawki, bo na 100 mg byłem bardzo agresywny i miałem masakryczne myśli, boże jak to lekarze mówią, przecież ssri to super leki, bezpieczne i nie uzależniają, ta jedzie mi tu czołg!? :pirate:

Miałem podobnie w dawkach powyżej 100mg. Jakby spotęgowane objawy nerwicy, takie agresywne nakręcanie się. Ale w małych dawkach jest spoko. To chyba najlepszy z ssri. Ostatnio miesiąc fluo brałem - zamuła, apatia, senność, spokój.

przez ziom1623 07 gru 2015, 23:36
A ja mam takie pytanie - skoro sertralina ma większy wpływ na dopaminę w wyższych dawkach to czy po wejściu z 100 na 150/200 mg problemy seksualne się zmniejszają? W teorii tak powinno być a jak praktyce ? Zgaduję, że odwrotnie ... ale proszę o potwierdzenie.
Sertralina 150mg

przez Niecierpliwy30 07 gru 2015, 23:58
Czy moglby ktos mi powiedziec co by mozna dolozyc do sertraliny jesli w przeszlosci wenlafaksyna i mirtazapina przywrocily mi zycie. Ale nie chce mirty ze wzgledu na ogromny przyrost wagi. Cos co ma działanie podobne do mirty ale nie powoduje szalonego przyrostu masy. Jestem teraz na 200mg serty i 50mg ketrelu. Tylko prosze bez komentarzy ze doktor jest od tego. Wiem ze jest tu wielu ktorzy maja obszerniejsza wiedze niz moj lekarz. Nie mówie ze nie ma pojecia ale wiem ze jesli mu cos zaproponuje to jest sklonny sie zgodzic. A jak wiadomo kazdemu z nas zalezy na jak najszybszym powrocie do normalnosci. Z góry dziekuje...

przez Ricah 08 gru 2015, 00:59
Bupropion, reboksetyna, duloksetyna. Aczkolwiek problem moze rowniez lezec w kwetiapinie. Mozna by pomyslec nad zamiana na jakis atypowy neurolep w nizszej dawce (nie napisales na co bierzesz kwete, aczkolwiek podejrzewam, ze na sen, a mozna by brac cos innego - np. trazodon ). Tylko jak pisales - warto poczytac samemu wiecej i pogadac z lekarzem, nie na wlasna reke.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Niecierpliwy30 08 gru 2015, 01:27
Dzieki Ricah. Ketrel biore wlasnie na sen....

przez Olalala 08 gru 2015, 09:28
Vengence napisał(a):
Olalala napisał(a):

Dzięki Vengence za sprostowanie. Vengence, a jakie masz objawy / skutki uboczne? Ja myślę, że musisz odczekać jednak do tych 12 tygodni żeby się ostatecznie przekonać. Ja teraz sama nie wiem co myśleć o tym leku - z jednej strony jestem spokojniejsza, ale ten spokój jest taki dziwny - wynika właśnie raczej z obojętności. Wszystko mi zwisa. Lęki się zmniejszyły to zaś ta obojętność.

Co do poprawy to ja ją odczułam po 8 tygodniu, więc poczekaj jeszcze chwilę.

Skoro SSRI rozkręcają się powoli to zostało nam tylko czekać.

przez szaraczek 08 gru 2015, 11:34
Olalala, Tak. Bardzo długo trwały te skutki uboczne. Sertralina dużo objawów choroby u mnie zaleczyła, ale czuję się na niej jak półmózg. Chodzi mi po głowie powrót do Efectinu.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 08 gru 2015, 12:49
szaraczek napisał(a):Olalala, Tak. Bardzo długo trwały te skutki uboczne. Sertralina dużo objawów choroby u mnie zaleczyła, ale czuję się na niej jak półmózg. Chodzi mi po głowie powrót do Efectinu.

Haha, czekałem na taki wpis :pirate:
Ja też się czuje jak upośledzony. :mrgreen: :time:

-- 08 gru 2015, 12:55 --

Jeżeli ktoś ma problemy z energią, polecam yohimbine, jako lekki stymulant, wczoraj wziąłem i zapierdzielałem cały dzień, zrobiłem więcej w 1 dzien niż na sertralinie w 6 tygodni, zero zjazdu, lepsze samopoczucie, nawet muza fajnie wchodziła, nie to co na ssri, leci jakiś fajny kawałek,
a ty nie odczuwasz kompletnie nic, w sobote byłem na dyskotece i powiem wam, że nie odczuwałem jakiejkolwiek emocji, boję się, że ssri rozwaliły mi głowę doszczętnie i teraz latami trzeba będzie się męczyć, żeby łepetynę wyprostować. :P

-- 08 gru 2015, 12:58 --

Tylko nie przesadzcie z dawką bo będziecie chodzić napaleni cały czas, yohimbina to silny afrodyzjak. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 08 gru 2015, 19:28
Vengence, Ja też po kilku latach spędzonych na SSRI i SSNRI nie czuję prawie żadnych emocji. Jak robot. Dla mnie to trochę szokujące, że leki z tych grup przepisywane są bardzo często i uchodzą za bezpieczne.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg