SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez abstrakcyjna 05 gru 2015, 22:58
ziom1623, Może. Mi jedna psychiatra kiedyś nie dała benzo jak jej mówiłam, że parę lat wcześniej miałam problemy z używkami.
Niecierpliwy30 Masakra. Ja bym się załamała jakbym przytyła tak dużo po leku. Szkoda, że taki skutek uboczny, jeśli lek był dobry. :?

Ja ogólnie nie jestem pewna czy lek działa i czy mam skutki uboczne. Jakaś dziwna jestem.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Niecierpliwy30 05 gru 2015, 23:45
Mysle zeby dorzucic cos do sertraliny ale jeszcze nie wiem co. Mirtazapina odpada. Sama sertralina nie daje rady w moim przypadku. Zycie mi ucieka. Musze cos dzialac. Ile mozna znosic tą wegetacje.... Czytam troche o tianeptynie....

-- 05 gru 2015, 23:49 --

Albo serta i moklobemid?

przez 35szopen 06 gru 2015, 04:26
ziom1623 napisał(a):Dam jeszcze czasu sercie jak będzie słabo to za miesiąc zwiększę dawkę. Za tydzień mam wizytę i chcę poprosić w końcu o benzo jakieś bo jak w pracy mnie łapie napad to jest lipa - a w dodatku praca wymaga skupienia. Wiadomo podczas napadu ciężko o skupienie jak łeb ci wiruje i skupiasz się żeby nie paść na podłogę trzymając się za serce. Tylko problem jest taki, że psychiatra wierzy, że jestem uzależniony od trawy i obawiam się, że nie będzie mi chciała przepisać benzo - pewnie uważa, że mam skłonności do uzależnień. Atarax w robocie odpada bo to mogę brać jedynie na sen. Czy psych może robić problem?

A skąd u lekarza pomysł ,że jesteś uzależniony ot thc?

-- 06 gru 2015, 04:30 --

szaraczek napisał(a):
Lajtowa napisał(a):Ja miałam bóle głowy, brzucha, senność, brak siły i ból w klatce piersiowej, może serce :)

Lajtowa, Wszystkie te skutki uboczne sertraliny zaliczane są do bardzo częstych. Też je miałem.

Po za tym skutki odstawienia sertaliny potrafią dawać znać o sobie nawet przez dwa miesiące. U mnie mija 5 tydz po odstawieniu sert. a szumy w głowie nadal się utrzymują

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ziom1623 06 gru 2015, 09:58
Wywnioskowała to z mojego stażu palenia - 10 lat z czego ostatnie 4 to w zasadzie codziennie. Byłem nawet na konsultacji w ośrodku uzależnień ale tam powiedzieli mi tak samo, że jestem uzależniony bo tak długo paliłem - dla mnie to jest śmieszne oceniać uzależnienie wyłącznie od stażu używania. Od wiosny jak zaczęły się napady przestałem z dnia na dzień bez problemu i do dziś ani razu - nawet nie kusiło. Poza tym kilka lat temu w czasie epizodu dużej depresji ( nie leczyłem się) miałem przygodę z wieloma innymi substancjami i o tym też lekarz wie.
To już bardziej od kawy jestem uzależniony- choć wiem że negatywnie wpływa na lęki muszę bo jak nie wypije to k....a nie żyje.

przez szaraczek 06 gru 2015, 14:20
35szopen, Na ulotce Asertinu jest nawet napisane, że u niektórych pacjentów objawy odstawienne mogą utrzymywać się dłużej (przez 2-3 miesiące lub dłużej). Ja te skutki uboczne o których napisałem miałem podczas wchodzenia na sertralinę. Jeszcze jej nie odstawiałem :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez kluczyk1888 06 gru 2015, 14:53
Szaraczek a jak dlugo miałeś objawy uboczne podczas wchodzenia na sentraline? I jakie one były? Bo ja zaraz będę miał 7 tygodni na asentrze i głowa co prawda przestała, nie boleć kilka dni temu ale mam jakieś mrowienie na głowie, jak leżę czy siedzę to napinam mięśnie nog (łydki, uda całe nogi), ogólnie mam słabe nogi i cały bez energii jestem. No i szum w uszach. Jak to było u Ciebie?

przez szaraczek 06 gru 2015, 15:50
kluczyk1888, To były te objawy, które wymieniła Lajtowa, + kilka innych (zmęczenie, nudności, nadwrażliwość na dotyk, dziwne samopoczucie, ból oczu i gardła, jadłowstręt). U mnie wszystkie te skutki uboczne całkowicie minęły dopiero po kilku miesiącach.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 06 gru 2015, 17:34
W piatek mam wizyte u lekarza. Mam 3 propozycje na dolozenie czegos do sertraliny. Wellbutrin, trazodon albo moklobemid. Zobaczymy co lekarz zadecyduje. Jest ktos kto stosuje takie mixy?

przez Olalala 07 gru 2015, 16:28
Vengence napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):szaraczek,
a dawka leku , te 250mg to dużo , czy średnio . Serta to jedyny z SSRI , który tylko mi szkodził.
Ale pytanie podstawowe , masz jakieś uboki na tej dawce tego leku ?
U mnie największym problemem po SSRI ( uboki ) to sztywność i napięcie mięśni , które też zwalam lekami ( rozumiesz lek lekiem , a ten drugi lek trzecimlekiem ,,, fafafa ;dopóki wątroba wytrzymuje ___

Na co ci szkodziła sertralina ??, ja biorę ją około 6 tygodni i póki co to najgorszy jak dla mnie ssri zaraz po escitoplarmie, na tym
gównie mało samobója nie jebłem, sertralina mnie zamula i otępia, nawet na esci tak nie miałem syf totalny - nie wiem już co robić,
poczekam chyba do 3 miesięcy jak nic się nie zmieni, to koniec leczenia. :pirate:

Ja właśnie wyczekałam te 3 miesiące (prawie) I z nastroju jest poprawa, ale głownie po odstawieniu SPAMILANU - chodziłam non stop poddenerwowana I nie mogłam usiedzieć w miejscu. Po odłożeniu SPAMILANU jak ręką odjął, to była męczarnia.... jedyne co mi ciągle dokucza to uczucie mrowienia (nogi, klatka piersiowa) I ogromna suchość - nie mogę nosić soczewek, mam też problem ginekologiczne z powodu tej suchości. I tu nie wiem czy jednak nie będę musiała się pożegnać z tym lekiem. No I jednak ciągle jakieś problem gastryczne.

W sumie to jestem troche zła, że lekarz nie dał mi paroksetyny skoro po niej nie miałam nigdy żadnych skutków ubocznych (poza czasami lekką sennością). Tylko boję się przechodzenia odstawiania znowu tego świństwa :(

Wiecie może jak wygląda sprawa zmiany SSRI? czy jeden lek zamienia się od razu innym czy trzeba troche odczekać - zrobić przerwę między jednym a drugim?

przez Niecierpliwy30 07 gru 2015, 16:40
Ja jak przechodziłem z wenli na SSRi to poprostu z dnia na dzien zmiejszyłem wenle i zalaczylem najmniejsza dawke SSRi. I tak stopniowo zmiejszenie jednego i podbicie drugiego. I nie czułem zadnych skutkow odstawiennych moze dlatego ze wenla nie zaskoczyła. Moim zdaniem taki system jest ok. Ale najlepiej to skonsultowac z lekarzem...

przez Olalala 07 gru 2015, 16:42
szaraczek napisał(a):Niecierpliwy30, Widzisz. Pisałem żebyś być cierpliwy i nie zniechęcał się i poskutkowało. Poczekaj jeszcze parę miesięcy aż działanie leku całkowicie się ustabilizuje. U mnie dopiero po ponad pół roku ustąpiły wszystkie działania niepożądane i teraz już odczuwam jedynie działanie lecznicze. Jest dobrze :smile:

szaraczek, serio dopiero po ponad pół roku minęły wszystkie skutki uboczne??? To mi dałeś teraz do myślenia czy zmieniać ten szajs czy jednak na nim zostać... tym bardziej, że po odstawce tego Spamilanu właściwie czuje się dosyć dobrze. Jedynie ta suchość I mrowienie mnie wkurzają - ale może to minie?

Niecierpliwy30, dzieki za info. Na pewno będę konsultować z lekarzem.

tuxedoluna napisał(a):chodziło mi o neurologiczne podstawy tego co się dzieje wtedy w mózgu ... a nie o definicję słowa :P

czy Sertralina powoduje trwałe zmiany w działaniu mózgu ???

-- 20 lis 2015, 16:33 --

bo coś mało osób bierze Tianeptyne jak na takie fenomenalne działanie opisane na papierze no a do tego dużo osób uważa to za placebo

no to się pytam na czym polega to jej leczące działanie...

Ostatnio czytałam ciekawy artykuł o odkryciach Amerykańskich uczonych np. leków SSRI. Nie potwórzę tego tak jak to było tam profesjonalnie opisanie, ale oddając sens tego artykułu: leki SSRI rzeczywiście "reperują" mózg. Pod wpływem silnego stresu uszkodzeniu ulega hipokamp, który w dużym stopniu odpowiada za przeżywanie emocji. Naukowcy zbadani mózg osoby, która miała depresję I jej hipokamp nie był taki sam jak u osoby zdrowej. Podczas zażywania leków SSRI sieci neuronowe na nowo się odtwarzały w hipokampie. Sorry jak to napisałam troche łopatologicznie :P
Ostatnio edytowano 07 gru 2015, 16:50 przez Olalala, łącznie edytowano 1 raz

przez abstrakcyjna 07 gru 2015, 16:48
Ja chyba nie mam skutków ubocznych. Jestem senna i przemęczona, ale zawsze w sumie byłam. Nie czuję też jakiegoś super działania. Jedyne co zauważyłam to mniej płaczę, mam mniejsze huśtawki, ale to nie znaczy że czuję się lepiej. Raczej zrobiłam się zobojętniała. Nic mi się nie chcę robić. Mogłabym siedzieć i marnować czas. Wiem, że następuje spłycenie emocji, ale psychiatra mówiła, że po zwiększeniu dawki nastrój powinien trochę podskoczyć. Generalnie natręctwa się nie zmniejszyły nawet w 1%, także też lipa.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Olalala 07 gru 2015, 16:52
abstrakcyjna napisał(a):Ja chyba nie mam skutków ubocznych. Jestem senna i przemęczona, ale zawsze w sumie byłam. Nie czuję też jakiegoś super działania. Jedyne co zauważyłam to mniej płaczę, mam mniejsze huśtawki, ale to nie znaczy że czuję się lepiej. Raczej zrobiłam się zobojętniała. Nic mi się nie chcę robić. Mogłabym siedzieć i marnować czas. Wiem, że następuje spłycenie emocji, ale psychiatra mówiła, że po zwiększeniu dawki nastrój powinien trochę podskoczyć. Generalnie natręctwa się nie zmniejszyły nawet w 1%, także też lipa.

abstrakcyjna, mam troche podobnie, stałam się troche obojętna. Niby tak już sie nie stresuje jak wcześniej, ale też jakby uszło ze mnie powietrze, mało motywacji do czegokolwiek.

przez Niecierpliwy30 07 gru 2015, 17:14
Ja jestem juz prawie 8 tydzien na sertralinie i jedyne co czuje to takze zobojetnienie na wszystko. Jak juz to mówiłem stabilna depresja. W piatek prosze o dolozenie bupropionu, trazodonu lub moklobemidu. Mono terapia jak narazie w moim przypadku to tylko wegetacja. Naprawde trzeba cos dzialac bo siedzenie tygodniami na jednym leku szału nie robi....

Sortuj wg